• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvojčátka

27. ledna 2016 
Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti:slight_smile: Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. :wink: Tak duomomači, pište!
9. črc 2008 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Kačenko, tak už jsem tady s tebou :grinning: dobrý nápad holka :wink:
9. črc 2008 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
9. črc 2008 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ano, Schneku, vím - píšu o tom už v prvním příspěvku :wink:
9. črc 2008 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj Zuzi, vítám tě :grinning:

Tak něco málo k nám: naše dvojčátka Jonášek a Magdalénka se narodila na Štědrý den roku 2007 (měli štěstí, že jsme je nepojmenovali Adam a Eva :wink: )...Nějakou dobu před porodem jsem strávila v nemocnici kvůli tvrdnutí břicha, ale nakonec se to úplně zastavit nepovedlo, a tak jsem na úplněk porodila v 33+1. Děcka si musela chvíli poležet v inkubátoru, ale naštěstí bylo vše bez větších komplikací, i když vystrašená jsem byla dobře. No a 19. ledna nás pustili ze Zlína domů do Valmezu a teď tu společně válčíme:slight_smile: Děti jsou miláčci, ale zlatíčka hodňounká to teda nejsou :grinning: Snažíme se užít si tuhle dobu miminkovství - jezdíme na kolo, vyrážíme na výlety...ale nic naplat, je to někdy záhul, i když hezký.
9. črc 2008 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
My máme dvojčátka Jarouška -po tatínkovi:slight_smile: a Kristýnku. Děti byly v bříšku do 35+2 , ale 4.1.08 se jim zachtělo ven na svět s váhou 1970g a 1890g :wink: Všechno to rychle dohnaly a už máme 8,48kg a 7,61kg.
Poslední dobou docela zlobíme, ale umíme být i hodný. Jsme prostě dvojté štěstíčko :wink:
9. črc 2008 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky...

Halcac děkuji za IP :slight_smile:

Tak já mám taky Kristýnku a Davídka....narodili se 29.8.2007 ve 40tt skoro na termín..a to nám je museli vyvolávat..moc se jim ven nechtělo...Kristýnka měla 3400g a Davídek 2900g....
jsou to moji šikulové i když někdy je to nářez..mám k nim ještě 5 letou dcerku...takže o zábavu máme postaráno....
Kristýnka už od 8 měsíců chodí kolem nábytku a David začal v 9 měsících.takže je pořád někde naháním :grinning: :grinning: :grinning:
9. črc 2008 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Marrho, týýý bláááho! Vyvolávat dvojčata:slight_smile: No to věřím, že máš doma veselo, ale čím víc dětí, tím víc radosti, že jo? Hele a zlepšuje se to časem? Nebo je to furt náročnější a náročnější? A jak spinkají v noci?
9. črc 2008 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Halkac :grinning: no zlepšuje..každé období má něco....

te´d se rozutíkávají každý an jinou stranu...takže je lítám..mají pořád nějaké modřiny a boule..uhlídat se to nedá...
krista je jak vysavač...ta sní všechno..pořád jí něco lovím z krku,když někde NIkolka něco nechá...takže paráda...

a spaní je u nás oříšek...po vrácení z porodnice vůbec nespali...pořád se vzájemně budili,takže jsme je rozhodili a každý spí v jiné místnosti..a zůstalo to tak do dneška...aby jsme se vůbec někdo vyspali...
David prospí už dva měsíce celou noc..pojí kolem 19.30 a spí až do 7-8..a krista ta v noci někdy řádí a jí kolem 4 pravidelně a pak spí taky do těch 7-8 jak kdy...

se dívám,že jste měli krásný dárek pod stromeček :dizzy_face: :dizzy_face: to je fakt super...
i když děti až budou starší budou mít na to asi jiný názor :grinning: :grinning: že budou dostávat dárky najednou :grinning: já jsem 21.12 takže vím o čem mluvím :grinning: :grinning:
9. črc 2008 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No s tím oddělením spaním to teď taky řešíme, ale ono se to spaní furt mění - někdy je fajn, jindy děs...takže asi ještě chvíli vydržím a uvidím.

