Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

beruska195
25. srp 2008

Ahojky,
cabiko poprvé jsme byli v Gennetu letos v dubnu. Hned udělali manžovi spermio. V květnu jsme se dozvěděli moje i manžovi výsledky a objednali jsme manžela na červen na genetiku a k Dr.Vikovi (kontrolní spermio, hormonální profil a prohlídka). u Dr.Vika jsem byla s manžou, všechno nám vysvětlil, působil hodně příjemně 😉
Genetika pak byla hotová v červenci (ta trvá asi nejdýl, výsledky jsou za 8 týdnů)
Hned potom jsme se objednali zase na konzultaci k Dr.Daňkovi a na začátku srpna jsem absolvovala 1.IUI s dárcem. Takže si myslím, že to šlo vlastně docela rychle 🙂

eloana
25. srp 2008

ahoj holky tak u nas to jde trosku rychleji ,ale je to novy gennet tak se asi snazej. od prvniho pohovoru jdeme za 5 dni na genetiku a ja na horm.profil a mezi tim nez dojdou vysledky pujde manzel k urologovi

cabika
25. srp 2008

ahojky, dneska jsem volala do Gennetu na výsledky rozborů krve manžela. Poslali nás tam ihned po spermiogramu. Bylo mi řečeno - hormony v pořádku, chromozomy v pořádku a DNA - testy na cystickou fibrozu v pořádku.
takto to vypadá super. Ale nevíte náhodou co je ta cystická fibróza? ☹
V září jdeme k Dr. Vikovi na další vyšetření.

jaanulka
25. srp 2008

CABIKA- ta cystycká fibrza je dědičné onemocnění, které postihuje hlavně plíce, trávicí ústrojí a rozmnožovací ústrojí, je to porucha genu a to vlastně zjistí z genetiky.....ta je hodně důležitá....aby miminko bylo pak vpořádku...pá ps: ten Gennet to je prosím kde???

lendulka007
25. srp 2008

Ahoj holky, koukám, kolik je nás tady s azoo problémem v Gennetu. My tam také patříme. Dr. Vika taky moc dobře známe, je to moc fajn dr.
Beruško, tak ať je 1.IUI úspěšné. Předpokládám, že bez stimulace. Už mají ty superborce, co budou oplodňovat jedna radost???

Já už v Gennetu začátečník nejsem, jsme tam od loňského září a máme za sebou M/T, jedno IVF bez ET a jedno IVF neúspěšné. V příštím týdnu čekám laparku. Tak se holky mějte.

micali777
26. srp 2008

Ahoj holky, to je opravdu strašné, co nás tady je. Já jsem fakt moc ráda, že jsem tyhle stránky našla, hltám každou info a nejlepší jsou ty od zdroje 🙂 Dala jsem na vaše rady a objednala se do caru( Sanus) sama. 15.9. nás to čeká. Máme doktora a jsem radši, kvůli příteli. I sestra byla docela fajn,žádná nervóza. Tak uvidíme.........

Držím palce a moc díky za každou pozitivní zprávičku!

P.S.: Nemáte tady někdo zkušenost se Sanusem Pce? A nevadí, že nejsme manželé?

cabika
26. srp 2008

jaanulko - Gennet je Klinika u Sv. Klimenta v Praze 7.
Moc děkuji za vysvětlení. Hned mám lepší pocit. Doufám, že se miminka jednou dočkáme.
Díííííííky 🙂 🙂 😵 😵

eloana
26. srp 2008

jeste je jeden gennet v liberci🙂

limetka27
27. srp 2008

Ahoj holky. Zajímalo by mě, jestli je možné, aby se na mesa/tese (M/T) našly spermie, i když manžel nemá v pořádku hormonální profil. Má zvýšené FSH (skoro 40). Katy2, meggietn, barco28, vaši manželé byli na M/T "úspěšní", měli v pořádku hormony?
Zvýšené FSH totiž znamená, že něco není v pořádku s tvorbou. Nevíme, jestli má cenu se vůbec snažit a jít do toho... Doktor z toho má peníze, takže to doporučí, ale jak to je?

