Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

tindra
29. zář 2009

čauky to s tou školkou by mě taky zajímalo,jeslti se už máme někam cpát,asi si musím někam zajít.
Zuzi já nočníkování vzdala,jen večer před koupáním, a po spaní,ale na to ptaní se každých 20 minut nemám,jsem asi líná?Teď jak jsme byli nemocní,tak jsem třeba i hodinu bojovala dostat do nich kapky no tak jak přestanou kašlat,tak se do toho asi pustím,čůrání by nám i sem tam šlo a na bobek tam prostě nejdou,to nedám,myslím si ,že je to i na dětech,Luky třeba řekne že kaká,že to má dělat na kakoš,ale Martínek běhá po bytě/zahradě,písku.../ a křičí já nemám,nemám a nechce se nechat ani přebalit,vůbec mu to neva.
Jinak oslava proběhla v poho,dokonce táta dělal,že je táta a nadchlo ho to,tak šel s náma i včera na vycházku,to jsem teda zvědavá,jak dlouho mu to vydrží 😀

simonac
30. zář 2009

ahoj holky

zuzi - mluvila jsem s paní učitelkou z MŠ a i když jsme mladší o 4 měsíce než vy, tak k zápisu máme dojít přístí rok v dubnu - v květnu jim budou teprve dva, ale pokud bych chtěla, aby nastoupili už ve třech, tak musíme už tento duben, toto letí co??? teprv se narodili a už pudou do školky 😉

egrzuz
2. říj 2009

holky, já píšu a píšu a kůň to sežral 😠 😠 😠

Tak jen rychle, do školky půjdeme asi až ve 3,5. U nás je zápis v únoru a dřív jak od 3let je nevezmou stejně.

Jarýna jsem objednala na alergologii, má neustále kašel a už je mi to divný. Chudáka tam budou píchat do ručičky, to bude křiku, jdeme 15.10.

Novinky: Máme první kalhotky a slipány a Kristule je hned pokřtila bobkem 😀 😀 😀

simonac
2. říj 2009

ahoj holky 😉

my máme vprůjem, teda já a kristý - kristý asi ze zubů já snad z burčáku, fuj už ho nechci ani videt!!!vyrážím na nehty, tak se mějte pěkně a snad se tam někde neposeru!!!! 😖

egrzuz
4. říj 2009

Holky, kde jste všechny, venku zima a vy jste fuuuuuč 😕

Táta nám zítra odjíždí do Olomouce na cvičení, tak budeme zase doma Kevini 😀

daniellka
5. říj 2009

jéžiši tady je teda docházka mizerka 😀

zuzi na jak dlouho ti manža odjíždí? dobře to zvládni.
já už chci zase léto. tohleto mě moc neba. a to je ještě krásně.až bude ten hnus blé počas,tak nevím co budu dělat,chjo chjo.. 😝

egrzuz
5. říj 2009

Dani , jen na 5 dnů do pátku 😉 Dneska chytil cikány, který okradli starou paní s berlema, on a jeho kámoš je chytili, tak jsem na něj hrdá 🙂

Jo jo, prý má být tuhá a krutá zima podle jeřabin, tak se musíme připravit. Už mám objednané i zimní botky 😀

U nás se už spí 😀 😀 😀

tindra
6. říj 2009

čaUTE, dneska jsem byla na cvičení pro mrňata, líbilo se mi tam,klukům taky,tak aspoň něco bude v zimě fajn. ještě koupit ty sáňky a může chumelit 😀 jenže to jsou dopoledne a co odpoledne když bude venku plískanice?
Zuzi to uteče jek voda 🙂
Tuhá a krutá může zima být ale hlavně ať je jen chviličku!
U nás je jakási domácí pohoda,to jsem zvědavá jak dlouho to vydrží nebo mi manža oznámí že jede na ryby 😒
kluci jsou taky hodní,jen Máťa mi přejel na odrážedle silnici když jsem byla asi 15m vzadu s Lukym a od té doby mám bolení břicha 😖

