Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

gapka.h
5. led 2009

Ahojky,
..tak já dnes tlačila kočárek v tom snihu,ještě nebyly cesty odhrnuté 😠 😠 Došla jsem pěkně nadřená a lidi ze mě měli šou...

Zuzi-gratulace k 1. ROKU!!!! 🙂 No,já mám také kolikrát pocit,že chcou jen podundat,alr nemám sílu je nechat řvát.Už tak to stojí za....Dudlíky máme,chvíli je ošidím,ale pak ne ☹ ☹

gabina26-my máme TFK Twinner Twist,mám ho také v albíčku.A to jsme vydrželi do 11.měsíce v korbičkách 😉 😉

dai-to už jste šikulky!!!Já začínala bramborou,pak by ti ji nemuseli chtít,když dáš první sladkou mrkev,ale záleží na tobě.Někdo tady hodil do placu ten odkaz,já se dle toho celkem řídím 😉

...jinak už tu asi nebudu vysedávat pořád.Počítač máme až nahoře a já js s dětma dole.Nemám sílu je pořád tahat nahoru a zase dolů.Bez dozoru být nemůžou,dnes mi Kuba nějakým způsobem vzal z druhého schodku tašku a křáp hlavou na zem.Mé nervy,už to začíná.Staví se o schodek u balk.dveří a pak křáp...atd.Já jsem tak utahaná..jak to zvládáte holky vy???

andra76
5. led 2009

ahojky holky můžete mi prosím poradit jaké dudlíky jsou nejlepší a nejzdravější ,maslím materiál mohly by jste mi ještě poradit nějaké dobré a spolehlivé prodejce na mimibazaru na výbyvičku pro dvojřátka ,nějaké už mám ale at je vís výběru díky.

daniellka
5. led 2009

kuzelka,my jsme loni v zimě byli ještě nechodiči,takže botičky jsem neřešila. bud měli jedny,ty byly úplně čisťounký,nezajetý 😀 😀 nebo jsem spíš ve většině případů používala takovýty indiánský "ponožkobotky",kombinézku měli taky se šlapkama a pak do kočáru.

gapka - to věřím,máte to nejhorší období,kdy sebou žuchaj,všude se dostanou a jsou sami sobě nebezpeční. Ale vydržaj,za chvilinku bude líp. 😀

andra - začínali jsme s aventy,až byli větší,tak jsme přešli na takový ty mašličky od Mum,aby jim větrala pusinka.
Na mmb je miliarda spolehlivých,mrkni do hodnocení.. 😉

simonac
5. led 2009

tak holky, hlásíme, že nožičky v pořádku a na sonu už nemusíme, uf, dnes tam bylo, ale lidí, ted jim dám svačinku - zkoušíme jogurt dobrá máma merunkový a povalím pro petu do školky, tak zatím ahoj , snad na chvilku večer 😉

daiquiri
5. led 2009

Mně se to s těma židličkama taky teda nezdá....

Andra, my máme taky Aventy, ale třeba známá co má taky dvojčátka, tak vyzkoušeli všechny možný druhy, nakonec skončili u těch levných kytiček a ty jim nejvíc vyhovují 😀

Simi, tak to je super, aspoň o jednu starost míň co?

tindra
5. led 2009

Gabi,nápodobně,dneska jsem potkala venku asi 3 kočárky....a já 😀 síííla,ty technické služby kdyby měly uši,tak jim upadnou,co jsem dneska zanadávala...chvilkama jsem jezdila i po silnici,auta neauta,mohl někdo zkusit zatroubit,bych mu dala...jak jsem byla v ráži,ale utahaná jsem jak kdybych házela hromadu uhlí lopatou 🙂 My bydlíme v bytě,ale u babičky jsou teď taky schody nejlepší hra.
Dai u nás už pak kluci mlíko nechtěli a já dávala půlku skleničky každému a pak dřív svačinku(kojení).A jeslti máš židličky polohovací(fábula...)tak není problém,jen do těch dřevěných až sedí,ale Máťa ještě neseděl sám,jen s oporou a už ji měl(Baby point),trochu jsem ho zajistila a na tu chvilku to zvládl a když neměl náladu a hroutil se,tak jsem ho dala na ležato,ale to se zase nelíbilo Lukymu,že brácha má něco jinýho.
Andra už kupujete dudlíky? 😀 no my měli všechny druhy od 17,- po aventy,ale Martínek má stejně svoje prsty a Luky sjede všechno co se kde namane,takže je potřeba vyzkoušet až s dětma 😀

