Delší dobu zvětšená uzlinka u dítěte

lilionka
16. črc 2017

Ahoj, v prosinci měl syn obrovský opar na rtu, při němž se mu zvětšila uzlinka pod krkem. V té době jsme jeli i na pohotovost a tam lékařka řekla, že ta uzlinka je od toho oparu a, že zmizí. Opar se zahojil a uzlina tam furt byla. Obvodní rekla, ze to nekdy trva, nez uplne zmizi... Nicméně teď po x měsících jsme byli na tříleté prohlídce a uzlinku má pořád, už jsem z toho nervní a doktorka je v klidu. Že prý u malých dětí někdy ani nezmizí. Řekla, že na utz by se nic nepoznalo.. jako malej žádné problémy nemá, ale znervózňuje mě to. Myslím, že doktorka je to dobrá, už je starší, chodil k ní jako dítě ještě muj chlap, takže má léta praxe.
Máte někdo prosím s uzlinami zkušenosti? Popřípadě něco na to, aby se zatáhla?
Moc děkuji. 🙏

odula
16. črc 2017

@lilionka Heled... ja tedy nemam zkusenost primo u svych deti ale u sebe. Mam od detstvi na levy strane po jedny prodelany infekci mirne zvetsenou uzlinu.uz asi 30 let. Nikdo nikdy nic neresil,vsechny testy vzdycky ok. Jestli chces byt v klidu,vydupej si krevni testy🙂

zmrzlinka
16. črc 2017

Malej ma zvětšené uzliny na krku po každé rýmě....je to taky víc vidět protože je hubeňour.Krev mu brali a všechno bylo v pohodě.

verkaver
17. črc 2017

@lilionka Šestiletá dcerka má na krku zvětšenou uzlinu už rok a půl. Byli jsme na krevních testech a sonu a všechno v pořádku. Doktorka říkala,že to tak některé děti prostě mají a víc to neřeší. Ona to teda není uzlinka,ale pořádná uzlina,fakt obrovská! Ještě jak je malá hubená,tak to jde vidět úplně extra a jak otočí hlavu na jednu stranu,tak to je fakt veliká. Asi jako větší fazole,jen víc dokulata. Taky jsem se ze začátku hrozně bála,ale má ji jak píšu už rok a půl,nemění se,nezmenšuje,spíš se ještě zvětší,když je holka nemocná. A to byla ve školce fakt pořád,takže se ani neměla čas zmenšit. Ale pro klid duše bych nechala nabrat tu krev. Jinak z okolí ,co znám,to má více dětí kolem těch 2-7 let,že prý je to běžné...tak tomu budeme věřit 🙂