jaanulka
27. srp 2008

limetko - my jsme zatím M/T nepodstoupili, ale ke tvému dotazu ..... myslím si že to určitě cenu má a zkusit se má vše.....FSH hormony působí na testosteron......ale když to srovnám tak mužské či ženské hormony jsou skoro stejné......můj prvotní problém byl totiž s hormonama FSH a LH a mysleli jsme že je to ten problém, proč nemůžu otěhotnět, ale doktor mi řekl, že kdyby byl problém jen v tomhle tak je to banalita a na to jsme se dozvěděli ten ortel azoo......tkže si myslím že jestli vám nejde nějak o peníze a mohli by jste si to dovolit tak bych to určo zkusila, nikdy nevíš kdy se to povede a co si vaše tělo zrovna vymyslí.....a co vám pověděl doktor???dal vám nějakou šanci?

limetka27
27. srp 2008

Ahoj, tak jsem ještě zjišťovala, jak to je... Prý je možné i u neobstrukční azoospermie (pozná se podle zvýšeného FSH) najít při TESE spermie. Jeden výzkum uvádí, že v 86 % případů, druhý říká v 59 %...
(našla jsem ty informace ve zdravotnických novinách na internetu)

(viz http://www.zdravotnickenoviny.cz/scripts/detail... a http://www.zdravotnickenoviny.cz/scripts/detail...)

Když vezmeme tu pesimističtější variantu (59%): K oplodnění došlo myslím v 59 % případů (z těch 59 % případů nalezených spermií), ke transferu došlo 92 %, a k těhotenství asi v 48 %. Sumasumárum to dělá 15%ní šanci pro ty, kdo mají neobstrukční azoospermii.

A holky, taky tam píšou, že pokud byly hormony v pořádku (=když bylo FSH v normě) a byla to tedy obstrukční azoo, tak se spermie našly ve 100% případů.

Takže mi z toho plyne, že se zatím nebudem vzdávat a půjdeme do toho, přestože máme tu horší diagnózu - neobstrukční azoospermii.

jaanulka
28. srp 2008

limetko27 - ahojky měla bych dotaz - ky jste se dozvěděli že manžel má zvýšený FSH??z jakého vyšetření??to jste se dozvěděli z výsledků genetiky nebo manželovi brali zvlášť krev na hormony???moc držím pěsti .......

limetka27
28. srp 2008

Ahoj Jaanulko, o zvýšeném hormonu FSH jsme se dozvěděli poté, co manželovi vzali krev na hormonální profil a zjistili výsledky. Musíte teda podstoupit hormonální vyšetření, s genetikou to nemá nic společného.

Vpodstatě je to tak, že pokud má muž hladinu FSH v normě (myslím nějak do 10 jednotek), má diagnózu obstrukční azoospermie (spermie se tvoří, ale nemohou se dostat ven kvůli nějaké třeba mechanické překážce), takže je téměř 100 procentní šance, že se při M/T najdou.

Pokud má FSH zvýšené, jde o neobstrukční azoospermii. Zvýšení FSH signalizuje, že spermie se buď netvoří, nebo je v tvorbě nějaká porucha... A to je problém mnohem závažnější.

Taky držím palce... Všem

beruska195
29. srp 2008

Ahoj holky,
koukám, že je nás tady se stejným problémem čím dál tím víc...
My zas pokročili o kousek dál - Lendulko - v Gennetu zatím nemají dárce superborce, takže 1.IUI (bez stimulace) se nezdařilo 😒 Obrečela jsem to, i když bylo jasné, že šance 10-15% je opravdu malá, ale člověk přemýšlí, co kdyby náhodou...
Příští týden jdeme na další konzultaci, tak uvidíme, co dál...

