Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

fiallinka
17. srp 2008

holky, mám na vás jeden dotaz - využily jste kočárek na balkón? Děcka by se měla narodit v říjnu, tak přemýšlím, jestli si sehnat nějakou starou šunku, jestli to má vůbec cenu... Na druhou stranu mám tchyni, co bydlí blízko nás a chce a asi fakt bude často vozit, no ale do toho se ještě musí venčit pes, což do teď taky přes den dělala ona... mám ale kočárek s vložnýma taškama, tak si říkám, jestli by nestačilo ty tašky na balkon nějak dobře položit...

a ještě jeden - máte nepromokavou podložku pod prostěradlem nebo něco podobného, a s čím máte dobré zkušenosti?

Díky za tipy 🙂

tindra
17. srp 2008

Ahojky,Fialinko,já mám tyhle:http://www.rajmaminek.cz/matracovy-chranic-frote-120x60/, jsou fajn,froté,peru to normálně s prostěradlama,Máťa mi sem tam všechno problinká,ale matrace zůstává suchá 😉 (sem tam i pročůrá,nedošla jsem na to jak se mu to daří) A kočár na balkon sem využila první 1/2rok hodně,Luky nemohl ven než měl 3kg,což bylo dlouho po Máťovi a já nemohla běhat venku s jedním a druhý být doma.....chodili na balkon než si Luky začal stoupat(my vynechali sezení,ale už pochopil co to je 😀 )měla jsem opravdu starý typ,ani neprojede 80dveřma,ale je plně funkční narozdíl od mojeho Herqula 😠

tindra
17. srp 2008

arenko,jak jste udělali tu fotku s plakátem?nebo to vážně byla taková velká fotka?
Kuzelko,vítej,krásní capartíci 🙂
Dani,jo jo Tomkovo,sem tam volala a mají medvídka pů a prý i několik dalších,jen zítra nám to nevyjde,naši musí na pohřeb a já myslela,že to vezmem z Kyjova do Brna ☹ a napiš kde jste byli pařit,ať zavzpomínám na mladý léta 😀 😀 😀
držte nám palečky,jedem na to kardio ☹
jo a já už mám dááávno 33 😕 🤐

fiallinka
17. srp 2008

holky, díky za tipy tady i do vzkazů 🙂

issaga
17. srp 2008

ahoj holky,
u nas uz se spi, ja povalim dnes vyjimecne taky brzy, ale jeste jsem vas chtela pozdravit
meli jsme navstevni vikend, bylo to super, ale taky dost unavne pro vsechny

vitam tu nove tvare 🙂

fiallinko ja mam kocarky na balkon (tedy ted uz nevyuzivane) - dva klasicke jednokocarky (pac mam uzky balkon a dvojceci by se mi sem nevlezl) a bylo to super... holky tam byvaly celou zimu, jsou narozene na konci zari...

a nepropustne podlozky pouzivam http://www.zdravotnipotreby.cz/detske-a-kojici-... ale az posledni dobou... jako uplne male mely holky v postylce zavinku a pak fusacek, takze pripadne nehody se az na prosteradlo a matraci nedostly

marrho vitej z dovci 🙂

a zas uz nevim, co dal jsem chtela psat a na co reagovat - ta moje hlava 😠 😀

aarenka
17. srp 2008

halkac, my marodily dlouho, Filípek měl velké teploty , pak se k tomu přidal kašel, dušení, nakonec zjistili, že má laryngitidu, tak nasadili antibiotika, protože se dusil, ale kašel přetrvával víc jak půl měsíce a nemohl kvůli tomu vůbec spát, navíc měl alergickou reakci na antibiotika, zežloutlo mu bělmo očí, tak jsme se báli uměle vyvolané žloutenky, ale nakonec jaterní testy dopadly dobře 🙂 Pa¨k jsme jeli na odloženou dovču, ale kvůli práci manžela jen na 4 dny, ale i tak to bylo náročné...

aarenka
17. srp 2008

fiallinka, my taky kočárek na balkon užili dost a dost, v postýlce jsem pod dětma měla tak do půl roku pod prostěradlem nepromokavou podložku, to možná pak nasadím i v době,kdy je budeme odnaučovat v noci na plenky

dvojmama
17. srp 2008

Ahojky, já zdravím jeno z rychlíku 😎
Padám únavou, takže jsem jen prolítla a jdu spinkat 🙂

