Cysta na vaječníku, nebude problém s otěhotněním?

krmv
13. led 2015

Dobrý den, chci se zeptat. Na preventivní prohlídce me dokotrka nasla 2cm cystu na vajecniku a rikala, ze vzhledem k tomu ze neberu antikoncepci, takze to je normalni a nemam si z toho delat hlavu. Mam od porodu cisarem 20mesicu a planujeme druhe, tak jsem z toho malinko nervozni. Myslite, ze to je normal a nebudeme mit problem s druhym , atd. co si myslite, dekuji

castava
13. led 2015

Před šesti týdny jsem rodila císařem a během porodu mi odoperovali cystu 5x5cm. Vůbec nevím, kde se tam vzala a proč ji dr.neviděla dřív. Antikoncepci neberu 3 roky. Asi bych se zeptala doktorky. Na druhou stranu si myslím, že jsem tu cystu musela mít už před otěhotněním, protože 5x5 cm roste asi dlouho....

krmv
autor
14. led 2015

tak uvidime,zeptam se

monikafrystakova
14. led 2015

ja bych se na to poptala..... ja kvuli cyste prvni mimi bohuzel potratila..... musela jsem pak jit na operaci, protoze jsem ji mela pres celou delohu.... pry ve velikosti mandarinky.... pak jsem mela cystu jeste jednou a na to jsem pro zmenu mela prasky, aby se cysta ztratila.....
@krmv

krmv
autor
14. led 2015

uz kdyz me to rikala,tak se me to nezdalo,ale bylajsem tak zaskocena,ze jsem se neptala vic.

kaculkak
14. led 2015

já měla loni cystu, která se z ničeho nic objevila, byla malinká a během týdne se ztrojnásobila a byla ohromného rozměru 13x8cm a musela okamžitě ven. Myslím že to ale na otěhotnění nebude mít veliký vliv. Já jsem se na to ptala totiž taky, objevila se mi poprvé až po potratu a prý to byla jen reakce těla, asi se tak vypořádalo s hormony co mi říkal doktor..ale říkal že dokonce i cysty v těhotenství jsou běžné a sami i odcházejí, takže se nemusí řešit operativně. ;)

lejla29
15. led 2015

Pokavaď je cysta na vaječníku, tak to nevadí. V děloze by vadila. Cysty na vaječníku většinou prasnou při další MS a tak zmizí. Měla jsem jí taky a byla 3cm a cyklus na to jsem byla těhotná.

dixxie
20. led 2015

@krmv myslím, že to nebude mít žádný vliv na otěhotnění.

krmv
autor
21. led 2015

dekuji vsem.snad to bude dobre i v prubehu tehu

crazy_girl3
22. led 2015

Ja mam cystu 5cm na vaječníku. Zrovna jdu od doktora rovnou objednana na operaci. Doktor rikal, ze pak mam jen 1 cyklus na otehotneni,ze pak tam bude znova a sance uz zase neni...jsem z toho uplne rozhozena a nejsem si jistá jestli me timto jen netlacil do umeleho opl...kazdopadne tu ted doma brecim, ze nikdy druhe mit nebudu ☹

krmv
autor
22. led 2015

@crazy_girl3 Tak to jste me postrasila a znejistila jsem. A mrzi me to co se vam prihodilo. A jak jen 1cyklus na otehotneni? drzim pesti at jste v poradku brzo a zadari se vam.

krmv
autor
22. led 2015

@crazy_girl3 A muzu se jeste zeptat zda jste brala antikoncepci nebo ne po porodu ditka. Me totiz rekla, ze to je normalni vzhledem k tomu, ze neberu antikoncepci.

ckei
22. led 2015

@krmv to bude zřejmě funkční cysta, já ji měla teď na preventivce taky 😉 😉

krmv
autor
22. led 2015

@ckei A taky vam rekla, ze to je normalni a na nic to nema vliv.

