Bolest podbřišku a konečníku při menstruaci

marketa52
28. bře 2017

Ahoj holky,
jsem zde poprvé a chtěla bych poprosit o radu či vaše zkušenosti. Beru antikoncepci již třetím rokem, nikdy jsem nevynechala kromě týdenní pauzy. Můj problém je, že pokaždé když dostanu menstruaci, mám šílené bolesti v podbříšku i konečníku. Někdy to bývá tak vážné, že nejsem schopná ani vstát z postele a dojít si na záchod a to nemluvím o tom když si zakašlu.. Prášky mi nezabírají a to si vezmu třeba i 2 denně. Většinou to mívám tak, že to v neděli dostanu a v pondělí mám bolesti, ale na druhý den to přejde, ale bohužel ted už to je druhý den a jsou to ještě větší bolesti než včera. Co by jste mi poradili? Myslíte, že je to antikoncepcí? Mám zvolit jinou nebo je příčina jinde? Za každou radu či zkušenost vám moc děkuji, už si nevím rady...

alvapkota
28. bře 2017

já mám asi něco podobného, ale u ovulace, je to taková zvláštní bolest, neomezuje mě v pohybu a přichází v cyklech a když zrovna sedím je to děs

annasmyckova
28. bře 2017

jako bezdětná jsem mívala taky silné menstruační bolesti -až křeče v podbřišku až do konečníku, pomáhaly teplé zábaly (třeba termofor nabo teplá sprcha na břicho v kombinaci s ibuprofenem-klidně brát 400 po 4 hodinách) a stočit se do klubička...údajně to bylo způsobené zakloněním dělohy a městnáním krve uvnitř -špatně odtékala a tak se tělo snažilo těma křečema vypudit...tak mi to bylo laicky na gyndě vysvětleno. Je fakt, že po dětech mi tenhle problém úplně zmizel (přišly jiné 🙂 )...S tou antikoncepcí nevím - u většiny hormonální antikoncepe nedochází k normálnímu cyklu, a menstruace bývá slabší bez vyloučení vajíčka...asi bych se poradila na gyndě..