Jaká byla váha Vašich dvojčátek po narození?

mimar
23. kvě 2015

Ahojky všem co mají dvojčátka. zajímalo by mě v kolikátém týdnu se Vám vaše dvojčátka narodila a jakou měla váhu po narození. Jak dlouho jste byli v nemocnici a děti jak byli na tom po porodu ( jakou musí mít váhu aby je propustili z nemocnice, jestli chodí vždy do inkubátoru a na jak dlouho, a jak jste rodili co vlastně obnáší císařský řez při dvojčatech - jak dlouho pak jste třeba krváceli, jak vám bylo po probuzení a zdali jste měli někoho u porodu) Děkuji předem za odpovědi

margarithka
27. čer 2016

29+5, kontrakce. Ležela jsem už 3 týdny předtím kvůli zkrácení (spíš zmizení čípku)- ale u mě rok předtím konizace. Kluci 1350g/39cm, 1440g/41cm. Narodili si 7:15 ráno, já celková narkóza. V 8 už mi je ukazoval manželna foťáku. Druhý den jsem vstala- bolelo to, ale věděla jsem, že prostě musím. Sestra mě chválila 🙂Dopoledne jsem už šla za klukama. Po 4 dnech jsem šla domů, nemocnice na mě působila hrozně depresivně. Po 8 dnech vyndání svorek. Vlastně nejhorší bylo vstávání prvních pár dní, ale šlo to. Za klukama jsem jezdila každý den, vozila jim mléko. V nemocnici celkem 74 dní, odchozí váha přes 3,5kg- byli to buřti :D

U našich kluků to bylo náročné- nezabraly kortikoidy jak měli, takže dlouho dechová podpora a po měsíci a něco ještě jedna 21-denní kortikoidová kůra, která zabrala a pak začali konečně dýchat sami. Oba měli infekce a antibiotika, s tím jedním to bylo horší- hned po porodu sepse, kdy nám doktoři moc šance nedávali. Pak pneumotorax, problémy s trávením mléka a vylučováním.

Jsou úplně bez problémů. Bude jim rok, korigovaně vlastně 9 a půl měsíce. Sedí, lezou, stoupají, komunikují, učí se na nočník, jsou prostě inteligentní :D

Jinak ostatní děti na oddělení JIP tolik problémů neměli, většinou plíce dozrálé a jen se čekalo, až naberou dostatečnou váhu a zvládnou všechny dávky mléka z lahvičky.

A co vím, jsme v okolí jediná dvojčata narozená předčasně. Ostatní v termínu- kolem nás asi 10 dvojčat.

arianka
27. čer 2016

Akutni sekce ve 34tt, A 2100g a B2300g, v porodnici 12 dni kvuli zloutence prevazne.

herminka
27. čer 2016

Vyvolávaný porod 39+1. A 2950 g, B 2850 g. V porodnici jsme byli 5 dní, měli žloutenku.

lucecitka221
4. srp 2016

Ja jsem byla 3. tydny pred porodem v nemocnici kvuly podezreni na preeklapsii, porodila jsem 36+4 akutni sekci (zvyseny tlak a podezreni na HELP syndrom ten se nakonec nepotvrdil) A- chlapecek 2130 g a B- holcicka 2170 g, oba 44 cm. V inkubatoru byli jen jednu noc na zahrati, jinak byli v poradku. V nemocnici jsme byli 5 dnu a zloutenku mel jen chlapecek a to po jednom vecernim a dopolednim slneni mel pric 🙂 Kojila jsem castecne 5 tydnu + UM, bohuzel po 5 tydnu se mi mleko stratilo, protoze holcicka nechtela prso (odstrikavala jsem) a chlapecek nedokazal sat tak, aby se mi vytvorilo dostatek mleka pro oba. V soucasnosti mame 6 mesicu a chlapecek vazi 7080 g, meri 65 cm a holcicka 6180 g, meri 64 cm 🙂

ivana7714
15. srp 2016

ahoj 2 kluci 1740g a 1990g z nemo cnice nás pustily po týdnu v inkubátoru byly. Dnes rok a pul oba 13 kg porod císařem 33 týden

abn
16. srp 2016

@ivana7714 tyjo my meli 1.7 a 2.0kg a v inkubatoru byl jen jeden na 2 dny a pustili nas domu skoro za mesic.....uz jsem to tam nedavala bez pomoci

marfuska1987
18. srp 2016

u nás porod vyvolávaně a přirozeně 38+3, holčička 2 750g a 48cm, chlapeček 2 400g a 47cm, takže bez inkubátoru, v nemocnici jsme byli 6 dní, malý měl 2xžloutenku,takže 2xpod lampou, kojila jsem asi měsíc, pak jen UM...zítra mají 6m a malý je teda cvalík...kolem 70cm a přes 8 kilo 🙂 malá je teda menší a o kilo lehčí 🙂

ivana7714
20. srp 2016

@abn no já jsem byla v nemocnici skoro 3 měsíce a už jsem taky toho měla dost 😉 týden po porodu nás pustily domu.

vevevee
20. srp 2016

37+0tt 2250g a 2150g 🙂

veri164
9. lis 2016

Ahoj my mame jednovajecne kluky. Rodila jsem cisarem v 31+0 kvuli zhorsenemu prutoku. Vaha 1620 a1060. Inkubator a dva mesice v nenocnici. Vetsi ihned po prichodu domu operace srdce. Vse dobre dopadlo i pres spatne prognozy a mam dva krasne dvoulete kluky. Vse dohnali.

penelope11
6. pro 2016

@karolinka456 wow po trech dnech po cisari ? tak to super takova rychlost