Fial: kočárek na balkón je dle mého zbytečnost. (Ale pokud se ti tam ale ten tvůj nevejde, jako iss, tak potom se dva mono hodí 😉 ) Ale jestli máš vozící tchýni, tak ta postačí 😉
podložky máme stejné jako iss 😉 😎

iss: máme už nějak podezřele moc společných věcí 😎 😀 😀

Tak já jdu, papa, klidnou noc a pusu miminkám 🙂

aarenka
17. srp 2008

tindra, tu fotku s plakátem, tak to je fakt jednoduchý, stačí najet na www.photofun.od.ua
Tam vložíš svou vybranou fotku, musí být ale zmenšená a vybereš si motiv, je jich tam víc a vypadá to fakt super.Kdybys něco nevěděla, tak mi napiš do vzkazů, ráda poradím jak to udělat, protože je to tam tuším v ruštině

aarenka
17. srp 2008

tak já jdu dneska pá a zítra zase nakouknu, až budu sledovat záznamy z olympiády 🙂 🙂

dvojmama
18. srp 2008

Pěkný ráno 🙂
aarenko: Díky za skvělý odkaz! 😵

simonac
18. srp 2008

dobré ránko holky, včera jste se jaksi rozkecaly, jdu Vás dočít a až bude chvilka něco písnu, zatím ahoj a všem pěkný den 🙂

dvojmama
18. srp 2008

Kdepak máme Kačku a její noční příspěvek? 😲 😀 😀

marrha
18. srp 2008

Ahoj holky..

nějak se pořád nemůžu doma zorientovat...a děti asi taky ne,protože dneska si dali mlíko v 7 do 9 to ještě zalomili 😀 a to není zvykem....

Krista už lítá jak čert...tak máme každou chvilku nějaký pád 😝 ještě,že david zatím sám nechodí...bojí se..udělá dva krůčky ašup na zem 😀

Kočárek na balkon...kdybych měla na něho balkon,.tak ho beru....kolikrát se mi třeba nechtělo ven..nebo každý spal jinak...,tak si myslím,že bych ho využila...a určo bych si je tam naučila hned spionkat...já chodila s něma jenom ven..tak byli zvyklí,že se jede..a jak jsme zastavila už začínali otvírat očička co jako jééé?? 😀 že s enejede 😀

jak jste se bavily o věku,tak dvojky jsem rodila ve 30,ale už mi je 31 😝 ale necítím se 😀 😀 zarazila jsem se někde kolem 24 let...a ani mi nepřijde,že mi pomalu táhne na 40 😀 😀 😀

kuzelka
18. srp 2008

Ahojky 🙂
halkac: to nám taky všichni ke kterým příjdeme na návštěvu říkají - taková hezká holčička ta přece nemůže řvát, už na to ani nic neodpovídám 🙄

marrha: jsem z Poruby

aarenka: rozebírala jsem to s paní doktorkou z rehabilitačního stacionáře (ty Barčiny hysterky) - ona si vlastně pořád vynucuje pozornost, nebo když jí něco nejde tak prostě hyster. řev - mám jí nechávat vyřvat 😒 až by byla větší určitě by mi přerostla přes hlavu - takže nechávám vyřvat ☹

erzuz: u nás pípá alarm každou noc 😠 😠 děti se neskutečně v noci stěhujou - nejlépe se vmáčknou úplně do rohu!!!! už jsem z toho věčnýho pípání neštastná

tindra
18. srp 2008

jů no tak to vypadá,že jsem z vás nejstarší-to bych měla mít nejvíc rozumu a ono ejhle,zase jsem dnes brečela před doktorem 😢 Martínek má na srdíčku nějakou vadu,má ho větší,ale UTZ nám udělají až příští út, no jo okresní nemocnice,nemůžou nás vyšetřit v jeden den,musíme tam jet znovu.....brečím tu jak želva.prý je to na nějakou operaci....doufám,že mě jen zbytečně straší
aarenko díky za typ na fotky
Kačka určitě zase prospala celou noc a den 😉

fiallinka
18. srp 2008

holky, když už vás tu otravuju... a co chůvičky... budu mít monitory dechu, ale když děcka vystrčím ven, tak se asi chůvičky hodí... máte je a případně odkdy...?
dvojmama: a jezdila jsi s nima ven každý den nebo otvírala okno... ? Já sice vozící a hodnou tchýni mám, ale přiznám se, že potřebuju zachovat nějakou samostatnost 🙂

marrha
18. srp 2008

Tindro,neplač.. neboj určo to bude dobré 😉 😉 moc moc držím palečky ať je všechno v pořádku 😵
a tohle přece nesouvisí s věkem..já mám spíš pocit,že čím jsme starší tím e to horší..rozbrečí mě úpně všechno 😔
určitě Tě jen straší.... 😉