gapka.h
5. led 2009

dai-já je ještě v židličkách neměla a to budou mít rok 😀 😀 krmím je v těch polohovacích léhátkách

daniellka
5. led 2009

simi - supr,máte to z krku 😉

gapka - a jakou to má nosnost? nejsou na ty lehátka už velcí?

já dnes zlehka padám na hubu taky. ne že bych se předřela,místo kočíku jsem vzala ty sánky,co mám na fotce a šli jsme ke kamarádce tady kousek od nás,zkusili jsme postavit sněhuláka a pak jsme byli u nich,takže pohodička.. Akorát ALex má tedka řvavou,nervní období, Erikovi to naštěstí už skončilo,kluci si to hezky střídaj,tak jsem z toho nějaká zmožená. Psychika taky unavuje 😖

marrha
5. led 2009

ahojky...tady pořád sněží a sněží 😝 😀

to nemohlo nasněžit před 2 týdny?

Dani krásné fotečky 😵 taková romantika 😵

naši pijou večer mlíko ještě v lehátkách 😀 , vždycky si je přinesou a sami so do nich vlezou a čekají až bud emlíčko..a to jsme myslela., že už s ejich zbavím 😀

egrzuz
5. led 2009

Teda holky takovýho počteníčka 😀

Já má lehátka do 9kg a už je tam nedávám , jíme v židličkách Fábula a pohoda. Už jsem je tam dávala v 6měsících, jsou polohovací.
Dai, začínala jsem mrkví a dokrmovala asi týden mlíčkem a potom už jen zeleninu. Vždycky dávej tři dny stejný druh-kvůli alergii

Andra, já vyzkoušela snad všechny druhy a nejvíce nám vyhovují Baby nova-kulaté. Ty placaté nechtěly děti vůbec. Nebo obyč kytičku.

Simi, super. To jsi ráda viď?

Holky já dneska děti vyšoupla ven po obědě, už je dávám jen jednou denně spát a Jarýn spal 3h, tak jsem se bála, že budu mít večer společnost, ale naštěstí spí
😀 😀 😀

simonac
6. led 2009

ahoj holky, kde jste všechny, co pořád děláte??

to víte, že jsem ráda, že už nemusíme s nožičkama,

dnes dopo se chystám za petou má se školkou bruslení, má jít vozit tchýně, ale v noci jim hořely vrata, tak snad pude a nemá v plánu něco jiného - chytlo jim to asi od popela v popelnice ☹

daiquiri
6. led 2009

Holky, díky za rady. Mám z toho trochu strach, přeci jen máme navyklý už nějaký rituály, asi začnu až některý víkend, ať jsme na to dva. Určitě je zkusím nakrmit v lehátku, až začnou sedět, tak budou židličky.

Ještě mám jeden dotaz, žádný doplňkový tekutiny, jako třeba čaj, jste nedávaly?

Tady je zas -7, tak nevím jestli tahat děti ven. Ke všemu mě dneska šíleně třeští hlava, jsem nějaká opotřebovaná 😖

egrzuz
6. led 2009

Dai, já dávám čaj během dne, jak děti chtějí.

