Dvojčátka 2014/2015 🙂

janatrombikova
3. lis 2014
Ahoj maminy čeká tady někdo dvojčátka 🙂 doufám že ano, aby jsme mohly pokecat a porovnat svoje zkušenosti 😉
vaalunkat
3. lis 2014
Ahojky, taky cekam dvojcatka. Dnes zaciname 30 tyden 🙂
janatrombikova
autor
3. lis 2014
Tak mi zítra zatím 23 tt 🙂 minulí týden jsme byly na genetice a naše holčička vážila 437g a klučina 391g, jak jsem byla vykulená z toho UTZ tak jsem se i zapomněla zeptat jestli to je v pořádku takový váhový rozdíl... Měla jsi to taky tak? 🙂 A vůbec nevím kolik prckové měří celkově to by mě také zajímalo 🙂 ale to už jsou jen odhady ne?
vaalunkat
3. lis 2014
Ja byla na UTZ 20.10 a kluci meli 1113 a 1300 myslim si ze vahovy rozdily jsou v pohode, kazdy prece jen rosteme jinak. Ale jinak kdybych doktorovi nekoulala pres.rameno na monitor tak by.mi. doteď ani nerekl ze cekam 2 kluky. V 19 tydnu mi jeste tvrdil ze jsou dvouvajecna a ze to bude holka a.kluk a po 20ti dnech to najednou byli jednovajecni.kluci 😃 takze samozrejme ze jsen hned letela koupi t ruzove puncochace a bodycka 😃
janatrombikova
autor
3. lis 2014
😃 No nám Dr. řekl už na první genetice 12tt že to jsou dvouvaječná a holka kluk... zatím nám to už 3krát potvrdily tak doufám že taky nebude změna 😃 máme už nakoupeno pár věcí ( růžové a modré ) 😃 jinak pěkná váha prcků to už musí být pěkné kopance že ne jenom takové to bublinkování 🙂 jako mám teď já ve 22tt a gratuluji k dvojčátkům, prý je jich teď nějak moc. 😉
vaalunkat
3. lis 2014
Kopance jsoz solidni, kazdopadne hodne me kopou uz od 21tt. Ted uz maji kluci mene mista a navic uz po trech probdenych nocich v krecich pretocili hlavickama dolu. Ted uz jsou to spis takovy mensi cutanky do zeber. Nejdivocejsi byl ale sesty mesic 😃 to sem si uzila.
Taky jsem si vsimla ze je dvojcatek dost ale vetsina je z umelyho takze ono zas tolik tech ,,prirodni cestou'' neni moc.
vaalunkat
3. lis 2014
Jinak moc zavidim holcicku a chlapecka 🙂 taky sem si moc prala. Uz mas jmena? My jsme se dohodli teprve minuly tyden 😃
janatrombikova
autor
4. lis 2014
U nás to byl asi zázrak dvojčátka 🙂 nikde v rodině nejsou, ale někdo začít musí samozřejmě je máme přirozeně takže o to ještě větší zázrak 🙂 do 8 týdne mi tvrdily že tam je jedno pak jsem začala špinit tak jsem jela na pohotovost s tím že už zase nic 😞 ale dojeli jsme tam a tam mi řekli všechno je v pořádku a čekáte dvojčátka sem na ně čuměla jak puk 🙂 a moje první slovo na to bylo ,, a máte správný obrázek,, :-N Mě přijde že ty moje dvojičky jsou nějací líní více cítím holčičku co je dole ale chlapečka jen někdy když se mu asi zachce 🙂 ale když si nejsem jistá tak si je poslechnu angelsoundsem 🙂 no a jména zatím nevíme pořád tak nějak tápeme zatím času dost, ale já stejně věřím že budu rodit a stejně jména mít nebudeme 😃
vaalunkat
5. lis 2014
U nas v rodine taky nejsou dvojcata ale pry kdyz otehotnis do pul roka od vysazeni antikoncepce tak je největší pravdepodobnost ze to budou dvojcata 🙂 a u nad to tak vyslo, presne po pul roce od vysazeni jsem zapadla. Jinak na jmena je samozrejme casu dost, ale my jsme uz dneska pro jistotu byli na matrice, nikdy nevim co se stane a nedej boze budu muset do nemocnice a uz si nic nezaridim 😞
xsaruska
5. lis 2014
Holky, omlouvám se, že Vám sem takhle lezu 🙂
nabízím k prodeji kočárek Jedo Fyn duo korbičky barvy černé a sporták je šedivý
dávám jen ilustrační foto, více info do zpráv
janatrombikova
autor
5. lis 2014
jj to je jasné nikdy člověk neví co se stane... a jaké jste tedy vybrali? já jsem zapadla dá se říct že hned po potratu no 🙂 takže to bylo prý taky jasné, ale nikde jsem to neslyšela říkal mi to můj Dr. 🙂 a co se týče kočárku tak ty už máme 2 🙂 ale děkuji.... a co vy? Vše už nachystáno?
