Bolest hráze. Měl to také někdo tak?

petunam
8. říj 2020

Krásný den všem. Chtěla bych se zeptat, zda měl někdo problém s bolestí hráze po porodu i přes to, že nedošlo k nástřihu. Normálně by mi to samozřejmě nepřišlo divné, ale bolest mám pouze při močení a jinak ne. Všechny stehy už mám pryč a vše se jeví v pořádku, až na ten bolestivý tlak, když,, dočůrávám". Možná to ani nebude hráz, ale tlak je v okolí poštěváčku. Na kontrolu po šestinedělí jdu až 20.10., tak mě jen zajímá, zda to měl někdo také tak. Děkuji ;)

katkatomaskova
8. říj 2020

Tak oblast hráze a oblast klitorisu je sakra rozdíl 🙂 co spíš zjistit, jestli nemáš zánět močového měchýře? Jelikož píšeš, že tě to bolí při čurání a při dokončování močení...

jannym
8. říj 2020

Taky bych si tipla mocovy cesty, me se po prvnim tehu udelali srusty v mocovy trubici - pry tlak miminka + v minulosti caste zanety...

petunam
autor
8. říj 2020

@katkatomaskova je pravda, že v minulosti jsem trpěla na záněty dost často, ale vždy to doprovázelo pálení a svědění. Tohle je i taková,, jiná " bolest. Proto mě nenapadlo, že to může být s tím spojené. Ale logiku to určitě má 😁 zkusím urologický čaj, alespoň se trochu odreaguji od fenyklového 😜

petunam
autor
8. říj 2020

@jannym děkuji za radu. Vůbec mě to nenapadlo 🤦‍♀️ člověk za tím vidí spousta věcí, ale ta nejběžnější ho nenapadne

hezz17
8. říj 2020

@petunam ja jsem mela s curanim po porodu dlouho problemy. Nemohla jsem curat v sede, kdyz se mi chtelo curat, tak jsem citila tlak uvnitr mocove trubice a ne v m.mechyri.cely to byli takovy divny. Ale mela jsem hodne rychly porod a dite 3900g. Rozhodně se to nevratilo do normalnu behem sestinedelj ale az tak kolem pul roku.

katkatomaskova
8. říj 2020

Asi bude nejjednodušší skočit k obvoďákovi, nechat vyšetřit moč, to zjistí hned a kdyžtak rovnou nasadí léčbu 🙂

jannym
8. říj 2020

Pozor pokud kojite mam pocit ze je kontraindikace u beznych urologickych caju, dovolili mi jenom urinal akut a cekaa jsem na vysledky testu a podle toho psali antibiotika aby neublizili prckovy a soucasne jsem zobala probiotika a davala je i malymu - pry ze zbytky prechazeli do mleka a bylo v pribalaku varovani pred prujmy miminka - tak davejte pozor co s cim budete kombinovat, at je brzy lepe

petunam
autor
8. říj 2020

@hezz17 tak to jste měla opravdu podobně jako já. Jen mě to bolí až ke konci. Malý měl jen 3.355g, ale doktorka se už od konce sedmého měsíce smála, jak byl napresovaný a připravený k odchodu. Takže tlak tam určitě byl. I vám děkuji

petunam
autor
8. říj 2020

@katkatomaskova určitě, zajdu tam co nejdříve. Byla jsem jen zvědavá na zkušenosti 😉

katkatomaskova
8. říj 2020

@petunam Zkušenosti nemám, v životě jsem zánět močových cest neměla, jen si pamatuju, co mě učili ve škole 😀 Běž, uleví se ti 🙂

marketanova
20. říj 2020

Jo, tak to je bolestivé, hlavně při sexu, myslím, že pokud člověk je hodně neopatrný a ještě v této době v posteli experimentuje, není to nejlepší.