Bolestivá menstruace a pouze růžové krvácení v tomto cyklu

obara123
3. pro 2018

Ahoj holky, mívám pravidelně menstruaci 28 dní díky duphastonu, který beru po ovulaci 10 dní jinak jsem odjakživa měla menstruaci nepravidelnou. Menstruace mi začíná tak, že druhý den po dobrání poslední tablety v cyklu začnu špinit a další den rozjede klasická MS, která je tak středně silná a bolestivá, ale nic co by se nedalo vydržet. Bolest trvá první den a tak půlku dne druhého. Nicméně tento cyklus moje MS nevypadá jako klasická krev, ale je růžová, i kousky sliznice jsou růžové, zkrátka nemá klasickou červenou barvu. Četla jsem, že to může být příznak PCO nebo nízké hladiny estrogenu, ale to mi přijde jako hloupost když beru duphaston. Nemá někdo podobnou zkušenost nebo netuší někdo čím to může být? Stalo se mi to poprvé

hermij
4. pro 2018

@obara123 Proboha, to ten Duphasotn jako berete pravidelně každý měsíc? Doktora, který Vám to napsal bych žalovala! Je mi z toho smutno, jak někteří doktoři léčí :( Nic jako ne/pravidelná menstruace neexistuje. 28denní cykly je mýtus. Můžete mít pravidelný 30 denní, 40denní, 50 denní... cyklus. Menstruace dorazí vždy 10-16 dní po ovulaci. Pokud se vyskytly anovulační cykly, tak je to v určité míře norma a ve vyšší míře se s tím dá něco dělat. Jen stačí dovyšetřit a ne takhle "léčit" jen jakési symptomy. Jak moc bývala předtím ta menstruace nepravidelná? Jaké byly projevy? Určitě se dá postupovat jinak.

obara123
autor
4. pro 2018

@hermij ano pravidelně vždy po ovulaci, řekla jsem si o něj sama, protože moje výkyvy MS byly, mírně řečeno, otravné, doktor mi nic nenutil ....nevadilo by mi kdyby MS chodila třeba každých 30 nebo 40 dní jenomže když chodí jednou za 28 dní, jindy zase za 40 dní, pak zase třeba za 30 dní tak je to prostě otravný nehledě na to, že se stávalo, že MS trvala třeba 14 dní nebo dokonce 3 týdny ...nemůžu si nic pořádně plánovat a nikdy nevím kdy MS dorazí nebo jak dlouho bude trvat ..takhle alespoň vím, kdy dorazí a jak dlouho bude trvat

obara123
autor
4. pro 2018

@hermij navíc se mi při braní duphastonu podařilo otěhotnět, nevím sice jestli to bylo díky němu, ale faktem je, že se zadařilo, nicméně jsem bohužel hned v 5. týdnu potratila ...pak jsem ho nebrala a nic, nezadařilo se a navíc MS všelijaká takže jsem zase začala, teď to je 3 měsíc, co ho beru

hermij
5. pro 2018

@obara123 Díky za sdílení. To je poprvé, co o takovém postupu slyším a zarazilo mě to. Při snaze o početí, to ano, tam se používá, ale takto pravidelně... a jak víte, že (a kdy) ovulujete? Protože pokud ho berete po ovulaci a víte, kdy ovulujete, tak menstruace přijde vždy do dvou týdnů. Ovulace je 2 týdny před menstruací, to je čistá fyziologie. Jinak to nejde. Takže žena ví, kdy menstruace dorazí. Plus mínus 1-2 dny, záleží, jak je vnímavá. Délka cyklu lítá právě kvůli ovulaci. Když dorazí 14.DC, tak bude cyklus zhruba 28denní, když dorazí až 21.DC, tak bude logicky cyklus tak 35denní atd. Naprosto zdravě a fyziologicky. Výborným diagnostickým nástrojem k ozřejmění si ovulace je symptotermální metoda (skoro zadarmo ve srovnání s nákupy ovulačních testů a lékařskou diagnostikou, která taky něco stojí, protože to jde z pojištění) . Pokud Vám to takto vyhovuje, tak samozřejmě je to Vaše cesta 🙂 Růžové krvácení (pokud se nezměnilo) bych viděla jako důsledek nedostatečného nárůstu sliznice. Protože si léčbou způsobujete krvácení předčasně, kdy tělo ještě není připraveno. Menstruace je energeticky náročný pochod v těle a pokud tělo nemá sílu, tak krvácí jen zesláble. Nebo třeba jen špiní.

obara123
autor
5. pro 2018

@hermij takhle, já jsem si předtím ovulaci nehlídala, ale teď, co ho beru si ovulaci hlídám právě proto abych ho s jistotou vzala až po ní, používám ovulační testy 🙂 tento cyklus byla ovulace 16 DC a první prášek jsem vzala 18 DC, MS přišla 29 DC.
Jinak krvácení už přešlo na opravdu klasickou "krvavou" barvu takže by to mělo být snad v pořádku. 🙂