Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

halkac
autor
7. led 2009

Dado, UTZ ukazoval váhu v den porodu tak 1900 g oboum dětem. Mně se dvojčátka narodila 33+1 a měla 1750 a 1870 g. A víceméně se to obešlo bez problémů ! Ty už jsi za vodou, rodit klidně můžeš - ale čím později, tím lépe. Kvůli rozkojení, kvůli tomu, že nebudeš dlouho v nemocnici a tak....A podívej, já mám zkušenost, že doktoři říkají, že to bude za chvíli a ono nééé. Ale paltí to i naopak 😝

simonac
7. led 2009

ahojky holky, tak kačko, to teda nezávidím, já si to myslela když měli dvojky asi 3 měsíce, pořád mi bylo blbě, točila se mi hlava...ale neměla jsem odvahu si an test udělat, naštěstí nic 😉 , taky jsem řešila, že už bych si to nenechala, ale můj nechtěl ani slyšet, u nás už by to bylo 4 a to by byl fakt mazec 😝 , držím ti pěstičky at ti to dopadne tak jak ty sama si přeješ 😉

dada -- já rodila 37+4, mimča měla každé 2.650g a na ultrazvuku mi to ani jednou neřekli, prý je to zavádějící a nepřesné ☹ - porod jsem měla naolánovaný, vyvolaný tabletkou, rodila jsem od 8,00 do 13,00 tak se to docela dalo, držíme pěstičky at jste všichni 3 OK 😉

daiquiri
7. led 2009

Ahoj holky, tak dneska se chystáme ven i přes tu kosu, tak je pořádně nabalím!

Kačko, já se toho nedávno bála taky, bylo mi pořád zle od žaludku a tak nějak jsem byla unavená, koupila jsem si i test. Naštěstí nic. Ale nevím, dřív jsem prohlašovala, že bych šla do třetího, ale prcci jsou ještě malý, navíc finančně to máme jen tak tak....Ale jak píše Markét, potrat bych asi nezvládla, tak nevím, naštěstí jsem se rozhodovat nemusela!!!

Jarouškovi i Davídkovi to ostříhaným moc sluší, sice Davídek přišel o kudrlinky, ale zase vypadá tak jako dospělejc 😀

Dada, já rodila 33 + 2tt, podle UTZ měly mít děti přes dvě kila, nakonec Barča 1490g a Pavlík 2730g, takže u nás se moc netrefili.

halkac
autor
7. led 2009

Holky, díky za reakce. Já bych potrat taky nezvládla - prostě bychom to museli nějak zvládnout 😝 Asi by to nebylo zrovna lehké, ale nějak by to šlo. Vlastně upřímně mně ani manžela napadla možnost přerušení jen jednou a pak jsme si řekli, že by to naopak bylo skvělé mít tři děti - máme víceméně všechno, aby jsme v pohodě mohli všichni žít: velký barák, nemáme hypotéku, máme auto....Jjediné, co by nás od mimča mohlo odradit, by byly sobecké důvody - ale je pravda, že kvůli nim jsem byla tak rozhozená (nebudu moct chodit cvičit, nepojedeme na dovolenou, s mimčem zase nemlžeme na chatu, končí mi éra vysedávání v zahrádkách...). Ale věřím doktorovi, že tam mimouš prostě není, na vlastní oči jsem to na UTZ viděla 😀 😀 😀

septim
7. led 2009

Ahajda, vsechny moc zdravi a zpozdene do noveho roku vse nej. Moc vas prosim o radu. trpelo vase mimi nekdy na tvrdou stolicku? Uz nevim co s tim, mala ma i trhlinky v konecniku. ☹ Davala jsem nutrilon comfort, ale ten nam delal jeste hure, ted mame Beba sensitive, bolesti briska jsou pryc ale stolicka porad tvrda. Uz si nevim rady ☹

halkac
autor
7. led 2009

Septim, s tímhle měla u miminek problémy Zuzanka - až se tu objeví, určo poradí. Ale vím, že dávala švestkovou šťávu a probiotika...co dál ale nevím☹

jaanja
7. led 2009

dada: u nás se docela s váhou holek trefili, řekli mi, že mají mezi 2kg a 2,5kg 😉 Rodila jsem v 35t, břicho mi přišlo ještě v pohodě, ale naše holky se naopak moc nemlely, někdy jsem čekala i několik hodin, než jsem ucítila nějaké kopání. A kolik jsi nabrala přes pupík? Já nakonec 40cm 🙂

Jak tu píšete o těch těhotenských testech, tak už mě to taky napadlo - co kdyby nějakou náhodou jsem byla znovu těhotná... teď mě spíš polévá pot hrůzy 😀 mně úplně stačí ty dvě cácorky...

