Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

skrecko
5. kvě 2010

no iriel, nerozumiem ani slovu, ale keby si chcela, tak to s babami na nete nastudujeme 😉

skrecko
5. kvě 2010

a ake mas vlastne problemy? ta to bolieva, alebo ako sa to prejavuje?

deniiiii
5. kvě 2010

no tedy Iriel fakt nevim, co ti rekl doktor?

iriel
5. kvě 2010

Tohle byla diagnostika, k ortopedovi s tim teprv pujdu, tak si to necham dopodrobna vysvetlit, ale diky moc 🙂
Ja mam ty nohy uz asi 6x operovane, proste to boli, do schodu skoro nemuzu chodit, kycle me boli bolesti i v noci, mam proste artrozu jako 70ti letej clovek, geneticky 🙂 I jsem byla asi pul roku na voziku, tak jsme se vlastne seznamili s mm, ze me chodil "vencit" 😀 No a po posledni operaci to bylo celkem dobry, asi dva roky. ale ted uz to zas zacina bolet, tak jsem zas musela na rdg, aby zjistili, co se tam deje... my jsme takovyhle mrzacci oba, nase prochazky nebo projizdky na kole jsou takove tempo pro duchodce, oba strasne radi chodime po horach, ale posledni roky fakt hlemyzdim tempem 😀

skrecko
5. kvě 2010

iriel, pomaly dalej zajdes 😉 len keby to nebolelo....

riki22
5. kvě 2010

skrecko: já té její statistice moc nevěřím, spíš mám pocit, že mají strach abysme si to nerozmysleli. Homonální profil manžela asi v pořádku nebude, když nebyl v pořádku ani dřív. Spíš jsme čekali, že bude nějaký problém s genetikou, protože jeho bratr nemůže mít děti. Manžel měl vždycky špatný spermiogram, po testosteronu se to zlepšilo, ale jak jeho manželka otěhotněla, tak už to dál neřešili, ale to je věc stará 20 let 😢

skrecko
5. kvě 2010

riki22: ja by som asi vybavila nejake dalsie vysetrenia. Jasne ze maju zaujem vas nestratit, ale tiez nemaju zaujem vas podrobne skumat, vysetrovat a liecit, pretoze to nie je financne zaujimave. Oni potrebuju rychly biznis. A to v kazdom centre. Skuste najst mimo centra androloga, urologa, endokrinologa... Nech sa manzel da najprv poriadne vysetrit. Nam napriklad urolog robil len sono, HP a spermiogram. A urolog v CARe nerobil nic, len si opisal vysledky. Najviac sa nam venovala asi endokrinologicka. Na centra ma velmi negativny nazor, ze im neveri a ze treba vysetrenia mimo robit. Tam ti uz pomozu len pri ozaj poslednej faze, ale hrat sa s tebou nebudu. Takze teraz pojdeme na genetiku a potom s vysledkami k nej a napisala do spravy, ze potom podla vysledkov povie co dalej v spolupraci s urologom. Tak ako nam ona povedala, tak to aj bolo - ze nas budu hnat hned do operacie bez akychkolvek podrobnejsich vysetreni.
A neboj, ked uz niekedy spermie mal, tak snad sa este celkom neprestali tvorit a pri operacii nieco najdu 😉 Drzim palce

skrecko
5. kvě 2010

iriel: nasla som 3 fotky, co som ti slubila, tak posielam. Ale take ako tie tvoje torty nie su ani zdaleka 😉 Ta kopula bola neuveritelne dobra a pekne to vyzeralo.

monasek84
5. kvě 2010

skrecko: juuuu, ty si sikovna 🙂 a kopula vypada opravdu pekne 🙂

skrecko
5. kvě 2010

monasek, sa budem cervenat. Iriel je sikovnejsia. Ale je fakt ze na peknu pracicku uz treba tie kvalitne potahovacky.

