Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.

  Tak ten náš konec pánevní je už taky na světě 🙂
  Jmenuje se Anna, narodila se v neděli 16.12. v 8:42, váha 3.030 a délka cca 50 cm.

  V pátek ráno byla riziková poradna, 38+5 nic se nechystá, hrdlo zavřené. Pohoda. Jedu do práce na chvíli zkontrolovat kolegu, na malý nákup, doma se chvíli prospim a jdu trochu uklízet. Dotřídila jsem a zaklidila všechny oblečky pro malou, vyžehlila kupu kapesníků a že si kolem jedenácté večer půjdu lehnout. David byl ještě na nějaké akci. Na sobotu jsem si nechala slepování cukroví a povlečení postýlky. Lehla jsem do postele a pustila si seriál. O půl jedné v noci z pátka na sobotu mi praska voda. Bohužel byla rudá jak blázen od překrveného hrdla. Pardon za ten výraz, ale krve jak když kuchneš prase a vody snad čtvrt litru. Naštěstí se mi mezitím vrátil David a zavolal záchranku. Nechali si mě v nemocnici na pozorování. V sobotu se celý den nic nedělo. Kontrakce nikde a neobjevily se prakticky vůbec až do nedělního rána. KP se nesmí urychlovat ani vyvolávat, takže v neděli ráno to po dohodě skončilo císařem. Obě jsme v pořádku. Manžel dostal Aničku hned po porodu do rukou a mohl se s ní seznamovat. Mě tak nadopovali, že jsem byla uplně mimo a probrala jsem se na JIPce až po asi 4 hodinách. Malou jsem viděla poprvé až v pět odpoledne a dostala jí do péče druhý den kolem poledne. Sice ta cesta k sobě byla složitější, ale trvalo to jen dva tři dny. V porodnici jsme bojovaly se žloutenkou a kojením. Odcházely jsme s tipy, ze musíme nutně vážit před a po kojení, že si občas budu muset pomoct kloboučkem nebo odsávat a krmit přes prst, možná občas trochu umělého mlíka. Doma jsem si pobrečela, zatelefonovala si se švagrovou, protože měla s prvním dítkem stejný problém. Hned večer jsme režim rozbourali. Lehli jsme si všichni tři polonazí do postele a seznamovali se. Prostě jsme s manželem na Aničku mluvili, hladili ji, tiskli se střídavě k sobě, poslouchali navzájem svůj dech a tep, já pak nabízela prs k najedení. Druhý den už Aninka krásně pila v různých polohách a od té doby saje jak dračice i bez kloboučku.

  jancabr
  Zpráva byla změněna    10. říj 2018    

  Předávám dál prosbu z Aperia - společnost pro zdravé rodičovství
  Na svět se klube nový Průvodce porodnicemi, na kterém téměř rok pracovali.

  " Nový on-line Průvodce porodnicemi umožní mimo jiné porovnání informací, které o sobě poskytují porodnice, a zkušeností, které si z porodnic rodiče skutečně odnesli. V tuto chvíli shromažďujeme data z porodnic i od rodičů a na konci října budeme spouštět nový web. Aby byly informace aktuální, sbíráme hodnocení rodiček za posledních 5 let.

  Ráda bych vás poprosila, zda můžete náš dotazník rozšířit mezi ženy, které porodily v posledních pěti letech v některé z českých porodnic, případně sama vaši zkušenost z porodu v porodnici zaznamenat do našeho dotazníku. Zabere to jen několik minut.

  Dotazník "Ohodnoťte vaši porodnici" najdete zde:
  http://194973.w73.wedos.ws/subdom/pruvodce-poro...

  Děkuji za vyplnění či přeposílání dotazníku a za to, že pomáháte měnit české porodnictví k lepšímu."