Jaké příspěvky pro samoživitelku?

mvagnerovaa
16. led 2021

Ženy prosím o radu, zda někdo popřípadě má.
Budu žádat o příspěvek na bydlení. Jsem samoživitelka, mám 2m dcerku a jsme samy dvě, bydlíme samy a nyní pobírám poslední měsíc MD kolem 18 tisíc... a příští měsíc začínám RP, který dám na 3 roky což vychází na nějakých 8.500,- asi... což ani nezaplatím nájem. Mám nájem 9000,- a paušál... což se do toho nepočítá,ale živit ji musím. Nárok na příspěvek bych prý bydlení měla mít, ale zajímají mě i jiné, zda na něco ještě mám nárok. Děkuji 😉

michaela666
16. led 2021

Hlavně máš nárok na alimenty od tatínka holčičky, ty se určitě budou hodit. 😉

adela1399
16. led 2021

@mvagnerovaa Ahoj,také jsem s malou sama...byla jsem i jako tehotna...zažádej si o příspěvek na bydlení určitě a taky by ti měli určitě dát přídavek na dítě🙂

adela1399
16. led 2021

Přídavek na dítě je cca 800 Kč...a jak píše @michaela666 tatínek by měl na dceru platit...u nás tohle naštěstí funguje a i malou vídá..

sajul
16. led 2021

@adela1399 já měla za to, že přídavek 800kc je pouze pokud je v rodine někdo pracující, že třeba tatínek pracuje, ale vydělává málo. Pokud nepracuje tak jen 500kc, ale možná se to změnilo. Úplně jsem to nezkoumala.

michaela666
16. led 2021

@mvagnerovaa Můžu se zeptat jakto, že má malá 2 měsíce a ty už přecházíš z mateřské na rodičák? To jsi dřív nastupovala na mateřskou v těhotenství? Nebo se mateřská krátila podle délky zaměstnání? Slyším to prvně, tak mě to docela zaujalo.

mvagnerovaa
autor
16. led 2021

@michaela666 ano, nastupovala jsem na ní už v září a je je jen na půl roku 😊

deaneira29
16. led 2021

@sajul těch 800 je i pokud jsi ty řádně pracovala a pobirala MD, já to tak také pobírám 😉

mvagnerovaa
autor
16. led 2021

@adela1399 děkuji jste zlatá, s ním je domluva nedomluva😔 vykašlal se na nás před porodem a vídat ji vůbec nechce nejradši by mi dával 500, tak jsem mu řekla ze minimálně 4000,- jinak půjdeme k soudu a on ze si to teda promyslí, že k soudu nechce, tak čekám už týden na jeho vyjádření 🤦🏽‍♀️

sajul
16. led 2021

@deaneira29 áha, tak tím se to vysvětluje. Díky 🙂

michaela666
16. led 2021

@mvagnerovaa Držím palce, ať se domluvíte bez soudu...ale pokud to jinak nepůjde, určitě to přes něj řešit , 500,- je opravdu výsměch.

adela1399
16. led 2021

@sajul Jeee tak to já vůbec nevím...mně ho uznali a poslali 2x 800kč,jak píše @deaneira29 tak to tak asi je..já totiž obojí splňuji. Pak mi ho vzali ve 3. čtvrtletí kvůli vyššímu příjmu v jednom mesici,protože mi 3 měsíce neposlali neschopenku a pak to poslali najednou a díky tomu mi to vzali..teď v lednu jsem žádala znovu tak snad mi to zase schválí🤷🏽‍♀️🙄

adela1399
16. led 2021

@mvagnerovaa Pokud s ním není domluva,šla bych k soudu hned a na nic se ho neptala..teď je otázka zda ho máš v rodném listě dcery jako otce..pokud ne tak soud podle mně s tím nic nezmůže...samozřejmě domluva vždy lepší a určitě si to sepsat a nechat ověřit podpisy... Nechápu na co si ty frajeři hrajou jak kdyby jsi se prosila o peníze na jeho dítě... a on jako bůh ví kdo tě nervoval a po týdnu jakože přemýšlení stále nevi? Je to idiot a dala bych ho k soudu

adela1399
16. led 2021

@michaela666 To ano...souhlasím já mám 500kč na 8dní UM pro malou...a to není z daleka vse...

te_reza
16. led 2021

@mvagnerovaa hodně štěstí. Fakt je ten, že když chtít nebude, neuvidíš ani to petikilo. Sestřenici chlap pošle jednou, dvakrát do roka dvě kila a je happy, "snaha se cení "a tím to zvadne. Dluží ji velký peníze a neudělá nic. Ale on je teda odpad společnosti, teď zrovna ve výkonu trestu.