Já je nabalila a už jsou venku 😀

gapka.h
6. led 2009

Ahojky,
tak rychle za váma...dokud spí 😉

...já jsem tak zmožená z toho kočárku..brodit se sněhem ☹ ☹

danielka-vlezou,nevím,kolik teď váží,ale před 2 měsíci měli skoro 8kg.ale za chvíli půjdou do židliček 😉 😉 nemám je polohovací a ještě nesedíme 😉

Zuzi-my byli také venku,ať je kolik chce..jsou nabalení a když je vytáhnu jsou teploučcí..jen tvářičky růžovučké!!!

dai-tak mně čaj ani vodu moc nechcou,ale zkouším to...pořád mé mlíko!!!

daiquiri
6. led 2009

Gabi, to je posilovna tlačit ten kočár co? Mně to včera stačilo 😀

My dneska ven nešli, pořád je tu -7, tak mám strach, ale zítra to asi zkusíme, aspoň na chvílli, spíš co vydržím já, mně je pořád zima, hlavně nohy pak necítím.

No jo, jenže ty máš aspoň svoje, já se bojím, aby jim to UM mlíko stačilo 😢

simonac
6. led 2009

tak, právě jsme dorazili z rodinného sánkování, manža naschvál skončil dřív, aby mohl jít s petanem na sánky a dopadlo to tak, že malý se v půlce napučil a že už ho to neba a chce jít hrát počítač, tak padla i rána na zadek, manža nasraný, malý taky asi to bude ještě pokračovat 😒

daniellka
6. led 2009

simi 😀 😀

baby ty kočáry ve sněhu vám vpůbec nezávidím. Já ted zásadně beru ty sáňky. dneska jsme byly s kamarádkou na supr prochajdě,na krchově 😔 😎 , v noclehárně jak říká její manžel 😀 . Zní to blbě,ale tam byl klid,já měla sánky,všude jinde silnice s autama,tak co,no...

Jdu vařit véču,pak zas b ude tóčo kolem borců a pak se mi už nebude chtít 😒

simonac
6. led 2009

danielko a co vaříš dobrého???

egrzuz
6. led 2009

Dai, dej jim po zelenině mlíčko a oni si vezmou kolik budou chtít.

tady je holky -16 😒 a dopoledne bylo -12, ale já děti nabalila a opravdu byly teplé.

Holky mažete něčím děti ještě potom doma, třaba po koupání? Naše mají ty tvářičky hrubé a nevím čím namazat.

Simi, to manža šel s ním , aby šli spolu na počítač? To bude to stejné u nás 😀

Danielko, krchov chválím 😀 😀 😀

Dneska máme za sebou poprvé stříhání Jarouška, už byl hrozně zarostlí.Docela to bylo v klidu, jen chvilku bulil, ale umí to i víc. Mrkněte na fotky 😀

daniellka
6. led 2009

simi já se k tomu do tedka nedostala.. chtěla jsem udělattakovej zapoečenej kotlík,brambory,na to osmahlá cibulka, nakolečka, okořeněné kotletky,zalít smetanou a šup do trouby. ale nakonec to udělám zítra a dneska budem s manžou dojídat ,máme přecpanou ledničku 😎

daniellka
6. led 2009

zuzi - bomba vánoční a narozeninkový fotečky!! Jaroušek je velkej frajer,prospělo mu to! 😀

marrha
6. led 2009

ahojky...

Zuzi krásné fotečky 😵

a my jsme náhodou taky dneska Davídka osřtíhali 😀 😀 přidala jsem pár foteček.. 😵 , stříhala hzo kamarádka holička..a byl statečný...je strašný stydlín, takže seděl a ani se nehnul..měl strach s ena ní podívat 😀 😀holky u vás je takový mráz?? U nás zatím max-9, ale i tak to stačí 😝

egrzuz
6. led 2009

Markét, nebylo ti líto těch kudrnatých vlásků? Je to fešák 😀 😀 😀 Ty kukadla jsou úžasný, umí to s náma viď? ty naši synátoři 😀 😀 😀

U nás je teď -16 ☹

marrha
6. led 2009

Zuzi ještě nepsinkáš???

