Monitor dechu s dvěma deskami pro dvojčata

oveckaluky
12. kvě 2018

Prosím o radu. Vybíráme monitory dechu a teď nevím - chci mít dvojčátka vedle své postele v hnízdečkách, můžu pořídit monitor se dvěma deskami a dát pod každé hnízdo jednu? Nebude mi to snímat jakoby i to druhé miminko? Hnízda budou na dřevěném jakoby přístavku, ne na společné matraci...

Váhali jsme i nad těmi na plenku, ale ty nám byly rozmluveny, takže bychom radši ty klasické deskové...

Moc děkuji za jakoukoli zkušenost 🙂

lucie01
12. kvě 2018

Ahoj, podle mě by každé miminko mělo mít svůj monitor, tak aby mohl dobře pracovat a nesnímal dech druhého miminka. Ani by neměli ležet na stejné matraci, nebo přístavku, nebo aby se třeba postýlky dotýkaly sebe, nebo třeba vaší postele. To všechno má vliv na špatnou funkci monitoru ( monitor bude snímat Váš dech, nebo dech druhého miminka a neozve se v případě, kdyby se něco dělo )

radecka1
12. kvě 2018

Myslím, že je dost pravděpodobné, že to bude snímat druhé miminko. Taky by to asi postrádalo dost smysl, když nebudete mít jistotu a zrovna, kdyby se něco stalo, tak to náhodou to druhé dítě bude snímat. A rozhodně by se ten přístavek neměl dotýkat vaši postele, pak by monitor snímal Vás. Mám zkušenost s Babysense2 a ten byl dost citlivý a stačilo, abych stála vedle postýlky na plovoucí podlaze, trochu se pohupovala, postýlky jsem se určitě nedotýkala a trvalo dost dlouho než sepnul.

radecka1
12. kvě 2018

@lucie01 Právě jste mi sebrala odpověď 🙂

oveckaluky
autor
12. kvě 2018

@lucie01
@radecka1 Aha, tak to vůbec nevím, jak to budeme řešit, to jsme zase na začátku :-/

lucie01
12. kvě 2018
lucie01
12. kvě 2018

@oveckaluky tak jedině pro každé miminko pořídit ( nebo zapůjčit ) monitor a dát je do postýlek...určitě na nějaké řešení příjdete 🙂

priefi
12. kvě 2018

@oveckaluky to zalezi, jak to mas zapojene, bud mas kazde zvlast, anebo spojene. Kdyz to je spojene, snima to spolecne, kdyz zapojene zvlast, hlida zvlast. Jinak mame babysense II. Navic mam pocit, ze citlivost slo nastavit. Ale nervovalo me, ze maly nemusel byt ani v postylce a kdyz jsem kolem chodila, tak to proste snimalo moje kroky

oveckaluky
autor
12. kvě 2018

@lucie01 To je právě problém, do naší mrňavé ložnice dáme jen jednu, i když třeba větší postýlku :-/ A to by nám to zase nefungovalo...
@priefi Takže kdyby měli každý zapojenou svou podložku, bude to fungovat, i když budou hnízda vedle sebe? Chápu to dobře?

radecka1
12. kvě 2018

@priefi Nejsem si úplně jistá, jak to myslíš. Mám dvojčata a měla jsem 2 monitory (2 řídící jednotky). Monitor snímá vibrace a když se třeba budou postýlky dotýkat a jedno miminko přestane dýchat, tak ten jeho monitor bude snímat pořád to druhé dýchající a neozve se. Aspoň u Babysense to tak fungovalo.

radecka1
12. kvě 2018

@oveckaluky V tvém případě bych šla do těch na plínku a pokud budou donošení a bez zjevných problémů, tak bych asi monitory neřešila.

priefi
13. kvě 2018

@radecka1 tam bylo na zapichnuti kablik, ktery jednotlive kabliky spojoval a sledoval tak jakoby jednu podlozku, kdyz se jednotlive kabliky zapichlo zvlast (bez apojovaciho) tak to myslim melo fungovat zvlast

priefi
13. kvě 2018

@oveckaluky myslim, ze ano. Pokud mas moznost, vyzkousej, pokud ne, dej dotaz na vyrobce. Ale mozna to bude i v popisu napsane, mam pocit, ze to tam i bylo, ze je to vhodne pro dvojcatka.

oveckaluky
autor
13. kvě 2018

@priefi zkusím napsat výrobci, moc děkuji 🙂

oveckaluky
autor
13. kvě 2018

@radecka1 asi to tak dopadne.Vaše uvidíme, budeme je kupovat až se narodí, nebo těsně před TP, pokud vydržíme. Moc děkuji 🙂

radecka1
13. kvě 2018

@priefi Tak docela jsi mě nahlodala, že jsem si zbytečně kupovala 2 monitory. Šla jsem si přečíst návod u Babysense II a je tam napsáno, že nemůže být používám pro dvojčata v jedné postýlce. Pokud by bylo každé dítě ve své, tak o tom tam nic není a ani se mi nikde na netu nepodařilo najít, tak to by fakt chtělo dotaz na výrobce. Naštěstí už to řešit nemusím.

pokoda
13. kvě 2018

Švagr mají taky dvojčátka a taky se jim vydala jen jedna postýlka do ložnice, tak měli monitor na plínku. Výhoda byla, že je mohli mít vlastně všude, i v kočárku a byli moc spokojení. Proč vám byly rozmluveny?

priefi
13. kvě 2018

@radecka1 v jedne postylce urcite ne, musi byt 2, autorka psala, ze bude mit 2 hnizdecka

oveckaluky
autor
13. kvě 2018

@pokoda známí ho pořídili dceři, a stačilo, aby se v noci víc počůrala a už to prý řvalo...

oveckaluky
autor
13. kvě 2018

@radecka1 mně se to s tim dotykem postýlek taky nezdá, u dcery jsme měli Nanny, postýlku naraženou na naší posteli, se staženou bočnicí, a vím, že to v noci kolikrát začalo řvát, když jsem ho zapomněla vypnout a vyndala ji na krmení, přestože chlap spal v posteli, nesnímalo ho to. Ale zkusím napsat tomu výrobci 🙂

radecka1
13. kvě 2018

@oveckaluky To je na každém. Monitor určitě není potřeba a většině mimin se nic nestane. Ale když už bych ho pořizovala, tak bych chtěla aby fungoval na 100% a ne že náhodou bude snímat dech manžela. S Nanny nemám zkušenost. Jinak poslední dítě spí s námi v posteli a monitor tím pádem nemělo.

oveckaluky
autor
13. kvě 2018

@radecka1 Já právě jenom s Nanny, a to jsme měli jedno...