Velké Meziříčí-znáte toto město a hotel Jelínkova Vila?

vanilka_eva
5. lis 2014

Je tady někdo z Velkého Meziříčí nebo kdo zná toto město? Mám pár otázek: znáte hotel Jelínkova Vila? Chceme tam jet na víkend, tak mě zajímá jaké je ubytování, jídlo, bazén a tak. A potom samotné město, co je tam zajímavého k vidění a jestli tam je restaurace nebo kavárna s dětským koutkem. Všem díky za odpovědi

aakashaa
5. lis 2014

Ahoj, jsem přímo z Velkého Meziříčí. V Jelínkovce je to fajn, měli jsme tam pokoj po svatbě, v restauraci pravidelně máme třídní srazy a nemůžeme si stěžovat - dobrý pivo i jídlo 🙂 Jinak dá se tady jít na zámek, projít se celým zámeckým parkem až k dálničnímu mostu (od hotelu je to kousek), na náměstí (taky kousíček, asi 200 m) se dá zajít do docela hezkého kostela, je tam taky spousta kaváren i pár restaurací, co vím, tak cukrárna s dětským koutkem je pod radnicí. Není to žádnej luxus, ale mají tam dobrý kafe i zákusky a s dětmi tam chodí rodiče moc rádi. Jinak není to tady moc na památky, spíš na procházky, ale dají se udělat výlety po okolí - kousek je to na přehradu Mostiště (tak 5 km), hezké procházky jsou kolem řeky (Balinské a Nesměřské údolí). Škoda, že ještě není dostavěná rozhledna na Fajtově kopci - kopec nad městem, je tu sjezdovka a moc hezký výhled na celé město i do okolí. Kdyby tě zajímalo ještě něco, tak klidně piš sem nebo do zprávy 😉

netanel
5. lis 2014

V Panterovi je myslím taky dětský koutek

vanilka_eva
autor
5. lis 2014

@aakashaa Díky za podrobné info. A zkoušeli jste ten bazén v hotelu? My tam jedeme hlavně relaxovat, proto jsem vybrala hotel s bazénem. Nevím jaký bude počasí, takže na procházky to třeba ani nebude, ale město si určitě prohlídnout chceme. A kde se dá dobře najíst kromě toho hotelu? A máte tam nějaký nákupní centrum? A ještě asi poslední otázka, jak daleko je autobusový nádraží od hotelu? Díky

aakashaa
6. lis 2014

Bazén jsme nezkoušeli, ale vzhledem k tomu, že ten hotel byl rekonstruovanej poměrně nedávno a podle toho, jak tam vypadá všechno ostatní bych se toho nebála. Jinak vyloženě obchodní centrum tu není, jen je tu pár obchůdků u Kauflandu (po hlavní směrem na Brno, kousek od autobusáku) jako např. deichmann, dm, kik, pepco a nějaký elektro, ale žádná hitparáda. Ale jsou to jediný obchody, který jsou otevřený celej víkend (kromě supermarketů), jinak klasická otvíračka v sobotu do 11. Autobusák může být tak 1 km od hotelu, ale ani se to nezdá, přejde se náměstí a pak se jde kousek podél řeky, kde jsou naproti sobě dva penny markety a je to přímo u toho, přes řeku je ten kaufland. Restaurací je tady poměrně dost, docela dobře vaří v rest. U bílého koníčka (asi 50 m od hotelu), je k tomu i pizzerie. Na náměstí jsou ještě asi 3 restaurace - Nový svit (tam jsem ještě nejedla, ale lidi si to tam docela chválí), Pasáž (nic moc) a Obecník (taky žádná sláva).

vanilka_eva
autor
6. lis 2014

@aakashaa Však tam nejedeme kvůli obchodům 🙂 Právě podle fotek hotel vypadá dobře, i recenze jsou dobré. Ještě se zeptám, jestli je ve městě dětské hřiště a kde? Kdyby náhodou bylo hezky, ať má dcera nějaké vyžití. Jinak už mě nenapadá, na co se zeptat.

aakashaa
6. lis 2014

No dětských hřišť je tu několik, jedno maličké je kousek od hotelu, když půjdete proti proudu řeky, tak u takových dvou bytovek, je to tak 5 minut cesty, jinak potom velké hřiště, které funguje i jako dopravko pro děti, tak je nahoře na kopci v Čechákách, tam je to tak 15-20 minut pěšky - kolem hotelu nahoru podél silnice pořád do kopce a až budou směrovky na školu a školní hřiště, tak odbočit a je to asi po 70 metrech nalevo 😉 tam je to fajn, s děckama ze školy jsme tam chodili a vždycky se tam vyblbli.

vanilka_eva
autor
7. lis 2014

@aakashaa tak díky, teď už jenom aby nám vyšlo počasí 🙂

aakashaa
7. lis 2014

na kdy to plánujete? 🙂

vanilka_eva
autor
7. lis 2014

na příští prodloužený víkend