Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

daiquiri
1. únor 2009

Iss, to máme narozky kousek od sebe 🙂

Simi, Marti, když může sedmdesátiletá porodit dvojčata, tak já myslím, že my jsme proti ní všechny puberťačky... 😀

Ještě k těm příkrmům, to mlíčko bych jim už po jídle nedávala, jen se bojím jestli jim to bude stačit.
K obědu má každý tu skleničku 125g a na svačinu půlku Sunárka, což je 100g. Na kojeni.net jsem četla, že k obědu by měli sníst cca 150 - 200ml a na svačinu 100 - 200ml. Jak jste to dělaly vy? Díky moc....

simonac
1. únor 2009

veru - tak to sníte k obědo kolikrát i víc než my - nám někdy stačí jedna maká sklenička na půl , dnes jsem ale vařila a popapali celou misku 😉
a co jim to dáváš na svačinku ?? u nás marta má nejradši teplou kaši , Kristý je to jedno, ta dá i jogurt, a dnes měli poprvé nějaký ten dezertík od nestlé - připadalo mi to jak pudink 🙂

egrzuz
1. únor 2009

Ahoj holky, pítka jsou taky naše prokletí 😒 Děti z těch avenťáckých vůbec neumí pít, máme od nuku ty od 8měsíců, které netečou samovolně, ale je to na ně taky tvrdé, tak jsem musela koupit od nuku ty první, myslím od 6měsíců a ty jim sednou. Ale zase tečou samovolně ☹

Jinak už druhý den je to u nás šílené, děti se budí v noci a nechtějí spát Kristýnka se převaluje 3h a řve, no děsný.

Dai, kočárek změřen 😀
úplně nejširší místo: 76cm, šířka rukojetí: 67cm

Holky , budu dávat Nutrilon 3, vaše děti ho nechtěly??

A ještě jeden dotaz, co dáváte dětem na nožičky, když ještě nechodí, nám jsou capáčky vel. 3 už malé, tak nevím, co jim koupit. Kristýnce budu kupovat chodící botičky, ale co Jarýnovi?? 😕

alanis851
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
gapka.h
1. únor 2009

Ahojky,
..tak už jsou oslavy za náma 😉 Jsem K.O.-zítra poradna...tak dám vědět míry a váhy 😉
Jinak vše proběhlo v poho,dárečků móoc,pomalu se v obýváku ani nehneme.táke dostali nejen dorty od nás,ale lentilkový od mamky.jak bude chvilka,tak přidám foto.A to ještě ráno bylo plavání,hoši byli z vod

daniellka
1. únor 2009

u nás už jsou oslavy taky za námi,uf uf,jsem totálka přecpaná,kluci toho taky zdlábli jak za celej region 😀

pár foteček jsem přidala 😉

dai - to by jim určo mělo stačit 🙂

zuzi - já jsem si nemohla vynachválit takový ty ponožkopapučky,víš co myslím..Je to teploučký,má to protiskluz,teploučký, pohoda.. 🙂

alanis852
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
simonac
2. únor 2009

dobré ránko holky,

tak dnes jsem po týdnu poslala petu do školky, má toho tento týden docela dost - dnes dopravní výchovu, zítra bruslení ve st - plavání a hokej , ve čt angličtina a v pá ZAPIS DO ŠKOLY, snad to vše v poho zvládneme, na pá jsme si nalánovali výlet k mekovi - za odměnu , cukrárna by ho nenadchla,

no nic už mi to tu zase řve, jdu jim dát nějakou snídani 😉

halkac
autor
2. únor 2009

Dobré ránko při pondělku🙂

Gapi, tož musíš podat podrobnější popis včetně foteček 😀

Dai, já se taky snažila držet z rad na kojeni. net...ale nikdy jsme se k tomu množství, co by podle těch stránek dítko mělo sníst, nedostali. Tak od půlroka do 3/4 roka dětem stačila malá sklenička zeleniny (125 g) - tedy každý snedl jednu skleničku a zapil čajem. I teď sní kolikrát na oběd jen tak 120 g a konec - a v klidu vydrží do dalšího jídla (3 hod). Já bych to mlíčko skutečně rušila...i kvůli tomu, aby se naučili pít čaj. A neboj, hlady neumřou🙂

Zuzi, tak co noc? Byla lepší? U nás celkem ano, díkybohu ! Už jsem mlela z posledního. A capáčky jsi sehnala?

Simi, tý jo..už zápis do školy! Těší se Peťa? A jaké bylo kino?