S tím dárkem pod stromeček máš absolutní pravdu! Jak jsem psala, ještě je pojmenovat Adam a Eva a pěkně by nám vynadali:slight_smile: Takhle jim můžu říkat já - "No já se na svět takhle blbě necpala, já jsem otěhotněla vzorně, měli jste se narodit desátého února...ale vy néééé :grinning:"

Jé Davča je vzorňák, zlatý chlapeček...u nás je Magdalénka taky ta poťouchlejší, Jonášek je celkem hodný, ale ta naša opica :grinning: Ale Kristýnka vypadá nádherně, má úžasný kukuč, té se to pak odpouští, co?
9. črc 2008 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Halcac no to jo :sweat_smile: :sweat_smile:

krista provokovala Davida od začátku..tahala ho za vlásky apod...a on plakal...teď už se nedá :grinning: :grinning: i kdy už váží o kilo míň :grinning: :grinning:

jé 10 února?to jsem měla TP u NIky a nakonec vykoukla 13.2 a měla 4 kilča :grinning: :grinning:

Holky jsou asi fakt průbojnější :grinning: ale je sranda je pozorovat,že? :dizzy_face: lepší než TV..hlavně když si spolu hrajou :dizzy_face: :dizzy_face:
9. črc 2008 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Já je sice ráda sleduju, ale kdyby zbyl čas i na TV, nebránila bych se :grinning: No nic, musím jít krmit dravou zvěř - začínáme s příkrmy, takže je to na dlouho...Tak marrho, brzy zase tady ahoj :wink:
9. črc 2008 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky..my ještě spíme...

u nás je TV jen večer...,ale to dávám přednost PC :grinning:
9. črc 2008 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky, já se na to vy...Na jedné diskusi právě holčina oznámila, že podruhé potratila v 21. týdnu:frowning2: To si pak říkám, že i když jsem někdy unavená, naštvaná, uhoněná, jsem absolutně šťastná, protože mám zdravé nádherné děti.
9. črc 2008 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Halcac...taky jsem tu četla jednu takovou diskuzi....je to děs.pak si říkám,proč si stěžuju...co by za to ty holky daly :pensive:
9. črc 2008 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Přesně tak. Ty naši uřvánci jsou to nej nej nej, co mám :wink:

Jinak my teď zrovna dokrmili, uff, snad se už i usnulo...já musím odstříkat, abych dětem měla co dát do flaštiček:slight_smile: Ráno vyrážíme na výlet, jedeme omrknout známou, která má dvojčátka narozená o 14 dnů později, to bude veselo...No ale její děti jsou donošené, takže vývojově o kus před námi: prý se už začínají plazit...my sotva zvládneme ototčku na bříško :stuck_out_tongue_closed_eyes: No ale aspoň mi nikam neutíkají :grinning:

Jé, Marrho, teď jsem si všimla, že jsi z okresu Ostrava, hurááá, Moravanda!!! Hele, kolik teď vážíte? A rrodila jsi normálně nebo císařem?

Zuzi, co pidilidi? Doufám, že dneska v noci neřádili! U nás začala Magdalí v jedenáct křičet, tak jsme furt nevěděli, vo co jako gou...no a ona chudinka byla pročůraná:slight_smile:
10. črc 2008 ve 03:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky..

rodila jsem normálně....a jsou to macci...před dvěma týdny měli Krista 10,60kg a Davídek 9,60kg :grinning:

ale byli donošení..takže váhově jsou jako mono mimča... :slight_smile:

a buď ráda,že ještě nelezou...pak už fakt nic neuděláš...je to hrůza...každá mamča si přeje at už í mimčo leze,stojí a pod...a pak říká,ještě kdyby radši jen leželo....zvlášť u těch dvou...
Krista udělala včera své první krůčky uprostřed místnosti :dizzy_face: takže nám to za chvilku začne....jsme zvědavá jak je budu chytat venku,když každý půjde na jiou stranu :grinning: :grinning: z toho mám docela vítr...

