Bolest šití rok po porodu. Je to možné?

kejty2501
24. črc 2022

Ahoj, byla jsem při porodu hodně šitá, na hrázi teda jen 4 stehy, ale vevnitř strašně moc, šili mě přes dvě hodiny. Teď už jsem skoro rok po porodu a vnitřní šití cítím denně, při WC, při špatném pohybu, sex máme opravdu výjimečně, přesto mi na gynde tvrdí, že je vše v pořádku. Je to možné, že i po roce to tak moc cítím i přes to, že dle doktora je to v pohodě? 😩 Začínám si myslet, že už to tak zůstane

makkyv
24. črc 2022

@kejty2501 Mamka když porodila sestru, byla šitá až ke konečníku, byla to cvalík. Měla to stejné jako ty, kdy ji to přešlo přesně nevím, ale přešlo- nezůstalo jí to. Nebolí ji to, ani při sexu, vůbec prostě..takže bych se nebála, že to zůstane, jen to chce čas. Jediné co ji zůstalo, že když má být bouřka, tak ji ta jizva svědí nebo bolí - nechápu ale je to tak😀

malinkata
24. črc 2022

Já před 20 lety rodila první dítě a šití mě táhlo hodně dlouho, dokonce několik let. Při změně počasí hlavně.

kejty2501
autor
24. črc 2022

Tak snad to u mě taky časem přejde, všude čtu, že to mají zahojené třeba do půl roku a neví o tom, pak už je dobře jít na plastiku, což se mi fakt nechce, aby mi do toho někdo zasahoval :( Joo změna počasí je u mě taky hodně znát 😃

alilali
24. črc 2022

Jsem rok po porodu a mám to podobně. Sport, sex, tak to je katastrofa.... Ale ono to přejde časem.

emillyhk
24. črc 2022

Jsem rok a půl po porodu, potrhaná jsem byla dost. Šití se mi dvakrát rozpadlo, kvůli infekci mi několikrát odstraňovali nekrotickou tkáň. Takže momentálně ani nejsem šitá, s doktorem jsme to odložili, protože šití nemělo cenu, byla vysoká pravděpodobnost, že se to znovu rozpadne. Proč to píšu. V místě, kde mi vytahovali stehy a odstraňovali infikovanou tkáň, je to pořád citlivé. Jako sex v pohodě, ale bolí to (opravdu hodně) i po pár kilometrech chůze, bolí to při menstruaci i ovulaci. Když jsou teď ty vedra, tak to jakoby oteče a je to nepříjemné 🤦‍♀️ Pomáhá gel s dubovou kůrou. A pokud máš hodně vnitřní šití, tak i sedací koupele. Postupně se to zlepšuje, tak vydrž 🍀

lucifux
24. črc 2022

@kejty2501 5 měsíců po porodu ale už po 4 porodu. Sex zatím bohužel nezvládám. Šitá jsem byla u prvních dvou. Další 2 porody bez nástřihu. Druhý porod byl KP, nástřih byl velký, veden od hráze šikmo až ke konečníku. Byla jsem typ ženský, co si sex užívala, teď na to nemám ani pomyšlení. Manžel je ohleduplný, ale bojím se dne, kdy za mnou přijde, že to chce... Strašně bych si přála, aby to zase přišlo, a já měla radost z toho našeho intimního života. Zatím mě to stresuje, sotva na to myslím. Manžela stále miluji, ale bohužel, po tom posledním porodu to nechce nějak přijít. Mám tam dole pocit, jako bych byla na struhadle, když je to zkoušeli. Bolí to, jako blázen uvnitř, i samotná hráze. Lubrikační gel moc nepomáhá.