Jasmínko, vítej !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Máme podobně staré děti a podobně nás i zlobí 😀 Taky krmím ještě v noci - holt hlad je hlad🙂 No spíš si myslím, že je to jen ukolébá, ale to krmení mi nevadí - po jídle rychleji usnou. Ale snažíms e je šidit: na noc jim do vody dávám méně odměrek, než bych měla. Do 210 ml vody dám jen 5 vrchovatých odměrek Sunaru...takže to mají slabší mlíčko, spíš na žížu.

Dani, tý jo - krásná oslava. Páni kluci vypadali spokojeně🙂 Ten dortík bych si mlsla hned...navíc jak tu držím tu dietu, tak se mi sbíhají sliny naprosto na všechno🙂

simonac
2. únor 2009

už jsme po snídani - děti měly banán a sušenky, já jen banán 😉

kačko - peta se těší, tak snad to vše dobře dopadne, kino bylo super, mně se líbilo víc jak petovi - byl to příjemný relax 😉

dani - fotky super, jrásní kluci a dort vypadal taky dost dobře, určitě byl marcipánový, že a ten já miluju 😉

no nic, oblečeme se a vyrážíme do města, jdu si koupit oběd - pizzu a večeru zákuseček 😉

daiquiri
2. únor 2009

Taky přeju dobré ráno 🙂
Simi, ale ty, předpokládám, po jídle ještě dokojíš ne? Zatím jsme odpolední svačinky zavedli teprve před třemi dny, dávám jim jablíčkovýho Sunárka, docela jim jede, hlavně Barča si úplně pomlaskává 😀

Zuzi, koukám, že budu asi muset vyzkoušet různé varianty těch pítek, každýmu prckovi vyhovuje něco jinýho. Teda já myslela, že je ten kočár o trochu užší, ale měl by se nám do výtahu vejít, teda tip ťop 😀

Gabi, tak jste to zvládli, těšíme se na fotky 😉

Dani, dortíky super, hlavně beruška je kouzelná! A kluci jsou fakt moc hezký blonďáčci a jak už jsou veliký 😵

Kačko, právě, že z kojeni.net to mám vytištěný...Docela si mě uklidnila, mlíka sice Pája vypil 210ml + 7 odměrek, ale ta sklenička jim stačí a víc by myslím nesnědli. Říkám si, že mu i přestanu dávat to mlíčko po skleničce, akorát pak blinká. Barče ta sklenička v pohodě stačí...
To víš, já jen mám pořád strach, aby mi nezhubli 😀 😀 😀
A ty taky držíš dietu?

halkac
autor
2. únor 2009

Dai, přesně tak...pokud ti pak pavlík blindí, je dost pravděpodobné, že je přecpaný. Já bych opravdu začala dávat jen zeleninku a dala zapít čajíkem. Tedy u nás platí, že po jídle si čaje jen cucnou a žížu mají až tak za hodinku,. Asi má v sobě ta zelenina dost vody nebo co já vím...žízeň po jídle prostě nemají.
Jo a ještě k tomu, proč jim stačí tak málo zeleniny. Já si to vysvětlovals tím, že zelenina má hodně vlákniny a rychle zasytí. Zvlášť malé děti, které doposud znaly jen mlíčko🙂
A neboj, nezhubnou,...naše děti jí ještě méně a některé slečny mají dokonce špek na bříšku🙂

Jo a dietu držím taky...ale ne zákusečkovou jako Simi 😀 😀 😀 Klasicky nežeru a hlídám si kilojouly🙂

daiquiri
2. únor 2009

Kačko, srovnávala jsem to množství skleničky s mlíkem, logicky jsem si myslela, že když sní 125g skleničky tak je to málo, když předtím vypili k obědu tolik mlíka. Ale máš pravdu, že to se asi srovnávat nedá, každý má jiný složení 🙂
Pavlík blinká stejně po všem 😀

Jo dietka, tu já mám od včerešjka, odpoledne mě začalo bolet břicho, asi jsem něco blbýho snědla a až do půl druhý do noci jsem lítala snad po čvrt hodině na záchod, fakt paráda ☹ Ale tuhle dietu teda nedoporučuju, akorát jsem hrozně unavená 😢

A vím, že se to tu někdy probíralo, ale dařila se vám vyprat z oblečení mrkev? Mně teda ne a to na to leju Vanish a ty skvrny tam stejně zůstávají 😠

marrha
2. únor 2009

Dobré ráno holky..