andrealiskova
7. říj 2009

Egrzuz: Já se snažím nezapomenout na žádné dítko, tak to musí všechno hezky rozepsat. Jinak zítra jdu já i Adelka k zubařce, tak trnu hrůzou, jak to zvládne malá a co bude dělat mně. 😔

halkac
autor
8. říj 2009

Ahoooojda,

tož se tady do toho vložím a pěkně zhurta 🙂 🙂 🙂

Co u nás nového? Takže začíná se nám dařit s nočníky (tedy spíš dětem, já to zvládám levou zadní 😀 Musím tedy říct, že jsem je nijak netrénovala, prostě TO PŘIŠLO. Asi pomohlo to, že máme hrající nočníky, děcka to jednou omylem vyzkoušela a hle! Chodí teď už v pohodě sama. Ale pouze v případě, že mají holé prdelky. Jakmile jim dám třebas jen kalhotky nebo slipečky, zapomenou se a počůrají. A pak vřeští, že jsou mokří.

Co se táče mluvení: děs a hrůza!!! Pořád užívají slabiky a jednoduchá slovíčka (ham, baf, bác, hač, haj...) a ještě slova dohromady nespojují. Ale už jsem se smířila s tím, že prostě já je k ničemu nedonutím - jsou jednoduše "svoji" a musí si ke všemu dojít sami.

V noci se spí celou noc - jsou samozřejmě dny, kdy Jonášek mamince připomíná, jaké to bylo vstívat co dvě hodinky ke kníkajícím miminečkům 🙂

No a já - téměř dva roky po porodu - začínám zase normálně zvládat i svůj život. Vídávám se s kamarádkami (i bez dětí 😀), chodím cvičit, domácnost je jakž takž zvládnutá, dokonce jsem byla v kině se svým manželem 😀 😀 😀
No ať si kdo chce co říká, nesouhlasím s paní Rulíkovou, že nejhorší to je mezi rokem až třemi. Pro mě ten první rok byl asi nejnáročnější. Teď se už s dětmi nějako domluvím...a i když zlobí, i když se vztekají, i když často brečí - prostě je to jiné, když vím PROČ řvou, proč se zlobí. Takové situace už umím řešit. Vadil mi pláč mimineček, kdy jsem prostě netušila, co se děje ....

Tak jdu něco dělat, ať se ještě dopoledne vyprdelíme ven...Vždyť takový říjen, to je nádhera.

daniellka
8. říj 2009

nazdárek Kači!!

Tebe je radost číst 😀 😀
Gratuluji k opětovnému nastartování společenského života 😀
Já se musím přiznat,že to mám taky tak a už dávno. Společnost,kamarádky,vše,vždyť to by jinak ani nešlo. AKorát s tím sportem hapruju. Joo značka ideál by byla,kdybych měla kamarádku která by mě znovu vytáhla na voliš. Nemám se kam ke komu ted přidat a taky se bojím že po té době budu hrát jak lempl 😀 😀
gratulka k nočníkům!! 😀

Marti - taky se chystám koupit sáňky. Ty plastový jsem měla loni,jsou super,že jsou malý a lehký. nevýhoda je,že letos už musím kupovat jiný,už se kluci nevlezou ☹

tindra
8. říj 2009

ahojky, tak jsem nás přihlásila do Yamahy,teda na tu zkušební hodinu.Gabko, vy tam chodíte? Líbí se vám tam? Stojí to za ty peníze? A vlastně kolik to u vás stojí?
My dneska byli na koníkách a ovečkách když byl ten poslední hezký den, no doufám že se předpovědi spletly.

halkac
autor
10. říj 2009

Ahoj holky, náš tatínek včera odjel sjíždět na víkend řeku Moravu :-O No komu není rady, tomu není pomoci, ehmmm. A to se beztak opili včera ve sklípku, nad nímž jsou ubytovaní...no tenhle den mu vůbec nezávidím 😀

Já se teď tady peleším s malými Halaštidly na rozložené peřině v obýváku, máme tu teplo, kafíčko voní a navíc - za hodinu předám děti tchýňce a jedu za kámoškou na pokec 🙂 🙂 🙂

