Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

tindra
14. črc 2008

kačko,jak to děláš?zacpeš si uši?já to prostě nevydržím,dost se kvůli tomu s manžou hádám,ale já prostě to svoje sluníčko nemůžu nechat plakat(vztekat se).zkouším metodu co je na www.dvojčata, že tam jít za 3,5,10 min,pohladit ale nechovat,to su zvědavá jak mi to dlouho vydrží,začínám už asi po páté 😀

aarenka
14. črc 2008

Tý jo maminy, vy jste toho dneska ale nakecaly... no á nějak dneska nestíhám,ale to všechny pozn áte sami, až Vám ta zlatíčka začnou chodit 😀

Halkac já to věděla tak brzy.. no vlastěn by se dalo říct, že od 1. tt .-D , protože máme děti z IVF, no a v 6 tt nám v centru potvrdili, že jsou tam fakt dvě fazolky, ale já to tak trochu i cítila, že se to napodruhé podařilo rovnou dvakrát, první umělé oplození skončilo v 11 tt potratem jednoho plodu ☹

Jinak prcky jsem rodila císařem v 37+0tt, měli Lucka 2370g a Filip 2750 g

halkac
autor
15. črc 2008

Tindro: vypijí přes den 150 ml na dávku a večer i 190 ml (to jim trochu navíc vmíchám kašičky). Masozeleninového příkrmu mi sní tak 100 g, ale ke konci mají co dělat - nicméně hlavičku neodvrací ti naši jedlíci🙂 A pomalu začínám i s přesnídávkami a těch by se užrali 😀 😀 😀 No a vychází nám, že jí tak 5x až 6x denně...jak kdy... No já si tento systém, kdy vím kolik a kdy sní, nemůžu vynachválit; zezačátku jsem byla zoufalá, že nevím, proč děti pláčou - jestli kvůli hladu, bříšku, náladě, únavě apod. Teď jim konečně rozumím 😀 😀 😀

No vydržím to Magdalénčino řvaní, jdu za zavřené dveře - ona se totiž vzteká 😉 Kdyby plakala lítostivě, taky bych ji pochovala, ale mně vadí, že se prostě hystericky vzteká, a to ji chlácholit nehodlám, resp. chodím tam co pět minut, dávám dudlíka, zapnu kolotoč, pohladím...ale ona si toho stejně nevšimne, a když mne vidí, ještě víc se rozčilí. Vypadá to, že si myslí:" Okamžitě mě, mamino, vezmi!!!!!Děléééééééééééééééééj!!!" No ale ona řve silně jen v počátku, pak už kope nožkama a sem tam zaječí, pak ztichne a znova...hééérečka naše...jo a když jsem ji zpočátku na ruce vzala, vítězoslavně se smála, fakt!!!

egrzuz
15. črc 2008

Ahoj holky,
Tindro ještě Jarouška unesu, ale je to dřina, hlavně, když nesu dvě vajíčka. Zrovna dneska jdeme na reha, tak to zase budu mít posilovnu. Už ho pomalu ani nucvičím jakou má sílu, to je nevýhoda. Nechce se vůbec hýbat , jaký je tlouštík 🙂

Kači, ten gelík nevydrží moc dlouho, působí asi z a2-3min, ale vydrží tak 30-50min. Takže, když do té doby neusnou, tak je to špatný.

Jinak já včera udělala začátečnickou chybu ☹ 😀 , nechala jsem Kristýnku spát od 16,30-18,30 (prptože nespala během dne) a pak bylo večer peklo. Nechtěla jít ve 20,00 spát a kolem 22,00 začal řev (zase nějaké vlny od Vás, opičila se potvůrka jedna po Magdí)Usnula až kolem 22,30 a to je proto, že tatínek hojdal 😒 jinak bych jí taky nechala řvát 🙂 , když se vzteká hystericky 🙄

Já kojila, jen do 2měsíců a také jen odstříkáváním a z lahviček, protože děti nevytáhly z prsu a byly naučené z Jip ze savičky, ale nějak mlíčko došlo

Jinak u manžela v práci má kolega čerstvé týdení dvojčátka holky-jednovaječné a nespí do 6hod do rána a řvou, tak mi tak včera můj Jarda povídá" My máme stejně hodné děti -občas zapláčou, ale jen když mají hlad, ale nevyspat se do 6do rána, to neumí" 😀 😀 😀 Možná ho přemluvím na třetí dítko 😀

Jinak chuť Nutrilonu 1 a 2 je stejné. Teda my máme plechovky Comfort2 a HA2(protže nevyhovobal Kristýnce Comfort a Jarouškovi zase HA, takže musím dávat každému jiné mlíčko). No jestli se po 2 tloustne ještě víc, tak náš Jaroušek bude snad na roce 15kg 😀

Tak tolik hlášení z Liberce, zase se usnulo. Nejdřív probudí maminku a pak si v klidu usnou 😀

dvojmama
15. črc 2008

Krásné ránečko
u nás se dnes vstávalo v 6:30 😠 to zas budu dnes jak praštěná po palici.

