Léčba mentální anorexie Praha - máte někdo zkušenosti nebo doporučení?

picasa
23. čer 2018

Ahoj holky, nemá tady prosím někdo zkušenost s léčbou Mentální anorexie? Doporučily by jste někoho v Praze? Má někdo osobní zkušenost? Klidně do zpráv je to důležité. Děkuji

xcassiopea
23. čer 2018

Ahoj, dost záleží na tom o koho se jedná (zda dítě, dospělý, budoucí maminka atd.) Pak také jak akutní je probém (zda je nutná okamžitá hospitalizace, nebo je to ve fázi počátečního hubnutí, popřípadě je nutná diagnostika, zda jde o anorexii nebo bulimii, popřípadě jestli si pacient, nebo pacientka uvědomuje, že má problém, nebo nemoc odmítá atd.)

xcassiopea
23. čer 2018

Pokud je to akutní, časté omdlívání, apatie, extrémní únava doporučuju
http://psychiatrie.lf1.cuni.cz/centrum-pro-diag...

pejskyne
24. čer 2018

Mám dobrou zkušenost s centrem Anabel, určitě poradí, dokážou případně i nasměrovat někam jinam. Sídlí blízko Olšanského náměstí

biedronka10
24. čer 2018

Mam zkusenost s touto nemoci. Ale ne s Prahou. Ale kdyby te cokoliv zajimalo primo k nemoci, pisni interni zpravu.

picasa
autor
25. čer 2018

@pejskyne na Anabel jsem se dívala, je dobré vědět, že s ním má někdo dobré. Náhodou zkušenosti s Alenou Teofil, která vede Svépomocnou skupinu nemáte?

picasa
autor
25. čer 2018

@xcassiopea uvědomuje si to, je to dlouhodobý problém

pejskyne
25. čer 2018

@picasa To bohužel konkrétně nemám. Chodila jsem k terapeutce M. Dvořákové, je skvělá. Ostatní, s kým jsem přišla do styku, bohužel neznám jménem, ale jsou mi celkově hrozně sympatičtí, líbí se mi, že pokrývají opravdu různé formy pomoci . Ono co se týče terapie je to stejně hodně o osobních sympatiích/antipatiích, musíte si sednout, je to trochu jako vybírat si partnera

sarkoc
25. čer 2018

Anabel super a pokud jde o dítě/dospívající, tak v ulici Ke Karlovu byla super terapeutka, ale nemohu si vzpomenout na jméno...a už je to 10 let, tak kdoví, jestli tam ještě je...

sarkoc
25. čer 2018

Tak jsem pohledala na jejich stránkách a zdá se, že tam ještě je 🙂
Ambulance pro poruchy příjmu potravy
MUDr. Jitka Bělorová
tel. 224 967 777

moli11
28. čer 2018

Já doporučuji https://www.psychoterapie-andel.cz/.
Myslím, že jsou vážně nejlepší. Anabel za mě ne. Sice je to zkušenost deset let stará, ale už bych tam nešla. V každém případě je skvělé, že vůbec chcete hledat pomoc.