Holky, tak by mě zajímalo - jak často si necháváte děti hlídat? Teď jsem na serveru www.dvojcata.cz četla, že nějaká paní bydlí v Anglii, a protože jí tam ještě nevezmou děti do školky, uvažuje nad tím, že by poslala děti svým rodičům na Slovensko na celý rok s tím, že by je občas navštěvovala z Anglíe. Tak jsem zůstala jak opařená: a říkala jsem si, že jsem asi fakticky na prccích dost závislá.
Nerada je dávám na hlídání - i když to to dělám pravidelně dvakrát týdně (já chodím cvičit a babičky si užijí dětí bez mé přítomnosti).Ale pocitově mi hlídání 2x v týdnu přijde až až !!!Vlastně to činím hlavně z rozumových důvodů (vím, že potřebuju svůj život, abych se jednou nedivila, až děti vylítnou z hnízda + vím, že pro děti je dobré, aby byly i bez mámy ) A navíc je semotamo někde nechám výjimečně (jako například dnes 😀
A uvědomila jsem si, že vůbec nevím, jak je to v jiných rodinách.

egrzuz
10. říj 2009

Ahojky, tak už máme tatínka doma, teď je sama Kačí, koukám 🙂

No, to si teda užije tatínek na vodě, viď.

S tou paní z Anglie je to docela mazec 😕 to bych neudělala ani náhodou.
Kačko, hlídání závidím, já jsem sice často u našich, ale i s dětma. Mamka hlídá jedno dítko tak jednou za měsíc, někdy dvakrát a tchýně neměla už vnouče u sebe 6m 😠, vždyť víš, jak to u nás je. A ani to nevypadá, že by si někoho vzala. Je na chalupě a je tam prý zima a blá blá blá ☹
Už bych taky potřebovala oddechnout, ale mám děti vlastně stále. Příští sobotu vyrážím s holkama do hospůdky, tak se těším, bude hlídat tatínek. Už mu to bylo oznámeno, tak snad do toho nepříjde jeho práce 😨

Jo a jaký dárky máš k Vánocům pro dětičky, psala jsi, že máš nakoupeno. A holky ostatní už máte nakoupeno?

Jinak u nás nočník stále nefuguje tak , jak by měl 🙂 Kristýnka chodí jako na záchod mezi židle, když jsem jí tam nastčila nočník, tak ho vyhodila do půlky obýváku 😀 Takže kupuju plíny a zatím to neřeším

Jarýn překvapuje mluvou, všechno opakuje a když mu něco řeknu, další den ukazuje a sám říká: kýbl, lopatka, brambory, auto, motorka atd. Kristule , ta se nesnaží a má to na háku.

Do školky máme jít až na 3 letech k zápisu, který je u nás v lednu. Potom je vezmou ve 3,5 od září, dřív prý nemám chodit.

tindra
10. říj 2009

Kači já to mám stejný jako Zuzka,taky jsem s nima často u našich,ale já tam jsem s nima.Sem tam uteču nakoupit nebo něco vyřídit do města,ale jen když je doma i děda(chodí ještě do práce na směny) ale cvičení a tak nezvládám,ono by to určo šlo,ale já si teď vymyslela to cvičení s dětma a Yamahu(jó Gábi,zvládáš to tam sama nebo si někoho bereš??????)takže babi musí s náma,takže toho bude dost a tchýně nehrozí.
Ty to máš dobrý,že máš hlídání v baráku 😉
Nočníkujeme jen před koupáním a to jen když si ho zrovna nenasazují na hlavu(někdy i s obsahem 😠 ) ale přes den nechtějí ani slyšet a bobek se dělá do nočníku to víme teoreticky dobře,vždycky když je přebaluju,tak mi to říkají 😀 ale to je tak všechno
vánoční dárky by mě taky pomalu zajímaly,mám vymyšlené takový ten ponk s nářadím,snad už to bude pro 2letý caparty(něco jako je kuchyňka,ale s tou si hrají u sestřenky) a chtěla jsem kola nebo koloodrážedla,ale jelikož nám chlapečci zapomněli vyrůst)máme jen 78cm,tak to nehrozí,zkoušela jsem spoustu druhů,vždycky když někoho známého s tím potkám,ale oni z ničeho nedošáhnou na zem,ach jo.Takže asi ještě Duplo a už mě nic nenapadá
http://www.mimibazik.cz/bazar/hracky-a-hry/osta... nebo něco podobného

