Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

halkac
autor
19. lis 2008

Markét, a ty už dáváš Sunar? Já pořád uvažuju, které mlíčko zvolím. Mám posledních pět piksliček Comfortu a pak musím konečně vybrat: uvažuju nad Hami nebo Bebou, do Nutrilonu se mi nechce, přijde mi zbytečně drahý...navíc za měsíc už máme rok, tak myslím, že i na "méně kvalitní" mlíčko máme nárok. I když jsem procházela názory odborníků-lékařů a všichni se shodli, že je to víceméně věc chutě, složení je hodně obdobné...Každopádně Nutrilon ani jeden z nich nevyzdvihl...

marrha
19. lis 2008

Kačko..jj dávám ted asi týden, protože Nutrilon obměnili s ten nový co je od roka, mi nechtěli pít...tak jsme přešla na Sunar...

no podle mě je v tom Nutrilonu toho nejvíc..aspoň v těch prvních...doporučili mi ho už i v porodnici i moje doktorka...., ale každý doktor propaguje něco jiného...ale já ho dávála už i u Niky, takže jsem ho automaticky začala dávat i teď...i u NIKY jsem pak přešla na Sunar, byla hodně mlíková...

Simi to jsou šikulky 😵

egrzuz
19. lis 2008

Aha Simi, já mám rodiče i tchýni 3km, takže žádná délka, ale nechodí hlídat. Jsou plně pracovně vytížený 😒 Teda nahrazují nám to finančně, což je fajn, ale hlídání je hlídání 😉 🙂

Kačko, už to tam mám 😀
My slavíme samotný a 25, 26, obcházíme rodiče jako Markét 😀

Já dávám ješt Nutrilon HA 2 a to máme tak do roka, potom budu dávat obyč Nutroš 🙂

Díky za info s bodýčkama, vyrazím tam příští týden, třeba už tam něco budou mít, to je hrůza, jak jim to trvá ☹

Máme za sebou cvičení, je to šílený, jak se na mě vyčítavě kouká chudák. Když byl malinký, tak to nebylo tak hrozné, ale zlepšil se, máme pochvalu 😀

simonac
19. lis 2008

zuzu tak to ti přeju, že vás pochválili a cvičíš denně, nebo jak? já mám cvičit s K 3x denně, snažím se, ale nevím jestli to delaám dobře, v ut máme dojít na kontrolu 😉

egrzuz
19. lis 2008

Simi, máme cvičit také 3krát s Jarýnem a já cvičím jak kdy 😕 ale snažím se to dodržovat i když někdy... 😎

Raději se zeptej, zda to děláš dobře, já se taky vždycky zeptám, jinak se cvičí zbytečně 😒
U čeho jsi? Cvičíte na pasení koníků? V leže na bříšku?

simonac
19. lis 2008

zuzu -- cvičí v leže na bříšku, já ji tlačím prstem kdesi do žeber a ona by mela zvedat nohu a ruky 😒

egrzuz
19. lis 2008

Leží na zádech né? 😲 To máme už za sebou, je to těžké poznat ten správný bod, aby to bylo dobře. Nemusí úplně zvedat nohy, ale musíš vidět alespoň náznak.
My už jsme dál 😉 🙂 Cvičíme v kleče a je to taky mazec 😕

simonac
19. lis 2008

jéžiš já su už fakt mimo, jo leží na zádech..........

gapka.h
19. lis 2008

..tak jsme dopadli dobře...vše vpočádku..po interní stránce i psychomot.vývoj..ještě se jim to,ale odečítá 😉
...také si pořvali,protože mi v tu dobu spí 😉
Váha...Kuba-7,75kg a Ondra-7,65kg-popravili se.Už mám dávat jen Vigantol,Kanavit ani žádné vitamíny ne 😉

byli jsme v Hypernově mají tam akci na příkrmy od Hippu-ale až ukončený 8,9, a více...za polovičku 😉

Konečně jsem tam objevila Jakobs Velvet-tak to zítra zkusím...jak tu o tom byla zmínka 😉

