Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

marrha
24. bře 2009

Verun nemám..jen si odskočil, abych nešla sama 😉
jen nás doprovodil domů a zase jel...sama bych to tma nedala...nové prostředí a byli z toho oby vystreslí...řvali 😝 a já ani nevěděla jak to tma vypadá 😀

marrha
24. bře 2009

Tak to je supr, že bude doma 😵 aspoň trošku spočneš 🙂

egrzuz
24. bře 2009

Ahojky,
Markét to je super, že máte konečně doktorku, která vám vyhovuje, viď?
Já se taky chci zeptat u našeho doktora na očkování, tak písnu jeho názor. On taky nedává ATB moc často a to mi vyhovuje, i když ho některé maminky kvůli tomu pomlouvají

Jinak buzení je u nás taky o hodinu dřív a stejně tak večerní usínání, o hodinu DÉLE 😝

Dneska jsem byla s kámoškou v babyboom cafe(v dětském koutku) a Jarýn byl naprosto úžasný. Vůbec maminku nepotřeboval, hrál si celou dobu někde s dětma a já si v klidu vypila kafíčko. No fakt , úžasný. Kdyby to tak bylo i příště 😉 🙂

Jinak tady od rána sněží, kde je to jaro??? ☹

egrzuz
24. bře 2009

Jo a mluvení je u nás taky zastydlé 😀 Jen baba, babi, mama, hají, ham , mnam, dědí, tata. 😀

kuzelka
24. bře 2009

Ahoj píšu jen z mobilu, tak krátce. Mluvení - taky žádná sláva, mama, tata, baba, deda, mamam, ham jinak nic smysluplného. Ale zato spolu si navykládají....

marrha
24. bře 2009

Zuzi jj určitě písni....ještě jsem se chtěla zeptat na tu žloutenku a nějak jsme na to zapomněla 😝 bylo to takové divoké..děcka fakt byly vyplašené, tam z toho 😅 Kristý se aspon nechala poslechnout, Davídos ani náhodou...jsem myslela, že s emi vyšplhá až na hlavu a to doslova 😀 😀 😀

jinak na pindíka říkala, že je čas do tří let, ale má,m přetahovat v teplé vodě, co to půjde, ale že se to řeší, když to nejde až ve třech letech...
Tak já zase pokud to jde se vyhnout ATb tak se vyhýbám...samo dítě nenechám trápit a když je to nutné, tak nic nenadělám, ale pokud to jde...raději nějaký sirup 🙂

ono to mluvení jde potom najednou..., ale samo první jejich slovíčko bylo mňam 😀 😀 ještě dřív než mama, tata, baba apod 😀 😀 😀

gapka.h
24. bře 2009

ahojky,
..tady byly taky přeháňky a pak sluníčko.Dopol.jsme byli doma a odpol. šli s babí ven-já šla plavat.Fakt mě to holky na ty záda pomáhá 😉

Kaci-tak Kuba chodí kolem nábytku a sedačky,všude tam,kde se chytne..pustí se a pak si sedne.Ondra na něj kuká a snaží se opičit.Taky nevím,kdy budou chodit,ale uklidňuji se ,že to včas přijde.Vy už chodíte pěkně???
S mluvením,slovník,co u Karin-já,že mama a to hama,deda,teta,tata...no,ale mezi sebou žvatlají...nic nerozumím ☹ ☹ Jo,chci se zeptat,zkoušíte občas nočníky????Já je tam posadím jen oblečené,mají z toho zábavu 😉

Dai-teda,já s nima ještě celej den doma nebyla-aspoň jednou musí-za každého počasí.Jsi šikulka!!!

Marki-dík za info s pindíkama 😀 😀 My se snažíme přetahovat,ale ne na silu,takže jen co to de,jo???Nebo,co říkala mudr???

daniellka
24. bře 2009

zdar babule!
dneska u nás psycho den,nabízím svoje děti k někomu na výměnný pobyt,nehlaste se všichni 😀 ,jedna podruhé,na všechny se dostane. 😀

nestíhám,všechno mě bolí,únava matrošu,děti jsou sadisti,kdytohle skončí?! až budu sedět někde v koutě,slintat a bude mě hezky hřát svěrací kazajka.
¨
kaci - uklidním tě,děti začly pozdě chodit,asi v 16 měsících. kolem nábytku mi chodili asi od roku,ale sami ne a ne se pustit. a pak mi doktorka říká - nemáte doma odrážedlo? (borci na odrážedle trávili celý dny 😀 ), just,vzala jsem jim odrážedlo a za týden chodili,pacholci líní 😀 😀

tož sa majte.