Verun...mě mrkev nešla skoro ničím...co mi teda zabralo, tak odstranovač skvrn Kronstar, ale někdy nepomohlo ani to 😝

Dani super fotečky 😵 dortík vypadá super....hned bych si dala...
Simi 17.5 má narozky manžel 😀

přidala jsem nějaké vzpomínkové foto..to není možné, že jsem měla takový pupek 😲 😀 ..mi to teda nepřišlo 😀 😀

já teda pokud jsme nedala trošku mlíčka, tak řvali až do dalšího jídla..prostě se potřebovali ududlat..nebrala jsme jim to...hlavně, že byly spokojené děti a i já 😀 , odbourávala jsem to postupně 🙂

daiquiri
2. únor 2009

Markét, to jsi mě teda nepotěšila, spoustu oblečků máme zničených ☹
A tu fotku si pamatuju když jsem ještě chodila na Čekáme dvojčátka...Vím, že jsem z toho tenkrát byla docela vyděšená 😀 😀 😀 A jak byly dětičky malinký co? To už ani není možný 😉

Simi, moje mamka je 4.5. a tchýně myslím 14.5. 😉

marrha
2. únor 2009

Verun ani nemluv...kdybych měla jen ty dva..klidně bych šla do třetího, ale čtyři fakt už ne 😀 😀

ten pupek nabýval ze dne na den...ale málokoho nechají donosit dvojky až do konce..., takže někomu t bříško nenabude do takových rozměrů 😀 😀 ale sehnat na to oblečení byl dost problém 😀 😀 😀

jirule33
2. únor 2009

ahojte 🙂

holky, když už bylo teplo na fusaky dávali jste do kočárku deku?ted jsem koukala na ty španělský na mmb a líbí se mi, měla jste je některá a byli jste spokojení? a do dek nějaké tenčí kombinézy z flísu? díky za rady

marrha
2. únor 2009

Jirul...já je mám...a nedám na ně dopustit...jsou krásně teploučké....já mám sice už větší děti, ale před zimou když bylo kolem 0 tak jsem dávala španělky...a byli teplouncí 😉 ...myslím, ž ena jaro ideální 🙂

daniellka
2. únor 2009

holky děkujeme za pochvaly!

marrha - ty jsi měla teda pupík,ještě že už to je za náma,co? já měla taky megapupek,ale ty vedeš 😀
kluci jsou slaďoučcí..letí to jak blázen 🙂

jirule33
2. únor 2009

Marrho, tak to jsi mě potěšila 😉

jinak pupík opravdu parádní 😉 já takovej taky neměla, ale včera jsem zkoumala 😕 břicho ve vaně, jak jste tu kdysi psali o rozestupu břišních svalů a tak.No mám ho taky pěkně zdevastovaný 😠 striema počínaje, přes povolenou kůži a ten rozestup 😠 no jo no, každá sranda něco stojí, že?

yasmina
2. únor 2009

halkac jooj som rada ze vtom nie so sama...ako pises to je take "siditko" ja som im znizila davku na 180ml a dnes v noci mali 160ml 🙂

tindra
2. únor 2009

tý jo holky,já se teda musím"pochlubit"měla jsem menší bříško než některé monomamky v porodnici(2měs.jsem tam ležela),tak jsem porovnávala jak se mi střídaly na pokoji a mám jen jednu srii asi 2cm u pupíku a z rozestouplých svalů taky myslím nic nezbylo,teda já nic nepociťuju ani nevidím.
jenže všechno bych vyměnila za hodnějšího tátu...i když včera je dokonce vykoupal,to je co říct!
yasminko máš IP 😉
Dai mě nejdou vyprat ani některé fleky od jablek 😒 na doma dávám jen starší body,hlavně ze začátku s mrkvičkama,jenže to bylo léto,to se převlíkalo jedna radost,sem tam byli i nahulatí 🙂
Jo a s tím kočárkem s medvídkem pů,no já ho mám taky,ale stejně si asi pořídím další golfky,protože tenhle nemá madlo,připadne mi moc "lehký",taky má malý košíky,fakt na ježdění k dr.a po nákupech perfektní!ale na vycházky nic moc(to ale žádné golfky).Asi se přidám k některým tady,co mají několikero kočárků... 😅 😀

egrzuz
2. únor 2009

Ahoj holky, jdu jen na rychlovku 😉 🙂

Dneska jsme byli na rehabilitaci a konečne NEMUSÍ Jaroušek cvičit, jen tam, ještě jdeme na kontrulu nějka v dubnu. Moc ho chválila a jen koukala , jak leze, taková pohoda na rehabce, poprvé nešel ubrečený 😀

Kači, copáčky jsem nesehnala, musím ještě dneska mrknout.
Noc byla naštěstí lepší, tak to máme stejné, jako vždy 😀

Veru, to projedeš, dá se to malinko nakolonit, ale do výtahu si myslím, že vlezeš určitě. Tindra ho má taky , tak třeba bude vědět, zda se projede výtahem v pohodě.

