Dědické řízení, dluhy, nezletilý syn. Jak se reší odmítnutí dědictví nezletilým synem?

d1a1n1a1
4. led 2020

Ahoj všem. Potřebuji poradit. Manželovi zemřela matka a jelikož jsme zjistili že měla nějaké dluhy, chce manžel dědictví odmítnout. ALE máme nezletilého syna a vím, že pak dědictví přechází na něj.... Jak se poté řeší odřeknutí dědictví nezletilým synem? Mohu to udělat já a manžel jakožto zákonní zástupci? Nebo to musí jít vyloženě přes soud?

kridav
5. led 2020

Když mě umřela mamka, tak jsem odmítla dědictví, mám ještě bráchu, který u notářky snad ani nebyl. A mým dětem v té době nic nepřišlo, že by to přecházelo na ně. Pak mi přišel dopis, že dědické řízení je skončeno, že dědictví se odmítlo. Ale je to už 6,5 let. Tak jestli se to za tu dobu změnilo, to vůbec nevím. Před tím jsem si ani nic dopředu podrobně nezjišťovala.

kridav
5. led 2020

A co jsem našla na netu, tak tam píšou, že když dědic jednou to co by zdědil odmítne, tak vlastně ničeho nikdy nenabil. Tak logicky mi z toho vyplívá, že to nepřechází na nikoho dalšího, ani na nezletilé děti. Je tam jen lhůta oznámit to do 1 měsíce, když by to neudělal, tak tam by to asi mohlo přejít na další dědice, když on se k tomu nevyjádřil, ale to už je jen má domněnka

sciam
5. led 2020

Pracují v notářské kanceláři, dědictví resiim.... Za syna odmítnete vy jakožto zákonní zástupci a ten ukon odmítnutí bude schvalovat opatrovnický soud. Vše zařídí notář. A opravdu do dědického podílu po vašem manželovi (když odmitne) vstupuji děti.... Ale je to obecná ráda, záleží na konkrétním případě, jaká je hodnota pozůstalosti, jaka je hodnota dluhu, pak se dá poradit ještě třeba i jinak, pokud dluhy nepřevyšují aktiva, tak např. přijmout s uplatněním výhrady soupisu pozůstalosti,....

1eso1
5. led 2020

Ahoj. Já když tenkrát řešila dědictví po tátovi, který měl taky dluhy, tak mi notářka poradila přijmout a nařídit dědictví k likvidaci z důvodu předlužení, aby se nemuselo dědictví předávat dál.
Jinak za děti byste nejspíš odmítali vy jako zákonní zástupci.
Když se řešilo dědictví po manželovi, děti museli mít opatrovníka, který za ně odmítne, protože já jsem byla účastníkem řízení