Moc vám všem držím palce a pěkný víkend!!! 🙂

jaanulka
29. srp 2008

Ahoj limetko díky za odpověď......manželovi brali už krev dvakrát a jen doktor řekl, že je zatím vše ok......ale do podrobna mi to neříkal, my už tam chodíme od května a teď v září už čeká manžela jen urolog a pak operace, na kterou jdeme zároveň......tak to se musím doktora ještě zeptat na co všechno mu dělali vyšetření......a víme že operace by měla proběhnout kolem 20 října.....museli jsme to posunout jinak už by to bylo 20 září...jenže já chodím ještě do školy dálkově a zrovna mě to vyšlo že mám být ve škole,,,tak doktor říkal že to nemá cenu vše lámat přes koleno, a že bych si školu přerušovala zbytečně brzo......jen mám strach aby to manža zvládl nikdy totiž nebyl pod narkózou a zatím se divím že to dobře zvládá......ahoj a děkuji

lendulka007
9. zář 2008

Beruško, tak to je mi líto, že to neklaplo. Já vím, šance je jen 10 - 15%. Tak se drž a pořádně se domluv s dr. Ke komu vlastně chodíš?
Já mám po laparce, hysterce a zkoušce průchodnosti vejcovodů. Vše je v naprostém pořádku. Takže problém je u nás opravdu azoo. Ještě se chystáme na imuno a pak snad 1.IUI či 3.IVF.

Jinak k těm hormonům. Manžel je mám všechny v pořádku.

cabika
10. zář 2008

ahojky děvčata, tak jsme dneska byli na dalším vyšetření v Gennetu. Musím říct, že pan Dr. Vik je opravdu odborník se vším všudy. Příjemnějšího dr. jsem nepotkala. Každopádně nám nebylo zjištěno nic zásadního, co by způsobovalo azoospermii. Hormony a další krevní testy jsou v pořádku, na sonu byly vidět nějaké cysty (pravděpodobně srůsty). Manžel hraje fotbal.Takže jedno varle je pravděpodobně bez naděje. To druhé vypadá dobře.
Jinak je manžel prý naprosto v pořádku. Takže máme dvě možnosti - 1) jít na MESE/TESE a nebo 2) dárce spermie, adopce. Dr. Vik nám sice řekl, že tou operací je šance tak 50 - 60% že by tam spermie byly.
Nechceme nic předem vzdávat, ale i když to není moc není to ani málo. Já jsem každopádně pro operaci. Je to přece naše poslední šance mít vlastní miminko. 🙂 😵
Řekla jsem manžovi, že to je na něm. Ať už se rozhodne jakkoli, vždycky budu stát při něm. Chlapi to berou jinak než ženský. Je v nich pocit toho, že zklamali. Snažím se ho podporovat, jak to jen jde.
Oba miminko moc chceme, tak snad nám to dopadne (někdy). 😔

monku
10. zář 2008

Ahoj cabika, my jsme na tom uplne stejne 😒 Manza se uz rozhodl a jde do M/T! Jsem rada, uvidime, jak to vse nakonec dopadne.. 😅 Snad to tvuj manza taky nevzda, sance je docela velka, tak drzim pesticky, at vam to dobre dopadne! 😉

jaanulka
10. zář 2008

Tak mooc držím pěsti snad to vše dopadne dobře.....cabika mě bylo řečeno taky 50% tak uvidíme.....hlavně se držtě.....!!!!!!!!!!!!!!!!

lendulka007
11. zář 2008

Cabiko, mně fakt udivuje, kolik je nás tu Genneťaček. Já také tam patřím a vyšetření u Dr. Vika jsme měli v loňském roce a M/t letos v únoru. Šanci 50-60% nám také dával. Při operaci si našlo velmi malé množství vitálních spermijí, pak se tkáň kultivuje, při té našly spermijky, které nám zamrazily a já mohla jít do IVF. Bohužel ty naše spermije nezvládly vajíčka oplodnit.
Tak doufám, že při M/T vám toho najdou dost a že to pak zvládnou. Je to opravdu boj.

beruska195
11. zář 2008

Ahoj holky,
lendulko chodím do Gennetu k Daňkovi. Jsou tady na něj různé názory, ale já s ním nemám problém. Vždycky byl na nás příjemný, vše nám vysvětlil. Horší zkušenosti mám se sestřičkama při objednávání. Už 3x se nám stalo, že jsme se objednali, ale neměli nás tam zapsaný. A ono když jedeš nějakých 80 km, tak to nepotěší 😒
Daněk se nás vždycky ujal a někam nás vměstnal.

cabi, monku, jaanulko - myslim, že 50%-tní šance je dost velká. Nám doktor Vik dával 30-40%, ale pak se objevil problém v genetice, takže jsme M/T neabsolvovali. Ale manža byl pro něj rozhodnutej, chtěl podstoupit všechno pro naše miminko.