Kaci-já zimu nesnáším ☹ nebo ať napadne sníh-ať můžem prcky vyvést na saně 😉

hezký zbytek večera

kuzelka
19. lis 2008

Ahoj
jsem Vás dočetla.
My jsme 24 sami a 25 a 26 u rodičů jako většina 😀
holky tak Kuba už taky začal s chozením 🙂 akorát nevím jak je ted uhlídám, o Kubu takový strach nemám, on si hezky kecne na dupku, nebo na čtyři, ale jak padá Barča to je horor 😖 ona totiž ještě furt sama nesedí (je to zvláštní ale je to tak), takže jak padá tak buď spadne na dupu a neudrží balanc a stejně spadne na hlavičku, nebo spadne z toho stoje přímo na tu hlavičku ☹ jsem z ní už na nervy, furt za ní lítám a jistím 😒

v sobotu slavíme ty naše první narozky, tak jsem zvědaví jak to prcci zvládnou, jestli budou hodní, nebo zas budou hrát divadlo 😀 😝 😝

gapka.h
20. lis 2008

Dobréé ránko 😉
..zase první ☹

kuzelka-gratulace k roku 😀 😀 Pak hoď nové fotečky i dortů...ať mám inspiraci 😉 To je opravdu zvláštní,že chodí a nesedí 😉 No já mám z toho lufta,až mi začnou chodit!!!A lozí???

...tak dopol. nemusím ven,veme si je mamka...a já jdu žehlit...atd... ☹ ☹ odpol.jdem ke švagrové,tak bude změna...aspoň nám to uteče 😉

Jinak svátky slavíme také tak: 24. jsme sami a 25. a26. nastřídačku s obědem u jednych a druhých rodičů 😉

tak hezký zimní den 🙂 🙂

egrzuz
20. lis 2008

Dobré ráno 🙂

Kuzelko, gratulujeme k roku a , jak psala Gapka těšíme se na fotečky a zážitky 😀

To je opravdu divný, že Barča nesedí 😲 a chodí

Holky u nás prší, tak to bude zase den, musím vyrazit někam na nákupy jinak se s nima doma zblázním 😉

simonac
20. lis 2008

ahojky holky, tak mně dnes v noci bylo nějak zle od žaludku, ráno mě to chytlo znovu, ale sand už to bude lepší 😒

kuželko - gratuluju 😀

jinak všem pěkný den 😉

halkac
autor
20. lis 2008

Ahojky a dobré ráno 🙂

Tak u nás zase děs běs ... dnes jsme se mazlili od půlnoci do jedné a pak se půlhodiny ještě mručelo v postýlce☹

Kuželko, mně to zas tak divné nepřijde. Naše Madí sedět umí, ale nechce. Sedí třeba na patách, ale klasicky se jí to nelíbí...Tak se tomu vyhýbá...

marrha
20. lis 2008

Ahoj holky..
Kuželko gratulace k ročku 😵 😵 😵

a divné mi to taky nepřijde.od kamarádky malý to měl přesně taky tak 😀 sedět se nučil až jako poslední 🙂

tady taky prší...odpol. jdeme k holičce, konečně..už to chce upravit 😀 manžel je vždycky za 10min ostříhaný, já tam sedím i dvě hodky, tak pak vyfasuje děti ven a bude trajdat, než maminka bude hotová 😀

simonac
20. lis 2008

mar-jéééééééééé ty budeš krasavice, rak pak hod nějakou čerstvou fotečku, jo? 😀 já du až 11.12 abych byla krásná pro ježíška 😉

marrha
20. lis 2008

Simi...no zas tak úžasné to nebude..obličej zůstává stejný 😀 😀 😀 😀

já musím podle holičky, je to kamarádka má své kadeřnictví a je na MD a musíme to vždycky skloubit, když jsou všechny děti zdravé..kdy můžou naše polovičky apod 😀 😀 😀
tak snad to ten měsíc do vánoc vydrží 😀

gapka.h
20. lis 2008

..a já jdu 4.12....ať jsem na Vánoce šikulka 🙂 🙂

daiquiri
20. lis 2008

Ahoj holky, teeeda tady je ale hnusně! Prší a fičí vítr, nedoléhají nám okna, tak jsem se normálně v noc bála, že na mě to okno vypadne 🙄
Ještě, že dneska nemusíme ven, jdeme jen na sono kyčlí a ledvin, tak nám držte palce!

