Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

deniiiii
28. dub 2010

Dobre dopolko babky 🙂
monasek: drzim palce, at uz vam reknou cokoliv, tak to prezijte, vzdycky je nejaka jina moznost 🙂
Skrecko: teda to je opruz, ze musis uklizet to tvych kolegach, za to bych jim rekla, aby me cely den varili kaficka a cajicky 😉
Prinzesz: uzij si dovcu a mysli na nas pracujici eee jedete nekam pryc?

skrecko
28. dub 2010

ahoj deniiiii, no mne v zivote kavu neuvarili 🙄

iriel
28. dub 2010

monasek - drzim palce 😉

skrecko
28. dub 2010

no kocky, volala som na kramare na genetiku /endokrinologicka tam odporucila muza/ a objednali nas oboch.
Ale my sme objednani aj do CAR na genetiku buduci tyzden. To by som asi mala zrusit, nie 😕 Alebo im zavolat a opytat sa, ale asi budu nastvani 🙂
Endokrinologicka CARom neveri, tak chce mat vysetrenie mimo

iriel
28. dub 2010

Skrecko - a udelat obe genetiky a porovnat vysledky? 😉 To asi nejde, co... my jsme podepisovali neco o tom, ze tohle vysetreni ti plati pojistovna jen jednou za zivot...

skrecko
28. dub 2010

aha, takze to zrusim v tom CARe, resp tam zavolam a vysvetlim situaciu. Asi to dam teda urobit na tych kramaroch. Aj ked budeme dlho cakat. Objednali nas az 1.juna. A v Care by sme to mali uz buduci tyzden. Ale kaslat uz na tych par tyzdnov.
Neviem, kam by ste isli vy?

iriel
28. dub 2010

Ja bych sla na drivejsi termin, nevim sice, proc tvoje dr CARu neveri, ale podle me je genetika jako genetika, ty testy prece nemuzou vyjit jinak...

skrecko
28. dub 2010

to je pravda, geneticke asi nie. No neviem, ona im proste neveri, ze su financne zainteresovani a podobne. To ma pravdu, na 100% s nou v tom suhlasim. Ale neviem teda co s tou genetikou.

skrecko
28. dub 2010

inak ona este povedala, ze mame uplne stopnut CAR, ze zatial nie je muz dovysetrovany poriadne.

iriel
28. dub 2010

Tim spis, kdyz jsou financne zainteresovani, proc by nemeli odvest dobrou praci? Jako ze by si vylozili vysledky po svem? Tomu neverim, mam skoro opacnou zkusenost.... podivej se na me, kdyby mi dali hormony, udelali utz a nabrali kontrolni krev, tak maj takovejch penez navic, za tyhle ukony, ale neudelali z toho nic 😉 Vzdycky si prece sama muzes rozhodnout, co chces.... a vysledky si muzes nechat vyjet a ukazat je sve doktorce.

iriel
28. dub 2010

skrecko - a jemu delali jen spg? u androloga byl?

deniiiii
28. dub 2010

Skrecko: jsem s Iriel, sla bych na genetiku do Caru, tedy tam, kde je to driv, genetika je vsude stejna, narozdil od hormonu etc, pokud by vysla blbe, tak bych si to asi sla nekam zkontrolovat, ale myslim, ze s genetikou ti fakt nemuzou nic udelat, leda ti muzou zavoalt jako nam, ze jim nevysla, coz jak jsem slysela se stava casto, proste jim to nejak nevykultivuje, naberou to znova a je to. Priprav se na cekani, u mm to trvalo 3 tydny, ja (odber na stejnem miste, ve stejnou dobu) cekam od pulky unora.

skrecko
28. dub 2010

zatial bol len u urologa a u endokrinologicky. Robili mu spermiogram, hormony, sono. To je myslim zatial vsetko

skrecko
28. dub 2010

deniiiii: hej, povedala mi, ze mame akurat viac pit aby im to dobre sedimentovalo

skrecko
28. dub 2010

a iriel, u nas na slovensku a hlavne v okoli BA si mozes dat o andrologovi akurat tak zdat. Je to zufale tu.

deniiiii
28. dub 2010

skrecko: aha, no nam to odebrali hned pri prvni navsteve (takze jsme pili normalne), asi to tam delaji automaticky, mozna chteji vyloucit zaklad, protoze s genetikou se toho uz moc nenadela.

skrecko
28. dub 2010

to mi je jasne, ze s genetikou nic nenarobime. Ale snazim sa zohnat niekoho tu na liecbu, resp. stimulaciu. Tak vkladam do tej endokrinologicky celkom nadeje.

iriel
28. dub 2010

Skrecko - s tim casem ma deniiii pravdu, pujdete na to 1. cervna (Juna 😉) a budes cekat tri mesice na vysledky, takze neco dalsiho az treba v zari (septembri), to by se mi cekat nechtelo...

deniiiii
28. dub 2010

Skrecko: s tou endokrinologii, to mi dava smysl, protoze to je spojene s hormonami, ale jak to tam pomuze, ze ti tam udelaji i genetiku, ta je uplne nezavisla, ne? Jinak ja se chci take zeptat, proc mm neposlali na endokrinologii.

skrecko
28. dub 2010

mate pravdu, tiez by som bola radsej ak to bude skor. Ale aj tak chcem asi skusit toho Kociho. Rozrezat si muza bez liecby nenecham. Inak necitali ste niekde o komplikaciach pri T/M. Ja som nic nenasla, ale pochybujem ze je to uplne bez rizika. Ak by to malo zanechat nejake nasledky, tak to asi nema vyznam.

