Online medicína. Vyplatí se?

pumpovala
29. lis 2022

Dobrý den maminky, nedávno jsem přidávala příspěvek ohledně nemocnosti prcka a bylo mi tam doporučeno obrátit se na online pediatrii (tento odkaz mi paní poslala - https://www.doktoronline.cz/cs), když nechci pořád běhat k doktorovi. Jako koukala jsem na to a vypadá to vážně bezvadně až lákavě, ale nevím, myslíte, že se vyplatí za to dát 300,-? Poradí mi? Máte s tím někdo zkušenost? Radši se zeptám, než za to dám ty peníze. 🙂 Děkuji moc za odpovědi.

felixfelicis
29. lis 2022

Osobni zkusenost nemam, ale kdyz to bude cokoliv vaznejsiho, tak na dalku te stejne nevysetri. Muzou ti aspon poslat e-recept? Za me lepsi sluzbu udela zeptat se na Koniku😀

pumpovala
autor
29. lis 2022

@felixfelicis No jasné, tak kdyby to bylo asi něco vážnějšího, tak bych ihned letěla na pohotovost nebo k doktorce, ale právě nějaký vyrážky nebo na nějakou rychlou radu když moje doktorka není telefonická a vše potřebuje řešit osobně. ALe proto se ptám jestli by s tím někdo neměl zkušenost. Já za to klidně peníze dám, ale zase je nemusím hned jen tak vyhodit :D.

galatea_a
29. lis 2022

Já jsem o tom přemýšlela a napadlo mě leda někde třeba v lese když jsme a stane se úraz nebo reakce na bodnutí hmyzem nebo tak, kdy by bylo dobré to hned s někým konzultovat a doktor daleko. Na druhou stranu, existuje aplikace záchranka (na vážnější případy). No ráda bych věděla, jestli to opravdu někdo aktivně používá.

sanyy22
29. lis 2022

@pumpovala třeba nás pediatr má aplikaci která se jmenuje Medevio, a tam sním řeším vyrážky, nebo když má kašel tak co mu mám koupit, dá se tam poslat i fotografie např vyrážky.

pumpovala
autor
29. lis 2022

@sanyy22 Já vám tak strašně závidím tyto doktory, kteří fungují online.. moje doktorka už je docela stará a toto podle mě snad ani nezná :D a bohužel jsme z malé vesničky a poblíž v dojezdu jiná doktorka není, tak proto se ptám na nějakou tu alternativu no... už jsem z toho chození tam docela zoufalá. :/

somalicats
29. lis 2022

@pumpovala Tak záleží na tom, co od toho čekáš. On-line medicína nenahradí tu klasickou, pokud například dítě dlouhodobě kašle, tak přes telefon ho lékař těžko poslechne. Ale pokud Ti jde čistě o konzultaci, tak je to rozhodně lepší varianta, než rady ženských na koníku 😀. A ano, že za to chtějí peníze - Ty bys pracovala zadarmo? Ta cena konzultace je za mě ještě poměrně nízká.

pumpovala
autor
29. lis 2022

@somalicats To máte pravdu, že to asi nenahradí tu klasickou. Jo já peníze chápu - zadarmo by tam asi volal každý a se vším. Jo? Setkala jste se s vyššími cenami? 🙂

somalicats
29. lis 2022

@pumpovala Já ty ceny posuzuju z pohledu lékaře. Vzhledem k tomu, že ty on-line konzultace jsou náročnější - toho pacienta nevidím v reálu, nemůžu si ho vyšetřit, můžu spoléhat jen na podané informace - v tomhle případě navíc informace zprostředkované rodičem - které nemusí být úplné (a ano, kolikrát lidi neřeknou nebo přímo zatají nějakou podstatnou informaci, i když se na ni člověk snaží doptat, navíc v těchto případech nejde o pacienty, které daný lékař zná i osobně), a nesu za to zodpovědnost, tak je ta cena nízká.

felixfelicis
29. lis 2022

@pumpovala no vsak tohle resim Konikem nebo Googlem a vzdy mi tu bylo dobre poradeno. K doktorovi pro leky na predpis a na pohotovost az na smrtelne posteli😀

pumpovala
autor
29. lis 2022

@somalicats Teda to by mě, jako člověka mimo obor, vlastně vůbec nenapadlo. Každý to vidí jako tahání peněz z lidí, ale takto to nikomu už nedojde. Moc děkuji za nastínění 🙂 pomohlo mi to se rozhodnout, že si to zkusím zaplatit.

pumpovala
autor
29. lis 2022

@felixfelicis no mě tu zatím maminky teda spíš vystresovali k tomu, že jsem špatná, protože chodím s každým prdem k doktorovi 🙂 tak nevím :D

felixfelicis
29. lis 2022

@pumpovala nevim, no, cena je dobra, vzhledem k tomu, ze ten clovek ti poskytuje odborne znalosti bez moznosti si na tebe sahnout, ale ja jsem nikdy nemela potrebu se jen na neco ptat, sla jsem k lekari, az kdyz jsem potrebovala, aby se mnou / s detmi neco "udelal", takze by pro me tahle sluzba nemela smysl. Vyuzila bych to asi jako "second opinion", pokud bych si nebyla jista postupem sveho doktora - abych nemusela shanet dalsiho a slozite se objednavat. Ale tak 300 nejsou takova palka, jednou to zkusis a uvidis🙂