Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

kuzelka
23. led 2009

Ahojky
u nás už se spí, ani jsme deska nebyli venku, děti mají furt teplotku asi ještě pořád to očkování...

holky já jsem taky vymodlené dítě, rodiče se o mě snažili 13let 😔
nedokážu si to představit, hlavně tehdy žádná pomoc nebyla, zádné umělé... hodněkrát jsem to s mamkou probírala a byla z toho tehdy hodně špatná, všichni kolem už dávno s dětmi a mamka nic, no naštěstí jsem to pak zachránila já 😀 😀

jo a my jsme taky s pomocí clostylbegytu 😉

egrzuz
23. led 2009

Ahoj holky, nám clostybegyt nepomohl 🙂

Tak reklamace uznaná 😀 , už jsem dlouho žádnou neměla, tak dneska jsme se vyžila ve dvou reklamacích. ještě jsem vzala od Chicca ochranu rohů na stolech. Vydrželomi to tam 2h, tak jsem zvědavá, co mi napíšou. Za odrážedlo mi vrátili peníze.

Dneska mi volala Jarda, že další návrh, který teď platí, že pojedu domů 17.července, tak jsem mu řekla, že tady už budu asi na provaze 😝

Kači, jakou operaci očí? Tím leaserem? Ty jsi statečná holka, já bych se bála. Je dobře, že ti Davča pomůže, je to zlatíčko, viď 😉 😀

Markét, pěkná fotečka 🙂

gapka.h
23. led 2009

ahojky,
..tak jsem vás první dočetla..pěkně jste se rozkecaly 😉

zuzi-až za tak dlouho dojede???Jsi šikulka i tak,ale je ti určitě smutno..budeš tu s náma 😉

kaci-fotky budou v pondělí ..mám to dohozené od Simči..a jsme max.spokojení,je to něco jiného 😉
Na tu operaci si teda troufáš,ale pokud si veme manža dovču,tak jo 😉 Tím leaserem to nebude tak hrozný 😉

marki-fotečka super,já koukala,co je to tu za novou kočku..opravdu!!!

karin-co je to za očkování,nás to také čeká.Tak to špatně snášeli???

...jinak my byli dnes navečer u našich...já potřebovala chvíli změnu ☹ ☹ Nevím,jak je to s váma,ale já se s nima nezastavím,snažím se s nima hrát apořád něco vymýšlíme.Pak nemám čas pojíst a jím za chůze ☹ ☹

U nás se také usnulo brzo,ale jak to dlouho vydrží???Včera manža schválně počítal Ondráškovo kojení-holky pětkrát!!!

..tak dobrou 😉

egrzuz
23. led 2009

Gabi, já vůbec nevím, už jsem mu řekla, až bude jistý konečný termín, ať mi to řekne. To jsou furt samé dohady a já jsem tady na mrtvici. To nejhorší období a zároveň nejkrásnější, když se učí chodit tady budu sama.

Tý jo, to je děsný 5krát kojení v noci, no máš můj obdiv.

Karin, taky bych chtěla vědět, coto bylo za očkování. To jsou ty zarděnky?

tindra
24. led 2009

Gabko já vstávala předevčírem v noci každou hodinu 2x a dva dny se mnou nebyla řeč...ještě že máš hodného manžu
Zuzi já si nemyslím,že by to období bylo nejhorší,naopak mi připadne skvělé,že třeba do vany nesu jen Máťu a Luky za náma pěkně capká sám 🙂 Už se těším jak mu koupám boty a po svých pojedeme dolů do kočárkárny....

marrha
24. led 2009

Dobré ráno holky..

děkuji za komplimenty..se tady červenám 😔 ..to byla jen zkouška s nevyžehlenými vlasy...jinak to žehlím..ale vůbe mě to nebaví 😝 potřbovala bych vlasy umýt a jít 😀

Zuzi spalničky, zarděnky a příušnice se můžou očkovat nejdříve v 15 měsících...
Karin byla asi na hexa, ne? aspon myslím..

