Souhlas zákonného zástupce s krátkodobým vycestováním dítěte do zahraničí

byra
12. črc 2018

Prosím řešil někdo? Kde nechat ověřit? Bude stačit Chech-point na poště?
Letím s dcerou v srpnu do Bulharska, partner bohužel dovolenou nedostal. Včera mě známá upozornila, že bych s sebou měla mít Souhlas zákonného zástupce s krátkodobým vycestováním dítěte do zahraničí. (viz https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/podminky_vy...) Má někdo zkušenost? Jen poznámka - nejsme sezdaní, s dcerou máme každá jiné příjmení.
Určitě jej nechám udělat už jen kvůli poznámce:...Tento souhlas je více než žádoucí zejména u nesezdaných párů a u rodičů, kteří mají odlišné příjmení než dítě, a to i když žijí ve společné domácnosti..."

barulina
12. črc 2018

Zakonny zastupce? To jsi ty a partner. Vubec, ted uz nepotrebujes ani druhy podis k lekar.ukonum. my jsme s tatou male rozejiti, maka ma prijmeni po nem. Ja byla letis v breznu ve Svycarsku na dovci s nalou a mala se vcera vratila z Chorvatska s tatkou.

byra
autor
12. črc 2018

Známá co mi to včera říkala mě docela vyděsila, ona je vdaná a prý si to musím udělat. Mě to připadá už pomalu jako v muslimských zemích kdy žena potřebuje souhlas muže s vycestováním dětí

barulina
12. črc 2018

Ne, staci doklad ditete 🙂

barulina
12. črc 2018

Vzdyt to by rozvedene pary, ktere spolu nevychazi sedeli furt na.riti,protoze by si nic nepodepsali🙂vemte diteti pas a uzivejte dovcu

sartob
12. črc 2018

Nepotrebujete to vubec.Ani kdyz sou rozvedeni to nepotrebuji.Kamaradka by Vam nemela strkat brouka do hlavy.
Budte v klidu vemte diteti doklady co ppotrebuje a rodny list a to staci.

jancabr
13. črc 2018

Některé země to vyžadují. Ovšem na stránkách Ministerstva zahraničí u Bulharska nic takového není. Mám cestovní agenturu, klienty na to upozorňuji, ale zatím jsem se nesetkala s tím, že by byl nějaký problém. V Bulharsku to nikdo řešit nebude, tam jsou v pohodě. Bývá to lepší do zemí, kde cestujete na pas a procházíte nějakými kontrolami.

zelenaesmolda
13. črc 2018

Mela bys to mit obzvlast pokud mala nema tvoje prijmeni,lepsi nez aby vas nenechali odletet nebo vratili od hranic.A urcite vem s sebou rodny list.Pokud je otec uveden v rodnem liste potrebujes jeho souhlas s vycestovanim,je to ochrana proti unosum.

sartob
14. črc 2018

NEPOTREBUJE JEHO SOUHLAS K DOVOLENÉ V ZAHRANICI.
POTREBUJE JEHO SOUHLAS TEHDY POKUD CHCE ŽÍT V ZAHRANICI.
K DOVOLENE NENÍ POTREBA