Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

zdenulka_29
20. bře 2009

Ahojky, doufám,že máš pravdu.

bobovci1
20. bře 2009

tak v to verím, že sa to už konečne otočí k lepšiemu 🙂

peta131
22. bře 2009

Tak tu sa koťátka riešia? 😀 Zdenulka určite je lepšie to špeciálne mliečko 😉

Tak ja už od včerajška pichám 😵 síce tie injekcie strašne šťípu ale však vydržím 😉 Hlavne aby nám to všetko dobre dopadlo 😉
No a volala som aj z embryologičkou že koľko máme presne spermii a akej kvality, no a že našli mu veľa aj pri Mesa aj pri Tese a ono sa to zamrazuje do takých slamiek to tú tekutiny vsajú do takej slamky a to zamrazia a že pri ivf je potrebné mať 2 až 4 tie slamky a mi ich máme zamrazených až 14 a sú aj dobrej kvality tak sme veeeľmi radi 🙂

bobovci1
22. bře 2009

ahoj peti, tak to je super, že vám našli toľko spermií. 🙂 konečne nejaká dobrá správa 🙂
ja si tiež za chvíľu začnem píchať, len musím počkať kým MS dorazí. predpokladám ešte také 4 dni 🙂
injekcií sa inak bojím a neviem ako to zvládnem.
čo si picháš? 🙂

peta131
23. bře 2009

Bobovci ty máš asi krátky protokol že? keď začínaš pichať až keď MS dorazí...
Ja mám dlhý protokol ja už som začala pichať na 21 DC...a pichám Decapeptyl potom na 4DC pridávam Puregon a tuším na 9DC k tomu všetkému pridávam Menopur a potom nakoniec na spustenie ovulácie Pregnyl...
Ty aké liečiky picháš??? A vy máte nejaké spermijky zamrazené či vám to budú robiť súčasne? Lebo som zabudla 😅 Ale punkcia nám tuším vyjde narovnako lebo ja tiež tak za 4 dni očakávam MS 🙂

bobovci1
24. bře 2009

peta131, ahoj, áno mám krátky protokol a je to moje 1 IVF. Mám už v chladničke pripravený Gonal, ktorý začnem píchať 2 deň MS. 🙂 Ešte stále na to čakám, nejako sa jej nechce i keď som to už mala dostať. To asi schválne. 🙂
Spermie nemáme zamrazené, budú nám to robiť súčasne, vraj je to lepšie, preto sme žiadne ani nedávali zamrazovať. Dúfam, že sa tam nejaké nájdu. 🙂
No uvidíme či sa nám to podarí rovnako. 🙂 Kam chodiš do centra? 😉

bobovci1
24. bře 2009

Je nejaký rozdiel medzi krátkym a dlhým protokolom? Nemyslím časovo, ale čo je lepšie? 🙂

peta131
24. bře 2009

Bobovci my chodíme do Gyn-fivu do Blavy a vy? tuším sme sa už raz o tom bavili ale som zabudla 😅

Ten rozdiel medzi krátkym a dlhým protokolom je taký že pri dlhom sa začína pichať už na 23DC (ja pichám už od 21DC lebo ja budem mať slabé hormóny tak mi to rozložili) a dlhý protokol sa dáva mladším babám (aspoň tak mi to povedala doktorka 😖 ) a krátky ten sa začína pichať až keď dorazí MS a pri krátkom sú tie hormóny dávané vo väčšom množstve v krátkom čase a ten že sa dáva už starším babám....takto mi to vysvetlila doktorka 😅

bobovci1
24. bře 2009

my chodíme do SANUSU v ČR, ja mám 26, tak potom nechápem prečo mám krátky protokol 🙂

dadous
24. bře 2009

aahoj holky, tak jsme dnes byly v sanusu s tím že už budou nějaky ty přípravy na M/T a udělali mu ještě jeden spermio, a si představte že našli 5 spermii. Jsem myslela že se složím když jsem volala na vysledky 😀 Počítaly jsme prostě s tím , že jsme uplně bez spermii a ted tohle 😅 nechci nic zakřiknout a doufam že bude aspon jedna použitelna 😀 Jo, a to Dada přestal brat vitamíny, protože jsme byli přesvědčeny ,že pujde na M/T a přišlo nam zbytečny je už kupovat. No snad to dopadne 😉

bobovci1
24. bře 2009

dadous, ahoj, tak to je super, že vám niečo našli 🙂 možno sa to ešte zlepší a bude ich viac 😉

peta131
24. bře 2009

Bobovci a vy bývate v ČR? No tak to teda nechápem s tým protokolom 😅 mne to tak vysvetlila že ženám po 30-tke a aj neskôr dávajú krátky 😖 veď sa skús na to spýtať prečo máš krátky to by aj mňa zaujímalo 😉