Jo a já ještě kojím, ale už jen v noci. Přes den odstříkávám, ale nic moc to není. Mlíčko mi už dochází takže počítám že v průběhu týdne jsme na UM úplně 😔

Nechat vyřvat je občas nechám, ale je to strašný. Většinou se totiž přidá i ten druhý a to už pak nemůžu nechat vyřvávat oba, takže většinou nechám pár minutek a když nepřestanou, tak jdu k nim.

egrzuz: ty ještě uneseš obě děti ve vajíčkách? 😲 To pro mě je právě problém, že je musím pořád přendávat do kočárku, ve vajíčkách je neunesu. Nebo mám jednoho v nosítku, když jdeme třeba na poštu nebo někam narychlo kam se nedostanu s kočárkem 😉 Na rehabku i ke všem doktorům se naštěstí dostavám v pohodě s kočárkem 😉

egrzuz
15. črc 2008

Dvojmamko, já je tahám ve vajíčkách. Ruce mám už jako opice🙂 Většinou k doktorům se kočárkem nedostanu a chodím sama, jen na očkování mám doprovod🙂

halkac
autor
15. črc 2008

Ahojdáá a krásné ránko!

Dvojmamko, jestli jste vydrželi pět měsíců aspoň částečně kojit, pak základ imunity máte a není si co vyčítat 😉

Holky starších dvojčátek, já a Zuzka prosíme o rady (a určitě se přidá i Tindra a Dvojmama a další...): Potřebujeme tipy na autosedačky 9-18 kg, pak na jídelní židličky a na ty golfky...Marrha už nám ukázala golfíky, které se nám moc líbí, ale my chceme víc a víc a víc a víc a víc informací a referencí, jsme holky nenasytné🙂

marrha
15. črc 2008

Dobré ráno holky,

já taky nechávám vyřvat....dětičky si rychle na chování zvyknou...a pak to vyžadujou....když jsme viděla že s evztekají..tak jsme je nechala...když je něco bolelo samo jsem je chovala 🙂
Egrzuz neboj...ta dvojka má sice více kj,ale dítka se zase více hýbou,takže toho více spálí 🙂

no jak které... 😀 kristýnka je taky kus baby..a v poměru kolik měla porodn váhu ona aNIky,tak je Krista popředu...váží už tolik co Niky v tomhle věku....a to měla NIky 4kg 🙂

halkac
autor
15. črc 2008

Jo, Dvojmamko, já mám taky ruce vytahaný a to nemám ani tak těžké děti jako Zuzík...já nevím, jak to ona zvládá 😀 😀 😀 Já je sice utáhnu taky, ale musím sedačky zavěsit do ohbí paže a jít jen kousek...No a na ty doktory apod. potřebuju právě ty golfky...

Jo ke golfkám - holky, já za sebe potřebuju, abyste napsaly, zda se dají polohovat do lehu, prosím prosím prosím!!!

marrha
15. črc 2008

Halkac...to je těžko,každému vyhovuje něco jiného....ty golfky jsou super..ale taky začínám mít problémy s kolečkem...půjde na opravu...ale i tak jse s ním spokojená,protože jako jediný splňuje všechny moje požadavky 🙂
autosedačky...záleží kolik chcete investovat....a jestli chcete něajké lepší co mají crash testy nebo nějaké bez....

a židličky?...já měla u NIky klasiku dřevěnou...a nebyla jsem spokojená...teď mám takové ty plastové...polohovací...dají se vysouvat do různé výšky..mají kšíry(Krista mi z nich od 8 měsíců vylíézá),takže já jsme spokojená...sice z nich pak nejde udělat stoleček a židlička,ale to mi nevadí..stoleček a židličky pak koupíme jiné 😉

halkac
autor
15. črc 2008

Jo a pak potřebuju ještě tip, jak se zbavit těch poporodních a vlastně i předporodních kil🙂 🙂 🙂 🙂 Hlavně nepište, že nemám jíst ty lentilky 😀 😀 😀

marrha
15. črc 2008

Halkac...tak v tom ti neporadím....já s tím bojuju sama 😝 😝

mám pocit,že jsem nabrala ještě víc než když jsme s evrátila z porodnice 😠 😝 😝

celý den s enějak k jídlu nedostanu a večer nevím co bych spráskla dřív..a to je výsledek 😝

egrzuz
15. črc 2008

Kači, já je taky tak nosím. Jinak by se ty vajíčka pletly mezi nohama a to jsem málem zakopla🙂

