11 m. po porodu a učurávání. Je to normální nebo je třeba to řešit?

21. srp 2022

Maminky je mi to trapný tak proto anonymita..
Jsem už 11m po porodu..Včera jsme konečně vyšli s přítelem na koncert kapely..A v půlce jsem musela odejít.. Při skákání nebo popoběhnutí si učurávám...A nejde to zastavit..Při smíchu to mam taky..Docela i často chodím čůrat..Je to normální nebo bych to měla nějak řešit? Je mi z toho trapně..Včera když jsem se rozběhla tak jsem se pocurala... 😮‍💨 Chtěla jsem začít běhat a cvičit ale bohužel... 😫🤧

susmevem
21. srp 2022

Tak tenhle problém je docela častý. Prvně bych se poradila s doktorem a prostě se hlavně nestyď. Buď by se to mohlo dát upravit léky, dál cvičením pánevního dna a kdyby to nepomohlo, je na to operativní zákrok. Chce to ale řešit, po porodu jsi dlouho, takže varianta, že se ti to spraví samo od sebe už je skoro pase. Držím palce, věřím, že je to protivný, ale řešit se to dá 🙂

autor
21. srp 2022

@susmevem A asi na gynekologii ne ?

inssomnia
21. srp 2022

Vygoogli si Perifit, neměla jsem to tak hrozné, jen jsem nemohla skákat. Dva roky po porodu jsem začala cvičit a výsledky byly vidět po pár týdnech. Nejsem schopná moc cvičit sama, s tímhle mě to baví. Doporučuji, kudy chodím.
Pomohlo mi to s tou lehkou inkontinencí, srovnala jsem si trochu držení těla (z povoleného pánevního dna jsem měla přetížená bedra a kostrč), i na sexu to bylo znát a to z mojí i manželovy strany ;) za mě to stálo za všechny prachy.
Teď jsem těhotná a už se těším, až po šestinedělí zase začnu cvičit, protože se ty problémy samozřejmě zase objevují...

autor
21. srp 2022

Děkuji ☺️

susmevem
21. srp 2022

Buď, a nebo klidně praktik. Cvičení pánevního dna by ti určitě pomohlo, ale myslím, že ty to máš docela dost, tak uvidíš, jestli by ti jen cvičení stačilo 🙂

zrzinda
21. srp 2022

Já bych zasla na fyzioterapii, aby ti ukázali cviky na posílení panevniho dna 😊

autor
22. srp 2022

Děkuji pěkně 😊