Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

moko123
3. únor 2009

jejda ako si to prijala mate už v rodine dvojčata???? lebo mi nie

daiquiri
3. únor 2009

Ahojky holky 🙂
Kačko, máš mě na svědomí, včera jsem zakoupila čistič skvrn od Arielu, jestli to nebude fungovat, obracím se na tebe s reklamací 😀 😀 😀
S tím alkoholem jsme na tom stejně, dám si pár skleniček a jak nejsem zvyklá, je mi pak zle, holt to chce ten trénink, ale kdo si to může dovolit s dvěma prckama 🙂
Hm, co na to říct, chlapi uvažujou jinak, když jsou doma děti, manželka na ně nemá tolik času, pak se objeví nějaká taková, která mu párkrát polichotí a chlapi jsou ješitný a k životu jim to stačí.... ☹ Je to hrozně smutný, hlavně když jsou v tom i děti.....Ale na druhou stranu, všechno zlý k něčemu dobrý, když píšeš, že je to debil, tak sice to bude mít těžký sama na dvě děti, ale má i šanci najít si někoho lepšího ne?

Gabi, super fotky, dortík s ježečkem je taky moc krásnej a určitě byl vynikající 😉 A to bříško ti pak splasklo? Já taky doufám, že se to ještě zatáhne 😕

Markét, a jaktože tě něchali až do toho 40tt? Vždyť většina porodnic vyvolává dvojky kolem 38tt 😨

daiquiri
3. únor 2009

Jo a dneska ráno jsme byli na neurologii. Doktorka mě potěšila, že jsou moc šikovný, prý se jí zdá Barunka šikovnější, ale to bylo jen proto, že se Pavlík nechtěl předvést 😀
Jen se divila, že se jako první převrátili z bříška na záda a že to neumí opačně 😖

marrha
3. únor 2009

Verun...tady je to normální...neměla jsme problémy ani s tlakem, moč byla v pořádku....tak prý je čas 😠
byla jsem domluvená s mojí mudr. že mi to v 39 ukončí, ale ona pak jela na dovolenou a ti další doktoři nechtěli o tom ani slyšet...a den před vyvoláním jsem byla v porodnoici na monitorech a kontrole, a už tam byla moje mudr...tak jsem jí hned říkala, že už se to nedá...a hned volala primářovi, že druhý den půjdu na indukci..kdyby tam byla týden předtím měla bych to o týden dřív za sebou 😝

a to už mě ani doktorka nečekala,myslela, že odrodím, jak bud ena dovolené...., ale děti se držely 😝 😀 😀

daiquiri
3. únor 2009

Markét, zase je to dobře ne? Vždycky je dobře když se dvojčátka udrží co nejdýl a hlavně si neměla děti v inkubátoru a nemusela si čekat než je pustí domů. A taky pak absolvovat spoustu těch doktorů ☹
Ale teda to bříško bylo mega a hlavně jsi musela trpět ☹

Holky, nejste pojištěný u pojišťovny ministerstva vnitra? Teď jsem tam koukala co nového nabízejí a pro děti do 3 let věku mají příspěvek 1 000,- Kč na autosedačku 😉

marrha
3. únor 2009

Verun..to je dobře, že jsou děti šikovný.... 😵 😵

jj na jednu stranu je to fajn....ale všude jsme četla, že v 38tt jsou dvojčata donošená...a že může hrozit už poranění dělohy, kvůli velikosti plodů apod....a je fakt, že dost špatně a bolestivě s emi děloha zavinovala..i na KO po šestinedělí mi říkala mudr. že je vidět, že to byl pro ní nápor, že ještě není OK 😝

v porodnici jsme byla 5 dní...za to jsme byla fakt ráda...protože já prostě nemocnice snáším hodně špatně..kdybych mohla utekla bych jim hned druhý den 😀 😀 😀

daiquiri
3. únor 2009

Taky jsem to slyšela, hlavně už pak mají málo místa 😒 Ale co jsem byla u Apolináře, tak dvě holky s dvojčátkama rodily taky tak kolem 39tt, hlavně proto, že tam měli málo inkubárotů a museli je posílat do Krče. Mě taky odlifrovali raději tam ☹
To mi povídej, já z toho měsíce co jsem byla v nemocnici půlku probulela 😀 TAky nemocnice nesnáším a to některý holky musely být mnohem dýl, to už by mě kleplo ☹