andrealiskova
10. říj 2009

O té paní z Anglie jsem neslyšela a musím říct, že já bych to asi nedokázala. Resp. takhle malé děti rozhodně ne, ale třeba Týna už tak od 7-8let klidně odjela na 2měsíce k mýmu dědovi na prázdniny, pak se vypravila sama do Anglie ve 14 a vydržela tam 2 roky jen s mými 5-7 návštěvami úplně v pohodě.
A na druhou stranu Adela má dost, když je na víkend u táty, ale třeba tábor zvládá dobře, takže ono je to dost individuální.

egrzuz
13. říj 2009

Ahojky, taky hledám a pátrám po nějakém cvičení s dětma. Je tady víc možností, dokonce se dá i s dvojkama, když jde mamina sama, tak uvidím, jak to zvládneme

Jinak včera jsem našla , že má Jarýn kus zubu uraženýho, spadl asi před 4dny u našich a tekla mu trochu ze rtu krev, ale toho zubu jsem si nevšimla. Tak Kači, máme vyrovnáno 😉

Máme za s sebou solnou jeskyni a teď děti spí, to je pohodááááááááááááá 😀

Holky , kde jste kdoooooo? Halooooooooooooooooooooooo???????

simonac
13. říj 2009

ahoj holky

to je teda počasíčko, co??? ☹ a lepší už to nebude ☹ u nás jsou 4 stupně

děti marodí - kašel, rýma, Kristýnce k tomu všemu ještě asi lezou zoubky, protože je nakakáno v každé plence, tak fakt paráda, jinak v noci pořád ještě nespí, jsem vzhůru tak 5x za noc - nejmín
peta bojuje v 1. třídě a zatím mu to snad jde,l takže toho volného času opravdu moc není, jak bude minutka aspon trochu vás dočtu 😒 ted spí tak utíkám taky, mějte se hezky 😀 😀 😀

halkac
autor
13. říj 2009

Zuzi, tak fakt je to zase 1:1. Já se picnu, jak se ty naše děti pořád dohánějí 🙂 🙂 :_)

daniellka
14. říj 2009

zdar babule! 😀

marti - na ten ponk s nářadím taky pomýšlím.. akorát jsem ještě nepátrala na netu. tak díky za odkaz. taky jsem to vyděla´, myslím za pětistovku, v tescu.. 😉
Jinak dárky nemám vůbec,kašlu na to.. nějak se to udělá. já je totiž ani nemám vymyšlený. Tcháni koupí kola, pak určitě musíme koupit sáňky no a pak už asi jen nějaký drobnosti. beztak budou mít o měsíc později zase narozky, tak se těch dárků pár sejde 🙂 . jo a určitě bych jim chtěla koupit nějaké koleje,hrozně je to baví skládat a vláčky, to je ted u nás in. 😀

spíš mi holky prosím poraďte, co dospělákům. tchýně,tchán,švagrová a to moje co mám doma 😝

Angličanka je teda drsňačka,to bych nedala ani omylem.. Já bych bez nich asi ani neodjela na dovolenou,bych si to neužila protože by se mi hrozně stýskalo. max na nějakej výlet,4 dny,to jo..víc asi ne.. ale jsou zatím malý. až budou větší,tak určo.

kači - závidím cvíčo,jsi šikulka a chválím tu vytrvalost,já bych se asi 2x týdně nehecla. zatím se nemůžu hecnout vůbec začít 😀 😀

egrzuz
14. říj 2009

Ahojky

dneska jsem byla s dětma na cvičení, bylo to fajn, dětem se moc líbilo, až se jim nechtělo po obědě spát, kolik měly zážitků 🙂