monasek84
5. kvě 2010

skrecko: sikovna je moc, ale o kolik vic dortu uz udelala 😉 ja dortu jeste ani nezkousela... jen same kolace atd 🙂

ando
5. kvě 2010

teda holky, obdivuju Vás jaký nádherný věci děláte 😵 , já tedy taky ráda peču ale je to takové normální obyčejné (buchty, koláče, ...)
riki22, jak píše skrecko, zkuste nějakého odborníka, aby manžela pořádně komplet vyšetřili..... asi jste z Moravy, ale doporučuju dr. Kočího
iriel jednotlivý části té tvé diagnozy mi něco říká, ale komplet zpráva je pro mě také pasé...... asi máš poškozené chrupavkové části což? ☹ přijde mi že je toho čím dál víc a čím dál víc mladších lidí to trápí.... jde to s tím lidským pokolením do kytek. No hlavně, aby Ti pomohli a minimálně tě netrápili bolesti. Ono pak i to těhotenství bude asi mazec.

iriel
5. kvě 2010

Skrecka - no kraaasa, pekne to mas! Tu kopuli delame jako zelvu, ale ty ji mas o dost hezci 🙂) nemuzu najit poradnou fotku, ani tu, co se mi povedla lepe, tak aspon tuhle.

Ty jo, dostala jsem chut na nejakou sladkou tecku 🙂

iriel
5. kvě 2010

Ando - no prave, toho se lehce desim, uz takhle ty nozicky sotva nesou me, jeste az ponesou me o x kg tezsi... ☹

skrecko
5. kvě 2010

ando, riki, aj my mozno pojdeme k tomu kocimu, uvidime

iriel, pekna korytnacka. Tiez sa cudujem, ze sa mi ta kopula tak podarila. Ani mi krem nevtiekol do tych medzier, tak to vyzeralo dobre. A dala som to do takej misy, co nema prilis velke loche dno, potom je pekne okruhla hore.

Tak kocky ja balim, majte sa krasne a zajtra sa na vas tesim, papa

prinzesz
5. kvě 2010

skrecko, panacku tak ta torta vyzera luxusne 🙂 hned by som si dala.. ja som tortu tusim este nepiekla.. ja vlastne som nepiekla uz asi aj 6 rokov 🙂 najnovsie ma ani varenie moc nebavi.. divne.. kedysi som to mala celkom rada..

monasek84
6. kvě 2010

Dobre rano damy, dnes jsem tu prvni 😀

skrecko
6. kvě 2010

Ahojte kocky!

iriel
6. kvě 2010

Dobre ranko 🙂

deniiiii
6. kvě 2010

Krasne ranko, jsem 4ta 😉

deniiiii
6. kvě 2010

Skrecko: ip

ando
6. kvě 2010

Dobré ráno, teda venku to na něj moc nevypadá 😖 , u nás bouří a leje jak z konve

prinzesz
6. kvě 2010

dobre ranko kocky, som posledna?! no co uz.. to najlepsie na koniec.. nie? 😀

deniiiii
6. kvě 2010

Prinzesz: Korekce přísloví podle Murphyho:
"Kdo pozdě chodí, sám sobě škodí":
Když přijdete moc brzy, akce bude zrušena.
Když přijdete na sekundu přesně, budete muset čekat.
Když se opozdíte, přijdete zase až moc pozdě.
Z toho vyplyva, ze jsi tu akorat 😀

monasek84
6. kvě 2010

prinzesz: no uz sem se lekla, ze ti do dochazky budeme muset napsat acko 😀

deniiii, ando, iriel: ahojky devcata 🙂

deniiiii
6. kvě 2010

ahoj Monasku, zrovna dnes, kdyz mam volneji, tak tu nikdo nepise, rekni mi neco zajimaveho, jak je u vas v Blave? 😀

monasek84
6. kvě 2010

deniiii: no kdybych vedela, ze mas volneji, tak ti tu visim na krku 😀 akorat ja ted budu muset tak na hodinku aj neco odbehnout, jdu ke gyn 😉
a jinac, je tu mokro a vlhko, ale KONECNE neprsi, aspon chvilu 🙂

draacik
6. kvě 2010

ahojte dievčatá, pridám sa po menšej odmlke, čo som si to všetko v hlave dávala dokopy, ...teraz sa chystáme pre výsledky z endokrinológie, potom kontrola u urológa a pak sa uvidí....mám dotaz, ukázali vám výsledky spermiogramu alebo len vám to oznámili???...
skrecko::..my chodíme tiež do gynfivu,...aký máš z nich tam pocit???

deniiiii
6. kvě 2010

Draacik: nam dali vysledky prvniho spermiogramu domu, uz mate HP?