Stomatochirurgie Kladno/Praha. Kde doporučíte a nezkazí to?

swan42
3. zář 2020

Prosim o doporuceni nemocnicni stomatochirurgie kvuli extrakci osmicek.
Kladno/Praha
Bohuzel hlavne tu jednu mam celou v kosti, okolo je nerv a cysta se zanetem. Na klinikach se toto resi pri analgosedaci (anestezie nestaci) za cca 16 000 a na to bohuzel opravdu nemam...
Proto bych rada do nemocnice, kde to z vetsi casti hradi pojistovna, ale ruzne diskuze i pracovnici kliniky me vydesili, ze to tam vzdy pry strasne rozrypou, hojeni trva vic jak 14 dni a navic tam mam kolem toho ten nerv, tak je riziko ochrnuti na pulku obliceje 😞
Mate nekdo zkusenost, kde by to nemuseli uplne zkazit? 🙄

squezy
3. zář 2020

@swan42 Mě trhali osmicky Na Homolce a byla jsem max spokojená. Ale vis jak, nikdy nevíš, na kohi narazis, jak ty reagujes na různé leky, anestezii a tak. Vybrala bych si asi podle bydliště a koupila si strašně moc zmrzliny, aby to tak nebolelo 🙂

swan42
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
swan42
autor
3. zář 2020

@squezy a pamatujes si jmeno doktora? Melas to taky v celkovy anestezii? Koukam na stranky a pisou, ze oddeleni stomatochirurgie je soukrome- neco si platila?
Moc dekuji za odpovedi ☺

anakolut
3. zář 2020

@swan42 Byla jsem tady v Ďáblicích https://www.zubnichirurgie.cz/ Jednu osmičku tu horší ( v kosti, blízko nervu) mi dělal přímo ten Skalický. Platila jsem asi 900 kvůli CT, aby byl vidět ten nerv. Lepší osmičku, také v kosti, mi dělal mladý doktor. Vše u obou v pořádku. Preventivně hned nasadí antibiotika. Dělají pod injekcemi, takže se nic neplatí.

swan42
autor
3. zář 2020

@anakolut pod injekceni jako ze jen anestezie a ne analgosedace?

karla2015
3. zář 2020

@swan42 Ja byla pred x lety na stomatochirurgii ve Vojenske nemocnici. Byla jsem v celkove narkoze a sekali vsrchny 4 (vsechny rostly do kosti podle rentgenu). Nic sem za to neplatila.

anakolut
3. zář 2020

@swan42 Ano jen anestezie. Bolí jen ta injekce. Samotný výkon ne, jen je cítit tlak, jak to láme a trhá, ale nebolí to. Samozřejmě, že až to prijde k sobě tak to bolí.

hojda
3. zář 2020

@anakolut Taky mě to čeká, tak jsi mě uklidnila🙂.

swan42
autor
3. zář 2020

@anakolut tak to se me netyka, jak pisu v uvodu, u me anestezie stacit nebude 😞

karla2015
3. zář 2020

@swan42 no me to delali v celkove narkoze, odpo nastup, druhy den zakrok a dalsi den domu. o zakroku nevim, probuzeni nic moc (nesedla mi narkoza), bolest pekelna, ale davali neco do zily, tak to bylo fajn...zvracela sem akorat po narkoze...hlad sem mela silenej a k veceri byl flak masa, fazole a brambory, to sem byla fakt nasrana, pusu sem skoro neotevrela (panty, jak to mordovali) a navic sem se bala, aby se mi do der nedostalo jidlo, tak sem pila nutridrinky z lekarny, to i chladilo a bylo to super. pri propousteni mi rekli, ze 3. den bude nejhorsi (svata pravda), a na bolest ze staci ibalgin (pekna hovadina), 3. den sem i v noci lezla bolesti po zdi, nezabral mi pak ani tramal. prvni tyden trosku peklo (nafoukla, nemohla sem otevrit hubu, hladova, modriny), druhy tyden uz lepsi a pak uz sem sla do prace. zvladla sem to bez atb, poctive sem cistila zuby a kloklala po kazdym jidle ustni vodu (paradontax, doporucili v nemocnici), a tuk tuk dobry. pokud by mi to delali po jednom zubu, v zivote bych na ty ostatni nesla😀

swan42
autor
3. zář 2020

@karla2015 ty kraso 🤦 no ja kojim (uz jen rano a vecer) a lahev mala nechce, takze 2 dny mimo domov bejt urcite nemuzu 😞 a odkladat uz to taky nemuzu, protoze ten zanet tam mam uz minimalne 9 mesicu a prej to muze kazdou chvíli preskocit do kosti 😞
No do hajzlu 🙈

anakolut
4. zář 2020

@swan42 Zkus se tam alespoň objednat, třeba na to budou mít jiný názor a půjde to jen pod injekcemi. Analgosedaci dělají tak, ale placenou.