Dani, já nechávám dělat našim a tchýni kalendář z fotek dětí, potom kupuju poukázky a tak. Náplně do kafe de gusto 😉 🙂

U nás se dneska spí od 19.15 tak jsem zvědavá v kolik ráno vylezou

Zítra jdu s Jarýnem na alergologii, tak mi držte holky prosím palce. Doufám, že mu tam nebudou moc ubližovat

halkac
autor
15. říj 2009

Ahojdááá 🙂

Holky - tak je TADY! ZIMA!!! Tedy je to náhodu romantický - sledujeme přes okno vločky, máme tu teplo, piju kafčo...Jen mně trochu děsí, že je vyhlášený kalamitní stav a my za hodinu odjíždíme do solné jeskyně. Tak raději nabalím svačinu navíc 😀
Jo a taky mně tohle počasí vrátilo o dva roky zpět: v té době jsem končila těhulování a pak si domů odvezla dva uzlíčky. Nadosmrti asi budu mít zimu spojenou s tím něžným pocitem spojeným s malými miminky...

Dárky....ehm, ehmm. Tak našim jsem koupila pekárnu chleba a tchánovcům pořídíme lístky na muzikál. Obě dvě rodiny totiž mají opravdu všechno )a co nemají, si snáze sami pořídí). A mužovi mojemu milovanému ještě nevím - kupujeme si drobnosti, ale nápadité🙂

Jo a ještě jsem vám chtěla napsat, že jsem včera byla v hospodě s kamarádkou a známou a vrátila jsem se zase o kus spokojenější. Zjistila jsem totiž, že žiju trapně suchý, ale spokojený život. Zatímco milé dámy si pořizují problémy (i když mají skvělé muže, mají milence + nesmírně rády paří...). Sice nemám čím přispět do debaty o citovém vydírání, maskování záletů a prochlastaných nocí, ale nějk mi to nevadí 😀

Jé, Zuzi, na jaké cvičení chodíte?!? Taky jsem četla, že je u vás sněhová kalamita, tak snad se v pohodě dostanete k doktorovi, kde Jarýnek dobře dopadne!!!

Dani - k tomu cvičení musím říct, že mi bohužel nic jiného nezbývá, protože bych pak už byla jak dělová koule, kdybych se nehýbala...

Simi - už je lépe marůdkům? Ty rýmy jsou tedy radosti, co? Mně to přijde stejně blbý jako třeba angína...

😒 Jo a holky, vrhli jsme se do geocachingu a vřele doporučuju. Je to zábavička pro celou rodinku :-;

Tak valím chystat naši smečku na odjezd. Krásný den !!!

simonac
15. říj 2009

ahoj holky

kači - zítra budu muset s martou znovu k doktorce, rýma vůbec neustupuje spíš naopak, sice má pořád díkybohu bílé soplíky, ale odsávám co hodinu a nic ☹ , Kristýnka v noci zase teplotovala, tak snad jen ze zubů. ale to prý může i měsíc, než ji ty poslední špičáky valezou, tak fakt děs 😒
co je to geocaching??

tak malá usnula před 10 minutkama a ted už řvala, tak krááááááááásně spíme i v noci, já se od porodu ještě nevyspal vác jak 2,5 hodiny v kuse
😖

dnes jsem vletěla do tesca a nakoupila ježíška - teda jen dětem, ale i tak jsem ráda, že o starost mín 😉 , nechala jsem tam 3.000 a to ještě zdaleka není vš - ještě synovci, neteře....tchánovci, tatka.....manža, no to bude parádička, s mojim se asi domluvíme, že si dáme ten nový pozemek co jsme koupili a bude to 😀

odpoledne vyjíždím k tetám na kafíčko - prcci nemají moc chodit ven, tak mi z toho od po už fakt dost hrabkááááááááá 😠

všem přejem krásný den 😀

simonac
15. říj 2009

jo a holky neprodáváte někdo masky na karneval?? 😉

egrzuz
15. říj 2009

Ahoj holky, hlásím se ze zapadaného Liberce 😕

Já jela zrovna v tom nejhorším k doktorovi, ale zvládla jsem to, všude jsou popadaný stromy a řidiči na letních gumách 😖 , no divný v říjnu 🙂