Vůbec teď nestíhám Koníka, holky většinou bečí mezi jídlem, jednou ta, podruhé ta druhá, takže pořád houpeme a utěšujeme.. Do toho to nekonečné odsávání, měla jsem podruhé zánět prsu, tak odsávám šetrněji, ale tím pádem taky déle..

Aktuálně ale uvažujeme o klokánce - chtějí nám koupit dárek lidi z práce. Máte prosím zkušenost, která je výborná, a co naopak nepořizovat ani náhodou? A využili jste klokánku?

egrzuz
7. led 2009

Ahoj holky,
Markét, už jsem usnula. Dneska celý den koukám na Jarouška je opravdu takový dospělák 😀 Davídek taky vi'ď? 😀

Kači, držela jsem pěstičky 😀 😉

Dada, já rodila 35+2 a ten stejný den ráno na UTZ měly děti váhy 2200 a 2300 a narodily se večer 1890 a 1970, ale vše bylo ok. Drž se co nejdéle 😀

Septim, u nás má Jaroušek do teď tvrdou stoličku o proti Kristýnce. Dokonce je vždycky vidět bobek i přes plínu i v oblečení. Chudák má s tím práci. Dávala jsem Nutrilon Comfort a bylo to ještě horší, potom jsem začala dávat Nutrilon HA, který baštila Kristýnka a trochu se mu to zlepšilo. Jinak jsem mu dávala tu švestkovou šťávu od Hippu, jak píše Kačenka. A to pomáhalo spíš na to , aby se vakakal. Jinak jsme ho musela každý den trubičkovat asi 4měsíce☹
Teď nám pomáhá jogurt, ale to ještě nemůžete

Holky dneska jen -10
🙂

septim
7. led 2009

moc dekuji. Probiotika davame ☹ svestkouvou stavu jsem taky chtela zkusit ale dr. mi rekla ze az po zelenine. Nevim proc ☹ egrzuz presne jak pises, vzdy citim tvrdy bobek uz pres plinku, chudak a nez to vytlaci uplna hruza. ☹

gapka.h
7. led 2009

Ahojky,
...to jsou novoty!! 😉

Zuzi-já je mažu po koupání Ondřejovou mastí-celé tělo,fotečky super a dortíky také 😉 😉 ..no nám se to už také krátí 😉 ..byla jsem obkouknout dorty v cikrárně...musím něco vymyslet 😉

Marki-ty kudrnaté vlásky byly opravdu škoda ostříhat ☹ ☹

dada134-já rodila 34.+2-odhad váhově dle últrazvuku celkem sedl,Kuba-2030g a 43cm, Ondra 2000g a 43cm

...jinak je mi to blbé pořád opakovat,ale já se asi opravdu nikdy nevyspím.Usnou pěkně v 19.30h do 23.30h pohoda,od 1-3h řev nechcou spát ..a v šest už v kuchyni 😝 😝

Kaci-tak já bych byla taky rozhozená,sama nevím,co bych dělala...ale manža by to taky nedovolil nechat vzít.To jste se pěkně rozjeli do toho Nového roku 😀 😀

halkac
autor
7. led 2009

Holky, jsou tu !!!!!!

Nikdy jsem neviděla měsíčky raději než dnes 😀 😀 😀 😀 😀

daiquiri
7. led 2009

Kačko, to je náhodička, mně to taky dneska přišlo, skoro jsem vyděšená, víc jak po roce 😀

simonac
7. led 2009

holky, tak když už to tu řešíme, já to ještě nedostala, nepamatuju se, kdy jsem to dostala poprvé u peti, ale ted dokud ještě kojím tak to asi nedostanu, nebo jo?? 😉

nemáte někdo zkušenost s tou 90 denní dietou? já bych do toho i šla, ale nevím, nevím, jak se nějaký druh potraviny zakáže mám na něj největší chut 😀 do léta, ale musím shodit 10 kg tak bych měla začít něco dělat, jak jste na tom Vy??? 😝

gapka.h
7. led 2009

Kaci-tak to je super 😉 Já to už ani nepamatuju a když stále kojím tak asi zatím nic...no ještě jsem to teda nedostala 😉 A vůbec mi to nechybí 😉

Simi-co blbneš...tolik kilo???To tě nepoznám 😀 😀 Aby jsi nezkolabovala!!!