karla2015
4. zář 2020

@swan42 zkusila bych toho obvolat vic, zeptat se, kdyz kojis, jak se to resi atd...urcite poradi.

swan42
autor
4. zář 2020

@anakolut no jasne, ze by to slo, ve stredoveku to taky slo, ale chcipla bych bolesti, kdyz mam ten nerv uplne okolo toho korenu zubu. A to nejsem zadna citlivka, na vrtani kazu jsem nikdy injekci nemela a dceru jsem rodila taky bez leku. Nevadi mi analgosedaci zaplatit, ale 16 je opravdu hodne. Poslu tam dotaz za kolik by to bylo u nich 🤷

anakolut
4. zář 2020

@swan42 Nevím, proč tak útočiš, že se to tak dělalo ve středověku a že bys bolesti chcipla.. Psala jsem jen svou zkušenost, a ne to, že to musíš vydržet bez celkového uspání. Měla jsem nerv taky u kořenu, jak jsem psala a udělali mi to v lokálce a bolest jsem necítila. Až to přijde k sobě, tak ta bolest bude stejná jak lokálce, tak po celkovém uspání.

swan42
autor
4. zář 2020

@anakolut promiň, že to vyznělo jako útok.
Je mi jasné,že až to přijde k sobě,tak to bude bolet. Chtěla jsem jen vyjádřit,že být to u kořene a být to omotané kolem kořene je rozdíl. Nemyslím si,že by mi lhali a vymýšleli si,když tvrdili, že takhle složitý zákrok se v lokální anestezii prostě neprovádí 🤷

anakolut
4. zář 2020

@swan42 Nezlobím se, blbě jsem to pochopila. Nemyslím si, že by Ti lhali. Jen říkám, že jsem to měla podobné. Třeba jsem ten nerv měla dál, nebo kratší, méně hluboký, nevim ...jen vím, že hned říkal, že ta jedna osmička půjde lépe, ale že u té druhé je hned nerv u kořene a že potřebuje CT. Taky mi ho asi trochu narušil, protože mě pak zhruba měsíc brnel jazyk. Říkala jsem mu to při vyndávání stehů. Řekl mi, že to muze být, že přerušený není, ale že podrážděný být může a brala jsem pak nějaké vitamíny, Milgama myslím, a po týdnu se to začalo lepšit.

swan42
autor
4. zář 2020

@anakolut to jsem taky cetla zkusenost jedne pani ze uz je to roky a porad ma problemy a nerv asi navzdycky naruseny 😞 z toho mam nejvetsi strach. Tak hlavne, ze ses z toho dostala ty jo...
Na tu klinikz jsem psala, jeste neodepsali, tak uvidim. Diky za zkusenost ☺

anakolut
4. zář 2020

@swan42 Držím palce, ať to dobře dopadne.

mamamtbo
4. zář 2020

MUDr. et MUDr. Jiri Skalicky, Dablice a pak nekde v centru Prahy, jsou moc sikovni😉

swan42
autor
16. zář 2020

Tak posilam aktualizaci. Svij stav jsem komzultovala s dalsimi 3 zubari a vsichni mi potvrdili, ze tohle mi nikdo normalni v lokalni anestezii delat nebude
Co se Skalickyho tyce, tak mi nikdo na email nereagoval, tak jsem tam zavolala a sestra co zveda telefony ani nevedela, co to analgosedace je. Nicmene to tam delaji pouze v lokalce, takze tahle varianta pada.
Na Homolku jsem se uz 2x nedovolala a v UVN to delaji pouze v celkove narkoze ( tomu bych se rada vzhledem k rocni dceri, kterou kojim vyhnula, celkova narkoza vyzaduje dvoudenni hospitalizaci)
V Horovicich to nedelaji
Rozsiruju patrani i na Plzen, zacinam byt zoufala, vsichni zubari mi rekli, ze je to casovana bomba, ze cysta musi co nejdrive ven, nez se zanet dostane do celisti 🤦