Čekám monochoriální biamniální dvojčata - kdo má zkušenosti s těhotenstvím?

tereza318
28. říj 2020

Zdravím dámy, chci se zeptat dozvěděla jsem se, ze čekám dvojčata ( monochorialni biaminalni) mate stim nějaká zkušenost ? S donosenim a tak podobně ? 🙂

squezy
28. říj 2020

@tereza318 Jeee 🙂 Moc gratuluju!! Ano, mame "mobiky", kluky, ted 20 měsíců. Těhotenství ukázkové do 28tt, to mi zastavovali porod (kontrakce, ktere jsem necitila a na 2 prsty otevrena, voda mi naštěstí nepraskla). 5 dni jsem si polezela v porodnici, čekalo se, jestli leky na zastavení zaberou. Zabrali. Od 32tt jsem byla opět hospitalizovana a čekalo se na porod, mela jsem cipek 9mm. Voda nikdy nepraskla, v 36+1 planovany cisar s tim, ze jsem byla pri vedomi. Kluci oba kolem 2kg,na noc v inkubatoru, pak ve vyhrivanych postylkach. Ja jsem za 5 dní sla k nim na oddeleni, jinak jsem byla na jinem a dala se do kupy po cisari, dalsich 5 dni jsme byli spolu a pak šli domů. Kojila jsem plně do skoro 11 měsíců.

Že čekáme dvojčátka jsem se dozvěděla v 7tt a od 8tt jsem pravidelně chodila co 2 tydny na ultrazvuky. Podle mě by to chtělo "lepší" a "specializovanejsi" pracoviště, nebo hodně šikovnýho a opravdu zodpovědnýho gynekologa. Od 20tt už se moc nenamahat, prostě odpocivat, dvojcata, ještě jednovajecna jsou opravdu rizikova. A zároveň si to užívat, protože dvojčátka můžeš pod srdcem nosit jen jednou za život 🙂

alcar
28. říj 2020

Jednovajky jsou od zacatku vysoce rizikove tehotenstvi. Dalo by se rict, ze zrovna typ mo-bi je nejrizikovejsi ze vsech tehotenstvi. Takze to chce od zacatku pocitat s riziky mozneho vzniku TTTs a s riziky vyplyvajicich ze samotne podstaty dvojcetneho tehotenstvi - lekar by te mel poucit a idealne poslat na specializovane pracoviste (tzv. rizikova poradna), kde se o tebe budou starat po zbytek tehotenstvi. Utz se provadeji co dva tydny, pokud nejsou komplikace. Je dulezite nic nezanedbat.

Ja mam take jednovajky. Kluci se narodili ve 30.tt kvuli TTTs 3.st. Nastesti se z toho dostali, ale po porodu to s jednim (donorem) nevypadalo vubec dobre. Zazili jsme si krusne chvile - v tehotenstvi, po nem i v prvnich dvou letech jejich zivota.
Bylo to narocne, nerada na to obdobi kolem tehotenstvi a jejich narozeni vzpominam, ale dnes uz je dobre. 🙂

loylii
28. říj 2020

@tereza318 odkud jsi?

tereza318
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
tereza318
autor
28. říj 2020

@alcar no toho TTTs se bojím ale zase si říkám ze pokud by se něco stalo tak se to stát má a hlavně jsem v Květnu potratila v 6 měsíci a teď další a hned jednovajky...
A celkově se bojím ze si to těhotenství vůbec neuziju ze to bude náročné a ležák úplně být nechci :/ a mít špatně vzpomínky i na další těhotenství není zrovna příjemné.

tereza318
autor
28. říj 2020

@squezy no to nezní jako moc příjemné těhotenství :/ to mě mrzí ze ste to měla jak píšete

alcar
28. říj 2020

@tereza318 tak u vicecetneho tehotenstvi musis pocitat se vsim. Navic u jednovajek. To tak proste je. Neni to obvykle tehotenstvi. Ale neni treba se predem stresovat. Presne jak pises, co se ma stat, tak se stane. Drzim pesti, az je vse v poradku.

olga_
28. říj 2020

@tereza318 Máme tady skupinku Dvojčata 😉

xvitko13
28. říj 2020

Ahoj, ano mame dvojcata holky narozene v 32 tt s vahami ani ne 1,5 kg. Nyni maji 3r, jsou zdrave, ale zacatky byly tezke. Ja si predcasny porod snazila nepripoustet... Hodne stesti a ver, ze vse bude v poradku, spousta dvojcat je donosenych ☺️

tereza318
autor
28. říj 2020

@xvitko13 tak to je super ze jsou zdravé 🙂 jak jsem psala ať se stane co se stane proste to tak má být a věřím ze bude vše v pořádku 🙂

squezy
29. říj 2020

@tereza318 Nezní? A vidíš, ja myslím, že jsem těhotenství měla hezké a uzivala si to. Porod zastavili a že jsem mesic lezela už v porodnici? To tak prostě bývá a ja jsem přesvědčena o tom že jen diky tomu jsem děti donosila do 36tt,coz je na jednovajky skvělé. Mobi se rodi nejpozději v 36+6. Porod super, deti dychali sami. Za mě paráda! 🙂

annnnnnnnnnnnnnnn
9. lis 2020

Hodně mě hlídali, ale jinak jsme měli pohodičku. Ve 36+1 jsem šla na monitor a z monitoru fofrem na sál, malému museli dát hned po porodu masku s kyslíkem, ale apgar měl 9-10-10, 2,2kg obě děti, takže jsme si pobyli na nedonošeneckém oddělení 10 dní a pak domu. Měla jsem štěstí.

Jinak už maj dva roky a 16 kg každej🙂 Kdyby někdo sháněl dvojčecí kočár, tak nabízím:

https://deti.bazos.cz/inzerat/127700810/kocar-e...

peta19888
17. čer 2023

@squezy K te posledni vete…uplne to tak neni,moje babicka mela 2x po sobe dvojcata😊