daniellka
3. únor 2009

marrha já když si vzpomenu na to poslední období před porodem,tak fuj fuj,nikdy více..Všechno mě nonstop bolelo, za těhu mi 3x nahazovali zadní žebro,co mi jeden z nich vykopl,sedět jsem taky nemohla,protože ALýsek byl zase hrozně nízko a fest mi kopal do močáku,no eine grosse katastrofe 😀 A to jsem je vyplkla ve 38.tt.,když vidím tebe,ještě o 2 týdny dřív a ten pupík,panenko marjáá,to bych už asi vozila před sebou na vozíčku,jsi hrdinka..klaním se 🙂
Kluci naštěstí taky do inkubátoru vůbec nešli, už byli hezky dopečení 😀 Když si na to vzpomenu,jak byli prťavoučcí, u kojení furt spali,pořád jsme do nich šťourali,aby se trošku nasosli a jeden měl super zkroucený ucho. Naštěstí se mu vyrolovalo a má ho normální 😀 😀

simonac
3. únor 2009

já taky když zavzpomíná, tak stačilo nikdy více 😝 , rodila jsem 37+5 a tady ve zlíně opravdu dýl jak do 37 nenechávají, hlavně kvůli té děloze...a jednovaječné vyvolávají dokonce ve 34 - tam už prý zase tak moc nevyživuje placenta - jak se říká jiný kraj, jiný mrav 😉

kuzelka
3. únor 2009

ahoj jen jsem Vás projela
Kuba je hodně nemocný ☹ vypadá pěkně zbědovaně, tak na Vás ani nemám čas,
zkusím se kuknout večer a zkusím taky přidat svůj břuch 😀

kuzelka
3. únor 2009

tak jsem taky přidala foto svého "břušku"
markét obdivuju tě jak si to zvládla až do toho 40tt, já měla bříško malý na dvojky a funěla jsem jak bernardýn, nemohla jsem se zvednout v nem. ani z postele 😀 😀 co vím tak na fakultce ukončujou kolem 38 a 39tt asi jsi rodila jinde??

daniellka
3. únor 2009

jejda tak posíláme rychlé uzdraveníčko,chudinka..co mu je,chřipajzna?

u nás dneska byla megascénka, nejvyšší stupen řevu,hádka o chlupatku tyčku na prach..Nic nepomohlo,žádný vysv ětlování, zabavení něčím jiným,no horor..Normálě se vypsychovali do šílenýho řevu..
Ted už zas naštěstí klídeček, syslí si všechny hračky do svýho novýho stanu,ani se tam s nima nevlezou..Nějaký oblíkání do pyžamka ted vůbec nehrozí 😀

gabina26
3. únor 2009

ahojte maminy...
máme tady z diskuse dvojčátka jaro 2009 na vás dotaz: zrovna řešíme kojící polštáře a debatíme, co je lepší, jestli pořídit pířmo kojící polštář pro dvojčátka, nebo normální kojící polštář pro jendo dítě, ale větší? Nebo fakt stačí klasická velikost pro jedno mimčo. Každá znás by asi ráda zkusila kojit obě mimča na jednou, možná, že se to některé z nás i podaří. Jaké máte zkušenosti vy? a prosím můžete odepsat do naší diskuse? pošlu odkaz... zatím moc díky za zkušenosti... 🙂

marrha
3. únor 2009

Karin...bobík malý, držíme palečky at je co nejdříve fit... 😵
rodila jsem ve vítkovicích...pracuje tam moje mudr. a už jsme tma byla s Nikou, takžejsem věděla jak ´to tam chodí...byly jsme domluvené, že pokud porodím před 36tt, že pojedu na Fakultku...Vítkovice berou až od 36tt, ale jinak tam...jenže jak jsem rodila, tka byl zorvna všude stop stav, krom Fifejd a tma jsem teda nechtěla vůbec 😀, jsem ráda, že mi to vyšlo tam 🙂

gapka.h
3. únor 2009

ahojky,
tak dnes jsem vůbec nestíhala...hlavně vás.Potřebují pořád dozor a nemůžu lítat nahoru dolů ☹ ☹

Karin-ať jste brzo zdraví 😉 Já ty nemoci nemám vůbec ráda.Jinak jsme měly asi zhruba stejné bříško v tom 34.tt 😉

zuzi-také jsi byla šikula v těhu 🙂

Dai-jojo,uvidíš budeš ho mít pěkně ploché.Máte teprve 6 měsíců 😉 Je fakt,že je ale kůžička trochu povolená...ale cičit nemám sílu 😝

kaci-jak říká Markét,takového chlapa bych nechtěla raději bych byla sama!!!