Jarýn musí na krev, na ORL a potom budeme zase chytřejší, každopádně 13injekcí, které chudák dostal do ručičky zvládl a nic neukázala, jen malinkou reakci na roztoče, máme péřové deky (jen dospěláci) tak prý to může být tím.
Asi se tak těšil, že ani nespal po obědě, uspávala jsem ho hodinu a půl a nic. Potom byl teda celý den protivný 😠 ale od 19h spí 😉 🙂

Kači, já se těším na sobotu jeslti půjdu na "baby hop" , jak to nazvaly holky

Simi, http://navigovat.mobilmania.cz/clanky/AR.asp?AR...
😉

Naše rodina ujíždí na e-shopu 😀 😀 😀

Simi, chystám se taky do Tesca, nakoupit nějaké hračky 🙂

daniellka
16. říj 2009

Simi to tě fakt obdivuju, s tím spaním. Já bych asi zkolabovala,to bych fakt nedala,takhle dlouho 😉

geocaching - díky za odkaz,už to studuju,zní to zajímavě 😀

V 10 jsem tu měla mít chlápka na výmenu kuchy. desky na lince,super,zatím nedorazil. to mě tak štve, furt dokola s těma řemeslníkama. jsem zvědavá, jak pak budu klukům dělat oběd a dávat je spát. nesnáším nedochvilnost

andrealiskova
18. říj 2009

Taky už Vás zachvátilo Vánoční šílenství? U nás už zavládlo.
Adelka už "sepisuje" seznam Ježíškovi a každým dnem na něm pár položek přibývá, tak jí budu muset trochu zabrdit, aby nechtěla celý hračkářství.
Alliska celý víkend probrečela, protože má teplotu, bolí ji hlava a v krku, má kašel a rýmu... prostě si to chudina vybrala se vším všudy.
Teď ještě musím narychlo shánět hlídání na zítřek, protože musím do práce...
No děs. CO vy?

tindra
19. říj 2009

hlásím se ze sluníčkového jihu🙂 téda ještě že tu nenapadl ten sníh,asi bych se zbláznila,zase jsem na nervy......ve čt měl horečku Luky, Máťa v sobotu ale nějakou divnou,jen jeden den....no nevím.
Tak musím říct,že hudební školičku Yamaha jsem vzdala,no kluci jsou trošku divocí takže tohle pro nás není,všechny děti tam seděli a zpívali s maminkama....takže cvičení je pro nás lepší,sice se jim nemůžu věnovat jako ostatní maminky,ale jeden stejně vždycky běhá a zlobí,tak si je vždycky po chvilce vyměním.
dneska jsem nestihla moc uvařit jen polívku tak jsem se je snažila obelstít špagetama se sýrem,no ale jak tam neměli maso tak to prskali.....ach jo.už zase začínám uvažovat,že si nechám dovážet ten oběd,stejně kluci už jedí skoro všechno.
dani chceš říct,že i teď s klukama jsi dochvilná????????já se teda většinou snažím,ale někdy to neklapne🙂u řemeslníků je to samo jinak,tam to být musí,jinak taky prskám....

andrealiskova
19. říj 2009

Uf! Právě jsem dorazila domů a jsem totálně vyšťavená. Allisku nakonec hlídala moje teta.
Amby mi ráno odmítla jít do školky, řvala na celý náměstí, že bez Allisky tam nepůjde a když jsem ji vyzvedávala, tak měla teplotu a na bříšku pupínky, takže to vypadá na neštovice. Nooo bezva.
Adelka se pilně připravuje na školní divadýlko a z toho neustálého opakování těch samých vět mi už skoro hrabe.

egrzuz
19. říj 2009

Holky, nemají u Vás v Tescu ještě ten dětský laptop za 299kč? U nás jsou už vyprodaný ☹ ☹ ☹