vaalunkat
5. lis 2014
Kocarek uz taky mame. Snad mame uz vsechno, iz jenom.drobnosti jako teplomer do vany, nejake ty hracky atak. Ja uz si pomalu pripravuju seznam co si vezmu do porodnice at potom az to prijde tak ve zmatku neco.nezapomenu. Jinak kluci budou Jakub a Michal, skoda jen ze nemame jednu holcicku 😞,straane jsem si prala Elisku. A moc gratuluju ze po tom nestesti prislo stesti hned 2x 🙂
berticka
5. lis 2014
Ahoj holky, já taky čekám dvojčata - dvouvaječné holčičky. Teď jsem 32. tt 🙂 Jak se zatím v těhu cítíte, je vám dobře nebo už je to pro vás náročné? Já se přiznám, že už jsem ráda, když si můžu lehnout 😞
balisimi
5. lis 2014
Ahojky, taky čekám dvojčátka, kluky jednovajky, jsem 23.tt, počali jsme přirozeně 🙂 A už teď si připadám jak balvan 😃
janatrombikova
autor
5. lis 2014
Tak já abych pravdu řekla, kdybych to nevěděla že jsem těhotná, tak bych to ani na sobě nepoznala 😉 vůbec nic mi není ani nebylo, až na tu žáhu co mě pálí když si lehnu.... Jinak si taky připadnu jak menší balvánek 😃 My máme dvouvaječné a holčičku a kluka 🙂 A taky jsme moc rádi že máme náhradu i za to první když to tak blbě řeknu, ale v podstatě je to tak 🙂 Nakoupeno máme jenom věcičky vůbec nemám ponětí kolik by tak přibližně čeho mělo být aby nepochybělo 🙂 o víkendu se jdeme mrknout na nějaké fusáčky do kočárku. A nějaké roztomilé mimioblečky 🙂 a co vy kolik věcí máte tak přibližně jako bodyčka a tak abych byla v obraze :-p
luc28
6. lis 2014
Ahoj maminky, taky čekám dvojčátka, chlapečky. Jsem 28+6, zítra KO, tak snad vše v pořádku. Už máme kočárek, postýlky, monitory, no prostě snad vše. Ještě teda vydržet co nejdýl 3v1, potom bezproblémový porod a mlíko, a budu úplně spokojená. To samé přeju i vám ostatním! Chystáte se někdo látkovat?
janatrombikova
autor
6. lis 2014
já s tím porodem to asi nebudu mít tak růžové 😞 pořád mě straší z předčasným porodem snad už kolem 25tt k vůli vysokému tlaku, ale tak snad to taky doklepu co nejdál aby ti prďolové byly zdraví. Dneska jsem byla já na Kontrole a zjistily mi špatnou ledvinu zas hrůza no, ale podle Dr. by to mělo být v pohodě. Tak doufám že bude.... musí!!!! :-| Mimísci se hlavně musí narodit zdraví a semnou ať si pak dělají co chtějí. Ale tak snad to bude ok 🙂 snad si to jen kreslím černě a ten předčasný porod jim nevyjde 😉
cukrik123
6. lis 2014
ahoj muzu taky k vam? jsem teprve ve 13tt.
berticka
6. lis 2014
@janatrombikova Já už mám více méně všechno. Chybí snad jen jedna autosedačka a zimní kombinézky a nějaké soupravy na cestu z porodnice, čepičky a pár teplých svetříků. Jinak moje zkušenost s první dcerou je, že oblečků raději méně než více, takže to tolik nehrotím.
janatrombikova
autor
7. lis 2014
samozřejmě že můžeš 🙂 čím víc nás tady bude tím líp.... a co se týče těch oblečků tak já jsem asi maniak 😃 mám jich strašně moc, ale dokupovat už budu jenom fusaky dečky a takové to potřebné jo a čepičky 🙂 tu nemáme ani jedu 😃 jinak i do porodnice mám oblečky a z porodnice obleček tak to si nechávám upléct kompletky 🙂
amazankova
12. lis 2014
Ahojky, já jsem dnes 34+6. Po zdravotní stránce je všechno v poho, ale už se pomalu začínám bát, co bude, až se mimča narodí :-o
vaalunkat
13. lis 2014
Ahojky, dlouho jsem tu nebyla, my uz jsme 31tt. Na kontrolu jdeme po mesici pristi tyden tak mam docela strach co mi tam rekne. Od vcerejska jsou kluci nejak moc dole a mam takovy divny pocit ze se jim uz brzy bude chtit ven.
Jinak my uz mame uplne vsechno, chybi jen stouratka do usi 😃 uz mam i prepripravene veci do porodnice protoze kazdej me strasi ze budu rodit zacatkem prosince, pritom termin mam az 2.1.

