Těhotná, smlouva na dobu určitou

92luca92
18. dub 2017

Dobrý den. Měla bych otázku. Mám takový problém. Neplánovaně jsem otěhotněla jsem ve druhém měsíci a v práci mam smlouvu na dobu určitou a to do 31.5 .Smlouvu mi neprodloužej a tak sem chtela jit pred koncem smlouvy na rizikove těhotenství bude mi firma platit nemocenskou az do porodu? Nebo mate nakou radu? Nechci byt bez prijmu az do konce listopadu :(

luciapaja
18. dub 2017

Konec smlouvy mi vychazel na 6mesic,od te doby marodim.Prvnich 14dnu je na zame a pak nemocenska prechazi po socialku.Ale nevim jak tam vstupuje jestli mate odpracovano 12mesicu.Podle me to ma vliv az na materskou.

absintka19
18. dub 2017

O rizikovosti tehu nerozhodujete vy, ale lekar.
Nevim na co se ptate popravde. PN plati 14 dni zam.pote cssz.

92luca92
autor
18. dub 2017

@luciapaja právě že odpracovaných 12 měsíců nemám. :( Jde mi jen o to zda nebudu bez příjmu do porodu. :(

92luca92
autor
18. dub 2017

@absintka19 Vim ze to určuje lékař 🙂 Jen mi slo o to zda pak co mi smlouva skonci budu mit stale placenou nemocenskou 🙂 a nebo jestli mi skonci kdyz uz budu nezamestnana 🙂

absintka19
18. dub 2017

@92luca92 smlouva na dobu urcitou konci datem 31.5.2017. Jak jsem psala vyse pak plati cssz anebo muzete jit na UP, to je taky peniz, neznam vas stav zda mate/budete mit rizi.tehu.

bbubble
18. dub 2017

@92luca92 ano, ked pojdes pred koncom zmluvy na PN, mala by si mat stale platene nemocenske - bude to platit cssz. mam to ted podobne. 🙂 tesne mi usiel narok na matersku, takze budem na nemocenskej az do konca 6nedeli a pak rodicak..

prostenika85
18. dub 2017

Raději se zaregistruj na úřad práce. Dostaneš podporu a nebudeš limitovaná vycházkama jako při pracovní neschopnosti.

lenickakl
18. dub 2017

Když nemá odpracováno, tak si teda nejsem jistá, jestli nějakou podporu dostane.. Nevím, kolik je potřeba na ni odmakat..

92luca92
autor
20. dub 2017

Takze zalezi ted uz jen na moji doktorce. Jinak sem do porodu bez prijmu :( Kazdopadne vam dekuji moc za rady 🙂 Preji krasny den