Invalidní důchod na psychické problémy. Má někdo?

18. čer 2023

Dobrý den, léčím se už více než rok na psychiatrii.. Mám panické ataky, ocd, úzkost a střední depresi.. Jezdím na psychoterapie. Pracuji na zkrácený úvazek. Zajímá mne, jestli má někdo ID na psychicky problémy? Nevím, jak se o to žádá, zajímá mne jen jak se to dělá atd.. Poslední dobou už nedokážu normálně fungovat.. Díky za odpovědě.

kajacob
18. čer 2023

Měla jsem 1 stupeň ID . Léčila jsem se na psychiatrii. Měla jsem tedy i myšlenky na sebevraždu atd. Potíže mám pořád . Stav lehce zlepšen tak mi ho vzali . Chybělo mi pár procent. K vyřízení jsem byla na OSSZ pod které patřím . Tam řekla že si chci zažádat o invalidní důchod . Vyplnila papíry a oni pak zaslali papíry k mému obvodnímu lékaři . Ten vyplnil údaje , přiložil všechny lékařské zprávy od ostatních lékařů jako psychiatr atd . A čekáš na posouzení které ti přijde poštou . Zda ti ho dají nebo nedají . Trvá to i několik týdnů spíš měsíců . Pokud ti ho uznají . Tak platí většinou od data žádosti o důchod a peníze vyplatí zpětně 🙂. Našla jsem si práci na poloviční úvazek, ale též to tak tak zvládám . Hodně štěstí 🍀

lv
18. čer 2023

Ano, mít všechny zprávy od lékaře, zprávu z terapie, tiskopis vypsat a s kopiemi zpráv požádat na čssz.

kakba
18. čer 2023

Kolegyne ma ID 1, kvuli psychiatrii se ji zvysil na ID 2.

mamora
19. čer 2023

Známý má stupeň 2. Od puberty psychické problémy, sebepožkozování, hospitalizace na psychiatrii, deprese. V dospělosti znovu hospitalizace, diagnostikována maniodepresivní pochura. Psychiatr mu doporučil ať si zažádá. Žádost se podává na OSSZ. Taky záleží na co tam napíše tvůj obvodní lékař, tak bych to s ním konzultovala. Musíš u něj mít všechny zprávy z toho kde se léčíš. A pak dlouho čekáš na výsledek. Držím palce

janinkadaliborek
25. čer 2023

Psychické ataky antidepresiva