Jinak díky za pochvaly,jsem celá červená 🙂 🙂 Zítra ještě pokračujeme s gratulací,dojdejejich oblíbená teta 😉

egrzuz
3. únor 2009

Gabi, já mám břicho furt ☹

Dobrou noc všem, snad bude klidná pro všechny 😀

issaga
3. únor 2009

cau holky,

jdu vas zase pozdravit. uz muzu snad rict, ze je nemoc za nami, snad to jeste nezakriknu. 😉
holky byly prakticky poprve vic nemocne, tak jsem z toho nemela moc dobry pocit, zvlast kdyz mi teplomer ukazoval pres tech 39 ... brrr 😝

ted doufam, ze neco neskoci na me, citim se nejak slabe, asi bych potrebovala na tyden lehnout a spat 😀 😀 😀

nekdo se tu ptal na mlicko... my jsme zacinali na nutrilonu, jeste jak zmenili slozeni, tak jsme nakoupili zasobu toho stareho typu (prave jsem dnes otevrela predposledni krabici) a s nutrilonem jsem zacala michat sunar premium - s ruznyma prichutema... nekdy teda delam jedno, nekdy druhe, nekdy to fakt smicham... jak nutros, tak sunar, tak smichane to nastesti holkam chutna - ony jsou mlicnacky - po mamince, ja mliko taky muzu po litrech 😅

issaga
3. únor 2009

ted jsem nakukovala do diskuze tech dvojcecich tehuli a uplne me to rozhodilo ... v dobrym teda jako 😵

issaga
4. únor 2009

bre skoropoledne,

hej hola! kde jste vsechny? 😕

kuzelka
4. únor 2009

ahojky
děkujeme za přání k uzdraveníčku 😵
dani má kašel, ucpaný nos a docela vysoké teploty a k tomu uplakaný a mrzutý... naštěstí dneska měl teplotu už jen 38 😉

no já měla bříško od jakživa trochu vypouklý (když se naobědvám nebo navečeřím) tak jsem jak v 3-4 měsíci 😀 😀 , ale strie se mi neudělaly

daiquiri
4. únor 2009

My byli dopoledne na půlroční kontrole, máme druhou hexa, tak snad jí bude mít i na příští 😨
Jinak Barča má 6650g a Pavlík 7150g, jsou to tlusťoši 😀
Taky nám nabízela jestli chceme Prevenar, prý by to Barča měla zadarmo, když byla pod 2kg.
Už se to tu myslím probíralo, jaký na to máte názor?
Nevím jestli to není jen tahání peněz?? 😕

issaga
4. únor 2009

dai ja myslim, ze jste pekne v prumeru, u nas Kacenka (ta ma nemocne to srdicko) mela min nez tvoje Barunka, ale moje Barunka mela jeste vic nez Pavlik 😉 takze jste akorat... navic to vybehaji, nase Barunka se v roce rozbehala (doslova) a ma uz ctyri mesice stejnou vahu 🙂

jinak ja jsem se nasi doktorky sama ptala na Prevenar (i jina ockovani navic) ... a rikala, ze kdyz holky nejsou casto nemocne (ted jsme prave byly krome nejakych rym a kasliku poprve vice nemocny), tak ze mi to nedoporucuje, ze je to zbytecne ten maly organismus zatezovat... navic mam pocit, ze cim pozdeji se Prevenar da, tak tim minkrat se musi opakovat (?) ...takze pokud nejste pravidelne a hodne nemocny, tak jeste pockej a zvaz

marrha
4. únor 2009

ahoj holky...

Leni to je dobře, že už jste zdraví..je to hrůza se dívat na ty naše drobečky jak bojují s nemocemi 😢 😔

Verun my Prevenar nemáme...doktorka mi ho nedoporučila a v podstatě mi řekla to co pře dvěma týdny říkal nějaký doktor ve zprávách v TV, když to 7 měsíční mimi onemocnělo pneumokokem...že ta vakcína je jen proti 7 druhům pneumokoka, ale existuje jich 90 a bohužel na ty nejhorší co postihuje mozek to očkování zrovna nepůsobí 😔 , takže asi tak...
je to samozřejmě každého věc..., ale já si osobně myslím, že tohle je hlavně o masivní reklamě, co ted běží v TV...navíc když jsem pročítala net...tak půllka je pro a půlka proti....doktoři v tomhle nejsou bohužel taky za jedno...