mvagnerovaa
autor
16. led 2021

@mvagnerovaa no uvidíme🙊 pak mi řekl 2000,- říkám Jasne, koupím probiotika, mléko, pleny a zbytek je kde? A on to stojí tolik? Říkám buď rád že chci takto, jinak by jsi platil mnohem víc z tvého platu co mas a on cože no to si musim promyslet 😀 fakt výsměch.., tak uvidíme co ten příspěvek 🤨 každopádně děkuji ženy

sajul
16. led 2021

@mvagnerovaa no ono se počítá i stím, že stejnou mírou bude přispívat na dítě matka, ne že vše bude financovat otec z alimentů. Mám alimenty 2tis/dítě. Ale my se tak dohodli. Takže to je vedlejší. Na svůj plat by měl ex platit víc, bere zhruba 42tis, co přiznal u soudu. Ty víš kolik bere ten tvůj ex? Alimenty se totiž vypočítávají z platu, pokud má vysokej příjem, jestli by fakt nebylo výhodnější jít rovnou k soudu. A mám pocit že existuje i nějakej příspěvek,právě od ex, na nezaopatrenou matku, vychovávající dítě.. teď nevím do kolika let. Tak na to zkus juknout.

adela1399
16. led 2021

@sajul Ano, do 2let myslím...a může zažádat i zpětně kdyz byla těhotná... 🙂

j.a.n.i
16. led 2021

@mvagnerovaa na ppm lze nastoupi nejdrive 8 tydnu pred porodem, takze ji tezko muzes mit ve 2 mesicich ditete u konce.

amazonkajanik
16. led 2021

@adela1399 i bez toho,že by byl v rodném listě,to může dát k soudu. Ten nařídí test otcovství a je vymalováno. Měla to tak sestřenice, frajer musel doplatit i něco na výbavu a kamarádka se soudila až když bylo holce 3roky(tatínek sliboval,vykrucoval,lhal,apod)a dostala vše i zpětně ...

adela1399
17. led 2021

@amazonkajanik No tak super🙂zase jsem o chlup chytřejší...😙

nase_mimi
17. led 2021

Na materskou se nastupuju sest az osm tydnu pred porodem. Nastup 3 nebo 4 mesice pred porodem je nesmysl.

mvagnerovaa
autor
17. led 2021

@nase_mimi tak asi vím, kdy jsem nastoupila na MD. Nastoupila jsem 12. září ;) a v listopadu jsem rodila. Tudíž ji stále mám.

j.a.n.i
17. led 2021

@mvagnerovaa NO, tam možná víš, kdy si na ni nastupovala, ale nevíš, kdy ti má končit... a píšeš tu bludy, že ji pobíráš poslední měsíc.

mvagnerovaa
autor
17. led 2021

@j.a.n.i je na půl roku, pokud umíte počítat to je 6 měsíců, já beru to, že nyní budu brát za únor a poslední měsíc březen. Pokud vím, tak tykat jsme si nezačly, pokud mate nějaký problém, tak si ho vyreste jinde a neotravujte zde. Neptala jsem se na toto, ale na příspěvek. 😉

j.a.n.i
17. led 2021

@mvagnerovaa Pokud sis nevšimla, tak na foru se automaticky tyká. A tohle je sitace tvojí věty z prvního příspěvku bydlíme samy a nyní pobírám poslední měsíc MD kolem 18 tisíc... a příští měsíc začínám RP" a umím se podívat do kalendáře, takže vím, že je leden a tedy tvrdíš, že od února začínáš brát RP, takže ze mě laskavě nedělej blbce místo toho abys uznala, žes to napsala blbě.

mvagnerovaa
autor
17. led 2021

@j.a.n.i ne nenapsala, každá žena to zde pochopila a normálně odpověděla, to že Vy neumíte počítat a píšete, že nevím kdy mi konci MD je absurdní, do školy jste nechodila abyste vedela, že půl rok je 6 m? Nebo kde jste našla to, že nemohu vědět kdy mi konci? Je to směšné a s zamindrákovanýma ženskýma se nedohaduji, tak si běžte dát kafe, vyřešit si problém k nějaké kamarádce a zde neotravujte. ;)

michaela666
17. led 2021

@mvagnerovaa Já to pochopila stejně jako @j.a.n.i, takže jdu taky řešit svoje problémy ke kamarádce a probereme u toho matematiku základní školy. 😀

j.a.n.i
17. led 2021

@mvagnerovaa Možná kdybys četla, tak se tu na tím, že je leden posledním měsícem PPM pozastavovalo víc lidí...

mvagnerovaa
autor
17. led 2021

@michaela666 super, hodně štěstí

mvagnerovaa
autor
17. led 2021

@j.a.n.i dobře, beru na vědomí