Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

nikaf1000
30. dub 2011

@boruuvka ne, myslím, že si to pochopila úplne špatne...nejsem vúbec optimisticka..snazime se s manzelem zistit driv pricinu a ne jen odstranit nasledek...mame totiz obavy z toho, ze to moze znamenat i nieco ovela vaznejsieho..

a pak azoospermie je sympton, ne nemoc...a tak se k tomu snazime pristupovat...nerikam, ze je to jediny spravny postup, ale momentalne jsme ve fazi sbirani informaci...

nikaf1000
30. dub 2011

@nikaf1000 jo..a taky mne zarazi, ze v Nemecku a Rakousku provadeji ruznou diagnostiku u obstrukcni azoospermie, a u nas nam prvni, co v centru rekli bolo M/T. Nikde nic o tom, ze z toho muze byt prusvih..a ze to muze neco znamenat..

a ja i manzel chceme vedet duvod, jak jsem rekla, muze to byt klidne cysta, nador, nebo neco jinyho...a to byt nerada ignorovala☹

kacula87
2. kvě 2011

Tak teďka jsme dorazili ze Spermiogramu z CARU a výsledky budou až 13.května tak nevím co jim na tom bude tak trvat, takže do poradny jdem 13.května a to už budem vědět i Spermiogram, ale to čekání... ☹

boruuvka
2. kvě 2011

@kacula87 výsledky až tak dlouho? Tak to taky nechápu proč to trvá tak dlouho...

kacula87
2. kvě 2011

No když jsme byli na prvních spermošech tak to bylo do třičtvrtě hodiny a teďka prý až za týden no ale jdem na kontrolu 13.května tak až potom nám to řeknou.Ale co na tom týden budou vyšetřovat to fakt nechápu

kacula87
2. kvě 2011

Tak dneska mi odepsal MUDr. Kočí z ISCARU, že si myslí z našich výsledků, že máme velikou šanci akorát, že by postupoval jinak napřed by nás léčil avšak asi by to trvalo třeba půl třičtvrtě roku a až poté operaci takže mě docela potěšil. Ale na operaci stejně půjdeme a kdyby se nic nenašlo tak bychom se vydali za nímptž dokáže zázraky. 🙂

simona80
2. kvě 2011

@kacula87 Kačko problém je v tom, že ti nezaručí výsledek. Na to se připrav hned na začátku. Nám řekl na začátku že můžeme jít rovnou na operaci, ale že se můžeme pokusit o léčbu. Nezaručuje výsledek a je to dost drahé i časově náročné. Pro nás to znamená zabitý celý den (do 9.00 musíte stihnout odběry a odpoledne je konzultace s Kočím - ten už má výsledky ranních odběrů). Celkově nás 4 návštěvy u něj stály už 7.500,- kč na platbách u něj, asi 3.000,- Kč na lécích které si hradíš v plné výši taky + cestovní náklady - takže celkově min okolo 15tis.

S tím že bohužel zatím žádné zlepšení.
Je to ale tak strašně individuální, že u vás to může být úplně jinak. A to ti určitě řekne i on. Nejdříve nám řekl, že první výsledky můžou být vidět už po 2 měsících (v našem případě 3 návštěva) bohužel ale ani u 4 návštěvy (po více jak 3 měsících) nic. To nám řekl, že 3 měsíce je nezbytné minimum - podle jeho názoru.

3 - 6 měsíců se prý má počítat jako možnost objevení nějakých mršek...

kacula87
2. kvě 2011

@simona80 Simi však my kněmu nejedeme nemám čas jezdit až kamsi do Prahy a ještě čekat takhled louho na výsledky jdeme na operaci tady do Olomouce a jsme plně připraveni i na nejhorčí je to buď a nebo. No a vpřípadě, že nic tak bych to maximálně sním konzultovala nějak přes maily. Počkam až co operace.

simona80
2. kvě 2011

@kacula87 My jsme k němu jezdili - chtěli jsme přijít na to PROČ - tak jak to tady už někdo psal. Na to nám odpověděl, snažil se nám pomoct bez operace. Asi se to nepovede, ale už to dotáhneme. Jestli půjdeme do operace v červenci nebo v říjnu už je relativně fuk - už jsme ztratili 3 roky tak nějaký +- měsíc nás nevytrhne.

kacula87
2. kvě 2011

@simona80 Takže půjdete taky do operace já právě nevím jestli jsme si už otom psali nebo ne ty jména už se mi tady pletou. No právě u nás by to možná mohlo jít bez operace ale nebo taky ne a nechci už ztrácet čas ikdyž jsme mladí.