byla tu nějaká debata o klíšťovce,,kterou jsem nedočetla??
já totiž jdu v pátek kluky nechat na tu encefalitidu naočkovat. tak jestli jsou nějaký moudra,sem s nima,než to udělám 😀

brou noc! 😀

tindra
25. bře 2009

Dani tvoje andílky bys rozdala?No tak já si je půjčím u nás je celkem klid.... 😉 😅 jen Máťa občas kouše a Luky štípě,nejlépe do krku,aby to člověk pocítil jak je třeba.Jo a u nás se na odrážedlech taky jezdí,ale jen dozadu,takže jak někde narazí je řev že chtějí otočit,Luky to ale teď už sem tam vychytá,sedne si na něj obráceně a jede si zase to svoje pozadu....asi je to tím že mají krátký nožičky?ale v běhání jim to neva.
Holky hrůza.Mě se zdá,že měl Máťa včera v plinečce na hovínku červíky.Ostuda,jsem se dočetla,že je to jedna z nemocí špinavých rukou,chytá se na písku a tak.JENŽE my nikam nechodíme a každý kdo k nám dojde si musí první umýt ruce,tak už je to od miminek.....tak já nevím.Od dr.jsem si včera vyzvedla kalíškyna vzorky a dneska to zanesu do Laboratoře.Je mi z toho na nic.....

halkac
autor
25. bře 2009

Holky, díky díky díky - všechno, co jsem chtěla slyšet, jste mi napsaly🙂 Zejména děkuji za to, že nedostatkem slov trpí téměř každé dvojče, taky že chodit se ještě nemusí a tak vůbec. Jste moje moje moje zlaté !!!

Dani, jsem se pobavila tím tvým příspěvkem - co věta, to perla 😀 A hlavně - zrovna dnes ráno sjem tady vyhrožovala Výměnou manželek 😀 😝 😀 😝 😀 😝 😀 😝

Zuzi, jak jsi od sebe Jarouška odpoutala? I když - POZOR - jak jinak, co u vás, to u nás. Dnes tu byla na návštěvě kámoška a o Jondovi jsme téměř nevěděla - teda i Pavla to komentovala slovy chvály🙂

Gapi - prdlajs chodíme pěkně 😵 Obchází se nábytek, tlačí se chodítka, židle, náklaďáky, odrážedla...A sami se postaví jen na povel, na chvilenku, a to ztuhnou a tak neuvěřitelně se soutředí, aby se nepohli, že mi to přijde hrozně srandovní 🙂

Marti, neboj -to se stane ještě mockrát - vši, bacili...žádná ostuda to není! My zas měli nějakého koka, taky prý z toho, že jsem si dobře neumyla ruce po přípravě masa...dokonce mi volala hygiena. Ale špatná jsem z toho teda nebyla. Šmudla nejsem, ale přehnanou čistotu tedy taky netrpím 🙂 🙂 🙂
No nic, jdu spočnout, bo holky, tady se spíííííí!

daniellka
25. bře 2009

kaci 😀 😀

marti - roupy? klídek,to je u dětí celkem běžný,za to se stydět nemusíš. to mohli chytit kdekoliv. akorát jestli to budou roupíky,tak se musíte přeléčit všichni,celá rodinka. 😎

baby já dneska mohla spát ted po ob. jak zjednaná a jak na potvoru,když tu nemám ani děti ani chlapa,ani psa,tak neusnu. a když už jsem byla skoro v říši snů,tak zazvonil pošťák,blbec.taky by mohl zvonit někdy jindy,ne když spím,ne?! 😀 😎

daniellka
25. bře 2009

jejda jejda,tady to nějak vázne 😀 😀

simonac
26. bře 2009

ahoj holky

tak tady dnes chumelilo, to je děs, kde je to jaro???? 😒

náš malý furt otravuje, že chce do cirkusu, tak jsem ho ukecala, že bychom tam zmrzli a tak místo toho jdeme spolu do bazénu - včera jsem si teda nejdřív musela zkusit plavky, jestli do nich už vlezu,a vlezu, tak můžeme jít 😉 , dvojky ohlídá tatínek a já si dám trochu oraz,šíleně mě bolí záda, tak snad mi to aspon trochu pomůže ☹

