Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

simonac
24. únor 2009

ahoj holky

veru -- gratuluju, že jste v poho a kontrolu máte až tak pozdě 😉

tady opět chumelí a chumelí a chumelí, spolu se včerejškem napadlo snad 40 cm sněhu, odpoledne vždy trochu potaje a v noci znovu , fuj ☹

ted si je vzal děda, já vytřu zem a pudu na poštu, čekám už týden na body z MMB tak snad tam někde budou, zatím ahojky

jo, a ještě mám jeden dotaz, Kristýnka polsedních 14 dní v noci docela pláče, myslím, že ji trápí prdíky, vemu ji ona se vyprdí a je na chvilku klid, poradíte co na to?? zdá se mi už velká jen na sabsimplex a jiné takové kapičky, díky, díky, díky

halkac
autor
24. únor 2009

Tož baby, to odhazujete sníh či co? 😀

Tak já v rychlosti odpovím na dotazy🙂

Dai, my jsme narození jak vy - 33+1. No a v 7. měsíci děti krásně pásly, a v tu dobu se až překulily samy na bříško. Takže zatím pozadu nejste. A lozit? Magdalénka na začátku září (tzn. v 9 měsících), Jonda se v tu dobu začal plazit. A lozit začal až v 11. měsících. A nikomu z doktorů to nepřišlo divné: a jsme pod bedlivou kontrolou. tak neboj !

Jídelníček v 8. měsících? No já moc odvážná nejsem - furt jsem dělala a dělám dokolečka tu zeleninu s masem a přílohou. V tom osmém měsíci jsem zkusila jen toto -
Zelenina - mrkev, cuketa, brokolice, petržel, rajčata, květák, kedlubna
maso - králičí, kuřecí, krůtí, hovězí, telecí
příloha - bezvaječné těstoviny, brambor, rýže
No a to jsem nějak promíchala, bez ladu a skladu a nestěžujou si 🙂

Simi, taky bych řekla, že na Sab Simplex už je velká - určitě neuškodí, ale nevím, zda pomůže. Někomu naopak hodně pomáhala Baby Calm. Zkus na to taky jít přes jídlo - pozor na nadýmavky a dávej jí něco projímavého: švestkvou šťávu nebo hrušky. A hodně se s ní hýbět. Nic víc bohužel proadit neumím ☹

ajiik
24. únor 2009

Ahoj Halkac: tak to jim dávám zatím teda bez rajčat. Ty dám až budou na naší zahrádce.
Vy jste taky cvičili vojtovku? Kluci se taky překulily v někdy v půli 6.měsíci. A Filípek má snahu si
sednout, ale zatím nee. A ten Baby Calm používáme na odhříhnutí a pomáhá jim to.Takže
doporučuji 😉

daiquiri
24. únor 2009

Kačko, další kdo mě uklidnil 🙂 Jsem asi nedočkavá, všechny to známe, jak je to krásný vidět u dětí ty pokroky co se zase naučily....Prostě mi teď asi chybí ten další krůček 🙂 Tak do sedmi měsíců máme ještě pár dní, tak snad dají aspoň to přetočení na bříško....
Jo a na Kačku ještě dotaz...Ty rajčata předpokládám loupeš a podusíš?

halkac
autor
24. únor 2009

Ajiiku, necvičili jsme nic, jen jsme obecně línější 🙂 A sedět jsme začali snad až v 10. či 11. měsících, my fakt nikam nekvaltujeme.Ale věřím, že budeme i chodit a mluvit a jíst kousky a tak... 😀 😀 😀 Ajiiku a ty bydlíš přímo v HK??? Já tam studovalaa skoro zase slzím dojetím! Hradec miluju !!!!

Dai, neloupu je (bo já jsem hrozně líná 🙂, mrsknu je se vším ostatním do hrnce a pak pomixuju 🙂 A taky mi vždycky připadalo, že dlouho se nic neděje - třebas i dva měsíce, ale pak zničeho nic velký vývojový skok. To tak bude u vás !

tindra
24. únor 2009

Dai gratuluju ke kardio 😉 to si člověk oddychne,když je něco OK,že jo.
Simi já jim občas lupnu sabsimlex i teď když se mi zdá že kňourají kvůli bříšku,ono ty kapky vůbec neva,jenom projdou střevem....kdysi jsme je pily po lahvičkách(teda skoro 😀 )
já k jídlu ještě i celer a rýžové těstoviny, teď jsem o víkendu dávala kuskus-kuličky všude ale klukům nechutnal 😒
rajčátka ještě vydlabuju,dávám je bez peciček a holky,ještě dáváte sterilizátor,nebo už se nemusí,že děti už jsou velký?Já tam pořád strkám flašky od mlíka co pijí v noci,čaj mi občas nevyjde,jak kdy a dudlíky jednou za čas...ty myju pod vodou,ale docela bych se toho zbavila,mám ten parní tak už i zavazí.....