simonac
7. led 2009

gabčo - já ted přes vánoce ještě něco přibrala, tak budu muset něco dělat ☹

jirule33
7. led 2009

Ahojte 🙂

holky,kdo dáváte UM jakou vodu používáte? Já kupuju Fromin v Hypernově a doteď jsem ji převařovala.A dnes jsem ukazovala bráchovi jakej tam pak palve bordel a on našel, že se kojenecká voda převařovat nemá.Jakou tedy dáváte a převařujete ji?
Dík za rady.
Jestli není třeba lepší převařovat z kohoutku?

egrzuz
7. led 2009

Gapko, to je šílený, že ti nespí. Vždyť už jim je dost. A kolikrít ti spí během dne? Nejsou třeba vysinkaný, že se v noci probudí? Já už dávám jen jednou denně

Kači, 😀 😀 😀 😀 😀

Simi, já bych měla taky hubnout, ale to sladký mi dodává tolik energie 😀 chtěla bych tak 6kg určitě. Ty nepotřebuješ tolik, blázne. 😲 Při kojení bys neměla držet diety.
Myslím, že dokud kojíš, tak menzes nemáš, ale asi můžeš mít.

Jirule 33 já vodu převařuju z kohoutku. Když jsem četla, jak se zachází(někdy) s balenou vodou-jakoukoliv, tak jsem fromin nekupovala. Jen asi jedno balení a ta se nepřevařuje.

Holky , já dneska našla mobil-úplně nový a když jsem zjistila, že patří 10letému klukoviu, tak jsem jim zavolala a vrátím ho. úplně jsme ji přerdstavila naše mimi, jak by byly smutné 🙂
Tak mám takový dobrý pocit a připsané + 😀 😀 😀

daniellka
7. led 2009

nazdárek babule!!

dneska nějak padám na hubu. borcoši v noci furt vyřvávali,pak jsem ještě měla plno aktivit přes den,pak kuchťa,no a ted musím posbírat zbytky sil,abych se navečeřela a asi odpadnu..

jirule - fromin se převařovat nemusí. ALe ostatní kojenecké vody bych u ú)plně malilinkatýho mimi převařovala. Já používala Fromin a nepřevařovala,potvrdila mi to i doktorka. A později,někdy kolem cca roku mi řekla,že můžem vodu z vodovodu. DOktorka bydlí tady u nás,kde bydlím i já a má tu vodu zkontrolovanou. Nechej si udělat rozbor třeba.. 😉

Na tuháča boboša potvrzuju švestkovou šťávičku,dělá zázraky 😎

Jdu koukat na zprávy,jestli ještě zejtra budem topit tím plynem nebo dělat v obýváku ohýnek 😀

daiquiri
7. led 2009

Tak my se dneska nakonec ven vykopali, byla tu kamarádka, pořád jsme se rozmýšlely jestli jít ven nebo ne, ona je těhu, tak aby neuklouzla, ale nakonec jsme došly na kafe, tak jsem byla ráda 🙂

Jo a nedostala jsem to, byl to planý poplach, asi natžená zadní část 😀 Já si říkala, že je to divný, když beru prášky 🙂
Simi, dostat to můžeš i když kojíš, ale není to až tak obvyklý. A není to moc 10 kg? Mně se teda zdáš hubená! A potřebuješ energie, máš velkou zátěž. I když já mlčím, mně šly kila dolů samy, spíš mám podváhu 😖

Jirul, my máme taky Fromin, převařujeme ji. A kde jste zjistily, že se nemusí převařovat? Na jedné diskusi jsem četla, že si víc holek stěžovalo, že v tom plave bordel, mně to taky bylo divný, myslela jsem, že je to z rychlovarný konvice, ale i když jsem jí vyčistila, bylo to tam pořád. Ale já už taky počítám, že od půl roku budu převařovat vodu z kohoutku.