a jak je u vás? jak se chystáte na velikonoce?? já už mám jak se u nás říká šlahačku nachystanou, udělala jsem asi 10 balíčků a ted už jen umýt okna a dát velikonoční výzdobu 😉, poslední roky jsme to dělali tak, že já byla na vel. pondělí šofér a své dva chlapi jsem vozila po šlahačce, letos změna - já s kristýnkou zůstaneme doma a tři naši hoši vyrazí 😉 at si tatínek poradí, nee? 😀 😀 😀

daiquiri
26. bře 2009

Ahoj holky, tady je tak nějak pod mrakem a mží 😖

Já včera byla na gyndě kvůli antikoncepci, dal mi nějaký Yas nebo Yaz. Taky jsme se bavili o tělísku jestli bych ho chtěla, dá se zavést cca 1 rok po císaři, stojí sice 7 000,-, ale je na pět let a v závěru vyjde levněji než antiko.
Nemáte s tím někdo zkušenost? Teda jako zdaleka rozhodnutá nejsem, nevím jestli pak budu chtít ještě jedno mimi nebo ne.....

Simi, teď po té dietce musíš být kočka ne? 😀

Po pravdě ani moc nevím kdy Velikonoce jsou ☹ V Praze se moc tradice nedrží, i když mě to mrzí, pamatuju jak jsme barvili vajíčka a taťka nás vždycky vyšlehal. Tady moc koledníci nechoděj 😢 Spíš se těším na příští rok, to už z toho prcci něcou budou mít...

kuzelka
26. bře 2009

Ahojky
velikonoce - tak tenhle svátek teda vůbec nemám ráda 🤐

dai já od porodu žádnou antiko neberu tak neporadím 😕

tady bylo dnes "celkem" slušně a děti vyvenčila babi 😵

jinak manža nastupuje do armády od dubna a ze mě bude slaměnka 😒 bude mít 3měsíční výcvik ve Vyškově(Brno) ale měl by jezdit na víkendy domů.... tak uvidíme jak to tady budu s dětma zvládat sama... no ale jsem zvyklá být s nima sama, tak uvidíme 😀 😝

daniellka
26. bře 2009

nazdár bazár baltazár 😀

Velikonoce taky nesnáším 😝 . A můj manža je bojkotuje,jenže to zas těžko chápe moje máti,tak to vyždycky musím nějak spytlíkovat,aby ji zašel vymrskat. Ale hošánky mu už letos asi taky nadělím 😀

počísko u nás bylo aprílové,liják.slunko,lijík,slunko,furt dokola,trčeli jsme celej den doma,jen jsem si stihla odpo zajet na masáž 😉

zuzi - manžílek jede k nám,jo? na českou Floridu 😀 tady se mu bude líííbit 😀

egrzuz
26. bře 2009

Ahojky,
Dani, nějak nerozumím 😲 Manža nikam nejede 😕

Veru, já byla dneska taky na gyndě a mluvili jsme o tělísku, doplácí se 5500kč a jmenuje se Mirena. Dost vážně o tom přemýšlím, nechtějí se mi zobat prášky 😝

Karin, ty nic nebereš jo?? Ty jsi hráč 😀

Jinak já mám asi chřipku, tak doufám, že to nechytí děti.

Kači, já ani nevím, prostě si hrál, já jen zírala 🙂 Jinak uspávám u nás ve velké posteli, tak doufám, že se to vrátí do starých kolejí

Jarýn už chodí za ruku a kolem nábytku, příští týdne jdeme na reha ukázat pokroky, tak bude sestřička čubrnět

kuzelka
26. bře 2009

Dani asi si myslela mojeho manžu, né od Zuzky viď?
Zuzi neberu nic protože při ní mám problémy a po vysazení pak taky, a taky jsem ráda že nemusím polykat furt prášky.... my jdeme na kontrolu na rehabky 7 dubna,

daniellka
26. bře 2009

no jasný,že jsem myslela tvýho..já jsem popleta,jak jde o vojáky tak to mám automaticky spojený se Zuzkou 😀
hele a co to znamená, že ti nastupuje na vojnu? ?? 😅

halkac
autor
27. bře 2009

Dobré ránko, tak prý už bude brzy změna času, že jo? No kéž by..u nás to Magdalénka vycítila a už 14 dnů vstává v 5,05 - 5,25. Aspoň to nebudu muset složitě dětem posouvat 😉