ježíš taková zima...u nás -7 právě ted...a u vás jednou tolik míň 🤐 brr

bylo mi jich líto, ale když nosí na ven čepičku, tak ty vlásky se mu opak rovnají a měl to moc dlouhé a lezlo mu to všude...a jeslti má mít kudrlinky, tka mu zase dorostou 😵
mi přijde ted jako už fakt velký chlapeček 😀 😀 😀

jj taky je Jaroušek takový mazel maminčin??? 😵

marrha
6. led 2009

nespinkáš 😀

halkac
autor
7. led 2009

Ahoj holky,
moc se omlouvám za to, že jsem se dlouho neozvala, ale nějako jsem neměla náladu - hned vysvětlím proč. Měla jsem obavy, že jsem těhotná 😝 😝 😝 V pondělí jsem byla u lékaře a ten naštěstí tvrdí, že nejsem... Tedy je pořád podivné, že mi měsíčky nedorazily a že na testu mám slabou druhou čárku, ale prý to může být po prasklé cystě☹ ☹ ☹
Nicméně týden jsem žila v domnění, že nosím třetí mimi, a přemýšlela jsem, zda to jde zvládnout. Co byste dělaly vy? Měly byste třetí mimčo, když by dvojčatům bylo teprve rok a třičtvrtě? Já se pořád nemohla rozhodnout, zda ano, nebo ne...No naštěstí to snad řešit nemusím 😵 😵 😵 Navíc by bylo hodně divné, kdybych otěhotněla přes antikoncepci...

Jinak u nás se začínáme sunout do normálu - děti jsou v roce 2009 jakési hodné. Přes svátky byly nemocné, což už je naštěstí OK, a teď tak po chvilenkách jezdíme ven taky na sáňkách - kočárek ani nezkouším.

Jé a tady se poprvé stříhalo! Tak to u nás ani nápad, těch páru vlásků, co má Jonášek, si pěkně považuju🙂

jirule33
7. led 2009

ahojte 🙂

teda holky koukám na vaše fotečky, máte nádherné děti 😉 😉

už se taky těším až ty naše berušky trochu povyrostou, ale už se alespoň usmívají 🙂 sice je to spíš takové nevědomé usmívání , ale krása. 😉

marrha
7. led 2009

ahoj holky,

Kačko, tééda 😀 Ty jsi to vzala hopem do toho roku 2009 😀 (to je sranda),, ale kdybych byla v tvé situaci tak nevím..nedá se to tak cřít co bych dělala...záleží jestli by ses na to cítila Ty...dívala bych se taky na finanční situaci a pod..., ale jelikož se bojím potratů apod. nejsem jejich odpůrce, ale prostě mám z toho tak nějak strach, tak bych taky řešila dilema 😝
a antiko?? co k tomu říct?? NIky je přes prášky 😀 😀 😀

Jirul já Ti zase závidím miminečka.... 😵 aspoň na to poňuchňání bych si je půjčila 😵 😅 , ale na druhé straně jsme ráda, že tohle období mám za sebou...já měla uřvané miminka 😝

dada134
7. led 2009

Ahoj holky,promiňte,že mezi vás lezu,s některými z vás se trošku znám z Čekáme dvojčata,zajímalo by mě,kdy se konkrétně vám ta dvojčátka narodila,ve kterém týdnu a jak se trefil UTZ váhou nebo ne.My jsme byli těsně před Vánoci a dětičky měly 2200 a 2150 g a dr.říkala,že to může být každým dnem,no a zatím nic,ale děti se tam hýbou snad víc a víc,asi je jim to těsné,no a to břicho za chvíli asi neunesu.

marrha
7. led 2009

Dado já rodila ve 40tt a děti měli 3,40kg a 2,90kg, den předtím mi dělali UTZ a měli 3kg a 3.05, takže to zase tak přesné vždy nebude 😉 mudr. mi říkala, že tma může být odchylka až + - půl kilča 🙂

neboj bříško uneseš 😉 , já měla úplně stejné pocity, všechno mě bolelo a prosila jsme doktory at to už ukončí..kolikrát jsme měla pocit, že s emi to břicho musí urvat 😝