Jo a mrkev pustí v létě na sluníčku, fakt je to vyzkoušený. Vypereš věci normnálně a pověsíš na sluníčko a je po fleku, já koukala jako blázen

Jirule, španělkou deku máme taky a jsou super. Fusaky máme jen slabé a ta deka je krásně teploučká

simonac
2. únor 2009

ježíš holky, tady se to rozjelo, jestli prcci dovolí tak vás dočtu - ted jsme byli 3 hodky venku, ale je tam dobře, tak se to dalo, daly jsme s gabčou kafíčko na stojáka, bylo dobré, odpoledne si je veme tchýně a valím pro petu do školky 😉

já bych si asi kilojouly neuměla hlídat, mně vyhovuje tato dietka 😉

yasmina
2. únor 2009

tindro IP 😉

daiquiri
2. únor 2009

Mně se naštěstí žádný stie neudělaly, ale bříško plochý už asi nikdy nebude ☹

Marti, náš taťka sice umí vykoupat i nakrmit, ale poslední dobou jsou u nás hádky taky na denním pořádku 😖

Já už rozmýšlím jen mezi Cosatto a tím MacLarenem. Původně jsme chtěli pak Hartan prodat, ale nechám ho na příští zimu, v těctom sněhu bych to asi z gofkama nezvládla...

Zuzi, tak to je fajn, super!
No teda, takže vybělit? Jenže to si na to sluníčko ještě chvíli počkám 😒 Mě hlavně mrzí, že mám nějaký věci půjčený od kamarádky a tímhle jsem je bohužel zničila..... 😕 Teď už jim na krmení dávám starý věci, jenže pak si venku ublinknou a je vymalováno 😒

My teď měli návštěvu, ale dětem to rozhodilo spaní, jak tu nebyl klid, tak nechtěly usnout. Dala jsem je spát před chvílí, jsem zvědavá jak dlouho budou chrnět, abysme se vůbec dostali ven...

jirule33
2. únor 2009

ještě k těm dekám, máte ty co se znich dá udělat jakoby fusak nebo jen normální deku? jestli jste ten fusáček spínali a využili, dík moc

halkac
autor
2. únor 2009

Dai, já s mrkví (teda se skvrnami od ní🙂 taky bojuju, ale celkem úspěšně. Je pravda, že některé pustily až po několikerém praní a použití odstraňovačů skvrn.

Co se mi nejvíc osvědčilo:
a) když se děti zašpiní, hned po tom obleček namoč. Pak nastříkej nějakým odskverňovačem a většinou jde v pohodě vyprat.
b) když už je skvrna stará, tak ji na delší dobu nastříkám odstraňovačem skvrn od Arielu (to je ten ve spreji) - jiné mi zatím nezabraly, pak vyperu v pračce. Většinou skvrna zeslábne, někdy se úplně vypere. No a pokud tam ještě je, při dalším praní volíkm stejný postup.
c) všechno se mi podařilo odstranit Savem Perex, ale to asi bude možné použít jen na světlé materiály...je to vlastně zčásti bělidlo.
d) a to sluníčko fakt funguje !!!

marrha
2. únor 2009

Jirul...já mám jen deky...já ty fusačky nechtěla..., ale záleží na každém co mu vyhovuje 😉

naše šly dneska spát až ve 2 tak sjme zvědavá v kolik vstanou, ale nejpozději ve 4 je budím 😝 😅

Zuzi super, že už Jaroušek nemusí je to šikulka 😵
Ty botky myslíš na jaro nebo na ted pro jarouška??..já jak se znám...koupila bych botky i tomu druhému i kdyby nechodil 😀 😀 já je musím mít stejně...tak trošku úchylka 😀

gapka.h
2. únor 2009

ahojky,
...tak jsem tam v rychlosti dala zatím jen 4 fotky 😉
Jinak v poradně...Ondra-9030g...74cm
Kuba- 9090g...73cm.....ještě vás musím dočíst 😉