Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

dvojmama
27. črc 2008

fial: já měla pro každého tři a taky by mi asi stačily dvě. Mám zimní děti, takže jedna slabší na doma a potom dvě silnější, do kočárku, autosedačky. Ale fakt by stačily dvě 😉
Lahvičky jsem měla koupené, ale zbytečně. Využila jsem je až měsíc po narození, takže stačilo koupit až potom. Asi bych si koupila tu 1 pro každého do začátků 😉 Jak psala Markét, dokoupit se dá vždy.

market: děti si na nošení zvykly hooodně rychle, ale to odnaučování je kruté 😔 Vikinka je lepší, že se unosí, usne a spí, ale Viktor se taky po položení do postýlky probere a opět řve. Teď už musím utnout nošení obou, protože když není MM doma, tak nevím jak bych je nosila, bych se zbláznila 😕 😔

simon: užijte si opékání 😵 U nás je šílený vedro - teď jsme byli na procházce a jsem splavená jak hodinu v posilce. Ale má to jeden rozdíl - nic jsem neshodila 😀

egrzuz
27. črc 2008

Ahoj holky,
tak jsem to zjistila od manžela, ten prográmek se jmenuje VENTRILO a má 3Mb, dá se na něm mluvit společně-více lidí najednou. Bohužel, v obraze jsou jen ty maminy, které jsou právě na PC. Ostatní potom nevědí,
o čem se mluvilo, to mě docela štve. No popřemýšlejte a uvidíme. 😉

Simi, tvoje dětičky jsou opravdu nádherný, Kristýnk aje taková ďáblice viď, kouká jí to z očí. A Martínek , to je určitě maminčin mazlíček, Petřík , to je už chlapák 😀 No opravdu je super, jak ti manža pomáhá, to myslím, že máš asi opravdu jediná 😎

Tindro, kluci jsou taky nádherní a moc vám to sluší. Jsi nějaký hubeňour, né? Nechceš nějaký kilo? 😀

Jinak koupání , no ... Kristýnka docela řvala asi jsem jí do té vody dala rychle. Jsou zatím zvyklí na malou vaničku a asi se bála. Jarouška jsem tam dala pomaleji, tak ten neřval. Zítra bude druhý pokus. 😀 😀 😀

Ráno nám odjíždí tatínek do pátku na cvičení, tak budeme válčit doma samotný, na koníka, ale čas bude, to je jasný 😉

Fiallinko, já měla zavinovačky pro každé dítko 2ks a využila jsem je spíš jako podložku do postýlek, kvůli monitorům dech, aby je to netlačilo přes prostěradlo, lahvičky jsem měla 2ks, ale stejně jsem dokupovala-nevyhovovala nám savička.

Sylvi, už taky bolí záda, jak ty naše špekouny tahám 😉 -Kolik váží dětičky?

fiallinka
27. črc 2008

dvojmama, marrha: díky holky, já mám jedny na doma a pak mám takovou tu do kočárku nebo autosedačky, tak buď to bude stačit, nebo ještě nějakou půjčím 🙂, a ty lahvičky akorát právě nevím, jak je to s těma velikostma 🙂, jestli má vůbec cenu kupovat malou...

marrha
27. črc 2008

Ahoj holky...

jsme doma ,uloženo,už to spí 😝 😀

Zuzi...mně taky manža hodně pomáhá....domácí úklid krom žehlení a mytí WC a koupelny,dělá on...
já koupu dvojčata a on Nikolku...v noci má jednoho na starost....když s emi nechce o víkendu ven..klidně je vezme sám(ale to je málokdy..protože moc společných procházek není..takže si to užívám) a když se mu pdaří utéct dřív...tak jde s náma...jo a nakupuje 😀 😀 takže taky ideál.....nekouří,nepije 😀 je když je příležitost a teď jí moc není....a já nemám řidičák,takže když někam jedeme..tak si dává pivko maminka 😀

Sylvi...tak u ná David taky usíná úplně v pohodě a sám...a Krista se musí uřvat...a i když pak usne a třeba se vzbudí a začne řvát..tak už jde za ní manža..at zase nevzbudí Davida 😝

simonac
27. črc 2008

Dobrou holky,snad to bude dobrá a dlouhá noc - to přeji všem 😉

halkac
autor
27. črc 2008

Hááááj,

vidíte? U nás se dnes krmilo o hodinu dříve než obvykle 😠 Hlavně že děti přes den dělají ciráty a nechtějí pořádně jíst - už jsem z nich včera byla zoufalá, bo fakt jedli malinko a hlavně nechtěli pít - bojím se dehytratace 😒