ckei
22. led 2015

@krmv jo, dr. mi to řekl jen informativně, a to beru antikoncepci, že je tam funkční cysta a hotovo, že to nic neznamená. Já ji měla tehdy i na začátku těhotenství, vlastně byla prvně cysta, a pak až za 14dní bylo těhotenství viditelné.

teenyel
22. led 2015

@krmv mě zjistili cystu na vaječníku, když mi potvrzovali těhu. Takže v době otěhotnění tam už zřejmě byla a nemělo to vliv 😉 doktor to ani moc neřešil a vypadá to, že se pak asi sama vstřebala, protože mi o tom už nikdo nikdy neřekl 🙂

crazy_girl3
22. led 2015

@krmv ne neberu. Od 2011. Po porodu jsem si ji nenechala napsat, protoze jsem vedela, ze se hned budeme snazit o druhe. Ja xoufam, ze se pletl, po operaci bude klid a ja se konecne dockam mimi..nerada jsem tr postrasila, ald treba to mas jinak

vrabcak0007
9. únor 2015

já měla xlet jednu cystu za druhou..musela jsem jednou kvůli tomu i na operaci...otěhotněla jsem..nikdo nic neříkal, že by to mělo být nějké rizikové...3měs po porodu císařem jsem měla opět malou..po měsíci po ní nebylo ani vidu ani slechu...většina je v pohodě, prostě prasknou a tekutina se vstřebá...

gable
9. únor 2015

@krmv zkus nasadit na jeden cyklus Gynex - mně po něm cysty zmizely 🙂

sasi2222
9. únor 2015

Holky já mám cyst plné vaječníky a jsem v 31 týdnu 🙂 netrapte se tím ... nám moc šancí nedávali a nakonec přirozeně, sice po podpoře clostylbegytem a utrogestanem, ale vznikla z lásky u nás doma a umělé se nekonalo 🙂

krmv
autor
9. únor 2015

@gable ja ještě kojím sice jen 1ydenně,ale stejně a nevim zda se gynex muze, ale uzivala jsem ho drive

kacka777
11. únor 2015

Ahoj,já jsem měla v listopadu bolesti při sexu,strašné...občas jsem i krvácela,doktor mi řekl,že mám cystu 3cm,dal mi injekci na vyvolání měsíčků..do dvou dnů jsem je dostala,měla jsem to 10dní v kuse...opravdu hrůza..všecko šlo samo pryč...od té doby měsíčky nemám,je mi zle,pobolívá mě v podbřišku,občas píchá na obou stranách,bolí hlava a zvracím...tak jsem objednana na 20.2. ..

kacka777
11. únor 2015

Budu ráda za vaše názory.,,,díky 😉

08tfej
11. únor 2015

ahoj, nepročítala jsem, co ti holky napsaly. Ale ze své zkušenosti tě mohu trošku uklidnit, já mám cysty od svých 18let, bohužel jsou to dermoidy a ty nezmizí samy, takže jedině operací. Před prvním porodem jsem měla cystu na pravé straně a celé těhu i porod byly na jedničku. Po kojení jsem šla na operaci a jelikož jsem měla jen půlku vaječníku, tak mi ten vaječník s cystou vzali celý. Chvíli byl klid. Po nějaké době se mi další cysta utvořila na druhém vaječníku a dr. mě hnal k otěhotnění, protože opět budu muset na operaci. V obouch případech jsem otěhotněla si myslím, že brzo 3 a 5 měsíců a zase vše v pořádku. No a už jsem zase po kojení, takže jdu bohužel znovu na operaci a teď se uvidí, zda mi nechají i ten zbývající vaječník anebo mi ho vezmou také, uvidíme v březnu. Takže tím chci říct, že se nemusíš bát otěhotnět, ale nejsem dr....

kacka777
11. únor 2015

@08tfej Díky moc 🙂 Napíšu toho 20ho jak jsem dopadla 🙂)