simona80
2. kvě 2011

@kacula87 Kači už jsme to spolu řešily - taky se chystáme do Olmika 😀 utekli jsme ze Zlína

kacula87
2. kvě 2011

@simona80 Jj promiň fakt už tady nevím kdo je kdo a jak to tak vypadá my půjdeme zatím jkao první pod kudlu teda nepočítám co už byli dávno před námi, já červen ty červenec já se z toho zblázním

simona80
2. kvě 2011

@kacula87 jo a to švagrová přišla na rodinnou oslavu s 6-ti měsíčním bříškem... Bydlí daleko - jezdí tak jednou za 2 měsíce a asi to nechtěli šířit, dokud nebudou mít v pořádku všechny testy. A než po telefonu to říkat, tak to raději "ukázali"... takže mazec
následovaly otázky a kdy vy budete mít mimčo atd... parádička

kacula87
3. kvě 2011

@simona80 Chudinko, moc dobře znám ten pocit kámoška před týdnem porodila chlapečka druhá máš už 3letou holčičku a další je ted těhotná moje nejbližší kámošky a já pořád nic hrozná situace. ☹

simona80
3. kvě 2011

@kacula87 Víš co Kači - ono to prostě tak asi mělo být. Já už kašlu na všechno. Už nečekám, že bych něco dostala jednoduše, všechno si musím vydřít až do krve, tak proč by tohle měla být výjimka.

kacula87
3. kvě 2011

Už aby byl červen!! 😲 a co vy ostatní holky nic nového??

lea20
4. kvě 2011

Ahojte, ja by som vas vsetky rada povzbudila. Som jedna z tych, ktora podstupila IUI darcovskymi spermiami, kedze u manzela bola diagnostikovana azoospermia a vyslo nam to na prvykrat. Teraz uz mame doma krasne dva a pol mesacne dievcatko Takze urcite skusajte a nevzdavajte to🙂

kacula87
4. kvě 2011

Ahojky Lea a manžel nemohl mít děti vůbec? Ani na operaci nebyl?

lea20
4. kvě 2011

U neho zistili poruchu genu pre cysticku fibrozu, takze sa bal, ze by to dieta mohlo zdedit, takze sam navrhol, ze bude lepsie, ked skusime darcovske.

kacula87
4. kvě 2011

@lea20 Aha tak to je jasný. jinak moc gratuluji k miminku 🙂

lea20
4. kvě 2011

Dakujem a drzim palceky, nech sa to aj Vam cim skor podari...

kacula87
4. kvě 2011

@lea20 Děkujeme 😉

kacula87
6. kvě 2011

Tak v pondělí konečně na genetiku do fakultky a v pátek do poradny domluvit se na operaci. 😲

simona80
9. kvě 2011

@kacula87 Teda Kačko - vy jste opravdu rychlíci

kacula87
9. kvě 2011

@simona80 Jj to jsme taky už se to snáma táhne třičtvrtě roku tak už to chceme mít za sebou.Dneska mi brali krev na genetice a výsledky budou za dva týdny no a v pátek budu vědět vít jdu do poradny domluvit se na datu. 🙂

lucishek007
11. kvě 2011

@kacula87 tak to máte rychlovku 😉 my jdeme teprv 9.6. na genetiku... už to chci mít za sebou... a aby to dopadlo dobře... je to tlak na psychiku neuvěřitelný

kacula87
11. kvě 2011

No my to máme takhle rychle jelikož máme na genetice ve Fakultce známou, která nás upřednostnila jinak bych se tam dostala až za měsíc takže jsem ráda, že jsme mohli jít dříve 🙂

kacula87
13. kvě 2011

😀 😀 😀 😀 😀 😀 Holky jsem nejšťastnější na světě ted jsem se vrátila z poradny a můj muž měl na spermiogramu 22 000 spermií z nuly - jsem naprosto v šoku a nemůžu tomu uvěřit stal se prostě zázrak takže na operaci ani nemusí ale já bohužl na IVF budu muset ptž normální počet musí být 20 000 000 spermií, ale doktorka říkala, že někteří příjdou jen s 6 spermiemy amůj jich má hrozně moc. Něco neuvěřitelnýho nedá se to popsat celou cestu jsem brečela, prostě se to nedá popsat ty emoce, že ti řeknou, že možná nebudete mít děti a ted tohle. Možná ten Profertil je zázračnej. Jsem štastná 😅 😅 😅 😅 😵 😵

boruuvka
14. kvě 2011

@kacula87 moc moc blahopřeju!!!!!

kacula87
15. kvě 2011

@boruuvka Děkuji, ale ještě je to předčasné ještě aby vyšlo to IVF 🙂