Zuzi, máš na kontě dobrý skutek, to se ti vrátí! 😉 A co jsem to slyšela ve zprávách, že když se vláda nedohodne, že by vojáky z Afgánistánu poslali zpátky domů???? Co je na tom pravdy?

kuzelka
7. led 2009

Ahojky 🙂
dado já rodila 36+2, děti měly mít podle utz. přes 2kg a Kuba měl 1670g a Bára 1780g
kaci já si ted vůbec nedokáu představit, že bych otěhotněla 🤐 ale pokud by jsme byli nějak finančně zajištění, tak bych do toho možná šla......
gabi jestli ti pravidelně v noci nespí zrušila bych nějaké to spaní přes den.... 😉
simi já dostala první menzes asi 1,5 měsíce poté co jsem přestala kojit, a asi bych měla trochu přibrat 🤐 🤐

egrzuz
7. led 2009

Holky, hubeňorky, nechte těch provokací 😀 😀 😀

Dai, oni se stále dohadují a možná budou stahovat buď 15lidí nebo všechny. Kdby se Jarda dostal do těch 15, tak bch bla ráda, ale moc si od toho neslibuju 😒 Vždycky se na něco těším a potom je to jinak 😕
Tak uvidíme

Danielko, to v noci ještě děti řvou ve dvou letech? 😲 To snad nikdy nezkončí 😕

daiquiri
7. led 2009

Zuzi,lepsi se netesit a pak byt prijemne prekvapena.Ale 15 je teda fakt malo.

marrha
7. led 2009

ahojky..
já ze začátku převařovala i Fromin..je tam sice napsané, že s enemusí , ale já jí raději převařila...a někde jsme četla diskuzi, že ten binec co tma plave, je vlastně nějaká ta složka, ten vápník či co a že ot ničemu nevadí 😉

Simi pokud kojíš nedrž diety...vypadáš dobře, sluší Ti to 😵 to by pak děti nemuseli mít v tom mlíčku všechno co potřebují... 🙂

zuzi podle čeho vybírají kterých 15 pojede domů?? 🙂

a máš pravdu Davídos vypadá dospělěji 😵 🙂

Gabi střihnout se to muselo...nejvíc to měl kudrnaté po umytí, v čepičce s emu to rovnalo...a vadilo mu to všude...a mi se na klucích nelíbí dlouhé vlasy, kdyby to měl tak kudrnat pořád a nerovnalo se mu to tak mu to nechám, ale takhle ne 🙂

kuzelka
7. led 2009

markét prosím tě chtěla jsem se zeptat dáváš děti ještě do fusaku? s botičkama? my ted chceme konečně koupit botičky, nebo ted jěště moc venku nechodíte?? 😕

marrha
7. led 2009

Kuzelko ahojky...

když jedem s kočárem tak je nevyndávám a jsou ve fusacích...a nebo chodíme pěšky, ale to musíme jít i s manžou...když jsme sama, nevypouštím je 😀

ale jinak mi kamarádka ušila takové návleky ze šusťáku na botičky...a vozím je pod kočárem a kdyby šli ven a pak zpátky, dám jim ty návleky 🙂

kuzelka
7. led 2009

no návleky mě taky napadly, zkusím se po nějakých podívat 😉 a ty botičky asi taky nejsou na dlouho že, za chvíli je budou mít asi malý vid? přemýšlím jestli ty botky nekoupit až na jaro....... no nevím, musím ještě popřemýšlet..

egrzuz
7. led 2009

Já nevím podle čeho je budou vybírat, ale všichni tam chtějí zůstat, tak když buýde dobrovolník na cestu domů, bude to fajn🙂

Markét, Jarýn to měl taky kudrnatý jen po vykoupání , ale jen vzadu, jinak se to cuchalo, takže vím, o čem mluvíš 😀

Holky Kristzýnka dneska přešla celý obývák a to máme fakt veliký, už mi to tady začíná. 😀

Zítra jdeme na neuro, tak držte palce, jsem ráda, že Jarýn leze a snad to tam předvede 😀 musím ho povzbuzovat 😀

Koukala jsem včera na černé ovce a mluvili tam o botičkách pro děti a z 10 vyhověly jen 1 to je děsný ☹ ale já si nemůžu vzpomenout na tu značku ☹ nevíte holky? takový krátký název

marrha
7. led 2009

Zuzi jsou to Fare 😉

Kristýnka je šilkulka 😵 😵 ...děti nejsou cvičené opičky a u doktorů se předvádět nechcou 😠 😀 😀

Kuzelko prosím Tě jak se jmenuješ jménem at Tě tak můžu oslovovat...určitě jsi mi to psala., ale přiznávám se, zapoměla jsem to..jsme ostuda 😔

kuzelka
7. led 2009

Markét jsem Karin 😉
já koukala na botky v lékárně, ale jaké značky byly, to nevím 😠

marrha
7. led 2009

Karin díky 😉 hned je to lepší 🙂

v lékárnách myslím mají Santé..jinak ty Fare mají moc pěkné botičky a u nás v Porubě je prodejna a v Mariankách 🙂