iriel
28. dub 2010

Ja vubec nevim, tim jak jsme to nakonec resili takhle, tak jsem to ani nezjistovala... Kazdopadne bych sla na genetiku co nejdriv, to cekani je mor... a pak treba donesla fakt vysledek endokrinolozce, kdyz vam vyhovuje vic.
Ja prave vim, ze nekdy i slovenky dojizdi do Prahy, do CARu... ze na SR neni tolik moznosti a pece... jak je to s hrazenim IUI pojistovnou? Nekde jsem totiz zahledla, ze na SR se to tak nehradi...

deniiiii
28. dub 2010

Skrecko: se mi zda, ze ztracis optimismus, potrebujes vzpruhu? 🙂 holka neboj, vsechno dobre dopadne 🙂
Toto video je positivni, je to pro pacienty s neobstrukcni azoospermii, kteri maji pouze Sertoliho bunky, tzn. zadne zrale spermijky

https://www.youtube.com/watch?v=nJn9i5XzoH0

Ohledne Tese se podivej na:

https://www.youtube.com/watch?v=LhCORbiebMY

nebo

https://www.youtube.com/watch?v=6351uZSwDps
monasek84
29. dub 2010

Dobre ranko babizny jedny 🙂 no musim docist co se tu vcera popsalo 🙂 iriel, jak brisko? boli?

skrecko
29. dub 2010

Ahojte kocky!
ahoj monasek, tak uz ta tu cakam, tak co, ako? Co bolo? Sak som bola nervozna aj za vas.

monasek84
29. dub 2010

skrecko 🙂 ahojky 😉

no... tak zhrnuto.... mam z toho dobrej pocit, doktor se ani jednou nezminil o darci, tim me nesmirne potesil.... A co rikal.... tim ze MM bral pul roku hormony na srovnani TST atd, tak rikal, ze telo jeste porad nemuselo nabehnout spravne, ze u nekoho to trva. Takze, mame se objednat na genetiku a HP, az to budeme vsechno mit, ze chce udelat jeste jednou kontrolni spermio, jestli se telo neumoudrilo. Pak podle toho ze se rozhodneme co dal. Kazdopadne, jak jsme byli na te biopsii, tak tam se neco naslo, ale vsechno nezrale, tak se na to dival a rikal, ze je i nejaka sance nezrale v tomto stadiu dopestovat, ze to zalezi na strasne moc vecech....
takze tak... cekame, co hormony udelali za ten pulrok s profilem a na genetiku (na oboji se jeste musime na Kramare objednat).

skrecko
29. dub 2010

deniiiii: nestracam optimizmus, neboj, ja totiz ziadny nemam 😎 Som tvrdy realista, ktory pocita vzdy s tou horsou variantou 🙂
Vdaka za linky, nerozumela som ani slovo 😅 Ale myslela som skor ake mozu byt nasledky po operacii.
iriel: neviem ako je to tu s hradenim IUI, este to neriesim, ale asi podobne ako u vas, rozhodne urcite lacnejsie ako ine procedury

inak sme sa rozhodli, ze na tu genetiku pojdeme predsalen na tie kramare. Uz mesiac navyse v nasom pripade je myslim jedno. Endokrinologicka totiz napisala do spravy, ze po vysledkoch genetiky navrhne v spolupraci s urologom dalsi postup. Takze mame aspon malu nadej, ze by sa aj tu na Slovensku niekto o nieco s nami posnazil. A este objednam muza k jednemu urologovi. Uz som tu o nom pisala, bol u neho davnejsie na hormony, ale to sme sa este nesnazili o bejby, tak sa potom uz na to vykaslal.

Takze vobec sa nevzdavame /neboj deniiiii/, praveze ideme rozbehnut boje na viacerych frontoch. Myslim, ze na ten CAR je vzdy cas.

monasek84
29. dub 2010

skrecko: a mozne nasledky po M/T.... kazda jizva znici lozisko, tzn. ze v te casti uz se urcite nebude nikdy nic tvorit, pak muze vzniknout zapal, ktery take muze vsechno poskodit atd. O dalsim nevim 😒

skrecko
29. dub 2010

monasek: aha, tak to este tie mozne nasledky musime pozistovat. Aby to trebars neohrozilo funkcnost ostatnych "prijemnych" veci
Inak na kramare na genetiku som nas objednavala vcera. Ale dostali sme termin az o mesiac. Ale bola tam strasne mila sestricka, az sa mi verit nechcelo. 🙂 A to vas z iscare poslali na kramare? To je cudne. Oni nemaju svoje?
No my sme sa nakoniec pre tie kramare rozhodli lebo muz vravel, ze endokrinologicka si vyrazne vyziadala, ze nechce vysledky z CARu, napisala aj do spravy ze ideme na kramare.

monasek84
29. dub 2010

skrecko: zjistuj, zjistuj 😉
V CAR maji svou laborator, ale my byli za tim URL tak trochu oklikou (pres kamarada) a on nam rekl, ze at jdeme na Kramare, ze tam to komplet zaplati pojistovna, ze v CAR bysme museli neco platit.

skrecko
29. dub 2010

monasek, ahaaaa, no tak fajn, aspon usetrime 🙂 ale nie, teraz ma napada, ze ja som sa pri objednavani pytala a povedali mi, ze sa za to neplati. Ale to je uz jedno, muz chce ist na kramare tak pojdeme tam. Celkom bol vystraseny z tej endokrinologicky, ze ona to chce odtial a ked si to dame spravit inde tak on k nej ani uz nepojde... No ale aspon budeme s vami narovnako 😉 Trpezlivost ruze prinasa a dufam ze aj deti 😀