Úraz a nemocenská. Z čeho se bude počítat?

babina41
16. říj 2019

Dobrý den všem, mám problém, se kterým si nevím rady. Podnikám, ale nedařilo se mi, tak jsem se nechala zaměstnat s tím, že podnikáním si jen přivydělám. Podepsala jsem smlouvu na HPP, po 8dnech se mi stal úraz a já skončila na nemocenské a vypadá to na delší dobu, podle lékařů tak na 4měsíce :(. Zajímá mě z čeho se moje nemocenská bude vypočítávat. Bohužel miminko jsme museli ze zdravotních důvodů odložit na neurčito. Děkuji za radu.

tulikiss
16. říj 2019

@babina41 Rozhodným obdobím - je zpravidla období 12 kalendářních měsíců před kalendářním měsícem, ve kterém vznikla sociální událost. Trvá-li doba zaměstnání kratší dobu, je rozhodným obdobím období od vzniku pojištění (doby zaměstnání) zaměstnance do konce kalendářního měsíce, který předchází kalendářnímu měsíci, v němž sociální událost vznikla. Jestliže vznikla sociální událost zaměstnance v kalendářním měsíci, v němž vzniklo pojištění (doba zaměstnání) zaměstnance, je rozhodným obdobím období od vzniku pojištění zaměstnance do konce tohoto kalendářního měsíce, a pokud zaměstnání netrvalo do konce tohoto kalendářního měsíce, do dne, kterým zaměstnání skončilo. Jinak receno prepocita se to na predpokladanou mzdu. Mela jsem to takhle u jednoho zamestnavatele taky. Takze neboj bez penez nebudes.