Karin Ty na té těhu fotce vypadáš úplně mladince...taková holčička(nneí to myšleno ve zlém 🙂 , ale v dobrém)

egrzuz
4. únor 2009

Karin, takové malinké bříško jsi měla jo? 😕 A fakt má Markét pravdu, vypadáš jako školačka 😀

Veru, vy máte dneska přesně 6m a my 13m 😉 🙂
My Prevenar máme , dostala jsem na něj peníze a dala děti očkovat. Když by ho měla Barunka zadarmo, tak bych jí ho dala určitě
O tom zatěžování, to říkal i náš pediatr, a to hlavně v období po roce, kdy je každé 3 měsíce nějaké očkování.
Naše děti byly taky obě pod 2kg a zdarma ho neměly.

Holky a žloutenku jste dávaly?

marrha
4. únor 2009

Zuzi..abych Ti pravdu řekla..já nejsem zastánce očkování mimo povinné....
děti nemají nic navíc....Nikolka má akorát na klíštata..protože na ní sedají jak na běžícím páse...a ted mám recept pro ní na žloutenku...ale zatím ještě nebyla...mudr. mi říkala, že žloutenku až děti začnou chodit do kolektivu....že dřív, je to zátěž a že by se tak malé děti prtoi ní ani očkovat neměly..
já jsme ted ani nenechávala dávat žádný Priorix a pod...prostě jen tu státní...a jak říkají., že ta ehrazená je šetrnější.....že po ní nebývají žádné reakce, tak nevím..ale u níás v dskuzi co jsme nechaly dávat placenou, tak naše děti neměly žádné reakce 😉

egrzuz
4. únor 2009

Markét ,No já právě taky nevím, jeslti jí mám dávat.

Zase jsem někde četla, že je to dobré, když děti začnou chodit ven a strkají vše do pusy. Tak myslíš, že to na ot nemá vliv? 😲

Jo a dneska jsem koupila Jarýnovi modré nechodící capáčd do kočárku a měli i červené, tak co myslíš, neodolala jsem a má je Kristýnka. Už dávno chodí a já jí koupím nechodící boty, ptotože budou stejný, dobrý cvok 😀 😀 😀

marrha
4. únor 2009

Zuzi 😀 😀 neboj se cvok nejsi...my ted bojovali s hrnkama...pořád nám všechny tečou...a je všude mokro...a Krista se naučila hned pít z brčkového..jenže David ne...tak co myslíš..oba pijou z Aventáckých 😀 😀 až se naučí Davídek přejdem na brčkové..(pít z tho umí taky..akorát to převrací dnem vzhůru, jako všechny hrníčky,ale tím pádem se mu do toho brčka tekutina nedostane 😀 a to on nedokáž pochopit, že to nesmí převracet)

já jsme to četla taky..., ale víš co...pořád dětem venku pucujem ručičky a já nevím co ještě a my jdeme do obchodu a každý dostane půlku rohlíku..a nejí to v rukavičkách...chnapají po vozíku atd....takže hygienické to není... 😝 , takže ted mi to utírání ručiček venku přijde až směšné....
nevím do budoucna, ale zatím je očkovat nebudu...možná ve 3 letech, uvidím...

daiquiri
4. únor 2009

Iss, tak to jsem ráda, že nemám tlusťochy 😀
Jo, to mi říkala, že když, tak by je naočkavala až po roce, že by to bylo i levnější, teď by se snad musely dát čtyři dávky???
A taky prý jestli budou děti hodně v kolektivu a tak....

Karin, ať jste zdravý! U nás zatím žádná nemoc nebyla, kromě rýmy, ale až něco přijde budu to snášet špatně. Chudinky malý, když je člověk vidí, že se trápí co? 😢
Jinak jsi měla malinký bříško 🙂

Markét, já vím, že jsi tu už někde psala, že jsi proti...Zkusím ještě něco nastudovat na netu, taky se mi do toho moc nechce, ale ještě nejsem rozhodnutá....

Zuzi, já vím, moc dobře si pamatuju, že jste taky 4. 😉 To je divný, že nám to nabídla, že by to měla Barča zdarma a vám ne??? Možná se od té doby zase něco změnilo...

egrzuz
4. únor 2009

No já taky teda nevím s tím očkováním žloutenky 😨
Máš pravdu, že by musely mít všechny děti žloutenku, když strkají všechno do pusiny

Veru, když dáš teď , jsou 4 ijekce. My jdeme ještě na 4 dávku

Markét, no my máme lahvičky Nuk a Jarýn už umí z toho silnějšího pítka, ale Kristýnka né, takže pijou oba ze stejného slabšího 😀