Nechci otce v rodném listě

jolanda147
7. dub 2019

Dobrý den. Jsem v 8 měsíci a nechci otce v rodném liště... Neměla bych s tím žádný problém ho tam napsat, ale stále mi vyhrožuje párkrát mi řekl že malýho mi vykope navíc si chodí stále užívat a pak se vrátil ke mě pokaždý na týden-dva pak přišel víkend a schválně se pohádal aby mohl za jinýma a užívat si na diskotech o to mi ale tolik nejde. Nechodí ani do práce a na malyho nekoupil vůbec nic a vůbec nepřispívá a nedávno mi oznámil že chce být v rodném liště a že chce vídat i malého... Ale po tom jak vyhrožoval a nepřispěl vůbec celý těhotenství tak ho tam nechci a mám strach že by se mi s ním něco stalo protoze jezdí v autě jako blázen navíc mi ho chtěl i sebrat úplně .. Když si půjde zažádat o zapsání může mu to nějak projít?

alneka
Autor odpověď smazal
Zobraz
zelenaesmolda
7. dub 2019

@jolanda147 pokud nejste manzele tak te nikdo nemuze nutit ho tam zapsat,pokud jste tak je otec automaticky.kdyby se tam chtel napsat tak to asi pujde pres soud a dna testy

bassetlady
7. dub 2019

@zelenaesmolda může jí donutit soud, pokud se otec bude soudit o určení otcovství

jolanda147
autor
7. dub 2019

@zelenaesmolda a to ho můžou zapsat i přes to že vyhrožoval jak mě tak i malýmu?

zmrzlinka
7. dub 2019

Zkušenost nemám ,ale jestli Ti vyhrožuje tak jdi na policii ať máš pak něco v ruce.SMS si nevymazavej....nebo máš na to nějakýho svědka?

claire90
7. dub 2019

Samozrejme, ze zapsat ho muzou, jelikoz nema jen prava, ale i povinmosti vuci vam dvema. Pokud vyhrozuje, je dobre mit dukazy - svedky, ulozene zpravy a pak se obratit na soud kvuli omezeni/zakazani styku.
Ale sama bych nebezela ho zapisovat, kopla bych ho do pr.., zadny ze se vrati, je par dni v klidu a pak ho chytne rapl aby si mohl uzit jinde. Proste byt rovnou sama, zatim ho nehlasit a pokud to pak vezme pres soud, tak se podle toho zaridit dal. Treba ted jen prudi a bude pak rad, ze nic nemusi, kdo vi..

zelenaesmolda
7. dub 2019

@jolanda147 samozrejme,to s tim nema co delat.soudni zakaz styku je pak druha vec

jolanda147
autor
7. dub 2019

@claire90 sama už v plánu mám být celý těhotenství mi slibuje hory doly a nic z toho... Svědky mám zprávy jsem ukázala jak rodině tak i přátelům jenže nechtěně jsem vymazala to jak vyhrožuje jak mi vykope malého psal mi totiž všude kde se dalo a omylem jsem vymazala zprávy ve kterých to bylo :(

kaja2016
8. dub 2019

@jolanda147 Tezko radit, ty ho znas nejlip, treba ho odradi alimenty? Ja osobn bych urcite jeste ted sla na policii at je od toho zaznam, ale jen jestli mas schovane zpravy a podobne. Jestli jsi je smazala, vyckej az ti napise znova a vezmi s sebou svedky, co potvrdi, ze to uz nejakou dobu probiha. Muze za to dostat pokutu a bude od toho papir. Tim bych se posychrovala, bala ych se takovemu cloveku pujcovat dite a udelala ych vse proto, aby se to nestalo. Muzes se jit zkusit poradit na ospod. S tim ze mas strach.

zelenaesmolda
8. dub 2019

@jolanda147 kdyz se obratis na nekoho kdo se v tom vyzna tak i vymazane zpravy se daji obnovit,ze je smazes jeste neznamena,ze zmizely 🙂

bartjanka
8. bře 2023

@jolanda147 já nechápu, proč takového může snažíš doma? Proč ná klíče od dveri? Takový člověk se nikdy nebude chovat dobře. Naopak, bude se to zhoršovať.