Papír na ošetřovné. Kde sehnat (aby nezaniklo ošetřovné)?

monita0806
21. kvě 2020

Nevíte náhodou na které stránce se dá sehnat papír na ošetřovné kde se vypisuje riziková skupina aby nezaniklo ošetřovné?

lenoulinkaa
21. kvě 2020

@monita0806 jestli myslíš vykaz péče, tak na to je od května novy formulář. Na ossz zatím ještě není zveřejněny. Tam se skratji důvody proč osetrovne trvá.

mkacik
21. kvě 2020

Holky a jak chápete ten důvod dítě náchylné k nemocem? Třeba dcera od začátku školky měla 3kát antibiotika, takže váhám, zda ji do školky dát. Ale nevím jestli je to možné brát jako důvod. 🤔

monita0806
autor
21. kvě 2020

@mkacik Nešlo by dát důvod oslabená imunita?

monita0806
autor
21. kvě 2020

@lenoulinkaa Děkuji

shaun40
21. kvě 2020

Bude nový výkaz péče ale zveřejní ho až to podepíše prezident Miloš Zeman.Na rádio žurnálu jsem poslouchala debatu z šéfem socialky a ten říkal že důvody prošetřovat nebudou jenom na udání zaměstnavatele .Jemu pošlete výkaz péče a on ho nemusí podepsat .Může ho dát k prošetření. Jednalo by jse o doložení dúkazu od lékaře ve správném řízení když zhodnoti že je dávka a potažmo zaměstnanec doma bez důvodu tak mu hrozí pokuta a výpověď z práce.Sociálku to nezajímá co si tam rodič napíše.Tak záleží jak je naštvaný zaměstnavatel že nemá zaměstnance. Co jsem četla tak prudí hodne.

monita0806
autor
21. kvě 2020

@shaun40 Doufám že můj zaměstnavatel nebude dělat naschvály když sama nadřízená mi řekla ať se už do školky nevracím že bych to nezvládla a že stejně mám měsíc do mateřské. I když člověk nikdy neví 🤨

mkacik
21. kvě 2020

@monita0806 já jak se to stále mění, tak už právě vůbec nevím 😂😂 a tak váhám jestli má smysl ji tam na měsíc posílat. Co je doma tak nemocná nebyla 🤔

monita0806
autor
21. kvě 2020

@mkacik bych neposílala. Bůh ví jak to bude. U mě ve městě už dali do karantény jednu celou třídu i s učitelkou. A podle mě se to bude rozrůstat. Vypadá to že Karviná bude celá v izolaci kvůli nakažených horníků a hasiči někteří sou už v karantene. By mě neprakvapilo kdyby začala druhá vlna 🤨

mkacik
21. kvě 2020

@monita0806 no jestli bude jako důvod stačit častá nemocnost, tak na o asi kašlu. Zaměstnavateli to naštěstí nevadí.

monita0806
autor
21. kvě 2020

@mkacik já našla tohle na netu.... Tak by to mělo stačit

veruuu_kubesovic
21. kvě 2020

já si myslím, že teprve bude k dispozici, švagrová mě poprosila ať jí to pohlídám až bude...

monita0806
autor
22. kvě 2020

Teď sem tohle našla na netu

zutinka
28. kvě 2020

Ahoj,jak je to s tim čestným prohlášením k tomu vykazu?To je nějaký formulář nebo ho napíšu sama?

monita0806
autor
28. kvě 2020

@zutinka Formulář se dá stáhnout na stránkách ossz, dnes jsem ho v práci odevzdala.

monita0806
autor
28. kvě 2020
zutinka
28. kvě 2020

Děkuji

monita0806
autor
28. kvě 2020

@zutinka nz. 🙂