Thajsko s malými dětmi

lovely22
14. lis 2017

Ahojky, byli jste některá s malými dětmi v Thajsku? Jak se vám tam líbilo? Jak to děti zvládly? Letadlo, aklimatizaci atd... Děkuji moc za vaše zkušenosti! My jedeme na měsíc, tak ať vím, s čím třeba můžeme počítat 😉

kafr
15. lis 2017

No nikdo se do odpovedi moc nehrne... Byla jsem mesic v zemi ve stredni americe a i pres vsechny opatreni jsem si privezla toxoplazmozu.
S malym ditetem bych si exotiku odpustila... Nejspis nejsem sama = zkusenosti tu nejsou zadne.

somalicats
15. lis 2017

Dnes z Thajska odletam domu 😉 . Pokud deti zvladnou let (coz se celkem da, je to s prestupem v Dubaji a ty lety nenavazuji hned, tak se da po te prvni sestihodinovce celkem protahnout), tak Thajsko samo o sobe neni zadna divocina, zalezi, kam jedete. Ostrovy jsou v pohode. Na deti jsou tu v tech lepsich hotelech vybaveni. Let samotny - zalezi s jakou spolecnosti, my leteli a letime s Emirates a tam ma kazde sedadlo vlastni obrazovku, kde se da detem pustit pohadka. I mista je tam celkem dost.

budilinka
16. lis 2017

Tak z toho bych měla stres už jen jak na to pomyslím. Navíc dnešní situace ve světě.... Nám je skvěle na chatě u lesa 15 km od bydliště. 😉 Ale proti gustu... No možná takto píšu proto, že jsem si svoje cestovatelské sny splnila ještě jako bezdětná + jsem měla dcerku v pozdějším věku. Ale vím, že kamarádka v Thajsku s dcerkou byla (jen ony dvě) - a jeji dcerce bylo v te době max. 2,5 roku. Přeju bezpečné a bezproblémové cestování a spoustu zážitků a pak návrat ve zdraví domů.

editah222
16. lis 2017

@lovely22 asi dost záleží i na tom co v Thajsku budete dělat. Pokud jedete do hotelu tak je to s rizikem stejné jako všude jinde,tudíž minimální. Pokud chcete cestovat, hodně chodi, jist pouliční jidlo.... tak bych zajistila aspoň základní očkování. Nevím jak staré máš dítě. Letu bych se až tak nebala, vzala bych hračky, omalivanky, knížky a dítě zabavila.

teri_h
16. lis 2017

Ale naopak, zkušenosti je mnoho. Zrovna ted jsem videla diskuzi na FB v jedne skupince.
Myslim, ze odkazovali i na přímo stránku cestování s dětmi, cestování do asie..na FB.
Neco pohledej. I klasicky na googlu zkus pohledat..
Znam vice lidinve svém okoli co cestuji s detmi vsude i bez očkování.. 😉

evitang
16. lis 2017

Já myslím, že hlavně záleží na tom, jak se v podobných destinacích cítíš ty a manžel. Dítě se určitě aklimatizuje. Pokud tě to tam ale bude stresovat, tak s dítětem tuplem. Můj manžel letěl do Vietnamu se svým v té době čtyřměsíčním synem. A v poho. Ani nebyl chlapeček očkovaný. Ale to určitě nedoporučuju... 🙂

wimbledon78
16. lis 2017

Ahooj. No my s malou procestovaly uz kus sveta.. Poprve letela v 9 mesicich. Cesta letadlem je uplne v pohode, a Thajsko konkretne je pro deti bezva. Urcite doporucuji si dukladne vybavit lekarnicku-letite do Asie a nedelejte si iluze o tamnim zdravotnictvi. A repelent kupovat na komary tygri- nase repelenty na “ceske” komary nezabiraji.
Do letadla nabrat oblibene jidlo deti a spoustu hracek a bude to ok 😊
Aklimatizace bude v pohode-letite do tepla a na dovolenou, takze spat muzete kdy chcete a jak chcete 😊
Jako obecne nase mala vzdy zvlada lety a casove posuny lepe nez my.
A pak cachtani cele dny v mori a hrani v pisku..
jak stare mate deti? @lovely22

monca1111
10. srp 2018

@wimbledon78 super, dik za povzbudenie, bola som na Pattayi za slobodna a teraz ideme cela rodinka, deti 2 a 6 🙂; zbieram info aj ked ocino tam uz chodi 15 rokov 🙂 , hlavne cobje nieco speci, co vziat z domu okrem oblecka a hraciek a co do lekarnicky (ci vziat aj antimalarika, crp sadu a atb), beriem homeopatika, nam pomahaju, vdaka