Jinak jsme měli nádherný den - dopoledne se mi odoařilo uklidit celý byt, zatímco tatínek se plně věnoval dětem - ještě mi zbývá utřít prach, vydezinfikovat puzzlíky a zalít kytky, ale to jsem si nechala na pondělí, abych se náhodou nenudila. No a odpoledne jsme vyrazili slavit Magdalénčin svátek, moje narozky a svátek mého taťky...Vrátili jsme se v půl sedmé, tak už nám to pak uteklo 😉

Holky, já jsem v neděli večer vždycky tááák smutná, že zase začíná dlouhý pracovní týden, kdy na všechno zůstávám většinou sama, ufff...

Zuzi, to je možné, že se malá vylekala z bazénu...Tak příště držím pěstičky, ať se jí cachtání zalíbí!!! Jé a ty jsi sama doma až do pátku ☹ Ale neboj, spolu to zvládneme. Ti naši chlapi nás ale trénují na samostatnost, co? 😀 😀

Simi, tak co Petřík? Uviděl tě a hned chtěl k vám domů, ne? 😉

Markét, kde takového manžela, jak máš ty, jako najdu 😀 😀 😀 ? No já si na svojeho ale vlastně taky nestěžuju, jen je hrozně aktivní (naštěstí i s námi - výlety, kolo, návštěvy...) - a potřebuje být hodně i s kamarády; některé z nich bych už nejraději přizabila...

Sylvi, taky odnaučuju, taky taky...už to skoro mám 😀 😀 😀

Holky marůdků, jak je? Co Eriček a Kristýnka? Co vlastně ten její prstík?

Hmm, je ticho a klid! Snad je totéž u všech! Posílám pusu a přání klidné dlouhé bezbolestné noci!!!

egrzuz
28. črc 2008

Ahoj holky 😉

Markét, tak jsem si početla a vidím, že budu muset doma udělat změny , co se týká našeho tatínka. No hned, jak se vrátí ze cvičení, tak mu to povím a bude se smekat chlapec 😀 😀 😀 Ono to jde, když se chce, když jsme byla s Kristýnkou v nemocnici, tak se sám staral o Jarouška a zvládl to perfektně. Nepotřeboval babičky na nic, chtěl si to dělat sám a fakt mu to šlo. No to jen, abych ho stále nepomlouvala. Nebo pořídíme třetí dítko a to bude mít na starost on, jak je to u vás, které máte 3děti 😀

Jinak holky u nás noc docela běhavá-asi tím vedrem. No Kristýnk ase probudila na jídlo už ve 2h a Jaroušek vůbec nechtěl, tak jsem ho nechala a jedl až v 7,30 s Kristýnkou, takže mu jedno jídlo vypadlo, ale to mu nevadí, má z čeho trávit 😉 Nebo to vadí?

Počteníčko od Kačky je tady jako každé ráno. 😀 No , už jsem sama doma a do pátku to nějak zvládneme. 😀

simonac
28. črc 2008

Dobrá ránko holky, dnes se necítím moc dobře, už asi týdrn se mi dost točí hlava . asi mám nízký tlak, ale dnes je to síal, vždy to na mě dojde až tak kolem 5 odpoledne, dnes je mi těžko od rána.

Kačko...Petřík zůstal ušvagrové, prý tam může být ještě celý týden, on i chce, ale asi ho dnes vememe domů, švagrová totoiž chodí do práce - sice roznáší poštu a kluky si bere sebou, ale i tak mám o něho strach, že bude bez dozoru, tak uvidíme jak se to dnes vyřeší, bud tam pojede tchýně na pomoc, nebo pude prcek domů, nemíním se celý týden starchovat ☹

jdu dát kafé, snad mi to na ten tlak pomůže ☹

daniellka
28. črc 2008

ahoj holky!! 😀

počteníčko od Kačky tu máme, to je parádička..

zuzi - ty jsi bez manžela celý týden? já to asi nějak nepostřehla jestli jste se tu otom bavily.. Tak to dobře zvládni. 😉
Mě ten můj opět včera tak vytočil, že bych ho nejradši taky někam poslala,at mám chvilku klid 😀 😎

SImi - šup šup silný kafe nebo něčím to zvednout, at sebou doma nežuchneš 😉 .