Teď nás čeká 1.IVF s dárcem, vypadá to už na říjen, tak uvidíme 😉

lendulka007
11. zář 2008

Beruško, mě dr. Daněk vůbec nevadí. Dělal mi OPU i ET, a 2x jsem u něj byla na utz. Poprvé mi přišel celkem zmatený, ale podruhé už mi to nepřišlo. Prostě je to chlap, nezvládá více věcí naráz.
Nejlepší je sestra Drugová, vždy vše zařídila a nikdy s ní se mi nic takového nestalo. Když opravdu něco potřebuji nutně, nechám si zavolat jen jí. Ale docela teď to taky jde.
Nám bohužel 2.IVF s dárcem nevyšlo a dle dr. Vykysalé (moc dárci neoplodňovali). Tak snad už mají jiné a půjde. Tak to už se ti to blíží. My půjdeme nejdřív do něčeho tak v listopadu. Teď mám jen samá vyšetření už i já. Tak hodně štěstí.

cabika
11. zář 2008

ahojky, všem moc děkuji za podporu. A zároveň přeju také hodně úspěchů ..... 🙂 🙂 🙂

monku
11. zář 2008

Ahoj holky, jak to tak pozoruju, je nas docela dost-tech azoospermicek 😉 No co uz..kdyz ty nase chlapy milujem, tak neni co resit, ze 😀 Ja cekam na MS a pak zacnu pichat-mam dlouhej protokol s HAK, takze se nam to za 14 dni vsechno ukaze.. 😅 Snad..

eloana
11. zář 2008

ahoj hoky.) no ja jsem zvedava -v podstate manzelovi na nic neprisli a manzel na mese/tese jit nechce 😒 a ja zase nechci cekat na zazrak .ktery se beztak konat nebude:(((

lilianka78
11. zář 2008

ahoj, kolko krat sa da urobit chirurgický odber? som tu prvýkrát, nemohli by ste mi poradit. velmi pekne dakujem

lilianka78
11. zář 2008

mam po 3.ivf. opat neuspesnom. nejake spermie boli manželove, niektoré darcovské. ale asi už nechcem darcu, ked by to mohlo ist aj odberom. manžel vravel, že aj 10 krát ak to pomože. neviem však aká môže byť úspešnosť

kipperk
11. zář 2008

KOCKY!!!! musime vydrzat....preto sme my tie silnejsie...

andulka2
12. zář 2008

ahoj holky, pridam se k vam (jestli muzu) se stejnym problemem. Pritel ma azoo. Chodime do Gennetu, od lonskeho roku. Loni byl pritel na M/T (nasli male mnosztvi vitalnich spermii, ktere nam zamrazili). Ja vcera zacala stimulovat (1.IVF). Lekari nam davaji sanci pouze 10 % s vlastnimi spermiemi, doporucuji oplodneni i darcem. Jsem ze vseho vyplasena, mam strach, zda delam vse spravne a hlavne aby to vyslo. Chtela jsem se zeptat, je mozne pri stimulaci sportovat, dat si decku vina .. atd ? je to moje prvni stimulace, tak opravdu nevim. mejte hezky den a hodne stesti

lendulka007
12. zář 2008

Andulko, tak to jsme na tom hodně obdobně. Také máme zamraženo malé množství a ještě kvality nic moc. Já bych to u 1.IVF zkusila se všemi vašimi spermijkami nebo případě vyššího počtu vajíček, zkusila oplodnit polovinou vašich a druhou dárcem. Nám se při 1.IVF bohužel nic neoplodnilo, spermije to nezvládly.
Sport jsem raději vynechala (přeci jen ti ty vaječníky pracují a produkují více vajíček, aby ti nepopraskaly) a i vínko (je to pár dní), ale když si dáš skleničku, tak to vadit nebude. Záleží, jak se budeš cítit :o)
Hodně štěstí, ať je tvé 1.IVF úspěšné. Jak to, že jste šli do IVF až tak později, když M/T jste měli loni??