Tatínek nám dnes jede lyžovat, tak tu taky budu s prcky sama...ale objednala jsem si návštěvu🙂

Holky, já jsem včera byla u kamarádky a ta má stejně starého syna, jako jsou naše děti. Byla jsem překvapená, jak se kamarádil s našimi, chodil jim dělat malá malá, pořád se chtěl dostat do jejich blízkosti...no a naši? Ti se hrozně drželi pospolu - ne že by brečeli, když se Jáchymek přiblížil, ale prostě jak se blížil, dvojče okamžitě hledalo druhé dvojče. No já vím, že je to asi přirozené - cítí v tom druhém oporu...ale napadlo mě (přiznávám, trochu s předstihem 😀 😀 😀 ), že skutečně něco na těch řečech, aby si rodič hlídal individualizaci dvojčete, něco bude. Pro mě to asi bude znamenat to, že budu aspoň uvažovat o tom, že bych děti rozdělila v první třídě do různých tříd, že je budu rozdělovat při hlídání mezi babičky, budeme občas chodit rozděleně na prochajdy (třeba já se synkem a David s dcerkou a příště obráceně - samozřejmě až budou větší). Protože tohle jejich "spojenectví" by jim zabránilo budovat si vlastní vztahy, vystupovat jen samy za sebe...

Znám jeden 12letý páreček - ty děti chodí spolu do třídy, sedí spolu, chodí na společné kroužky...jejich maminka mi říkala, že pro ní je to samozřejmě organizačně výhodné. Když jeden chybí ve škole, druhý mu donese sešity apod. Nicméně sama přiznala, že nemají skoro kamarády, že jsou jen spolu, že Vojta hodně spoléhá na ségru (která napíše úkoly, která zapíše, co mají donést a tak...)

Zajímavé to je...tohle jsem si fakt poprvé za celou svou mateřskou kariéru připustila: že by taky mohli být rozdělení. Zatím mi to je proti srsti. Chtěla jsem třebas na nákup, brácha mi řekl, že jedno dvojče pohlídá doma a já na to....nééééé, já jdu s oběma, rozdělit je nemůžu!!! 😀

marrha
27. bře 2009

Dobré ráno holky,

Zuzi..já tu Mirenu chtěla taky...rozhodovala jsem se rok a půl (a taky jsme nic nebrala), ale ted jsme si nechala napsat prášky...v poslední době, znám moc holek co s ní mají jen problémy, ta se mi to nějak nechce riskovat za tolik peněz...prášky přece jenom můžu vyměnit, když nebudou vyhovovat...ale třeba špinit půl ro v kuse, jen proto, jestli se Mirena uchytí se mi fakt nechce 😝 nakonec ty známé musí brát k tělísku i prášky...takže to vyjde na stejno..., ale byla jsme pro něho v těhu rozhodnutá na 100% 😀

Kači..já s tímhle zase nesouhlasím..., s tím rozdělením..myslím, že tohle není o dvojčatech, ale o povaze daného jedince...vždyt je plno dětí, kteří nemají kamarády a dvojče nemají...my jsme tak taky vyrůstaly ze ségrou, že jsme chodily spolu ven (aby jsme na sebe dohlížely...atd) a nijak nám to neuškodilo, až jsme byly větší každá jsme si našla své přátelé a nemáme snad žádné společené 😀
pokud je dítko uzavřené, tak si ty kamarády stjeně nenajde..
a určitě vím, že děti budu dávat do stejné třídy..ale to je jen můj názor...
ven chodíme ted společně, ale až budou větší, tka já budu chodit s holkama po holčičích věcech a manža s Davčou třeba na ryby, hokej, tenis apod...to už spolu chodit nebudou...ted si nedokážu představit odejít jen s jedním...stačí, jak byla minule Kristý nemocná a manžel šel ven s Davidem, tak to byl doma řev jak blázen, když viděla, že oni se oblékají a ona ne...plakala dlouho a lítostivě, no nejde vysvětlit 18 měsíčnímu dítěti, že je nemocné, že nemůže, ale až budou starší, tak to přijde samo...
Znám plno starších dvojčat...a s tímhle opravdu nikdo problém nemá...mě zase přijde divné, aby chodil každý do jiné třídy 🙂

