Duphaston a špinění místo menstruace

pradlenka
1. pro 2015

Holky,prosím o rady a názory... Užívám duphaston na úpravu cyklu ( kromě braní ha jsem neměla nikdy pravidelný cyklus,o dítě se nesnažíme ale ani se nechráníme) protože jsem MS neměla třeba tři měsíce.protože do sebe nechci neustále cpát chemii,začala jsem ještě i kapat gynex. 3mesice brání duphastonu MS byla,sice pokaždé jindy po dobrání ale byla.hrozně mě třeba už týden předem bolela prsa. Tenhle měsíc jsem opět užívala duphaston i gynex ale 25.den cyklu jsem začala hodně špinit.bylo to o síle MS ale hnědé špinění,takový hlen proste.druhy den jsem normálně krvácela ale třetí už zase jen silně špinila.pak to postupně ustavalo,celkem to celé trvalo asi týden než jsem přestala špinit uplne. Vůbec nevím zda to brát jako jednodenní MS nebo to neřešit a počkat co bude za měsíc a dal brát obojí nebo zalarmovat doktorku.už mě to celé tak vyčerpává a znechucuje....už si tam připadám pomalu jako hypochondr... ☹

pradlenka
autor
1. pro 2015

Jo, a prsa jsem před tou jednodenní ms vůbec necítila.žádná bolest,ani břicha.prostě absolutně bez příznaků MS které mivam dost silné...

jana_ester
1. pro 2015

Měla jsem to podobně. špinila jsem třeba pár dní před očekávanou menstruací. Síla krvácení taky byla pokaždé jiná. Gynekolog to nijak neřešil, ale každopádně bych mu o tom řekla. Časem by se to mělo ustálit, alespoň u mě to tak bylo, ale trvalo to přes půl roku, myslím. Jinak jako menstruaci bereš opravdu jen to krvácení. Špinění a hnědý hlen se nepočítá.

pradlenka
autor
1. pro 2015

Děkuji za zkušenost.já už jsem si před měsícem říkala že hurá,snad se to konečně lepší a teď tohle... Hrozně mě to deptá.ha neberu už dva roky a od té doby pořád něco řeším a MS jsem od té doby měla v normě snad dvakrát... ☹

jana_ester
1. pro 2015

Taky jsem měla problém po vysazení HA. Vůbec jsem neměla MS a řešila jsem to přes 2 roky. Chtěla jsem ale otěhotnět, proto jsem byla u gynekologa často. Před půl rokem se to konečně podařilo 🙂

pradlenka
autor
2. pro 2015

Já to měla nepravidelně i před ha,proto jsem ji brala.teď mi ji nenapíše že zdravotních důvodů...