Ty golfky jdou do lehu, teda myslím Haucka

Holky jdeme cvičit, myslete na nás pááááááááá

dvojmama
15. črc 2008

jsme zpátky z procházky a nákupu 😉

tipy na autosedajdy, a hlavně židličky by se mi taky hodily 😵 Židličku bych chtěla polohovací, abych je tam mohla šoupnout už ted, i když ještě nesedí 😉 a ono kupovat všechno zase 2x není zrovna sranda, takže žádný velký pálky prosím 😉 Židličku jsem si totiž vybrala tuhle http://bloom.babypark.cz/bloom-fresco+dp36816/ ae ta cena jaksi neprošla přes manžela 😀 😅

egrzuz: máš můj obdiv za nošení ve vajíčku. Pro mě ty sedajdy jsou těžký i samy o sobě natož s dětma 😝

halkac: částečně jsme dokojili ten 5.měsíc, tak snad už to bude v pohodě. Včera jsem to dokonce obrečela, že už nebude to pouto mezi dětma a mnou, ale nakonec jsem si řekla, že jsou maminky co nemmůžou kojit vůbec a jejich děti jsou taky šťastné a zdravé 😵 I bez kojení už to půjde, akorát to bylo levnější no 😔

jinak já mám golfky Cosatto You 2 a ty jdou do lehu! a jsou naprosto bombastické 😵 Vozím je v nich po městě, do přírody nejezdíme tolik. Jsou přímo i od narození, už je v nich vozim bez toho vložnýho fusaku, ten měl i mantinel na hlavičku, ale ten už nepotřebujem 😉 golfky jsou skladné, a hlavně lehké! To je pro mě hodně důležitý. Jsou to tyhle http://www.moje-miminko.cz/kocarky-pro-dvojcata... 😉

dvojmama
15. črc 2008

jo a ještě jsem se chtěla zeptat jaký můžeme používat čajíčky? My máme pořád jenom fenyklový, tak ať jim udělám nějakou změnu, ale vůbec nevim jaký jsou už vhodný a jaký ne 😅

halkac
autor
15. črc 2008

Dvojmamo, ty golfky vypadají nádherně, jé, ty by se mi líbily pro páreček: ale ta cena 😠

Čajíky - my používáme heřmánkový, fenyklový a pak granulovaný Dobré spaní.

marrha
15. črc 2008

Ahojky..já dávala už čajíky ovocné..co jsou od 4 měsíce....myslím,že je jablečný s meduňkou...a pak je většina až od 6 měsíce 😉 tam už je velký výběr...

a ty golfky jsou pěkné....taky jsme je chtěla,ale nakonec jsme se rozhodla,že chci madlo ve předu a spojenou rukojeť 🙂 ,ale každému sedí něco jiného 🙂 🙂

a ta židlička....když pominu cenu 😀 ta je teda boží....tak mně se takové moderny nelíbí.... 😀
já mám klasiku dají se pořídit nové už kus od 1600,-...já natrefila na MMB na dobrý kup....takže byly ve sklepě už jak jsme byla těhu 😀 😀

halkac
autor
15. črc 2008

Dvojmamao: no já jsem ztracená, mně se fakt začaly ty golfáče hrozně líbit🙂 🙂 🙂 Že já se ptala...Holky ostatní, šup s dalšími návrhy...

dvojmama
15. črc 2008

halkac: tak pak jedině mrknout na bazary, jestli třeba neprodává někdo levně, já nejlevnější našla za 8.400,-

a díky za čajíky, vyšlu manžu ať taky něco dokoupí 🙂

dvojmama
15. črc 2008

marrho: madlo vpředu mě nijak netrápí zatím, děti stejně jenom leží a pak je budu pásat, to mi nevadí 😉 Spojená rukejeť už mě vadí víc, taky jsem chtěla spojenou, ale nedá se nic dělat, zvykla jsem si.

židlička krááásnáá vid 😀 Cena ale naprosto šílená, pořád koukám na MMB že by se tam třeba objevila nějakou čirou náladou nějaká alespon za polovic a ono nic 😀 Asi budu muset mrknout po jiný

marrha
15. črc 2008

Dvojmama 😀 si fandíš 😀 😀
to je novinka...pochybuju,že by už to bylo v bazarech...nehledě an to,že si takovou židičku málokdo mlže dovolit..nebo né dovolit..ale spíš je většině líto dát tolik peněz za židličku....aspoň mně by bylo 😀 😀

jak říkám,každému vyhovuje něco jiného 🙂 🙂 já jsme si určila věci,které od kočárku očekávám a podle toho jsme vybírala.....,ale stejně jsem ideál mezi dvojčatovýma nenašla 😀 na každém bylo něco...
stejně za chvilku budeme chodit..pak už to bude jen na převoz...tak už to kašlu 😀 😀

dvojmama
15. črc 2008

marrha: 😀 si fandim vid 😀
Mě by bylo taky právě líto dát skoro 20 litrů za židličky 😝