Jéé návštěva dvojčátek..tolik dětiček...to bude fajn...užijte si návštěvu :slight_smile:
10. črc 2008 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojholky, tak já se k´vám taky přidám,jestli můžu :grinning:

Mám dvakluky, narozené 28.1.2007 ve 28.TT, Alex a Erik. Jsou to pěkný šídla, někdy mi z nich jde hlava kolem, ale jak říkáte- je to to největší štěstí a radost. :grinning: :wink:

Marrha ahoj :grinning: Už ti začínají chodit? To jsou šikulky teda.. Mí kluci si zase dávají načas.. Po bytě jo, střídají chůzi s lezením po kolýnkách(když spěchají :grinning: ), ale venku se jim většinou nechce. Udělají tři čtyři krůčky a šup na zem, tamje to přece jen jistější :grinning: :grinning:
10. črc 2008 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, my ještě "naštěstí" nechodíme, to bude mazec:slight_smile:

Kači, spalo se celkem v pohodě, jen občas probuzení:slight_smile:
Teď se tady řve jako na lesy, že by hlad :grinning:
10. črc 2008 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Daniellko ahojky :slight_smile:

dlouho jsme na Tebe neměla štěstí :slight_smile:

viděla jsme fotečky z návštěvy u Janulas....supéééér :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
10. črc 2008 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Daniellko, my jsme taky lednáci, ale 4.1.08 :slight_smile:
10. črc 2008 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jééé Marrho, ty máš taky Kristýnku? :wink:
Je taky taková uličnice jako ta naše? :grinning:
10. črc 2008 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Egrzuz :grinning: :grinning:

jo jo je...je větší ďáblík než David už od narození.byla i o půl kila větší než on :grinning: :grinning: už si to vybojovala asi v bříšku :grinning: :grinning:
10. črc 2008 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Zuzi: to je paráda, že noc byla klidnější:slight_smile: Jé, tak koukám, že kozorohové tu vládnou a utlačují lvíčata (nebo Marrho, kdy přesně jsou dětičky narozené :grinning: ?) Zuzíku - kdo ti psal žádanku na tu rehabilitaci, na kterou s dětmi chodíš? Já bych se taky chtěla někam dostat, aby nás prověřili, té naší neuroložce nevěřím :angry:

Daniellko: vítej! Jak že si kluci dávají načas s chozením? Vždyť korigovaně jim je rok a dva měsíce...to mají ještě spoustu času:slight_smile: Nehledě na to, že za nimi aspoň nemusíš FURT lítat, jinak tě určitě samozřejmě pořádně prohánějíl, co???A když jste tak předčasní, musíte cvičit vojtovku???
Máte nádherné fotky!!!

Marrho: no dnes jsem byla u té kámošky, co má dvojčátka narozená 6.1.2008, tzn. jsou o 14 dní mladší, ale donošené. A ty už pomalu začínají lézt:slight_smile: A byla to sranda - naše děcka se předváděla, že umí být i hodná, tak Krista asi koukala, bo jí vždycky popisuju, jaký mám křiklounky :grinning: Jo a že máš macky? My nedonošení s porodní váhou 1750 a 1870 g máme teď sedm a půl kila a sedm kilo :grinning: :grinning: :grinning:

Holky, jaké máte golfky a jídelní židličky a ty větší autosedačky? Já už se pomalu rozhlížím po trhu a jsem zase bezradná...
10. črc 2008 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Halkac..

tak to je super,že jst si návštěvu užili :dizzy_face:

no myslím,že mám dost velké macky..i oproti mono dětem :grinning:
v 6.měsících měli 8,5kg a 9kg...což od davídkovi porodní váhy 2,90 je teda dost velký přírustek :grinning:
teď už se více hýbou,takže už to naštěstí nejde tak nahoru :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

moji jsou panny :grinning: :grinning:

a golfky..mám te´d dva kočárky...Hoco monterio twin dem...a tandem jané twin two.a střídám to..záleží kam jdeme a na jak dlouho jdeme...