Marůdci doufám dnes budou trochu lepší, stejně ale strávíme den doma, na sluníčko je brát nemůžu..

simonac
28. črc 2008

danielko....kafíčko už proběhlo a nic, ještě bych to mohla zvednout nějakou štamrlí, ale dát si ji po ránu, tak nevím, nevím, kdo by se o děti celý den staral 😒

marrha
28. črc 2008

Ahoj holky,

Kačko,Zuzi...pn se do toho taky nějak nehrne dobrovolně..pořád mu musím říkat.....,ale prostě pomoct musí..vždycky mu říkám,že už dávno nežijem v době..kde ženská byla služka v domácnosti a chlap si mohl dovolit všechno 😀

Simi tak at Ti je líp..a není to třeba tím počasím???minulý týden kosa..ted zase pařák 😝

Kristýnka už má ten prstík pěkný...už ji roste přes to nehtík...,ale má ho více nahoru..tak doufám,že jak to zaroste celé..ž.e s eto srovná samo....

Zuzi..to je dobrý nápad s třetím dítětem 😀 😀 horší by ale bylo,kdyby to byla zase dvojčata 😀 😀 😝

simonac
28. črc 2008

tak nic, mimča se budí, jdeme se nachystat na prochajdu, ještě, že máme široký kočárek a já se o něj můžu opírat, snad se mi udělá líp ,zatím ahojte, pak písnu ajk jsme to zvládli ☹

halkac
autor
28. črc 2008

Viktorkovi HIPP HIPP hurááá!!!

issaga
28. črc 2008

ahoj holky,

snad je u vas lip nez u nas... myslim muj stav (je mi porad tak nejak blivno, jeden den bylo lip, uz jsem myslela, ze bude klid, ale strevni potize pretrvavaji) a pocasi je dnes taky hruza, neda se ani dychat a to je teprve rano 😖

nemam vas moc doctene, sice obcas nakouknu, ale vetsinou si prectu jen soukrome zpravy a zas mizim - holky mi davaji zabrat, jak jsou ted uz pohyblivejsi

jen jsem zaznamenala, ze s dvojmamou mame stejnou profesi 😉 (to by byla sranda, kdybysme byly treba i spoluzacky z vysky 🙂 )

my jdem dnes odpoledne na desetimesicni prohlidku, to je neco jak ten cas leti... mam z toho trochu depku, nedavno jsme si z porodnice dovezli malinky pidi-holky a nechybi jim moc, aby uz chodily - strasne rychle to ubehlo ...jeste ze si rozumime s fotakem a fotime jak o zivot a mame cim podporit vzpominky - fotek neni nikdy dost 🙂

ja zas padim, holky se zas pretahuji o hracku, tak je musim usmernit 😎

tindra
28. črc 2008

issi,já taky fotím co to dá,jen kameru jsme museli vrátit....musím nějakou zakoupit,manža se takovýmto věcem nevěnuje,je mu to tak nějak jedno....tak vyrazím dnes do nějakých obchůdků,kam se vlezem s tankem,snad něco vyberu.Jen kluci vždycky krásně blbnou než tu kameru vytáhnu 😠
vikimu vše nej k svátku
mějte krásnýýýýýý den a marůdci uzdravte se!

dvojmama
28. črc 2008

Pěkný dopoledne 🙂
Naše noc byla nádhernááá. Teda ne jako dřív, ale oproti minulým skvělá. Viktor se probudil těsně po půlnoci (asi chtěl hned oslavovat svátek) a nemohl zabrat, tak dostal mlíčko a usnul. Ve tři se vzbudili oba (nejdřív Vikinka, ale spustila takový cirkus, že vzbudila i bráchu) a do 4 byli zase tuhoni 😵 Po dloooouhéé době si připadám zase vyspalá.

zuzi: Vikinka má 6850g a Vikis 7400g takže si umíš představit tu námahu 🙄

Markét: téda, budu muset přečíst mému manžovi jak ten tvůj pomáhá 😉 Ten můj se taky snaží, ale ke všemu ho musim dokopávat a to mě mnohdy už nebaví a radši si to udělám sama.

kacko: závidím, že to skoro máš. U nás to jde pomalinku, ale hlavně že jde 🙂
Děkujem za gratulace Vikískovi 🙂

issaga: taky 'oběť' tohoto povolání? 😀 Jé já v okolí teď žádnou nemám, tak jsem ráda 😵

tindro: taky díky za gratulaci Vikínkovi 🙂

Já se dnes chystám s dětmi na koupaliště, tak držte palečky ať to přežijem my i ostatní návštěvníci 😀 Pěkný den!