Dadous tak to je super správička 😀 ono to tak býva keď už sa človek zmieri s tým ako to je aj lieky sa vysadia a potom to zrazu príde keď už to nikto ani nečaká 😀 A teraz bude aký ďaľší postup? Aj mu ich zamrazili?

zdenulka_29
24. bře 2009

Ahoj holky!
Dadouš tak to gratuluji, to opravdu nebudete muset M/T podstoupit. 😉

peta131
24. bře 2009

Ahoj Zdenulka 🙂 ako sa majú koťátka???

zdenulka_29
24. bře 2009

Peta131: Koťátka byla 4..zbylo jen jedno..nejsilnější bojovníček..ostatní jsem oplakala..ale příroda to asi tak chtěla..nevím, co jim mohlo být zdála se být naprosto v pořádku, ale dovnitř tělíčka člověk nevidí..jedno bylo hodně drobounké, ale vydrželo až do poslední chvíle... ☹

bobovci1
24. bře 2009

peta, áno bývame v ČR, na ten protokol sa najbližšie keď tam pojdem tak sa spýtam, to som aj ja zvedavá čo mi povie 🙂
ahoj zdeni, tak teba som tu dlho nevidela 🙂 máte niečo nového?

zdenulka_29
24. bře 2009

Bobovci1: Kde přesně v ČR? V Praze?

zdenulka_29
24. bře 2009

Bobovci1: Tenhle týden nás budu objednávat k tomu léčiteli..tak jsem na to zvědavá..do Gennetu pak jedem v půlce května..tak už to snad uteče. Teď mám jiné starosti..koťátko a také sháníme parcelu. Tak jsem teď, co se týká miminka - hodně vypla.

bobovci1
24. bře 2009

zdeni tak to je dobre, že si vypla, ja na to myslím čoraz častejšie 🙂 hrozné
inak bývame blízko Pardubic 😉

zdenulka_29
24. bře 2009

No já se na to taky strašně upnula..ale to nejde, to by se z toho člověk zbláznil..ale u vás je to o to lepší, že se něco našlo..já jsem stále myslela jen na to, že u nás nic a po operaci taky..a bylo to chvilkama i na mašli. To by jsme se mohly třeba i někdy vidět, pokud bys měla zájem.. 😉

zdenulka_29
24. bře 2009

Dobrou noc.

bobovci1
24. bře 2009

no predtým to bolo celkom v pohode, nemyslela som na to toľko, ale teraz keď sa blíži IVF tak je to horšie a horšie, stále si dávam otázky či to výjde, či nebudú nejaké problémy, a či nejaké schopné spermijky budeme mať 🙂
manžel má teraz chrípku a počula som, že to na tie spermijky je špatné, no tak uvidíme ako to dopadne 🙂
určite by som bola rada keby sme sa niekedy stretli 🙂
tiež prajem dobrú noc 😉

dadous
25. bře 2009

Ahoj holky, to jsem se uplně zapoměla zeptat na to zmrazení, strašně nas to překvapilo, takže jsem akorat dr. bulela do telefonu 😅 ale ja doufam že zamrazily, protože kdoví, jestli by se tam příště nějaky našli 😒 Takže další navštěva je 20.4. a budou mu dělat genetiku a to teda nevím jak se tam dlouho čeka na vysledky ☹ No, snad otěhotníme ještě letos 😀
bobo, manžovi taky dělali geneticky testy?

bobovci1
25. bře 2009

ahoj všetkým, dadous, manželovi robili genetické testy a takisto i mne 🙂 ale za výsledkami sme čakali asi cca 2 mesiace ☹ je to docelá dlhá doba, ale možno ich budete mať rýchlejšie 🙂 to vám určite povedia
možno ani mrazáčikov nebudete potrebovať a zlepší sa Vám to.

dadous
25. bře 2009

no ja nevim jestli je zamrazily a kdoví jestli se při dalším nějaky najdou ☹

bobovci1
25. bře 2009

a to bol klasický spermiogram? 🙂

dadous
25. bře 2009

no prohnali to centrifugou, ten první dělali tady u nas v nemocnici a to se asi jen mrkli pod mikroskop a nic nenašli 😉

bobovci1
25. bře 2009

ja si myslím, že zamrazenie je spoplatnené, tak keby to mrazili tak by to asi od Vás chceli zaplatiť, ale neviem 100% či je to tak, asi by som na tvojom mieste tam zavolala a spýtala sa ich 🙂

dadous
25. bře 2009

no asi maš pravdu, to by určitě chtěli peníze 😀 ted to už necham na ten duben 😉 a co ty, už si to dostala?

bobovci1
25. bře 2009

keď nechcem aby prišla tak príde hneď 🙂 a teraz keď ju čakám tak nie a nie prísť ☹ už mi 2 dni mešká a to som mala tak pekne rozpočítané, že to stihneme pred dovolenou i keď som si dala pár dni rezervu, tak dúfam, že nebudeme musieť presunúť dovolenú ☹