marrha
27. bře 2009

se ségrou nejsme dvojčata, to jsme zapoměla napsat..jen to bylo přirovnání, že jsme byly zvyklé vyrůstat spolu 😀 a dělat všechno spolu...spíš ona jako starí byla v nevýhodě, musela mě všude tahat sebou 😀

daniellka
27. bře 2009

četly jste kni hu od KLáry Rulíkové o Dvojčatech?? tam to hezky popisuje 🙂 já rozhodnutá nejsem ,je na to moc brzo. každopádně pravda je,souhlasím s Katkou,že už by jsme je občas měli brát sólo na nákup,na chvilku na návštěvu atd. Užijeme si to jak my,mamky (ten klííídek najednou) tak i to dítko,které vezmeme s sebou si to užije. Aspon u nás to tak je. Když jdu s jedním na nákup,je to úplně jiný,v klídku,smích, vykládáme,on je úplně šťastnej,že se o mě nemusí dělit,nemusí hlídat kde je brácha atd atd.,má mě a já ho jenom pro sebe..a klube se jim taky individualitka..
já třeba at dělám co dělám,i když kluci ví, kdo je kdo jménem, tak mi Erik dost často ukazuje na Alexe a řekne Eji. no,a nevím,jestli si ty jména furt plete nebo jenom blbě vyslovuje a komolí. takže je oddělovat určo musíme. a to chci ještě říct,že se opravdu snažím jim každému říkat jejich jménem,aby "nesplývali" v jedno.
🙂

tindra
27. bře 2009

čauky,nás taky musela tahat ségra všude sebou(jedna je 8let a druhá jen o2 roky)a moc nadšená z toho nebyla,my doma furt žalovaly s kým se vedla za ruku 😀 ale to jen připomínka mládí.....já je taky rozdělovat nebudu,na hlídání nehrozí,fungují jen naši-tchýně už tu letos byla 2x!! a když jsme tu měli návštěvu-stejně starou jak kluci,tak chvilku blbla s jedním a pak s druhým.No uvidíme ale jak to bude až budem chodit mezi víc dětí,to je těžký soudit z jedné návštěvy,kor když s nima jezdíme na vycházky,takýže na sebe furt kukaj do kočárku a maminku taky znají.Kači ty uvažuješ moc dopředu 😀 😀
my měli ve třídě na základce dvojčata holky a pak se rozdělily až jak se šlo na střední a když teď potkám jejich mamku,tak říká,že to bylo fajn,věděla,že jsou spolu,tak měla menší starosti než o kluka co lítal sám s kamarádama.uvidíme,to je tááák daleko.

marrha
27. bře 2009

Marti..no to jsme na tom stejně...i kdybych se sebevíc chtěla sbalit a odejít s jedním tak nemůžu 😀 nemám hlídání...
manžel je doma jen v neděli a to jsme rádi, že jsme všichni po kupě a jdeme na prochajdu společeně...nebo vyprovodím já jeho s dětma a já si dáchnu 😀 , kdybych ho měla poslat s jedním a druhého si nechat doma, stejně bych nic neudělala...
když jsme někde v kolektivu, tak naši se nedrží pospolu..každý si hraje někde jinde,nebo s něčím jiným 😀 😀 , ale doma se rvou o každou blbost 😀

se mnou na základku taky chodili kluci dvojčata, každý úplně jiný, kdyby neměli stejné jméno neřekla bych, ž ejsou bratři natož dvojčata 😀 (tenkrát mi nic neříkalo, jednovaječní a dvojvaječní 😀 ) ale neseděli spolu a to bych taky nechtěla...

marrha
27. bře 2009

teda nechtěla bych, aby seděli naši spolu 😀

daiquiri
27. bře 2009

Jo, tu Mirenu mi nabízel. Mimochodem tady v Praze stojí 7 000,-Kč, asi si to nechám zavést na severu 😀 Taky jsem pročetla pár diskusí, někde holky píšou, že po tom nějakou dobu špiní a tak....Ale víceméně jsem četla dobré ohlasy, ale nevím, kamarádka přes tělísko otěhotněla ☹ Taky nejsem rozhodnutá co dál...

Dani, já tu knížku četla, ale taky si myslím, že je to o osobnosti jedince. Samozřejmě jsou dvojčata, která bez sebe neudělají ani ránu, ale to platí i někdy o sourozencích. Zatím nepřemýšlím jak to bude, ale tak nějak bych raději, aby spolu chodili i do třídy, v rámci organizace je to samozřejmě mnohem pohodlnější. Nehledě na to, že si myslím, že když je kluk a holka, tak snad budou mít každý svoje kamarády. Možná když jsou to dva kluci nebo dvě holky, spíš drží při sobě.

simonac
27. bře 2009

ahoj holky, tady se to nějak rozjelo 😉 snad vás někdy dočtu

dnes ráno jsem byla s dětma na rehabce, byl jsme to ukončit, ale jsem pěkně naštvaná, vyloženě mi to dnes připadlo jako ztráta času - nejen, že jsme museli zaplatit 30,- kč za každého - vůbec by mi to nevadilo,kdyby to mělo nejaký smysl, ale to co dnes předvedli naši páni doktoři - nechali nás půl hodky čekat - místo v 9 nás vzali v v půl10 a pak jen paní primářka řekla, položte je na lehátko - aha, otačí se pekně, a sedět už taky sedí, tak dobře nashledanou, myslela jsem že si dělá srandu 😒 to nemohli spojit a tyto dvě věty nám říct, když jsme tam byli minule 😠 😠 😠

halkac
autor
27. bře 2009

Jéé, to jsem ale rozproudila debatku 😀 😀 😀 Jo jo, s tou organizací je to vážně naprd - stejně, když člověk nemá hlídání, tak děti nemůže rozdělit, i kdyby chtěl sebevíc 🙂 Nehledě na to, že jsem doposud vnímala jako ztrátu času, aby jeden byl s jedním dvojčetem a druhý rodič s druhým...Prostě nikdo neudělá nic 😀 😀 😀

Taky jsem právě vždycky byla názoru, že děti nebudu dělit. Ale už si to nemyslím. Jansě, povaha je věc, kterou člověk neovlivní, ale usměrnit ji můžu. A pokud vidím, že děcko je bojácné a schovává se pořád za někoho, je podle mě dobře zkoušet nenásilně a jemně ho "popostrčit".
No a s tou třídou jsem téměř rozhodlá - asi mě k tomu poznání dovedly moje zkušenosti. Se mnou chodila dvojčata na základku a bez sebe se nehla. A já sama jsem učila troje dvojčata. Jedny byla rozdělená a bylo to z mého hlediska úplně super. Prostě to nebyla "dvojčata", ale jen Matyáš a jen Štěpán. A vím, že se to probíralo i na pedagických poradách a většina učitelů říkala, že je prostě vnímá jinak, jako samostatné jednotky.
Ale kdo ví, třebas až dětem bude šest, z nich budu taaaak unevaná, že mi hlavně půjde o to přežít a ne budovat jejich individuality 😀 😀

Simi, to je děs. Já se t ím setkávám běžně...pozvou si nás, zeptají se na blbinu a jdeme domů ☹

Marti, tys žalovala na ségru, s kým se vodila za ruku ???Tééééda 😀 😀 😀 Já vždycky hlídala bráchu a chodila se s mou láskou líbat za popelnice a on stejně nakukoval a pak doma žaloval, opičák. Dokonce dostával příkaz hlídat mě a bonzovat. Chudák, teď z toho má výčitky, jak byl mamkou v tomto směru zneužíván 😀 😀 😀

halkac
autor
27. bře 2009

Jo a ještě jednou k tomu tématu: úplně tě, Markét, chápu. Pokud máš odmalička takové individuality - že si třebas Davídek i Týnka hrají každý s někým jiným - pak není důvod dělit je. Tedy podle mě. Já jsem se zalekla toho, jak jsou na sebe naše děti fixované, jak neumí být chvíli samy, jak si nechtějí samy nic vydobývat, jak se bojí nových zkušenistí, když ten druhý není za zády...Proto je chci trochu osmělovat, protože to podle mě potřebují...právě proto, aby to nebyli takoví ti stydlíni neprosazující se.