Porod jednovaječných dvojčat s jednou placentou

vendy200
20. dub 2016

Ahoj holky čekám jednovaječné dvojčátka s jednou placentou Mo-Bi a ráda bych zde našla někoho kdo už takové dvojčátka má, na internetu jsem přečetla spousty článků ale ne všude se píše to samé. Jsem teď na začátku 33.týdne a na kontroly chodím každých 14dní. Zatím ultrazvuk i kontrola čípku vždy v pořádku, holky jsou obě hlavičkou dolu. Zajímalo by mě jak je to s porodem, na internetu jsem se dočetla že jedině císařem. Že v případě normálního porodu by se mohlo stát že když porodím první dítě a oni přestřihnou pupeční šňůru tak se může stát že to druhé vykrvácí díky tomu jak jsou na jednu placentu. Proto se teď bojím toho že by mě třeba chtěli rodit normálně když jsou hlavičkou dolu. Budu ráda za každou reakci, rozhodně jsem radši pro přirozený porod ale nevím zda v tomhle případě to není veliké riziko.

eli021
22. čer 2016

Tak už se těším, až nám nějaká maminka poradí.. 🙂 Já jsem sice teprve 25. týden, ale taky by mě to zajímalo. Mám stejný názor jako ty.

beatkaone
3. črc 2016

Ahojky já teď končím 32tt taky mo-bi dva kluky. Zítra kontrola tak uvidím co nám řeknou. Před třemi týdny byli kluci oba hlavičkou dolu a doktorka se priklanela k přirozenému porodu nejpozději do 10.8.2016 tedy ukončeny 37tt tak mi to řekla. Já tedy mam strach. Jeden Malý ma mire zvetsene komory mozkove a pro pravnika tehu jsem myself na revizi Protoss me neodesla placenta. Ji am jsem z Brna a Chodil k mudr. Gerichove na Obilňák.

vendy200
autor
4. črc 2016

Ahoj holky já už to mám za sebou 3. května si mě nechali v nemocnici po tom co mi v poradně našli bílkovinu v moči, a přes vyšší tlak měli podezření na preeklampsii. Ta se naštěstí nepotvrdila ale domu mě už nepustili. Kvůli tomu že jedna z holek byla menší naplánovali mi cs na 12.května. A ted máme doma už skoro 2 měsíční holčičky 🙂