Diskomfort při tělísku. Máte zkušenost, radu?

tereztereza
2. říj 2019

Ahoj holky, jdu si k vám pro radu.
Od května mám tělísko Jaydess, které je na tři roky. Předtím jsem asi pět let užívála horm. kroužek Nuvaring (při kterém jsem absolutně žádné problémy neměla).
Zavedení tělíska bylo víceméně bez problémů, ale od jisté doby mě pořád opakovaně trápí, jak to nazvala gynekoložka “vaginální diskomfort”. Projevuje se jako svědění dole a přichází a odchází, stále dokola... už jsem zkusila všechno možné, posledně mi doporučila tablety Gynimun, jsem asi v polovině kůry a bohužel nemám pocit, že by to nějak zázračně zabíralo. Podle gynekoložky mám dole vybitá probiotika. Já se ale stejně nemůžu zbavit dojmu, že se mi tyhle obtíže objevily až po zavedení tělíska.
Jinak jsem samozřejmě čistotná, nosím bavlněné kalhotky, nechodím do veřejných bazénů atd. Zkrátka myslím, že dole dělám všechno správně.
Kdyby tu některá z vás měla podobný problém, který řeší nebo už vyřešila, budu moc ráda. Moc děkuji za případné reakce. T.

krista25
2. říj 2019

@tereztereza ahojda já tělísko mám také, tenhle problém tedy nemám. Ale lékařka mi říkala že ne každému to,, sedne''. Někdo pak trpí právě na záněty apod.

tereztereza
autor
2. říj 2019

@krista25 ahoj, díky za reakci.🙂 No mě právě jinak moc vyhovuje, je to skvělé, nemuset se starat, jestli sis vzala prášek apod. Ale přijde mi a teda i manželovi, že jsem si dříve na tyhle “problémy” nestěžovala. A i mě gyndařka se seznámila se všemi pro a proti. Ale mám neodbytný pocit, že to má za příčinu to tělísko...

asojakova
2. říj 2019

Ja jsem s Jaydess mela "diskomfort" jakoby v podbrisku.. neustale pobolivani podbrisku, a nez si telisko sedlo, tak asi trictvrte roku temer denne krvaceni... Proste hodne neprijemne. Nechala jsem si ho po necelych 3 letech vytahnout, a uz do nej znovu asi nepujdu.

krista25
2. říj 2019

@tereztereza moje mamka ho měla také, gynekolozka ji pořád říkala že je to vše v pořádku. Já jsem k ní dřív chodila také a ona jen ten typ že má nejraději když tam nechodíš a nic po ní nechceš.. 😁Tak jsem ji zařídila toho mého a ten ji okamžitě vytáhl tělísko, z krve přišel na zánět,který měla vevnitř. Právě kvůli tělísku, takže po vyndání ji nasadil antibiotika. Od té doby je vše v pořádku a dala si prášky. 😊Ne každému to prostě sedne. 😉

tereztereza
autor
2. říj 2019

@asojakova díky 🙂 no je fakt, že menses je taky hodně nepravidelná, občas po 28, občas po 33 dnech... a pak dlouhé dny špinění. Už jsem taky uvažovala o vyndání, ale miminko ještě neplánujeme, takže určitě bych zase řešila jinou antikoncepční metodu. Při normálni anti, kterou jsem měla před tělískem, jsem problémy neměla, ale zase jsem nemohla zhubnout. Ach jo, je to boj...

tereztereza
autor
2. říj 2019

@krista25 tak to si taky užila teda... No já doufám, že tak zle na tom snad nejsem, ale stejně mě to obtěžuje. Je to prostě pořád dokola a navíc třeba tři dny nic, že si říkám, už dobrý a pak zase...

krista25
2. říj 2019

@tereztereza to chápu je to nepříjemné, ja jak na to normálně netrpím, tak v těhotenství jsem myslela že se zblázním.

tereztereza
autor
2. říj 2019

@krista25 nevím, jak to řešit... Taky nechci lítat na gyndu s každou kravinou, ale cítím, že dole je prostě něco jinak, než má. Mám dobrou gyndařku, je fajn, ale když jsem se zmínila posledně, že mám pocit, že to mám od té doby, co mám tělísko, nijak na to nereagovala. 😕

pipi_puncocha
2. říj 2019

Dělali vám stěry? Asi bych zkusila o ně požádat pro sebe i manžela (na urologii) a pak podle toho postupovala... Můžete si něco i předávat a u něj se to třeba nijak neprojeví. Pokud bude všechno v pořádku, tak bych možná taky uvažovala o vyndání, chronický zánět není sranda pak i v případné snaze o miminko. Jinak já jsem Jaydess taky měla, ale žádné takové potíže jsem nepociťovala.