tindra
24. únor 2009

jo a musím se pochlubit,nastupování do auta jsem včera zvládla už za 45min,když pokaždé uberu 15min,za chvilku ze mě bude přebornice v nástupu 🙂 (a to jsem i odmetala sníh 😀 )

daniellka
24. únor 2009

čau babulenky!!

já vás nějak ani nestíhám moc dočítat..
marrha,jukla jsem na fotky,dortík nádhernej,děti rostou jako z vody,co?

simi - jak píšou holky,baby calm,je fakt super. 😉 u nás vždycky zabral a malá na to není..
S tím sněhem u vás mi nemluv. My jsme se přes Hradiště vraceli v neděli večer z hor,slušná kalamitka,jsme si daly normálně sněžné rallye 😀

ajiik
24. únor 2009

Hal: přímo v Hradci. A kde jsi studovala? S Tomáškem asi ještě budem cvičit dva měsíce 😔 Filípek ten nemusí.

ajiik
24. únor 2009

Holky kdo z vás bydlí v paneláku? Jak berete prckové dolů když jdete ven? Já jdu 3x a jsem vyflusaná 🙄

daiquiri
24. únor 2009

Marti, to jo, hned nám zase ubyl další doktor. Však ty to znáš moc dobře co? ☹
Já už nesterilizuju od půl roku. Bavila jsem se o tom s dr, prý už v půl roce mají vyvinutou imunitu + stejně nesterilizuju mističky do kterých jim dávám jídlo.
Ty jsi teda přebornice, to jako i s oblíkáním?

Simi, já už to tady psala, nám fakt nejvíc pomáhá poloha na tygříka, to Baru prdí jak starej chlap 😀

ajiik
24. únor 2009

jak je nesete dolů do kočárku? Kluci mají asi 9kg ve středu jdem na 8. měsíční a dva teď ve fusaku nezvládnu.

daiquiri
24. únor 2009

ajiik, já mám speciálně na převoz do kočárkárny starý kočár za sebou. Dole je přendavám. Hartan se nám nevejde do výtahu.

ajiik
24. únor 2009

dai: tak to máš dobrý 😅

tindra
24. únor 2009

Ajiku kukni do alba,já si pořídila monogolfky a kluci jezdí nad sebou,dřív jsem měla autosedačku a klukanku a tašku přes rameno,teď všechno nahážu do golfek a je to 😀

tindra
24. únor 2009

jo ale fusaky mám dole v kočáru,mám ho v kotelně, v kočárkárně se krade 😖

egrzuz
24. únor 2009

Ahoj holky,
tak nám nešel net ☹ no projevila se moje závislost 😀 😀 😀 furt jsem chodila zapínat PC a nic 😀 😀 😀

Lituju chuděry , které bydlíte v paneláku, já naštěstí naložím děti hned před barákem do auta. Tak to máme naštěstí ulehčené

Dai, neboj, náš Jarýn začal v 11m teprve lézt a sedět sám. Už nemusíme chodit cvičit, jen jdeme v dubnu na kontrolu, jak pokorčil. Teď už leze jako drak 🙂 a jak jsem se bála, že nic nedělá oproti Kristýnce , která od 11m chodí, je mezi nimi rozdíl 3měsíců minimálně a to je hodně znát. Ale teď jsem ráda, protože nemusím honit v krámě oba 😀

ajiik
24. únor 2009

Tindra: díky to není špatný, ale unás není výtah. Jedině že bych je začala pouštět balkonem dolů 😀

egrzuz
24. únor 2009

Ajiik ještě bez výtahu jo? 😲 😝 no to jsem šla minulý týden ke kámošce a bydlí ve 4pátře baz výtahu a myslela jsem, že mi upadnou ruce 😒
V jakým patře bydlíš?

A co jednoho ve vajíčku a druhého v ruce? Tak jsem nosila já děti na civčení atd. To je ale taky dřina☹ Nebo,já když nosím děti z koupelny (v druhém patře baráku) tak si sednu na zadek a obě děti mám na klíně 🙂

ajiik
24. únor 2009

bydlíme jen v prvním, ale mě to teda stačí bohatě.

