Chci přestat pít, přejeme si druhé miminko. Jak na to?

jitrulka
10. lis 2010

Zdravím vás, nikde jsem tu nenašla podobné téma. Proto se pokusím jej založit. Jde o choulostivou věc a pokládám to za zlo, přesto předem doufám, že nás ostatní maminky neodsoudí. Ráda bych slyšela o zpovědích, zkušenostech a vůli ostatních maminek, které toto zažili. Chtěla bych aby to tu bylo spíše pro lidi kteří vědí o svém problému a snaží se s tím bojovat.

Je mi 30 let, máme nádhernou veselou dvouletou dceru. Pít jsem začala zhruba před 5 lety, snad ze stereotypu, avšak doted jsem nevyhledala odbornou pomoc, pač si myslím že to velmi dobře zvládám. O mé závyslosti ví jen můj manžel, okolí nikdy nic nezaregistrovalo. Doma piji jen večer, když je manžel doma - nechci nechat dcerku bez dozoru. Své těhotenství i kojení jsem se držela abych nepila, ale jakmile jsem Verunku odstavila, doslova jsem se na sklenku těšila.
Ted jsme se s manželem rozhodli pro druhé, proto se opět snažím přestat pít, aby se mé tělo očistilo, ale je to tak těžké. Chci i druhé dítko odnosit s čistým svědomím že mu dávám to nejlepší - možná i proto u vás hledám podporu pro silnou vůli.

ybyta
16. lis 2010

a vela zaleži od muža aby pomohol anie spolupracoval v pití

jitrulka
autor
16. lis 2010

Alkohol už u nás doma žádný není... Jinak on mě podporuje, jen si na to hned nevzpomněl. Je rád a myslím že se bude přede mnou stydět chodit častěji do hospody a taky to omezí. I když on na tom nebyl tak jako já.

lucka1987
16. lis 2010

@jitrulka 😉 to je fajn, ze si takto hned sa zariadila a urobila si prvy krok.. drzim palce

gabrielkaa
18. lis 2010

@jitrulka Drzim ti palce aby si to vsetko zvladla, aj koli sebe aj dcerke a snad aj druhemu babu 😉

ybyta
25. lis 2010

ako pokračuješ??????????????????????????zvladaš to s pitím???????????????????????????????? 😕 🙄

trixi
26. lis 2010

@jitrulka ahoj, ako sa mas? Ako sa drzis? Dari sa Ti nepit? Drzim palceky, nech to zvladnes.

jitrulka
autor
27. lis 2010

Ahojte holky... dlouho jsem tu nebyla. Musím se přiznat že nakonec jsem u psychologa nebyla, ale myslím že to docela zvládám. Jen jednou jsme byli na oslavě kamarádových narozenin a já si tam dala asi 4 malá piva. Ale jen do pohody. Duležitý ale je že doma jsem od té doby nepila - což jsem považovala na svůj největší problém. Takže zatím se držím ale vím že ještě není vyhráno... Nicméně, jsem ráda že se tu můžu pochlubit. 🙂

vieraj
28. lis 2010

@jitrulka drzim palce, nech sa doma dari aj nadalej 🙂 😉

petrajda
14. pro 2010

jitrulka - víš já si myslím,že se chlubit nemáš čím. ty čtyři piva pro přesvědčení že se už nikdy nenapiješ problém docela jsou 😖

ybyta
14. pro 2010

ahoj presne tak to nejde Jitrulka pri tvojich trampotách vobec nesmieš piť ak ti záleží na tom čo si si zaumienila ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

hadassah
14. pro 2010

Alkoholizmus je psychická choroba, nedá sa vyliečiť tým, že jedného rána si poviem - tak a odteraz nebudem piť, odteraz nebudem chorá. Je to závislosť, preto je potrebné navštíviť psychiatra alebo psychológa a spolupracovať s ním.