Zuzi to je síla s manžou...jsi fakt dobrá, že to takhle krásně zvládáš...kloubouk dolů...

Tady zpívají ptáci jako na jaře?? jen to počasí tomu neodpovídá...sice neprší, ale vypadá jak před deštěm , je nad 0...ale o víkendu má sněžit i v nížinách 😝 já nechci..včera se jelo tak fajn s kočárem(když nepočítám výkaly co zůstaly zase po slezení sněhu na chodnících)..to fakt nesnáším...a nadávám kudy jedu...

Kači Ty nosíš čočky??

simonac
24. led 2009

ahoj holky,

tak u nás noc opět děs a aby toho nebylo málo, tak peta má nějakou střevní virozu nebo co od půl 4 zvrací - děs 😝

egrzuz
24. led 2009

Holky viděly jste na Nově zprávy? To bylo úžasný , jak si tatínek odrodil jedno s dvojčátek 🙂
Jaké to byly mrňoskové, to už ani není možný, že byly ty naše tak malinké. Jsem nějak na měkko 😵

simonac
24. led 2009

zuzi - můj mě ted volal,at se letím podívat , měla jsem slzy na krajíčku a úplně super je, až budou říkat, kde se narodili, co mají napsané v RL, že? 😉

halkac
autor
25. led 2009

Holky, já ty zprávy neviděla☹ O co šlo???? Chci si taky zabečet 😉

Včera jsme byli na rodinné oslavě - holky, to je prča, jak se rozšiřujeme. Jsem skoro nejstarší z těch mladých 😀 😀 😀 , takže máme mezi prvními děti. Pak má ještě sestřenka rok a půl starou holčičku a teta tříleťáka. Takže máme čtyři prťátka...už je to o ničem jiném. Dříve jsme seděli v koutku a popíjeli, teď sedíme na zemi a hrajeme si s miminy. Ale musím si pochválit děti, byly úžasné !!! Vše zvládly, nepištěly, jen zpočátku se chvíli osmělovaly. Magdalénka celé odpoledne prožila u někoho na klíně (pravda, většinou byla s mojí mamkou, kterou velmi dobře zná), Jonášek jako správný mamiňák sice u někoho pobyl, ale rychle se domáhal mojí náruče...Nu což, i tak to bylo fajn. Hlavně dojemné...Jen ty odchody po šesté mě štvou☹((

simonac
25. led 2009

ahoj holky,

kačko - byla tam zpráva o to, že na paní došel porod dvojčat předčasně doma v 8 měsíci, manžel ji nestihl odvést do porodnice a ona porodila někde na cestě v autě - manža si porodil jedno z dvojčat úplně sám, druhé už doktoři a v rodném listě má napsáno to místo nasilnici - mezi obcemi X - Y 😀

hancas
25. led 2009

zdá se mi že tam mají napsané že se narodili mezi Rozvadovem a tou druhou vesnici,kterou ted nevím,ale bylo to fakt dojemné.Takový prtátka .

daiquiri
25. led 2009

Markét, kamarádka si nechala vlasy vyžehlit nějakou kúrou či chemicky??? Teď nevím přesně, ale prý to vydrží dost dlouho. Tak bys aspoň měla pokoj 😉

Zuzi, teda fakt, myslím, že se opakuju, ale máš můj obdiv.... 😵 Já se vždycky těším na večer, kdy přijede Martin z práce, přeci jen jich mám za celý den docela dost...Ale ty to máš takhle pořád, téměř bez pauzy 😖 To je hrozná představa, že se vrátí až za tak dlouho 😢 Aby ho děti ještě poznaly co?
Jinak ty zprávy jsem viděla, šikovnej tatínek 😉

Kačko, to jdeš teda na tu operaci laserem? Já si ani nepamatuju, že by mi říkali, že nesmím tahat nic těžkýho, ale je pravda, že už je to spoustu let, co jsem na ní byla.

