Antikoncepční kroužek a kvasinky. Máte zkušenosti?

kr3weta
17. črc 2021

Nemate nekdo zkusenosti s opakujicimi se a neustale se vracejicimi se kvasinkovymi infekcemi v souvislosti s antikoncepcnim krouzkem? Jiz se mi nekolikrat stalo, ze tesne po menstruaci a zavedeni krouzku se mi rozjeli kvasinky. Nevim, jestli to muze byt i menstruacnim kaliskem, vzdy ho mam vyvareny, tak se spis priklanim, ze to bude od antikoncepce. Nekde jsem uz kdysi cetla, ze s tim meli nektere zeny problemy, proto me zajima vase osobni zkusenosti. Dekuji

nikyrm
1. zář 2021

@kr3weta Ahojky, já ano. V minulosti jsem měla nuvaring několik let a měla jsem opakované záněty. Jak kvasinky, tak i záněty močových cest. Dr tvrdila, že to nemá s tím souvislost. Vysadila jsem na 4 roky a najednou měla klid. Teď jsem se k nuvaring vrátila a vydržela jsem to 14 dni a letěl. Opět kvasinky a zánět močových cest. Takže na to kašlu a vysadila jsem o týden dřív. Ty potíže mě za to nestojí. Naštěstí mám stálého partnera a nasazení anti bylo pouze z důvodu, že jsme se nechtěli hlídat.

kr3weta
autor
19. říj 2021

@nikyrm mě i po vysazení kroužku, přechodu na pilule a 3 měsících bez kvasinek opět přepadli, nasazuji candivac a doufám, že to už k něčemu bude 🙂

chlapecektehu
31. bře 2022

@kr3weta ahoj ano bude to tím kroužkem s přítelem jsme měli hodně podobný problém. Předávali jsme si to furt dokola🤦🏻‍♀️