A jak je vam holky? Mate nejaky potize? Taky prospite pomalu cely den?
sokranka
14. lis 2014
Ahoj holky, jsem poprvé těhotná, taky čekám dvojčátka počata přirozeně. Jsem ve 13. týdnu. V rodině je nikdo nemá, takže my začínáme 🙂 A dle MUDr. to vypadá na dva chlapečky 🙂 Ještě nic nekupuju, čekám na screening, který nás čeká teď v úterý. Ať se nám všem daří 🙂
janatrombikova
autor
17. lis 2014
Ahoj holky 🙂 tak já jsem 24tt no a dneska mě pobolívá podbřišek hlavně když se zvednu nebo déle chodím tak i cítím jak mi bříško tvrdne... přemýšlela jsem zda zajít k Dr. ale nechala jsem to tak teď ležím a mám v sobě hořčík tak už je to lepší, ale pokud by se to opakovalo tak bych asi musela jít nebo já jsem strašný plašan 🙂 a co vy měly jste s tím někdy zkušenosti? No a co se týče spaní tak jsem unavená čím dál víc je to děs a ještě mě do toho začala pobolívat hlava 😞 no hrůza.... tak ahoj a ať se vám daří 🙂
berticka
17. lis 2014
@janatrombikova Já mám břicho tvrdé teď už prakticky pořád, resp. při jakékoliv i drobné námaze 😞 Odpočívám, co to jde a beru magnésium 3x denně 2 tabletky, ale nejsem si jistá, jestli to zrovna zabírá. Je to hodně náročné, o tom žádná 😞 Za pár dnů budu už prvně volat do porodnice, tak jsem zvědavá, co mi tam řeknou.
berticka
17. lis 2014
@amazankova Neboj se, to zvládneme. Já si dokonce myslím, že je lepší mít starší dítko a k němu dvojčata, spíš než naopak, od toho staršího se dvojky budou rychle učit, budou ho mít za svůj vzor, navíc s ním budou chtít komunikovat, tak si nebudou vytvářet jen tu svojí dvojčecí řeč atd. To dáme, no stress 😉
berticka
17. lis 2014
Holky a vůbec vám všem posílám povzbuzení, my ty naše dvojčátka zmákneme levou zadní, budeme skvělé matky a chytré řečí sousedů a známých o tom, jak budete mít záhul, ignorujte 😉
janatrombikova
autor
17. lis 2014
@berticka to slyším prakticky pořád že budu mít záhul 😃 taky už se teď toho začínám bát.... ale to zvládneme a ještě za to budeme rádi 🙂 a taky beru magnésko 3x denně 2 tabletky a já si teda myslím že mi to zatím pomáhá 🙂
amazankova
18. lis 2014
Já si taky myslím, že všichni akorát plaší 😃 Sice bude trvat všechno 2x tolik, ale bude i 2x tolik radosti 😃
Ve 24tt mě taky vyděsilo tvrdnutí břicha, radši jsem jela k dr., říkala, že u dvojčat je lepší to zkontrolovat. A od tý doby nic.
Jinak teď se už děsím každé noci...bolí mě strašně záda a při každým otočení jsem vzhůru...snad to ještě nějak dám 🙂 A ve dne se furt pozoruju, jestli je všechno OK! Už mně asi hrabe. Hlavně ať tam ještě chvilku zůstanou =-)
janatrombikova
autor
18. lis 2014
Holky kolik jste zatím přibrali 🙂 já asi 5 kg a všechno mě bolí kyčle, záda no nedovedu si to představit jak to bude vypadat někdy u konce 🙂 a co pohyby jak jste je cítilo kolem toho 24 tt, mě příjde že je poslední dobou cítím nějak méně a hlavně to jedno. Hlavně cítím pohyby na levé straně a na pravé by měl hajat klouček ale zdá se mi jako by tam vůbec nebyl.... holčina ta nalevo sebou mele ale taky už méně a kluk no ten nic 🙂 je možné že se přesunul a kopou oba dva ale já je prostě nerozeznám? Jak jste to měli 🙂
vaalunkat
18. lis 2014
@janatrombikova ahojky, my jsme dnes 31+6
Dnes jsme byli na KO a vse je v poradku,kluci maji 1780 a 1690 takze si s jednou placentou zatim vystačí 🙂 jinak me od 23 týdne snad bolely i chlupy 😃 kazdou chvili neco, pater, kycle, kolena, kotníky, pak bylo par tydnu kdy jsem dokazala z fleku spat i 16 hodin denne, za to ted uz jak se to blizi tak jsem neskutecne vděčná kdyz o půlnoci zalehnu do postele, ve 2 samozrejme wc, a pak az v 5 a vstavam v sedm, ale to se mi po štěstí tak 1-2x tydbe, jinac vetsinu noci probdim. Co se tyce pohybu tak ja povětšinu tehotenstvi citim jenon prcja pravo a toho vlevo malo kdy 😞 no doktor rikal ze uz tam jsou jak sardinky tak se ani nedivin ze porad akrobati jen jeden, vyhral toho lepsiho fleka na pohyb 😉

Sem začni psát odpověď...

Odešli