halkac
autor
25. led 2009

Tož to musela být krása ! A mít tak nádherné místo narození, to je bomba....Děti se budou chlubit tím, že jsou dvojčata, pár minut po sobě a ještě mají tak unikátní místo porodu🙂 🙂 🙂

Dai, jdu na tu laserovku...taky jsem čučela, když mě paní volala, že nic nesmím tahat...no je jasné, že se tomu budu snažit vyhnout, ale týden bez pomazlení s dětmi stejně nedám. Mám vymyšleno, že Davča mi je bude zvedat a já už je pak budu nosit a chovat🙂

Jo a holky, rozjíždím nový blog: každý den se budu snažit mrsknout tam fotečku a deníkový záznam...aneb jedná se o "projekt 365 dnů"...byl to můj sen, chci si pamatovat, co jsem zažívala, když děti byly malé...už teď mám problém zavzpomínat na minulý rok ☹ Blog jsem spustila včera, tak klidně nakukujte 🙂

http://www.halkac.blogspot.com/

egrzuz
25. led 2009

Tý jo Kači, to je super nápad 😀 Já už si taky nepamatuju, když se někdo zeptá, co bylo před měsícem 😉

Jonášek už je takový chlapák, to náš Jarýn má furt miminkovské faldíky, ale to je tak vše. Už je to taky chlapák 😀

Veru, já myslím, že už ho nepoznají vůbec, ale zase si snad rychle zvyknou. Každopádně to bude divný. Včera říkal, že je uplatí hračkama. Taky chtěl Kristýnce koupit kožíšek, ale bojí se, že by přitáhl nějakou nemoc, je to tam šílená špína

Všem díky moc za podporu a pochvalu jaká jsem šikulka 🙂 a Veru to vůbec nevadí, že se opakuješ 😉 😀 😀 😀

daiquiri
25. led 2009

Kačko, ale uvidíš jaký je to pak krásný pocit, že najednou vidíš 😀 Šla bych do toho hned znovu a to mám teď jenom jednu dioptrii. Dobrý nápad ten blog. Já si zatím zapisuju všechno do takovýho bloku, abych věděla, kdy jsme co uměli a tak...

Zuzi, škoda, že nemůže domů přiject aspoň na otočku co? Vím, že jste pořád v kontaktu, ale to není ono viď?

Jó, taky bych brala občas pochvalu, třeba za včerejší večeři + dvouhodinové žehlení 😀 😀 😀

simonac
25. led 2009

ahoj holky, mám dotaz - Martínek má od minulého po, kdy se nemohl vykakat, docela řídké kakání, nevím jestli je to průjem, nebo jen řídší kakání a hlavně je to nepěkně zelená barva, jinak je úplně v poho - lozí, stojí..., na druhou stranu si říkám, že kdyby to byl nějaký šílený průjem tak už ho dávno musí mít i Kristý, protože je krmím jednou lžičkou, zítra zavolám doktorce, snad to nebude nic hrozného 😒

halkac
autor
25. led 2009

Simi, s největší pravděpodobností o nic nepůjde...může být jen oslabený, můžou mu růst zuby...ale být tebou, za doktorkou zajdu a nechám udělat výtěr. U nás taky nebyl nijak šílený průjem, jen řídká stolice (ale dost častá - tak 8x denně) podivně žluté barvy; když jsme byli na očkování, ptala jsem se doktorky. Ta mi řekla, že o nic asi nejde (dokonce viděla jednu plenku, bo dítko se v ordinaci strachy po***🙂...vzala výtěr a byl to Campylobakter - dost nebezpečná bakterie. Ku podivu našim dětem nic moc neudělala, nijak blbý průběh neměly...