tindra
28. črc 2008

dvojmama ty sis troufla s mrňousama na kupko?jaký to bylo?bylas sama?taky bych šla,máme tu nové,samo že kluky bych tam nestrčila,ale já plavala naposledy s bříškem a to je táááák dávno.
dneska mám pocit,že se z nich zcvoknu,asi pak budu potřebovat vaši profesionální pomoc 😉 nechtějí nic jíst,když odsávám mlíko nikde-asi došlo......

dvojmama
28. črc 2008

Ahojky, tak jsem si 'užila' celý 2 hodiny na koupáku. Ze začátku děti koukaly kolem, pak jsem je dala na deku a hráli sme si, ale to je bavilo asi 10 minut a Viktorka spustila řeeeev. Dál si to asi dovedete představit - přidal se Viktor a řev řev řev. Asi to bylo z tepla, i když jsme byli ve stínu i ze mě teklo, takže nakonec jsem to vzdala, sbalila Vikouše a tradá domů. Už se nemůžu dočkat další návštěvy koupálka 😀
Navíc jsme byli zase hlavní atrakce - dvojčata. Každý civěl, prohlížel a zkoumal. Hlavně takoví ti puberťáci měli kráásný pohledy jako 'já si dítě v životě nepořídim, natož dvě' .

tindro: byla se mnou kamarádka, sama bych si netroufla. Do vody jsem nešla ani já ani děti a myslím, že se dlouho budem koupálku vyhýbat, možná až nebude takové teplo, ovšem v zimě chodit na koupálko asi taky nepůjde 😝
Dvojčata v tomhle teplu taky moc nechtějí mlíčko, za to jim jedou čajíčky, nebo obyčejná voda, tak zkus to 😉 Já v teple taky moc nejím, takže se jim ani nedivim, oni to doženou večer 🙂

halkac
autor
28. črc 2008

Jé, Sylvi, dobrej zážitek 😀 😀 😀 Musím říct, že naše děcka vedra přímo nenáviděj...no nedivím se, v kočáru musí být hrozně...Takže procházky v tropickejch vedrech nepřichází v úvahu. Jsme zalezlí doma, nebo annejvýš ve stínku pod stromem na dece a pak je nahatý v plence strčím spát, ale i tak se budí za chvíli, podle mne je zbudí to, že se hrozně potí...

dvojmama
28. črc 2008

kacko: když já jakmile bylo vedro byla doma a tady máme naštěstí pořád kolem 25°, na víc to nevyleze, takže v opravdovym vedru jsme s dětmi ještě nebyli. Až dnes poprvé a zjistila jsem že to nejsou děti, co lezou za každou cenu na sluníčko, kde se nahřívají a opalují a děsí se kdy zmizí tropy 😝 Takže zase dále budem doma - max napustím bazének na terásce, tam ve stínu chvilku taky vydrží 🙂 Teď mi spí v autosedačkách doma v plínce a šatečkách, Viktor v bodyčku 😉

daniellka
28. črc 2008

čus babulky!!

tak to já se zase těším,až budou borci zdraví, aby jsme na ten koupák mohli vyrazit. CHodila jsem s nimi už loni. Dalo se to, někdy to bylo super, že tam na 2 hodky usnuli , ale někdy taky spustili řev. Ted je to lepší co do řevu,ale náročnější co do uhlídání v brouzdališti.Sama bych to nedala ani náhodou,vždycky tam musím jít s někým.I když třeba kamarádka má s sebou stejně staré dítko, je to pár očí navíc 🙂

egrzuz
28. črc 2008

Ahoj holky,vykoupáno, nakrmeno, uloženo. Snad se bude spát.

Daniellko, jsem celý týdne sama , no . Manžel jel střílet 😀 😀 😀
Dnešek naštěstí v klidu, byla jsem u našich, bydlí v baráčku, kde je ze tří stran les, takže děti jsou v kočárku, kde je příjemně. Jinak taky musím být doma, ty vedra jsou děsný. Hlavně Kristý, ta to špatně snáší. ☹

Sylvi Vikouskům, vše nej nej přidávám se 😀 😀 😀

Isso, uzrav se, lituju tě, vůbec v tom teple.