Kuzelko já jsme taky z Poruby 😀 😀 když tak mi písni do Ip odkud přesně...žádnou mamču z dvojkama tu neznám,tak bych to mohla konečně změnit 😉 😅

marrha
18. srp 2008

jéé Kuželko všechno nejlepší Kubíčkovi a Barunce k 9 měsícům 😵 😵

Fiallinko...já chuvičky nemám...máme celkem malý byt..a je přeslechnout nejde 😀 ,ale u nás v diskuzi holky mají obyčejné Sencory a jsou spokojené...dají se koupit okolo 600,- 😉

kuzelka
18. srp 2008

děkuju, no utíká to utíká

kuzelka
18. srp 2008

holky musím jít,
přeju hezký den
😵 😵

halkac
autor
18. srp 2008

Ahojdá!

Prej že jsem spala celou noc...no to určitě🙂 Je (nebo se aspoň blíží) úplněk a tím pádem Jonášek vlkodlakuje a maminku vysává. Dnes jsem s ním řádila jen od půl druhé do čtvrt na čytři☹ Ufff. Já nevím, proč je na ten Měsíc tak hrozně citlivej....No ale ráno mne nechali prospat až do sedmi. Díky, děti moje!

Teď jsem byla se svou 25 letou sestřenkou, která je opravdu nádherná, studuje, užívá života. Holky, chvíli jsem zazáviděla🙂

Jo a mně je 28, ale v době porodu pouhých 27🙂

simonac
18. srp 2008

holky u nás se dnes jen jaksi řve a řve ☹

tindra
18. srp 2008

Simi,to jsou ty tři měsíce,to se zlomí,neboj 😀 Sem teď potkala maminku s měsíčníma chlapečkama,taky se těšila,že to bude lepší,prý to všichni říkají,jenže to říkají monomaminy 😀
Nejlepší je Danielka,to si člověk myslí,že po roce bude líp,a ona vždycky napíše něco veselého,jako že pořád nespí,potřebuje resetovat a tak 😅
Kačko,sestřenka zase třeba záviděla tobě 😉 dvě krásné děti,co víc si může ženská přát než dvojčátka?

simonac
18. srp 2008

tindro...snad se to fakt někdy zlomí, dnes je to fakt děs ☹
tobě držím pěstičky at jste v pořádku 😉

tindra
18. srp 2008

díky.Pevné nervy,dneska svítí sluníčko,tak je líp než v dešti,musíme to brát pozitivně 😉

marrha
18. srp 2008

Tindro...tak já vám zlepším náladu..... 😀
my máme rok za pár...a je to jen lepší a lepší 😀 😀

halkac
autor
18. srp 2008

Holky, neříkejte mi, že nejste pyšné, když jdete po městě s těmi svými ratolestmi. Vždyť že řvou, nespí apod. víte jen vy, ale pro ostatní jste supermatky a superženy, které vše zvládají levou zadní. No já tedy se dmu pýchou často, ale tvářím se, že mít dvojčátka je pohoděnka 😀

dvojmama
18. srp 2008

fiall: nechávala jsem je i u otevřeného okna. Já nemám vozící tchyni, takže jsem buď jezdila já, nebo byli u okna a zvládli jsme to 😉
Musím běžet, přijdu večer 😉

egrzuz
18. srp 2008

Ahoj holky, tak jsme vás dočetla🙂

Tindro, neboj, určitě to bude dobré, já mám zkušenosti takové, že doktoří starší a potom je realita jiná, neboj. Budeme všichni držet palečky, myslím, že můžu mluvit za všechny holky tady. 😉

Holky musím se pochlubit s videem z porodnice, které udělal manža, posílám odkaz. Máme tam i fotečky 😀 😀 😀

http://rodina.czechglass.biz/modules.php?name=V...

Kači máš pravdu vidíme ten obdiv každý den
😀
Jinak jsem od holiče jako nová 😀 Dneska jsme zase jezdila 3h venku s tou sportovní duomaminou 😀

No já doufám, že bude taky jen líp a líp. Ten hysterický řev je šílený, Kristýnka fakt umí a řeže to do uší ☹