autosedačky máme Maxi-cosi priori xp a židličky takové ty plstové,polohovací :grinning:
10. črc 2008 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ještě jsem chtěla napsat..že máte moc krásné váhy :dizzy_face:
10. črc 2008 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj dvojmaminy, tak se hlásím mezi vámi, máme páreček Lucinku a Filípka, bude jim 21 měsíců a jsou to pěkní čertíci, nenechaj mne přes den chviličku vydechnout .. ráda sem přijdu pokecat vždy, jak mi to čas dovolí..
Renča
10. črc 2008 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak ještě, rodila jsem ve 37 tt císařem, Lucinka byla příčně , Lucí měla 2370 g a Filí 2750 g a i tak jsme si kvůli žloutence pobyli v nemocnici skoro 3 týdny, teď už mají 16 a 14 kg , kojila jsem je přes rok, chodit začli až v 16ti měsících, Lucinka je trošku motoricky pozadu, cvičili jsem Vojtovku, trochu se to srovnalo, no uvidíme jak to bude dál. Filipek už docela i mluví a oba se dost opičí a nemůžou bez sebe být... je to krásný, idkyž dost náročné, ale to určitě všechny dobře znáte :slight_smile:
10. črc 2008 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj AArenko...

jak jsme otěhotněla a hledala nějaké maminky dvojčátek často jsme si prohlížela Tvoje album :dizzy_face:

vždycky jsme četla,že statisticky se páreček povede nejméně a hele..tady nás je zatím nejvíc právě s párečkem :grinning: :dizzy_face:
10. črc 2008 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Marrho, tak to máš teda pravdu, já i mezi maminkama dvojčátek u nás ve městě mám hodně právě těch s párečkem a navíc naše město ( Havlíčkův Brod ) je proslulé tím, že za poslední 2 roky se tu narodilo snad nejvíce dvojčat v poměru na pošet obyvatel, rodí se tu nějaká dvojčata každý týden, tady fakt nejsme vůbec rarita .-D
10. črc 2008 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Hojdááá: AArenko, vítej!!!Já taky koukávala na Tvoje album - no to víš, když se seřadí alba podle autora, býváš na první stránce, a když jsem viděla dvojčátka, musela jsem nakouknout :grinning: K té Vojtovce - Zuzka ví, jaký k ní mám vztah - považuji ji za jeden z nejlepších - hlavně preventivních - postupů, kterými můžeme dětem pomoci k tomu, abych jejich motorický vývoj byl co nejsprávnější. Já se teď chystám přemluvit pediatričku, aby mi napsala žádanku na rehabilitaci: naše děti se sice zdají OK, ale já bych chtěla slyšet názor zdatného fyzioterapeuta...
A co? Nestýská se ti po miminkách?
Ti tví prccci jsou nádherní, fakt, bože tady jsou samá povedená dvojčátka:slight_smile:

Marrho: a tys měla tandem od začátku nebo jste ho kupovali až teď? My právě uvažovali o Peg peregu duette, ale nakonec asi uděláme to, že sporťák přestavíme z Bertiniho a koupíme už golfky...no ale všechno bude záležet na tom, jak to s dětmi a stávajícím kočárkem bude vypadat dál - ony se tam děcka totiž dost melou a perou a už ted si kradou dudlíky...no prostě možná tendem bude nej řešení.

Zuzi: posíláme pusu do Liberce. Už je Jaroušek bez kašle? (pro holky - jaroušek teď měl chudáček náběh na zápal plic, ale maminka naštěstí zakročila rychle; já například jsem s Jonáškem kvůli tomu samému skončila v nemocnici, bo jsem se vypravila k moudré mudře až po víkendu... :unamused: )

Jééé a teď budeme s dětmi zase sami samotincí doma - tatínek jede na týden na Orlici :angry: A to se nám v neděli vrátil z Hradce Králové, kde si užíval na rockovém festivalu...Ach jo, ty dny, kdy jsem s miminky sama, jsou jakési delší :grinning: Musím naplánovat nějaké výlety a návštěvy, ať nám to utíká...

Tak brou noc, jdu to zalomit za miminky....
11. črc 2008 ve 02:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek