Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

egrzuz
28. kvě 2009

Ahoj holky,
Tindro tu tříkolku mám já a jsem spokojená 😉 🙂 Děti jí mají fakt rádi. Tou tyčí se ovládat dá úplně v pohodě.
Jediný co bych vytkla, že ten první ještě nedosáhne na šlapky a nemá si kam dát nožičky, protože tam nemá stupátka a občas zavadí o zem. Ale sedí oba jako zařezaný a já je vozím. Jedna maminka od dvojčátek říkala, že jí má a jezdí i do města , ale to já bych s ní asi nejela. Na odpolední zábavu venku i doma 🙂 je fajn.

Dani, u nás se neříká né, ale kroutí se hlavou na všechno, že né 😀 😀 😀

Iss, to je supeeeeeeeeeeeeer gratulujeme. To jsem ráda, že je všechno v pořáku.

daniellka
28. kvě 2009

zuzi to néé nééé přijde 😀 je to mazec 😀
já jsem vždycky ty řečičky o období vzdoru brala jedním uchem tam druhým ven,ale tedka když si to zažívám na vlastní kůži, tak je to fakt nářez 😎

halkac
autor
29. kvě 2009

Ahojky 🙂

Jéé, období vzdoru🙂 Dani, povídej, povídej...ať vím, že na tom teď nejsme zdaleka nejhůř a síly a nervíky si musím šetřit 😀

Zuzi, u nás se už usíná v pohodě tak 5 měsíců - ale museli jsme děti rozdělit do dvou pokojů. A kroucení hlavou nééééééé je u nás teď nejoblíbenější gesto 🙂 Chceš jít dělat hají? chceš mňam? dej mamince pusinku...na všechno kroutí "néééé" jak blbí a ještě se tomu smějí 😀

Iss, moooc gratulujeme k úspěšné kontrole. To je úžasná zpráva 🙂

Holky, potřebuju zase pohledy druhých lidí. My máme doma opravdu hodně bojácného synka. Nikdo cizí ho nesmí vzít do ruk (což bych ještě chápala), ale dokonce se na něj nesmí podívat...Jonda se ode mne vzdálí, jak já říkám, nanejvýš na metr třicet...V cizím prostředí sedí mně na klíně a ani se nehne. Když ho chci dát na zem hrát si, okamžitě hystericky ječí, že se ho chci zbavit ☹ A tím trochu nakazí i Magdalénku: ta by si normálně hrála, sem tam odběhla opodál, ale hysterický jekot Jondy v ní asi vyvolá pocit, že je něco v nepořádku a musí se raději maminy taky držet ☹
No nemyslím si, že bych se chovala nějak divně ; děti pravidelně dávám oběma babičkám na hlídání (každé jednou týdně), často hlídá sám i David, tzn. nejsou jen a jen se mnou. Na návštěvy chodíme a návštěvy chodí k nám. A přesto je tak úděsně bojácný... I v jiných oblastech: například i když už obstojně chodí, venku nechce jít jinak než za ruku ... a pustí se jen, když jsme delší dobu na nějakém území (např. na hřišti)
Jak byste postupovaly vy s tím "osamostatňováním?? Podotýkám, že mezery máme asi v tom, že málo chodíme mezi malé děti.
Díky moc za rady a postřehy🙂

egrzuz
29. kvě 2009

Kači a to dáváš děti spát stále odděleně?
Teď mi připadalo, když jsem četla co píšeš o Jonáškovi, jak když vyprávím o Jarýnovi.
On je hrozný, i když na jiný lidi už se začíná smát a hodně s dětma chodíme mezi děti, takže mi připadá, že se to lepší celkově, no uvidíme.
Je divný, že ti Jonášek usne sám, Jarýn bez maminky ani ránu 😒

Holky dneska jsem byla u kámošky na návštěvě a její malá začala zvracet ,má tu stejnou střevní chřipku, myslíte , že to děti můžou chytit znovu, když to měly před týdnem,? bojím bojím ☹

kuzelka
30. kvě 2009

Ahoj
Kači psala jsi o naší Baruši!! Sice né ve všem, ale základ tam je 😒 Ale myslím si, že postupem času se to hysterčení trošišišičku lepší 😅 My se ted snažíme chodit aspon jednou týdně ven na hřiště pro děti (pískoviště, houpačky, a spousta jiného) a děti jsou hodně zvědavý na ostatní děti, hlavně jejich hračky 😅 a nejsem jim tam tak potřebná, je zajímavé, že Bára by si venku vystačila s balonem (kopá do něj a pobíhá jak divá) nějak jí prostě nechybím, zato Kuba minule seděl skoro hodinu na pískovišti a co deset minut se ptal Bara? Bara? musel ji mít na očích. Zato Báře byl Kuba ukradený, hlavně že měla balon 😅 😀 😀

Zuzi nevím, ale doufám že to znovu nechytnete 😉

egrzuz
30. kvě 2009

Karin, Kubík říká Bara? Ten je šikovný.

My dneska byli na dětském dnu, sice lilo, ale dalo se to. Potom jsem zalezla s kámošema do nekuřácké restaurace s dětským koutkem a bylo fajn.
Taky je zajímavé, že Jarýn mamánek, když je u dětí, tak mámu nepotřebuje, hraje si a jen se občas podívá, jeslti sedím na svém místě. Kristýnka se stává v jiném prostředí než doma mamánkem. Je to zajímavé. To stejný bylo i v té solné jeskyni.

Kde se touláte v takovém ošklivém počasí??? 🙂

tindra
31. kvě 2009

čauky,pustila jsem jednou dětem tohle,holky to furt pouští dětem na písku z mobilů a od té doby mě nepustí na koníka 😢 😠

https://www.youtube.com/watch?v=8hjV6-GKbCI

https://www.youtube.com/watch?v=l8Y8IrN_Y6k


tak nevím,večer tu sedí táta a ráno kluci....
naši kluci zase v cizím prostředí tuhnou-nemluví a než se rozkoukají vůbec nelítají a pěkně si hrajou,nejlépe mě nadosah,ale jak se rozkoukají,minule udělali kamarádce z dětského pokojíku,kde měla všechno pro svoji holčičku vzorně naskládané podle typu hraček po krabicích kůlničku na dříví,no říkala,že neva 🙂 ale že je ráda že má jednu holčičku,tak nevím 😀
Kuželka u nás taky už Máťa volá na Lukyho jménem,teda nevím jakým,ani to pořádn ěnedokážu zopakovat,ale Luky na to od něj slyší.taky už začal mamí-to i na konci,to je tak milený,pořád to opakuje,Luky má pořád jen mama,ale snad ho to taky chytí,to pak myslím budu vzpomínat jak jen mleli svojí řečí 😀
Kači buď ráda,že chodí za ruku,až ti to začne odmítat uprostřed přechodu,to si užiješ!myslím,že to je jen období,všechno přejde 😉 a vymyslí si něco nového

daiquiri
31. kvě 2009

Dobré ráno!
To nám návštěvy nehrozí, Pája se hned vzteká a ještě jsem nepřišla na to jak ho zabavit. Doma to tak nějak střídáme, od chování, plazení, trhání časopisu, křupek atd...Ale na návštěvě na něj neplatí nic...
Myslím, že se potřebuje už plazit, péruje jak blázen a pořád nic...

Jinak co děláte za tohohle počasí? Dneska už to vypadá líp, ale včera lilo jak z konve, Martin byl v Ostravě celý den, vrátil se až o půlnoci, tak jsme s mamkou naložily děti a jely do Ikey. Paráda co? ☹

simonac
31. kvě 2009

ahojky holky,

tady zase lije a lije, to je děs, chtěli jsme si s petou užít den dětí a nic 😒 😒

s dvojkama chodíme na návštěvy úplně v poho, jsou nadšené a líbí se jim to 😀 😀 😀 😀 😀

dai - to jste jeli v noci??? 😉

tindra - super písnička, peta se dívá pořád, jak dojdou dvojky z prochajdy, tak jim to taky ukážu 😀 😀

petr 😎 😉 - to se peta podepsal 😀 😀 😀 😀

daiquiri
1. čer 2009

Ahoj holky, to je zase docházka ☹ 😅

Simi, to víš, že ne! Martin se vrátil v noci, ale přes den tu se mnou byla mamka, tak jsme jeli přes den 😉

Ach jo, tak ten náš Pája, to je teda dílo. Nechci si pořád stěžovat, ale on je fakt hroznej vztekloun, teď už u toho vztekání vyloženě ječí. Každá zábava mu vydrží jen chvilku 🙄 Já už se pomalu bojím s tím kočárkem zastavit, hned je jekot. Ale tak trochu doufám, že je to tím, že se mu prořezává druhý zoubek, do toho se zvedá na kolínka, péruje, ale ještě neleze a to ho očividně štve, že mu to nejde 😢

gapka.h
1. čer 2009

Ahojky,
..co je to s náma všema????Taková absence??? 😕 😕

U nás návštěvy také bez problémů,ba naopak jsouv poho.Ale ve čtyřlístku-je Kuba maminčina sukýnka-pořád jen u mě 😉 My máme teď období,že v kočárku vydrží tak max.2h,ale to je cpu křupkama,rohlíkem...atd. a pak jen ven chodit-no já se jim nedivím 😉 😉
Začali sami lézt na odrážedla a z něj-tak máme veselo 😉 😉 S mluvením je aktuální-táta a néééé-to na vše 😉 Jinak žvatlají tou svou řečí a já jim nerozumím ☹
Na dětský den s nima jedeme až v sobotu-do toho Zlína.
Holky,ale dnes mě zastavila jedna paní z okolí-nějak se neznáme-a dala hochům ke dni dětí-každému banán-to se také hned tak nevidí 😉

egrzuz
1. čer 2009

Ahoj holky 🙂

Tindra, naše děti jsou z toho taky unešený, díky za odkaz 😉 🙂

Holky u nás se budí v 5 ráno už asi 3 týdny, máte to někdo stejný? ☹

Simi, Peťa je šikulka 😀

Gabi, to už se fakt nevidí, spíš jsou lidi zlouni.

Dneska mi psala kamarádka, že její malá má boreliozu, chudák jedno blbé klíště. Hned v zimě nechávám děti očkovat.

O vztekání bych mohla mluvit, naše Kristýn dneska spustila takový hysterický záchvat, na který pomohla jen sprcha. řvala jako tur fakt 30min, vztekala se, kopala a tak šla do sprchy a pomohlo to.
Jinak Jarýn to je taky pořádný vzekloun, řval celé dopoledne.

tindra
2. čer 2009

Zuzi taky nechám kluky naočkovat jak to půjde,jeden nikdy neví,psi můžou zanést klíšťata i do trávy v parku nebo jen u baráku,mám z toho všeho hrůzu.U nás se vzteká zatím jen Luky,uf uf,ale zato vstáváme nejdřív v 7 😉

gapka.h
2. čer 2009

tindra-také díky za odkaz-hoši při tom pěkně trsají 😀 😀

Já se teď vrátila z pizzerie-měla jsem ji po dlouhé době a dobře jsem si pošmákla 😉
Zítra jdu s prckama kuknou t do kroužku-YAMAHA-tak jsem zvědavá 😉
Jinak jsem je dnes sama oba naráz vypustila z kočárku*ale měla jsem co dělat 😝

daiquiri
3. čer 2009

Dobré ráno!
My měli včera náročný den, Martin si vzal volno, ráno jsme jeli na Kladno pro techničák, pak evidenčka, pak s dětma na neurologii, pak přihlásit auto. Dětičky to všechno absolvovaly taky, ale vcelku to šlo.
Na neurologii dobrý, prý Barča je šikovná na lehkou motoriku - má prý pinzeotvý úchopo 😀 a Pavlík na těžkou nebo jak se tomu říká. Tak mě zase uklidnila. Další kontrola za dva měsíce.

Akorát večer nechtěli ani jeden usnout, tak jsme je tu měli do devíti u televize. Do toho Pájovi se už docela dlouho klube ten druhý zoubek, tak se i v noci dost budí, do toho má trochu rýmu.

tindra
3. čer 2009

Gabko to jsem taky zvědavá,musím taky něco takového najít,kluci u všeho trsají a pobrukují si,tak snad budou mít hudeební sluch a budou tanečně nadaní,nevím po kom já jsem dřevo a ani jeden s manžou zpívat neumíme,ale jim zpívám statečně!!!Než mi řeknou:mami máš to falešně 🙂 tak pak popiš jak to probíhalo
Dai to máš děti šikovný,že vydrželi takové cestování 😉 a na neuro když je chválí,tak mi pak připadlo chodit už zbytečný,vždycky vybrali 30.-(teda 60) a řekli,že jsme podle tabulek dobrý 😀 ale samo že jsem ani jednu kontrolu nevynechala 😉
jo a to by mě teda zajímalo,jeslti jsou všichni na dovolené či kde.......za den dva příspěvky,no jo,není to jako když byli děti miminka a my měli spoooustu času 😀

tetes1
3. čer 2009

egrzuz:to dáš malou pod studenou sprchu?

Jdu se k vám pochlubit jak nám dvojky přibívají Michal má 1840 g a Kačka 1540 g. Tak z toho mám radost, že jsme zase o kousek dál. 😵

daiquiri
3. čer 2009

Marti, oni v autě tak nějak pospávali, ale jakmile jsme se zastavili, tak ječeli, tak naštěstí jsme byli tak nějak pořád v pohybu 🙂 Po mně nikdy peníze nechtěli...Asi to berou jako prevenci.

Tetes, tak to jsou krásné váhy! Když si na to teď vzpomínám, tak já bych v tvých týdnech za týden rodila 😀

egrzuz
3. čer 2009

Ahojky holky,
Veru, já měla u telky včera Jarýna do 9 není to moc veliký spáč 😀 😀 😀
je dobře, že kontrola proběhla v pohodě. Vždycky mám špatný pocit, aby bylo vše ok.

Táta nám odjel na 14dnů na cvičení, babičky jsou na dovolený, tak jsem tady sama ☹

Tindra naštěstí už se 30kč neplatí, konečně 😉 🙂

Tetes, pod studenou né, byla vlažná. To bych jí neudělala 😀
Super váhy, Kristýnka měla 1890g když se narodila.
Kolikátý jsi týden?

daiquiri
3. čer 2009

Zuzi, já se obávám, že oba budou po tatínkovi sovy ☹ Ale ráno zas skřivani po mně 😠
Tak to jsi úplně sama? To máš pěkný záhul!

Jinak Tetes má týdny v pase - 32tt 😉

tetes1
3. čer 2009

díky 🙂
egrzuz:týden jsem 32, respektive přesně 31+2, ale je to nahoře u jména 😅

kuzelka
3. čer 2009

Ahojky

se trošku taky stydím za docházku 😕
tak nějak nemám co bych psala, je to furt dokola, celodenní vzekání, řvaní.... 😝 😎
Zuzi u nás naštěstí vstává až v šest, a co ta dovča už jste se pro něco rozhodli, kam atd??

my pojedem určo na víkend do Prahy, bydlí tam manžy brácha s přítelkyní, právě rekonstruují svůj nový byteček, tak jim ho okolo prázdnim musíme přijet pochválit, a já bych chtěla mocinko k móři, ale to je zatím ve hvězdách 😕
a právě taky potřebuju koupit jěště ty cestovní postýlky 😉

tetes1
3. čer 2009

Jo, chtěla jsem se zeptat, chodíte některá s dětičkama do bazénu nebo na ty vaničky po narození?

egrzuz
3. čer 2009

Tetes ,Ajooooooooo, no to jsem křemela 😀
Naše Kristýnka měla to co má tvoje mimčo ve 35+2 😕

Karin, pojedeme k moři, ale nevím jestli s dětma nebo bez. Nějak se musíme rozhodnout apotom tady někde po čechách s dětma.

Veru, jo jo jsme úplně sama a je mi teda pěkně smutno.

Jarda by se teď v sobotu teprve vracel z toho Afganistánu, kdyby tam byl těch 6měsíců, to je mazec

Jdu koupat a snad půjdou dětičky brzo spát

gapka.h
3. čer 2009

tetes-my jsme byli dvakrát ve vanách a od7.měsíce do bazénu do teď 😉

egrzuz
3. čer 2009

Gabi, ten bazén závidím, se mnou nemá kdo chodit ☹

tetes1
3. čer 2009

egr:no,já jsem moc ráda,že takhle rostou. Dr. je i chválila, že je to super. Tady je paní s dvojčatama na den stejně jako já a taky má kluky ještě pod kilo a půl.Tak mám radost, moje tělo už trochu menší,páč je to hodně náročné..........ale ta radost převažuje.
Já právě vaničky a bazén taky plánuju. Vaničky přizpůsobují času klienta,takže super, nebude si muset manžel dělat volno z práce a bazén nějak vyřeším. On si může prac. dobu tak nějak přizpůsobit,takže je to super.
gapka:asi je ten bazén super,né?
egrzuz:ty máš manžela takhle dlouhodobě pryč? ☹

halkac
autor
4. čer 2009

Ahojky berušky,

díky za reakce na to osamostatňování...já vím, že je to blbý, ale potěšilo mě, že některé z vás máte vzteklounky a závisláčky. Já mám totiž asi "problém" v tom, že kolem mne mají kamarádky většinou neuplakané a samostatné děti...fakt🙂 Ale začala jsem jezdit po těch návštěvách a už po týdnu jde vidět zlepšení 🙂

Jinak naše Magdalénka měla první větší držkopád - a má pěkně zbořený nos i pod ním ..

No a na prázdniny plánujeme veliké focení, tak musím doufat, že se do té doby zase o kousek srovnají a vydrží chvilenku bez mamči...no a když ne, tak budeme mít tulící fotky 🙂 🙂 🙂

Zuzi, tak už jste dorozmýšleli? Bude fakt moře 🙂 🙂 🙂 ? To závidím, ale moc přeju. A neboj se, i s dětmi to krásně ustojíte, jen si tak neodpočinete a nezrelaxujete 🙂 My ted s manžou taky uvažujeme, že si vyjedeme na výročí svatby (1.7.) někam na noc do pryč užít si manželskou romantiku bez dětí 😀 😀 😀

daiquiri
4. čer 2009

Karin, když budete v Praze, dej vědět, mohly bysme třeba na nějakou krátkou procházku 😉

Zuzi, moře závidím, já miluju sluníčko, teplo, ten mořský vzduch, no úplně sním 🙂 Snad příští rok. A kam byste chtěli? Hlavně, že už je dávno s vám, i když teď zrovna teda ne, ale lepší než tisíce kilometrů daleko!

Tetes, my nechodíme, taky se mnou nemá kdo chodit a hlavně je to dost drahý 😠

Kačí, my máme výročí svatby 18.8., tak bysme taky chtěli víkend pro sebe, možná Benátky, snad to klapne, už bysme to potřebovali jako sůl!

tindra
4. čer 2009

čauky,my máme výročí svatby dneska,ale manža prohlásil,že nic slavit nebude.No dostane lístky do kina,takže pak se mnou bude muset jít a po kině si někam sednout,takže má smůlu 😀
Tetes my měli bazén zakázaný,Lukymu praskal hemangiom když byl menší (tak kvůli infekci) a pak Máťa aby se tam nenachladil,tak přeju zdravá mimča,ať tohle řešit nemusíš 😉 snad letos vyrazíme na koupák,už mám slíbené aspoň tři chůvy,tak to brouzdaliště snad zvládnem.už je tu otevřený,jen myslím,že ta voda bude zatím hrůza!!!
jo a hodně mamin tu přestalo do plavání chodit,protože měli děti furt nachlazené,na každé to působí asi jinak,jedni se otužují a druzí to odstonají.
Dai Benátky.....jejda to se mi nikdy nesplní....
Kači chuďátko Magdí,ale než se vdá....my máme jen dobouchané nožičky jak chodili v kraťasích,naštěstí.