Žádost o rodičovský příspěvek, co potřebuji?

zuzzka93
2. bře 2018
zuzzka93
autor
2. bře 2018

Ahoj zatím jsem na mateřské (PPM) ale časem.me nemine žádost o rodičovský příspěvek , ráda bych se zeptala co k tomu potřebuji ? A jak získám výměr tě mateřské co beru teď? Posílám něco na sociálku ať mi to výplní ? A co ? Děkuji za odpovědi snad jsem trochu srozumitelná☺

ploutvicka59
2. bře 2018

Ahoj,ja jdu tenhle měsíc vyřizovat.Dostala jsem formuláře a musim si zajít na CSSZ-máme ji naproti UP,kde mi vyplní od kdy do kdy pobiram materskou...Jdu žádat i o přídavky,ale u nich tapu...Vzdycky tam jdu v nervu kolik tam bude lidí a barev😑Připadám si tam jak žebrák pokaždé..

zuzzka93
autor
2. bře 2018

Děkuju sem zvědavá ☺😶

zuzzka93
autor
2. bře 2018

Já to mám úplně na druhé straně Prahy 😞ani nevím na který úřad práce jít ještě mám čas ale už mě to děsí...

ploutvicka59
2. bře 2018

@zuzzka93 kde bydlis?

zuzzka93
autor
2. bře 2018

Trvalé bydliště mám na Praze 7

newwi
3. bře 2018

Ahoj,nase ucetni v praci mi tvrdi,ze se staci prihlasit na prislusnem UP a oni si vse "vytahnou" ze systemu... tak nevim-nejak se mi to nezda...

zuzzka93
autor
4. bře 2018

no kdyz se to tak veme tak ono by to asi meli zvladnout, ale zalezi na tom jestli se jim bude chtit :D uvidime jak to bude... uz mam hruzu az tam pujdu

ywushka
10. bře 2018

Já jsem momentálně na mateřské, ksem z Moravy, ale zaměstnavatel byl z Prahy, takže mě vyplácí mateřskou pražská ČSSZ. A teď jsem si volala, jak mám vyřídit Rodicak, mám si zajít na UP, vyzvednout formuláře, jeden odnést na ČSSZ, tam mi to vyplní a pak odevzdat na UP. Propojení v tomto nejsou!

dapele
10. bře 2018

@zuzzka93
Také jsem nedávno vyřizovala a tady je návod, nejprve si na ČSSZ nech potvrdit tento papír https://formulare.mpsv.cz/okdavky/cs/welcome/fo... ... nemusíš tam ani jít osobně, já jsem předvyplnila hlavičku a s prostou o potvrzení a zaslání zpět na moji adresu zaslala na příslušný úřad (v mém případě Praha 8 - řídí se to dle adresy zaměstavatele)
až budeš mít výše uvedený formulář potvrzený, tak si vyplň následující formulář https://formulare.mpsv.cz/okdavky/cs/welcome/fo...
poté s oběma formuláři, rodným listem mimča a svým občanským průkazem vyraž na svůj úřad práce (pokud máš trvalé bydliště na Praze 7, tak by to mělo být zde https://portal.mpsv.cz/upcr/kp/pha/kop/praha_8/...)
tam už je to na chvilku, já jsem tam na Praze 11 strávila asi 15 minut

novamamina
10. bře 2018

@zuzzka93 zkus tam zavolat. Mně to paní poslala poštou 🙂

sobist
10. bře 2018

Já jsem šla na ČSSZ úplně zbytečně, protože byly nějaké změny a paní mi řekla, že mi to v ten den neumí potvrdit. Byla jsem z toho nervózní a šla na ÚP, kde mi paní řekla, že tam nemusím znova chodit, že si to tam doplní ze systému sama, takže mi stačil jen ten formulář z ÚP. 🙂
Všichni ostatní co znám, si musejí zajít ten příjem mateřské potvrdit, tak mi není jasné, jaktože některé ÚP si to umí vytáhnout samy a jinde si to musíš vyřídit sama. 😃

A už mi přišlo potvrzení poštou, takže to fakt jde i bez té návštěvy ČSSZ. Možná prostě jen záleží na koho za tou přepážkou natrefíš.. :P

ywushka
10. bře 2018

@sobist podle mě hrozne záleží od ochoty lidi!!!! A proste někde to jsou ochotni udělat, jinde ne!!! 😱

ivuska1986
10. bře 2018

@zuzzka93 urad prace vol dle mista trvaleho bydliště, na Okresni spravu socialniho zabezpeceni muzes na jakoukoliv, ja volila tu nejbližší-P9 Sokolovska, na jejich strankach jsem nasla vedouci nemocenskeho pojisteni a chtela jsem si telefonicky jen overit uredni hodiny, sama mi nabidla, ze mi vyplneny formular hned zašle, za dva dny jsem ho mela doma.👍

newwi
10. bře 2018

Tak uz jsem tam taky byla... dostala jsem jeden formular,ktery musim odeslat na potvrzeni a druhy,ktery mam jen vyplnit.Pote oba formulare + rodny list ditete + muj OP + OP otce mam donest na UP...

tete20
10. bře 2018

Me stacilo s formularem se zadosti a rodnym listem zajit na up. Materskou si oni zjistili sami na ossz. Zajimave ze nekde to jde a jinde ne.

zuzzka93
autor
11. bře 2018

@tete20 a odkud jste jestli se můžu zeptat 😊no je vidět že někde jsou asi prostě líní

tete20
12. bře 2018

@zuzzka93 z frydku mistku