Markét, druhý dvojky to byl bylo .....jééé hlavně můj manžel by se asi podivil. No chtěl jen jedno dítko, tak jsme mu řekla, že dvojky má za to, že tak kecal. No je rád, že je má, to je jasné.
😀 😀 😀 😀

marrha
28. črc 2008

Vikouškovi všechno nejlepší 😵 😵

u nás už se chrní....tak snad budou nynuškat až do rána....
Krista už je více méně v pohodě,ale dneska prořval celý den David..tak snad už sněčím nebojuje... 😝

Dneska se normálně porvali...přišlo mi interaktivní chodítko...ale vzala jsme jen jedno..a to byl mazec...žduchali se,oba ho chtěli..řvali po sobě..no estráda 😀

Sylvi..to je super,že sis koupák užila 🙂 já společné veřejné koupaliště nemusím...to už spíš nějakou přehradu 😅

dvojmama
28. črc 2008

zuzi: díky 🙂 Oslavenec teda dělá zase pěkný cirkus, tak mu asi dárečky zabavím 😎
Obdivuju jak to zvládáš bez manži, já šílim, když musí zůstat déle v práci.

Další dítko bych někdy v budoucnu taky ráda ale nééé dvojčata 😀 😀 😀

dvojmama
28. črc 2008

market: ahojky 🙂 Taky dík za gratulaci 😵 To je milé od vás 😵
juj první rvačka? Takových ještě bude. Jaké máš chodítko? Já někde četla, že to není zdravé, tak nevím jestli pořídit nebo ne.
A koupák jsem si fakt užila 😀 😝

marrha
28. črc 2008

Sylvi ahojky,

já mám teď tady tohle
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=6180636&tab=5

lítajíí s ním po celém bytě..

měla jsem i ty klasické...jo všude se píše jak jsou špatné apod...já je používala málo,jen když už jsem nevěděla kudy kam a potřebovala jsme je na chvilku zabavit...byli tam třeba max 10min...a to si myslím,že to nemůže uškodit...samozřejmě pokud tam někdo strčí dítě an celé odpoledne at má klid...tak to neuznávám...jak píšu všeho s mírou...ale od té doby co začali lézt po 4 tak do chodítek stejně nechtěli...dostali s ekde potřebovali po svojich a neomazovaly je kraje chodítka...přes něho nejde nikam dosáhnout 😅 ,takže jsme je využili jen minmálně..

Tohle co si sami tlačí je super...už mi netahají po celém bytě jídelní židli 😀 😀

halkac
autor
28. črc 2008

Dobrý večír,

o chodítku vám zaručené info podá Zuzanka, bavila se o něm s neurologem. Ale myslím, že to klssické přímo zakázal, ale proti tomu chodícímu nic nenamítá 😉

Jinak já dnes s dětmi byla zavřená doma kvůli těm vedrům, ale pak už jsem to nedávala, bo jsme se všeci nudili...v pět jsem proto vyjela k 15 km vzdlenému štěrkáči, kde máme chatu. Byla tam se mnou tchýně a sestřenice manžela = osmnáctiletá dvojčata. Hned ty hodiny jinak utíkaly 😀 A dozvěděla jsem se, že sousedka chatařka po druhém IVF čeká miminko! Huráááááá!!!

halkac
autor
28. črc 2008

Tohle nepochopím: jak v těchto vedrech může někdo zamknout děti do auta 😠 😠 😠 ? I kdyby to bylo na minutu??? http://www.novinky.cz/clanek/146011-video-deti-...

Já, když připoutám děcka do auta, ani u nich nezavírám dveře, když v něm nejsem - mám panický strach, že se zasekne zámek, že si tam zabouchnu klíče apod. Vždycky si nechám otevřené dveře od řidiče a pak teprv běžím zabouchnout k dětem. Už mě několikrtá lidi pobaveně sledovali...

dvojmama
28. črc 2008

market: to vypadá dobře 🙂 To bych asi zvolila i místo toho normálního, když je budu potřebovat zabavit a vědět, že se nezabijou, dám je do ohrádky, na tu chvilku. I když je pravda že na chvilku to nevadí, ale to mi přijde zbytečné kupovat 😉 Kupovat ho jednou, tak nevadí, ale 2x se mi do toho nechce.
A jídelní židle má alespoň více využití 😉

Jdu zkoušet uspat Vikouse, držte palec 😉

marrha
28. črc 2008

já je kupovala použité... 🙂

u nás se ohrádka nechytila...řvou v ní jak tuři.. ☹ 😒 😝 i v postýlce přes den....

kačko...no je to síla..s těma dětma... 😔
tak to máš super,že máte tak blízko chatu 😵