kuzelka
25. led 2009

Ahoj
gabi jo, byla to hexa vakcína, dneska už byli konečně bez teplot 😉

holky představte si že dneska děti vstávali až v 9h 😕 😕 😵 😵 ale v 6h dostali mlíko, no samozřejmě že mi už přes den vůbec nespali a večer padli vyčerpáním do postýlek oba dva 😀 😀

holky já se zas chystám na operaci křečáků, nemáte s tím žádná zkušenost???

juliet
25. led 2009

hezký večer 🙂
Halkac, to je super nápad, ten blog. Já si taky píšu kdy a co umí, ale toto je lepší. Zaujala mě ta fotka, blbě se zeptám, ale ty podložené nožičky mají nějaký význam?

my ještě nejsme naočkování Hexou, naše dr. ji nemá 😠

jankatr
25. led 2009

holky - kdo jste kojily - používaly jste kojící polštář? A měly jste normální http://obchod.teplodomova.cz/kojici-polstare nebo ten spešl pro dvojčátka http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=145102?

tindra
26. led 2009

jankatr já měla TENHLE http://www.zdravotnipotreby.cz/kojici-polstare-... měla jsem ho od kamarádky duomamky,dala mi ho už tak v 5.měs těhu a já se jím podkládala,a pak na kojení jen chvilku,nám to moc zaráz nešlo,ale je to na cviku.
Kači Magdí vypadá,že nemá plinku,zdá se mi to?

daiquiri
26. led 2009

Karin, můj kolega na té operaci byl. Co si pamatuju, tak byl měsíc na neschopence a pak nějakou dobu musel nosit takový stahovací punčochy 😀

Juliet, to říkali v televizi, že jich je nedostatek, my máme za sebou zatím první očkování, tak jsem zvědavá co bude dál 😖

Jankatr, já měla, ale od jedné paní co si ho doma šila. Zkoušela jsem to s ním, ale po pravdě mi to moc nešlo, nejvíc jsem pak využívala polštář a peřinu 😉

simonac
26. led 2009

ahoj holky,

jankatr - já kojící polštář taky měla ale kojila jsem pomocí něho asi 3x, nešlo mi to, tak ted ho mají děti v ohrádce ,aby se nebouhly, když padají 😝

kačko - jak se dá prosím udělat ten blog, je to super nápad, tak kdyby ti nevadilo, že budu opakovat ráda bych si ho založila taky, ale jsem technický antitalent, tak prosím o radu 😉

tento týden mám doma všechny 3 děti - peta mají ve školce blicí virozu, tak to bude parádička, za chvíli vyrážím na nehty, petu beru s sebou, a dvojky si bere babi

všem pěkný den 😀 😀 😀

jo a jinak dieta je zatím super, za týden jsem shodila z 67,2 na 65 to jde, ne??? a to jsem měla včera na večeri punčovou kulu a kus štrůdlu - pochopitelně v rámci diety - to je každy 3 den něco sladkého na večeri + kousek čokolády na vaření a ta je fakt super

halkac
autor
26. led 2009

Holky, dobré ránko🙂

Děkuji za pochvalu blogu, ještě pořád jsem do něj zapálená - jsem zvědavá, jestli vydržím i dalších 362 dnů🙂 Mně se na tom líbí taky to, že každý den musím tak nějak zrekapitulovat, co pro mě v tom dnu bylo nej, co si zaslouží tu největší pozornost...+ že každý den musím fotit, tudíž se na děti a jejich svět víc soustředit.

Juliet, ty podložené nožičky význam nemají🙂 My nevíme proč, ale naše děcka mají rády nohy nahoře...Když usínají nebo když papají sami, musím jim dát pod nožky polštář 😨
Marti, správná pozorovatelka jsi ! Majda plenku nemá, já nechávám prcky často běhat jen tak, oni to milují. Předtím je posadím na nočník, jak to Majdu zastudí, tak si cvrkne...a pak jim dám na chvíli svobodu a utírám pidiloužičky🙂

Simi, absolutně mi to nevadí, jestli si chceš udělat blog, budu jen ráááda. Budu chodit nakukovat 😵 😵 😵 A neboj, než to založíš a pochopíš, to trvá snad jen 30 minutek. Je tam všechno předpřipravené...A vložit příspěvek každý den trvá tak 10 minut i s popiskem... Najeď si na www.blogger.com a tam se zaregistruješ. Pak dáš Vložit příspěvek a v lištičce nahoře más okýnko, na které když klikneš, tak ti to do příspěvku vloží fotku- pod ní pak napíšeš text.. Vlastně to je jak na Koníkovi, nic složitějšího.