Taky máte někdy krizi? Já ji mám zrovna dneska, přijdu si jak služka. Pořád po manželovi musím doma něco poklízet, všechno nechá tak jak dopije a dojí, poslední dobou ho přešel ten elán mi pomáhat, takže doma neudělá skoro nic ☹

gapka.h
20. lis 2008

dai-jo jo,já tu krizi měla včera...a mívám ji poslední dobou dost často ☹ ☹ Je mi pořád do beču ☹

daiquiri
20. lis 2008

Gabi, to jsem ráda, že nejsem sama, možná je to i tím počasím, nebo já nevím.... 😖

gapka.h
20. lis 2008

...manža mi včera říkal,že to dělá i to počasí...já mám vždy podzimní a zimní depky ☹ ☹ Mám raději léto a sluníčko 😉

daiquiri
20. lis 2008

Jo,to ja jsem taky letni.Zimu nesnasim,na horach je to krasny,ale tady v Praze ta brecka☹

gapka.h
20. lis 2008

..tak se musím pochválit za 1,5h mám vysáto,vytřeno,vyžehleno a přetříděné malé věci....jen se do toho vždy pustit,že jo!!! 😉 😉

Prcci jsou už doma,tak půjou poobědvat...teď si pěkně hrají 😉 zatím...pak budou hračky pllačky ☹

halkac
autor
20. lis 2008

Dobré poledne, tak my se učíme spát doma! A kupodivu to jde!!! Tedy musím spát s nimi v posteli (no já chudinka 😀 ). Snažím se odstranit jedno spaní - to první jsem posunula až na půl jedenácté a dnes se tu chrnělo až do dvanácti. Jen vydržet tu hodinu a půl před usnutím byl malér - děti byly protivné, furt po mně lozily...Ale ten delší spánek za to stojí...taky to, že s nimi nemusím jezdit po venku, je mi sympatické.

Taky mi je někdy ouzko, že tu furt lítám jak hadr na holi: jen děti a domácnost. Skoro nic jiného nestíhám 😒 Ale vlastně jo - chodím s kamarádkami (a samozřejmě jsou s námi děti) na procházky a dvakrát týdně si dopřeju cvičení. Ale když to srovnám s životem před dětmi...Ale neměnila bych! Jsou největším štěstím mého života.

gapka.h
20. lis 2008

Kaci-to máš pravdu..já bych také neměnila...čekali jsme na ně přece,néééé!!! 🙂 🙂 ale je to kolotoč,nebyla jsem na to zvyklá ☹ ale život bez nich si nedovedu představit 😉 Oni nám to jednou vrátí,že jo???

gapka.h
20. lis 2008

...tak ten Jakobs Velvet chutná výborně!!!...díky za typ...už ani nevím,kdo to tu hodil do placu 😉

Kaci-my spíme pořád třikrát!!!nevydrželi by mi ☹ ☹

halkac
autor
20. lis 2008

Gapko, já to spaní právě násilně přučuju. Jonda sice padá na hubu, ale nese to ovoce. Po spaní si děti spolu hrají samy, pak se to tak stříd (chvíli se mnou, chvíli spolu) a poslední hodinu před spaním se jim musím stoprocentně věnovat - jinak řvou. Lezeme třebas po bytě, nechávám je vytahovat šuplíky a tak 😀

No ale je to fakt záhul, ty dvojčata! Sice nádhernej, ale je. Někdy mě ale upřímně děsně mrzí, že už nikdy nebudu s manželem jenom já sama - že už nikdy nepůjdeme večer do města s takovou tou svobodou, že nic nemusíme, že na nás nikde nikdo nečeká; že nikdy neprochrápu celou neděli; že pořád musím všechno plánovat...

simonac
20. lis 2008

hoky, tak ted odesla návštěva - 2 spolupracovnice z práce, děti to zvládly na 1*, uspala jsem je a kdosi zazvoní, pochopitelně jsem na infartkt - ale nemůžu se moc zlobit, dovezli sušičku 😀 😀

hal -- já i když je dám později, tak mi spí doma 20 min. a ven se stejně musí ☹

segra si vzala petříka na celý den a ted mi volala, že na malého skočil labrador, snad je OK - myslím Petu 😒 , ach jo, to je pořád něco , má noční děsy i bez psa, tak co bude ted, to nechci ani domyslet ☹

daiquiri
20. lis 2008

Kačko a Gabi, to je jasný, děti bych taky nedala, ale přesně jak píšete, holt někdy na mě dolehne ten stereotyp, pořád dokola - děti, domácnost, jít ven, uvařit, uklidit, vyžehlit. Ještě, že mám spoustu kamarádek s dětma i bez dětí. Nedovedu si představit, že bych chodila sama ven, takhle jdeme na kafčo, pokecáme a tak...
Ale život se dětma obrátí naruby, ještě, že mám maminku, která občas chvíli pohlídá a můžeme s manželem zajít na rychlou večeři 😀

Simi, tak snad se nic nestalo, to by ti řekla, určitě se Péťa jen lekl.