Holky jaký používáte netekoucí hrnečky? Doma mám MAM a ty teda tečou. Tak jim chci pořídit nový.

ajiik
24. únor 2009

a ještě jsou ty schody vysoký a prudký 🙄

egrzuz
24. únor 2009

Ajiik já mám od Nuku, ale nechtějí z něj pít. Tak máme zatím od Nuku tekoucí, aby se naučily na ten tvar pítka.
Od Aventu jsme taky zkoušely, ale koušou do toho a neumí z něj pít.

daniellka
24. únor 2009

ajik - já jsem ve 4.bez výtahu,nosila jsem je oba zaráz v rukách. asi do 20-ti měsíců. jednu výhodu to mělo,měla jsem vyrýsovaný ruce jak Rambo 😀 Ted už naštěstí ťapkaj po schodech sami,nesem je jen občas,když jdem zaráz s manžou,aby jsme šli rychleji 😉

kuzelka
24. únor 2009

Ahojek
manža je tento týden doma, tak na Vás nemám čas 😀

no já nevyvařuju láhve od mlíka asi od 8 měsíců, přišlo mi to pak už zbytečný, když jedli zel. ovoce, a všechny možný drobečky které ani nevím kde našli 😕

děti jsem nosila jedno na ruce a druhé v autošedačce, ale ted už se mnou chodí po svých 🙂 to je úleva!!!

a rajča jen spařím, oloupnu slupku a dávám jim je i s pecičkama 😉

tindra
24. únor 2009

Jo tam jak bydlí Danielka je to hrůza,já to vyběhla(sama,bez dětí 🙂 )a pak jsem půl hodiny nemohla dýchat 😀 a ještě ten kopec ve kterým bydlí...,zlatý výtah a Hodonín,kde máme jeden kopeček 😅 ,i když když nejel(to byli naštěstí ještě mimča)sem měla co dělat 😠
Ajiku to jsem ti teda FAKT nepomohla 😀
Tak já jsem schovala ten sterilizátor,aspoň mám co prodávat 😀 je fakt že jí ze země co kde najdou.No ale stejně jsem to přelila horkou vodou 🙂 ,jsem šílená matka,ještě mám i Nanny,ale to spíš z důvodu,abych se rychle zorientovala kdo je kde(u mě v posteli 😉 a která postýlky je plná)když mě vzbudí z hlubokého spánku,jsem tak 3minuty nepoužitelná,jdu podle světýlka,když jsem zkoušela,že by mi je mohl donést manža,tak jsem opět neuspěla,no přiznejme si,někdy padám na čumák a chlapci jako by to tušili,dělají my naschvály,potvůrky moje zlaté
Jinak máme hrníčky od Aventu,pítka bílé i zelené,ale nejvíc jim chutná z hrníčku od Nuku,ten od 6.měsíců,sice teče,ale zase se z něj víc napijí.Chci zkusit ty hrníčky s brčkem,jeslti by se jim to nelíbilo víc http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=203478, mají to v DM,ale u nás tam mají tak blbý dveře a v prostřed uliček sloupy,takže musím počkat,až se babi bude chtít jít se mnou do města

egrzuz
25. únor 2009

Dobré ráno,
tak jsme včera byli celý den doma, Kristýnka měla teploru, já myslela, že se zblázním ☹

Tindro, my máme ty stejný hrníčky od Nuku právě a fakt vypijou o dost víc než předtím. Taky přemýšlím o těch brčkách, má je některá holky? 😕

Jinak mám výbornou zprávu, TÁTA se nám vrací 6.3 nebo 7.3 tak jsem táááááááááááááák rááááááááda. 😀 😀 😀 😀

daiquiri
25. únor 2009

Zuzi, tak super ne! 😉 To je dřív než jsi čekala viď? 🙂 To už vlastně za měsíc a pár dní, uteče to jak voda!
Neměl se vracet až v červnu? To jim tu misi zkrátili?

Ach jo, tak u nás se začíná vstávat před šestou, předtím vstávali až tak v půl sedmý a tu půl hodinu teda cítím, jsem jak přejetá.

tindra
25. únor 2009

Zuzi tak to je super novina,to už je chviličku.Už stříháš metr? 😉
Martínek se začíná pouštět do samostatných krůčků....a je to tady,budu mít do týdne dva chodící rarachy 😀
Dai mě pomáhají knížky u mě v posteli,znám je už zpaměti,tak vím na co se dívají a mám u toho ještě skoro zavřené oči 😉

marrha
25. únor 2009

Ahoj holky...

hned čtu super zprávičku...Zuzíí...to je supéééér 😵 😵 😵 😵 😵

holky já mám ty hrníčky s brčkem dokonce dvoje....oni z toho pijou, ale jen když jim to někdo drží...nedokážou pochopit, že ten hrnek musí být dnem dolů, aby jim to do brčka teklo...otáčí ho pořád dnem vzhůru..tím pádem do brčka nic neteče...
ty z Canpolu si nechám...až budou starší snad s ebudou hodit, jinak ty z DM jsou o něco menší ale taky zavírací mám modrou a růžovou..kdyby jste měla některá zájem , tak si písněte..jsou úplně nové jen vyzkoušené...nic za to nechci...je mi to líto vyhodit...jinak mám doma i jiné hrníčky a zbytečně...vše jen vyzkoušné...

jinak tyhle jsou super...přišli mi minulý týden
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=7796498&tab=1
opravdu netečou....mám ty samé i levnější z DM...a pijou ted jen z nich...Aventy nám tekly 😠