Dvojčatový ideál jsem právě taky nenašla a dva monokočárky nechci, mám ještě ten Jogger a ten má i spojenou rukojeť, i madlo a velký kolečka, takže do terénu ideál 😉 Ale zase těžký na věčný zvedání na obrubáky a nakládání do auta. Každý kočár má něco..

dvojmama
15. črc 2008

jinak mi právě odjely děti, jééé 😵
Jsem tu od včera měla sestřenčiny holky (3 a 8 let) a dneska si pro ně přijeli a na oplátku si vzali dvojčata alespoň tak do 3 - 4 ven 😵 To je pohoda, sama doma, ticho, ale začíná se mi stýskat 😅

egrzuz
15. črc 2008

Tak jsme zpátky ze cvíča. nemusím už cvičit s Kristýnkou jupíííííííííííííííí 😀 😀 😀 No o to víc se budu věnovat Jarouškovi.

Dvojmamino, ty golfky už jsem obdivovala, když jsem koukala k tobě do albíčka, jsou naprosto úžasný.
Čajíky dávám zatím jen bylinkové, na ovocný míň ajk od 6měsíců jsm enenarazila. teď už můžeme ovocný, tak na ně najedeme. Ty bylinkový od 2měsíců máme od Hippu" Nápoj s bylinkymi "(fenykl, heřmánek,anýz)-ten jim chutná a to Jarouškovi nechutnal žádný a potom od 3.měsíce" Pro celkovou pohodu" na doporučení v lékárně.

židlička je taky hustá, jééé ta by se tady vyjímala 😀 😀 jen sehnat sponzora 😎

Vy se máte holky, která máte hlídání, já nemám hlídací babičky ani nikoho jiného. No co povídám, brácha byl jednou vozit🙂 Dvojmamko, závist veliká 😉

halkac
autor
15. črc 2008

Zuzi, to je skvělé, já bych se divila, kdyby Kristýnku dál mučili, vždyť ta je šikulinka šikovná!!! No a Jaroušek taky, ale je to chlap - potřebuje na vše víc času, kam by se hnal🙂

Jo a brácha hlídal, vždyť to byla akce 😀 😀 😀 Ještě teď si vzpomínám, jak jsi psala, jak přijel celej zničenej 😀

dvojmama
15. črc 2008

zuzi: to je super, gratuluju 🙂 My musíme ještě pořád cvičit, ale přiznávám že to flákáme 😅 Musim začít pravidelně zase cvičit 3x denně, jinak budem na rehabku chodit do konce života 😝
Hlídání si moc pochvaluju 😵 Ale mamku i tchyni máme daleko, takže mi hlídají buď kámošky, nebo právě sestřenice, občas ségra. Teďka o prázdninách mi občas vozí i kamarádky dcera, takže hlídání mám docela často 😵

halkac
autor
15. črc 2008

Dvojmamo, když vikoušci v kočárku nezlobí, není co řešit! Je skvělé, že máš hlídání 😉 😉 😉 Já bych možná taky někoho na vození sehnala, ale bojím se vyslat naše dva zlobivce s cizím ven, netuším ani já, co vše se může dít 😀

dvojmama
15. črc 2008

halkac: kočárek je jediné místo, kde jsou Vikouši klidní 😉 Ještě občas v autě, ale i tam mi řvou, ale v golfkách koukají ven a jsou hodní 😵 Alespoň jedna věc je jště baví a uklidní..

marrha
15. črc 2008

já taky nemám nikoho na hlídání 😢
ani vožení
holky to vám závidím...člověk by si od nich potřeboval na chvilku oddechnout 😝 😀 😀

egrzuz
15. črc 2008

Díky dvojmamko, taky se dočkáte. Já ještě před týden psala Kačence, že budeme cvičit snad než půjdou do školy. 😉 No třeba příští návštěvu to bude zase všechno jinak, už to tak jednou bylo. Já to taky flákám, ale minule, když mi řekla, že Jaroušek leží na bříšku jako 3měsíční, tak jsem se naštvala a teď se mu fakt 14dní pořádně věnovala a pokrok tam hned byl. Sama jsem to viděla a mám radost. 😀

Já taky nemám hlídání ani tatínek nechodí s kočárkem sám, když, tak se mnou o víkendu ,ale sám ani náhodou. Jen , když jsme byla s Kristýnkou v nemocnici a on hlídal Jarouška, tak chodili kluci ven každý den. A to zse ho musím pochválit, že to zvládnul všechno doma sám s klukem. 😀 😀 😀