tereztereza
autor
2. říj 2019

@pipi_puncocha Stěry mi nedělali, ale není to špatný nápad... zkusím ještě nějakou dobu počkat, zda se to nezlepší a pak to budu řešit. Gynekoložka mi dala krém, aby se mazal i manžel, ale domnívám se, že v tom ten problém nebude... Děkuju ale za radu. 😊

babanci
2. říj 2019

Moje kolegyně ho musela nechat vyndat. Ta zase měla ten pocit píchání a překážky.

tereztereza
autor
2. říj 2019

@babanci No už se pomalu začínám smiřovat s tím, že budu taky jedna z těch, kterým z nějakého důvodu tělísko nesedlo... 😤 😕

klea81
2. říj 2019

Je to cizí předmět v těle, vůbec bych se nedivila, kdyby se tělo bránilo 😉

babanci
2. říj 2019

@tereztereza U nás v Plzni byl kdysi legendární lékař - MUDr. Kaše a ten říkal, že je to červ do zdravého jablka. Nikdy tomu nefandil. Poslechla jsem ho a nikdy antikoncepci nebrala.

tereztereza
autor
2. říj 2019

@babanci Rozhodně na tom něco je. Ale jelikož mimčo zatím neplánujeme, chtěla jsem nějakou bezstarostnou formu antikoncepce. Samozřejmě, že v době, kdy jsem žádnou HA nebrala, jsem se vnitřně cítila lépe. Ale nám nevyhovuje kondom a jiné podobné formy ochrany a přerušovanou jsem to nechtěla pokoušet, takže tím pádem jsem nějakou antikoncep. řešit musela.

klea81
2. říj 2019

@tereztereza pharmatex?

tereztereza
autor
2. říj 2019

@klea81 Přiznám se, že o tom jsem neslyšela.. Máte zkušenost? 😊

klea81
2. říj 2019

@tereztereza existuje v lékárně buď krém nebo globule, pokud se dodrží návod je velmi spolehlivý (nesmí přijít do kontaktu s mýdlem), používali jsme několik let i během ovulace

martiniquest
2. říj 2019

Pokud ti nesedi a mas pocit, ze problemy jsou z nej, vyndala bych ho. Intuice vetsinou nekeca 😉 Sama jsem brala HA 7 let, pak mi z niceho nic zacala vadit a sekla jsem s ni. Prisly na radu uvahy, co misto toho, bylo mi 22. Zacali jsme pouzivat kondom, mimo obdobi ovulace prerusovanou souloz s otehotnela jsem, az jsem chtela. Kondom neni kdovi co, ale nez do sebe cpat hormony nebo cizi telesa a narusovat si tim rovnovahu tela, radsi ho ty tri dny v mesici pouziju. A zbytek se da prerusovat a nebo muzes zkusit zmineny Pharmatex. Delaji krem a globule. Zkusila jsem oboji a globule mi pripadaji prijemnejsi. Kremu se totiz aplikuje pomerne dost a mela jsem pocit, ze jsem od nej strasne zapatlana.

martiniquest
2. říj 2019

@babanci Chytry clovek!

tereztereza
autor
2. říj 2019

@klea81 díky, už jsem si o něm něco našla... Koukala jsem na nějaké diskuze a co se týče spolehlivosti, je to zase na dva tábory. Někdo ho vychvaluje až do nebe a někdo, že i přes něj otěhotněl...

tereztereza
autor
2. říj 2019

@martiniquest To je právě to, že mě jinak vyhovuje a sedí skvěle. Jen ty výše zmíněné obtíže... a jen občas, ale stále se vracející.

klea81
2. říj 2019

@tereztereza jak říkám, je to o dodržování pravidel, moje gynekolozka ho považuje za spolehlivý

martiniquest
2. říj 2019

@klea81 To mas to same jako se spolehlivosti HA nebo kondomu. Kdyz budes orasky zobat, kdy si vzpomenes, pravdepodobne otehotnis. Kdyz si pred pouzitim kondomu nezkontrolujes neporusnenost obalu nebo sexujes vesele dal i po ejakuaci, opet nejspis otehotnis. Takze nazory, ze neco neni spolehlive, pro me nejsou relevantni. Co vime o tom, s jakou zodpovednosti dany pisatel k pouziti dane metody pristupuje?