A gratuluju ke kilčům dole!!!
Kojící polštář jsem používala - a to ten od Terrabagu. Byla jsem spokojená, ale trvalo, než jsem si našla svou pozici.
Dai, s tou nedostatkovou hexou je to síla. Opakovat očkování od začátku by se mi fakt nechtělo 😖

daiquiri
26. led 2009

Simi, tak to je fakt super dietka a ještě když se u ní hubne 😀 To asi hlady netrpíš co?

Kačko, to mi povídej, my jdeme příští týden na půlroční prohlídku, tak jsem zvědavá co mi doktorka řekne.

Jinak u nás spaní dopoledne dobrý, odpoledne chodím ven, včera jsme vyjímečně nešli a nějak se mi nepodařilo vychytat odpolední spaní, tak jsem je na chvíli uložila až někdy po pátý, spali asi necelou hodinku...

Holky, od kdy začnou děti spát jen jednou denně? A to většinou asi po obědě co?

halkac
autor
26. led 2009

Dai, my jsme tak do desíti měsíců spali třikrát denně (v devět, ve dvě, v pět), pak desátý, jedenáctý a půlku dvanáctého dvakrát denně (v deset a ve tři) a od poloviny prosince (tzn. bylo nám 11 a půl měsíce) spíme jednou denně - dávám je spát přesně ve dvanáct. Nemůžu si to vynachválit, protože konečně spí v kuse tak hodinu a půl, to jsem předtím nezažila...vždycky se spávalo tak 3/4 hodiny...

daiquiri
26. led 2009

No tak to já se asi našim režimem moc chlubit nemůžu, dala jsem je spát v 10:30, spali až do 13:50 😕
Pak jsem je nakrmila a jeli jsme s Martinem i s dětma na úřad na ověřování podpisů a odpoledne už neusnuli, teda zatím to tak nevypadá. Takže dneska spánek jen jednou denně 😠

Kačko a v těch dvanáct to bylo před obědem nebo po?

gapka.h
26. led 2009

Ahojky,
..tak už jsem to vše dočetla 😉 Včera ráno plavčo a odpol.jsme vyrazili s manžou do Zlína 😉 mamča hlídala 😉

Dnes jsem s nima byla na 9h ve čtyřlístku..bylo nás tam málo,děti si vyhrály 🙂 😉 pak odpol.prochajda 😉

Kaci-blok super...jsi na to šikulka..já jsem na to lenivá...zapomínám značit dokonce i do kalendáře-co dělají ☹ ☹

jankatr-já měla a mám doteď-co používala tindra-využila jsem ho max.do 11,5měsíce jsem je skoro kojila pořád naráz.Dalo to zabrat,ale stálo to zato 😉 Používám ho i teď,když kojím po jednom...

Dai-my jdeme v pondělí na roční prohlídku,jsem zvědavá na ty váhy a míry,protože se popravili 😉

issaga
26. led 2009

cau holky,
hlasim se po dlouhe dobe... musim si konecne najit cas, abych vas docetla, holky jsou pekne nemocne, uz nastesti bez horecek...

a mela bych na vas dotaz - ty, co chodite s mrnousama na neurologii ... prosim vas, co tam s prckama doktori delaji?
ja jsem s holkama nikdy nebyla, ale ted kvuli te planovane operaci tam jit musime - tak at vim, co nas ceka... kuji jestli nekdo napisete 🙂